Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2013., 23:26   #5041
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
ej cure kakva iskustva imate s ekobutikom? spremam se naručiti pelenice s njihove stranice i vidla sam pokraj setova pelenica da pišu nagradni bodovi. čemu oni služe? tnx
dobra iskustva imam, preko tiska sam izabrala dostavu, sve je došlo unutar nekoliko dana.

za bodove se sad ne mogu sjetiti ali piše negdje na stranici o čemu se radi...
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 22:55   #5042
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
ej cure kakva iskustva imate s ekobutikom? spremam se naručiti pelenice s njihove stranice i vidla sam pokraj setova pelenica da pišu nagradni bodovi. čemu oni služe? tnx
Bok svima
Čitam o platnenicama već skoro godinu dana, a 3,5 mj smo malac i ja aktivni korisnici
Naručivala sam s Rodinih stranica, Minigreeny i Eko butik, i sa svima sam iznimno zadovoljna - sve narudžbe su došle jako brzo i nije bilo nikakvih problema. Ali moj osobni favorit je eko butik, tamo sam nekoliko puta naručivala i jedva čekam da mi opet nešto zatreba Što god me zanimalo, pitala sam e- mailom i dobila opširan odgovor u kratkom roku, pošiljka brzo stigla. Nagradni bodovi se skupljaju (kada se registiraš na njihovim stranicama kako bi mogla kupovati, tada dobiješ svoj profil na kojem se zbrajaju bodovi dalje) i oni služe za popuste pri kupnji, ali tek nakon 50 skupljenih bodova.

A kada sam već tu mogla bih ukratko reći kak nam ide i s čime smo zadovoljni, možda nekom pomogne (meni su puuuuuuno pomogli i dalje pomažu forumi i iskustva drugih, hvala svima!).
Uglavnom.... imamo:
- prefold pupeko (iž eko butika) S i M veličinu od bambusa i jako sam s njima zadovoljna. S smo prerasli, pa ih sada stavljam kao uložak u druge pelene. Dobro upijaju i dosta brzo se suše.
- Naida BB like i Mutti like, koje za sada rijeđe koristimo, jer je malac sitna beba, pa su mu nekako baš glomazne. Ali čine se ok
- Fluffi fitted obične i bambus / konoplja - te su sitnije premda su OS i sada su mu baš ok. Bambus/ konoplja i dodatan uložak je odlična za noć
- Rodina pusa bambus i pusa konoplja, obe odlične za noć!
- po potrebi obične tetra , koje su ok, ali ipak je drugačiji osjećaj u npr bambus peleni (nekako je manji osjećaj vlažnosti, dulje drže ove "moderne" pelene)

Za sada mi se čini da je ipak najvažnije koji cover imaš :
- ME Air flow na drukere i odličan je! Mekan, tanak, a super izdržljiv
- imamo fluffi bijeli cover i on mi je nekako najmanje drag, premda je nepropusan , super je, ali mi je dosta krut i deblji od drugih, ali svaka pohvala na nepropusnosti
- Tots bots 2 komada na čičak i premda su baš tanki i savitljivi, baš su izdržljivi i volim ih najviše. Lijepo ih mogu namjestiti i malac nije izgledao preogroman u njima.

Moram još napomenuti kako sam i neke cure u početku imala pampersice preko noći i promočile bi mi redovito, čak i sa presvlačenjem tijekom noći. Ali platnene ne! (samo 3 puta, ali nisam dobro namjestila cover)

Jako sam zadovoljna PP, nije uopće komplicirano ni teško, niti mi pretstavlja problem oprati ih, staviti sušiti i pokupiti ih.

Jedini problem je (a to kažu gotovo svi) - kupovanje pelena preraste u ovisnost (počet ću uplaćivati loto, ne bi li bilo više para za nove pelenice )
Šmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 01:32   #5043
Quote:
Šmu kaže: Pogledaj post
Moram još napomenuti kako sam i neke cure u početku imala pampersice preko noći i promočile bi mi redovito, čak i sa presvlačenjem tijekom noći. Ali platnene ne! (samo 3 puta, ali nisam dobro namjestila cover)
da, zato i obozavam platnene. ako su nekada i promocile, to je bilo mojom greskom sa coverom.

inace, jednom je neko pitao za nocnu platnenu, da li je bebama hladno da budu u mokroj peleni cijelu noc? mi smo skoro putovali na 4dana i nije mi se dalo vuci platnene za tako kratak vremenski period pa smo koristili jednokratne. i testirala sam. uglavnom ... guza je ujutro hladna i vlazna u jednokratnim, u platnenim samo malo vlazna, ali nikada hladna.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 15:20   #5044
Sarita bodovi ti služe za popuste, 50 bodova ti je 5%, 100 10% ... ja imam 96 ... hehehe ... i njihove AIO i uglavnom sam zadovoljan kupac ...
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 17:53   #5045
Koristimo zastitne na cicak, uopce ne koristimo snappy. A imamo je. Motamo u origami.

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 12:23   #5046
još u trudnoći sam odlučila da ću koristiti pp, evo malac ima 4mj i bacam se u naručivanje, nisam se htjela upuštati u to otpočetka, prvo dijete bla-bla
no zanima me jesu li vam djeca koristila pp u jaslicama tj.kako su tete reagirale na njih. mi ćemo vrlo vjerojatno morat ići u jaslice pa me zanimaju iskustva
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:54   #5047
Mene isto zanim aovo za jaslice.. nisam ziher da budu tete prematale pp. Zapravo sam gotovo sigurna da ne budu..

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:38   #5048
Drage mame pp,
mi smo stigli doma iz rodilišta i veseli smo skinuli jednokratnu pelenu da uskočimo u naše platnene ali nam nije pošlo za rukom.

Probala sam tetru u origami foldu, ali mi ih ne pokriju zaštitne gaćice. Sva je velika, a guza malecka. Onda mi je izgledalo da ga te gaćice stežu, pa sam ih popustila i na kraju nam je sve spalo.
Tu je i pupak koji nije otpao i treba da ostane vani, a to mi nije izvodljivo s platnenim. Ni tetra nistruktuirana mu ne stanu ako ih toliko spustim.
Kako ste to rješavale? Gdje griješim?
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:27   #5049
Hm, ne kužim, barem tetru možeš stegnuti i oblikovati kako god želiš za razliku od fitted pelena...gdje ti ostane viriti tetra? Koliko je bebica teška? Što se tiče pupka, nije nužno da bude vani, barem je kod nas tako, sve ovisi koju patronažnu imaš.

edit: kod origani folda ja i sad ona 'krilca' presavijem na unutra prije nego ih zamotam oko bebe. Ne znam da li kužiš...znači, ako bi presavila samo ovako, krilca su joj do koljena, a kad presavijem krilce na pola, prema unutra, onda joj tetra izgleda kao gaćice . I, mi smo na početku tetru stavljali na pola...onako, kao za široko povijanje, i to je bilo dobro prvih par tjedana, dok nije postala aktivnija. Da probaš tako?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 15:30   #5050
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Hm, ne kužim, barem tetru možeš stegnuti i oblikovati kako god želiš za razliku od fitted pelena...gdje ti ostane viriti tetra? Koliko je bebica teška? Što se tiče pupka, nije nužno da bude vani, barem je kod nas tako, sve ovisi koju patronažnu imaš.

edit: kod origani folda ja i sad ona 'krilca' presavijem na unutra prije nego ih zamotam oko bebe. Ne znam da li kužiš...znači, ako bi presavila samo ovako, krilca su joj do koljena, a kad presavijem krilce na pola, prema unutra, onda joj tetra izgleda kao gaćice . I, mi smo na početku tetru stavljali na pola...onako, kao za široko povijanje, i to je bilo dobro prvih par tjedana, dok nije postala aktivnija. Da probaš tako?
Na tetre sam i računala u početku. Rođen je sa 3.400. Nisu ga vagali poslije.
Da, dođe mu do koljena. Pokušaću s tim presavijanjem. Nisam sigurna kako, ali isprobaću.
A kako to "na pola"?
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:38   #5051
evo i mi uskoro uskačemo u pelenice, zanima me samo dal u pocket pelene stavljate osim punjenja još i uložak između pelene i guze?
Imate li za predložiti neke linere koji su dobri za kašastu/tekuću stolicu?
hvala
Tonnkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 18:29   #5052
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Na tetre sam i računala u početku. Rođen je sa 3.400. Nisu ga vagali poslije.
Da, dođe mu do koljena. Pokušaću s tim presavijanjem. Nisam sigurna kako, ali isprobaću.
A kako to "na pola"?
'Na pola' = prvo tetru preklopiš na pola, pa opet na pola, tako da ti dođe uska i dugačka. I onda to preklopiš na pola po dužini (duga stranica ti dođe na pol). Ovako nešto, samo što tu preklapaju na trećine: http://www.kittykins.co.uk/advice/id/21

A ovo u vezi 'krilca' na origami foldu: kad staviš pelenu pod guzu i digneš prednji kraj uloška preko spolovila, onda uloviš krilce kod guze i preklopiš ga prema gore, na neki način ti krilce dođe duplo tanje. Tako da, kad zamotaš krilca oko trbušića, krilca ti se ne zamotaju kod koljena, nego više gore. To sam vidjela na jednom youtube filmiću kad sam tražila tutoriale za origami fold, ali tko zna gdje je to...a ovako mi se čini da je teško objasniti...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 18:57   #5053
Još nešto: nama su svi coveri na početku bili preveliki pa smo umjesto njih koristili jednokratnu pelenu (znači, tetra kao pelena i jednokratna kao cover). Naša cura je bila 200 g manja .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 15:42   #5054
Quote:
Tonnkaa kaže: Pogledaj post
evo i mi uskoro uskačemo u pelenice, zanima me samo dal u pocket pelene stavljate osim punjenja još i uložak između pelene i guze?
Imate li za predložiti neke linere koji su dobri za kašastu/tekuću stolicu?
hvala
ja sam uloške stavljala samo starijem i to u periodu negdje oko 12-15mj kad je počeo puno više piškiti.
kod mlađeg mi to nikad nije trebalo.
cure stavljaju i po noći i više od jednog uloška, mi nismo po noći koristili pp.

linere sam imala bambino mio, ali uvijek bi mi se pomaknulo ili zgužvalo u peleni pa sam s vremenom odustala.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 18:54   #5055
Quote:
Tonnkaa kaže: Pogledaj post
Imate li za predložiti neke linere koji su dobri za kašastu/tekuću stolicu
Mi koristimo neke iz Mullera i imali smo Disanine, to su celulozni lineri i dobri su nam. Ponekad nešto kakice bude sa strane, ali puno je lakše isprati samo koju flekicu, nego cijelu pelenu. Imamo i bambus papiriće od Rode, ali oni nam nisu baš bili dobri u ovoj fazi jer se dosta zgužvaju i pokriju manju površinu, iako su puno mekši i nježniji za guzu. Njih ostavljamo za kasnije, kad stolica bude kompaktnija pa pretpostavljam da neće biti baš toliko bitno ako se malo pomaknu ili zgužvaju.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 23:05   #5056
Quote:
ribica2302 kaže: Pogledaj post
još u trudnoći sam odlučila da ću koristiti pp, evo malac ima 4mj i bacam se u naručivanje, nisam se htjela upuštati u to otpočetka, prvo dijete bla-bla
no zanima me jesu li vam djeca koristila pp u jaslicama tj.kako su tete reagirale na njih. mi ćemo vrlo vjerojatno morat ići u jaslice pa me zanimaju iskustva
je, prva je krenula sa godinu i po, bez problema, s tim da je isla čak u drzavni.

Quote:
vrapček kaže: Pogledaj post
Mene isto zanim aovo za jaslice.. nisam ziher da budu tete prematale pp. Zapravo sam gotovo sigurna da ne budu..

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
kazes im da je to vasa odluka i one je moraju postovati. Osiguras im dovoljno komada, vrećice i sve bude ok.
ja sam im napomenula da joj ni u kojim uvjetima ne oblace jednokratne jer je ona jos kao mala imala reakciju, i nikad nisu prekrsile nasu zelju.
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 00:28   #5057
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
je, prva je krenula sa godinu i po, bez problema, s tim da je isla čak u drzavni.



kazes im da je to vasa odluka i one je moraju postovati. Osiguras im dovoljno komada, vrećice i sve bude ok.
ja sam im napomenula da joj ni u kojim uvjetima ne oblace jednokratne jer je ona jos kao mala imala reakciju, i nikad nisu prekrsile nasu zelju.
:thumbup:

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 10:00   #5058
Električno sušilo

Bok cure,

čitam vas već neko vrijeme i sad imam pitanje. Što mislite o električnom sušilu za platnene? On isto izgleda kao i obični stalak za sušenje veša, samo još i grije. Ako smijem staviti link, to je ovo http://www.ekupi.hr/VIVAX-HOME-elekt...31-241312.aspx . Sad je na akciji 199,00, inače oko 350.
Znači, praktično za male stanove i zimu..
Hvala!
josipa.jopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 12:30   #5059
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
je, prva je krenula sa godinu i po, bez problema, s tim da je isla čak u drzavni.



kazes im da je to vasa odluka i one je moraju postovati. Osiguras im dovoljno komada, vrećice i sve bude ok.
ja sam im napomenula da joj ni u kojim uvjetima ne oblace jednokratne jer je ona jos kao mala imala reakciju, i nikad nisu prekrsile nasu zelju.
hvala! Lijepo je čuti pozitivno iskustvo jer me i ovako svi gledaju ko da sam s marsa pala što djetetu to stavljam na guzu al ne zamaram se time!
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:15   #5060
Podijelila bih iskustvo svoje frendice sa vama.
Kupila sam joj sa e-baya platnene pelene:


od ovog prodavača: cloth diaper

i rekla mi je da su fantastične. Izdrže i do 3/4h. Na njih umjesto uloška stavi tetra pelenu koju složi kao veličinu uloška.
Ja sam pak naručila slične, ali su očajne jer unutar sebe imaju podstvau kao najlonska vrećica i nisam shvatila u čemu je problem dok mi ona nije rasvijetlila situaciju.....svoje sam pak naručila od drugog prodavača.

Njezine pelene, koje sam joj naručila, imaju gumenu podlogu tj waterproof:



10kom dođe 28,50$.
Marka pelena je OH BABY KA.

Sada sam opet naručila 10kom ali ovoga puta od te marke.

Eto, nadam se da će nekome informacija pomoći.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.