Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 12:03   #5461
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Bm coveri su super isli uz pf a i uz tetre koje sam motala kao i Sara. Mislim da smo ih u dvije velicine iznosili sve dok nismo presli na mpp.
Za tu prvu fazu i tekucu kakicu koja je kod nas bila cesta, covera mi nikad nije bilo dosta. 3 malo, 4 ok, 5 idealno.
A ja sam taman mislila da cu se s veličinom S pokriti samo sa dva Covera i kao zaključila tu kupnju.Taj dio za mene gotov i sad pročitam ovo.

Ok.mozda da prvo ipak vidim kako ce to kod nas sljakati pa lako naručim jos Covera.
Osim toga na samom pocetku necu imati dovoljno Mpp i tetri pa cu ubacivati i jp nekih mozda dva mjeseca.
Sad za pocetak imam nekih 18 tetre u koje cu motati (znam da je malo ali ne kupuju mi se posto brzo planiram preci isključivo na mpp)
I za sam pocetak cu imati 13 mpp čiji ce se broj iz mjeseca u mjesec povećavati za nekoliko.
U svakom slucaju kroz dva/tri mjeseca javim iskustva.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:30   #5462
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
A ja sam taman mislila da cu se s veličinom S pokriti samo sa dva Covera i kao zaključila tu kupnju.Taj dio za mene gotov i sad pročitam ovo.

Ok.mozda da prvo ipak vidim kako ce to kod nas sljakati pa lako naručim jos Covera.
Osim toga na samom pocetku necu imati dovoljno Mpp i tetri pa cu ubacivati i jp nekih mozda dva mjeseca.
Sad za pocetak imam nekih 18 tetre u koje cu motati (znam da je malo ali ne kupuju mi se posto brzo planiram preci isključivo na mpp)
I za sam pocetak cu imati 13 mpp čiji ce se broj iz mjeseca u mjesec povećavati za nekoliko.
U svakom slucaju kroz dva/tri mjeseca javim iskustva.
Ne brini, lako naručiš još koji cover kad vidiš kako će ti ići. Mi smo imali 3, ponekad mi je baš falio 4-ti, ali nikad ga nisam kupila jer nije baš toliko falio . Kad bebica malo naraste, onda imaš i međufaze, da im je može proći i manji i veći cover, npr. S i M .

18 tetri i 13 mpp mi se uopće ne čini malo za početak, moguće da prođeš i bez jp.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:33   #5463
I meni to zvuci kao dovoljno. Ipak, zavisi od ritma pranja i brzine susenja. Ja sam kombinirala razlicite covere tako da mi se velicine preklapaju.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:55   #5464
Ja sam s 3 covera bila 15.mj.. Al ja sam uzela sve os.. Jer sam se bojala da necu znat to po velicinama kupovat
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 20:10   #5465
pozdrav.
da li je netko kupovao u lesnini pelene, tocnije mislim na ove http://www.xxxlesnina.hr/bebe/sigurn...t-008848000201
ako netko je, da li su mu dobre bile?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 11:11   #5466
mi kombiniramo ove pop in bamboo i popolini

sve u svemu sam zadovoljna i jednima i drugima. pop in bamboo su jednostavnije za upotrebu i puno brze se suse (iako su od bambusa ). u pocetku mi je znala procurit na pregibu(kod botuncica gdje se podesava velicina), al sad to imam pod kontrolom. super su kvalitetne i nije potreban cover.
popolini ima dobru moc upijanja, al zbog jednostavnije upotrebe i susenja dajem prednost pop in bamboo.
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:10   #5467
Baby Sara ima trenutno akciju do kraja tjedna za paket od pet pp i jedan Cover za 300kn.
Materijali i dezeni po izboru. To je 50kn po peleni sto je po meni odlična cijena a njezine pelene, koliko sam pohvatala dosta hvale pogotovo bikini model.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:30   #5468
vrtic

Bok mame cija djeca idu u vrtic!

Zanima me da li im stavljate pp+cover ili aio pelene? Ovo sam postavila i na mpp grupi na fejsu, pa ako je netko tamo odgovorio, ne mora i ovdje
Hvala vam!
josipa.jopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 08:02   #5469
Bok, mame. Mi smo još oko 3 ipo mjeseca 2u1.
Međutim, vidim da se zna dosta čekati na pelene ako se naručuju putem weba pa bih se što ranije htjela pripremiti.

Zanima me sam početak, kasnije ću se valjda uspjeti snaći u moru informacija...
Znam da ste vjerojatno to već spominjale, ali mi, molim vas, svejedno odgovorite.

Je li (za prvih mjesec - dva, prije nego prijeđemo na MPP) dovoljno kombinirati: tetra+švedska+cover?
Ako jest, da se što prije naoružam. Ako nije, što mi predlažete?

Hvala puno.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:04   #5470
Da li je netko platnenu pelenu "rodina pusa" koristio za siroko povijanje? Znaci da se stavi preko jednokratne odnosno preko robice. Znam da glupo zvuci, ali frendica mi je dala tu pelenu i rekla da je mogu koristiti kao svedsku. Tako je ona koristila i na pregledu su rekli da je sve super!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:07   #5471
Kada se koriste platnene pelene kao takve, široko povijanje nije potrebno. Zašto bi stavljala jednokratnu kad možeš staviti pusu i zaljubiti se u platnene pelene i koristiti samo njih?
blues_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:11   #5472
Quote:
blues_cat kaže: Pogledaj post
Kada se koriste platnene pelene kao takve, široko povijanje nije potrebno.
Platnene nisu zamjena za pravo, široko povijanje.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:34   #5473
Nazalost nebi imali kako susiti sve te silne pelene... Zima dolazi, a susilicu nemamo. Imamo kamin i radijatore, ali unatoc tome, primjecujem da se roba dosta sporo susi... Do te mjere da poprimi onaj cudan miris. Mogu mislit kako bi bilo sa pelenama. Ponijet cu je kad budem isla roditi pa cu vidjeti sta ce reci.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:00   #5474
0merta, platnena, i to Rodina (glomazna), na jednokratnu bi mogla biti dosta dobra kao široko povijanje.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:01   #5475
Ili rodina pa još jedna tetra pa cover.
blues_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:18   #5476
Cura je rekla da nema uvjeta za sušenje mpp.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:24   #5477
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Nazalost nebi imali kako susiti sve te silne pelene... Zima dolazi, a susilicu nemamo. Imamo kamin i radijatore, ali unatoc tome, primjecujem da se roba dosta sporo susi... Do te mjere da poprimi onaj cudan miris. Mogu mislit kako bi bilo sa pelenama. Ponijet cu je kad budem isla roditi pa cu vidjeti sta ce reci.
Hm, cudno mi je to da ti roba poprimi miris. Ni ja nemam susilicu, pa preko zime sve susim unutra na onoj vjesalici za ves....Evo, sad sam bas oprala 4 masine pelena koje mi je mama kupila, sve sam ih posusila unutra, suhe su za sat vremena, pogotovo nakon centrifuge na 1400 okretaja....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:39   #5478
Tempion nemoj ih tako jako centrifugirat, ostetit ce ti se tkanina.


Ima netko Eline (vjesticica) pelene? Jel mogu obicne sluzit po noci? Fali mi koja nocna, mislim se izmedju dajdaj, eline,pande a razmisljam i o ME.

Zadnje uređivanje gnjavež : 12.11.2014. at 12:53.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:49   #5479
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Hm, cudno mi je to da ti roba poprimi miris. Ni ja nemam susilicu, pa preko zime sve susim unutra na onoj vjesalici za ves....Evo, sad sam bas oprala 4 masine pelena koje mi je mama kupila, sve sam ih posusila unutra, suhe su za sat vremena, pogotovo nakon centrifuge na 1400 okretaja....
Koje su to pelene koje se osuše za sat vremena? Tetre ili mpp?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:19   #5480
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
Tempion nemoj ih tako jako centrifugirat, ostetit ce ti se tkanina.
Ma nece, bez brige, jako je dobra ves masina (Miele, sa sacastim bubnjem), perem tak sve, nista se ne ostecuje vec godinama. Vrijedi svake kune.

Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Koje su to pelene koje se osuše za sat vremena? Tetre ili mpp?
Sad me puno pitas, imam dvije vrste, nemam pojma kak se koje zovu. Jedne su se susile dva sata, a druge (koje nistu tako gusto tkane) sat vremena, s tim da u stanu jos ne grijemo....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.