Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 19:53   #1
BUKSA u Zg-u

Chula sam nedavno da je negdje u Martichevoj ul. otvorena 1. buksa u Hrvatskoj. Dali je vech netko od vas postao njezinim chlanom?
Dali mozhes ponijeti sobom svoju knjigu ili morash iznajmiti kod njih??
Molim za bilo kakve detaljnije informacije!
Thanks!
__________________
Think pink!
Water lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:23   #2
Kakva buksa?



Daj malo pojasni...
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:03   #3
Jest, otvoreno je Atmosfera liberalna, možeš donijeti njigu. Još se uhodavaju, ali lijepo je. I super da napokon postoji
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:04   #4
Quote:
Porto kaže:
Kakva buksa?



Daj malo pojasni...
Ukratko, mjesto gdje možeš pit kavu, čitat i čavrljat. U Martićevoj je, u blizini one prestrašne statue.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:34   #5
Wow! Pa to mi je pod nosom!
Nenene, ne bojte se... nisam ja fra Grga...


Moramo nekako dogovoriti znak raspoznavanja...uho na listu knjige strana 45.., karamfil i šampita ili možda Monitorov bookmark?
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:10   #6
Quote:
Porto kaže:

Moramo nekako dogovoriti znak raspoznavanja...uho na listu knjige strana 45.., karamfil i šampita ili možda Monitorov bookmark?
Bah, što će ti tamo forumaši?
Nego, meni je takav koncept sjajan, ali kako smo minijaturna zajednice, bojim se da ne zabrazdi u snobovluk. No, tete koje to vode su pametne, pa valjda neće
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:58   #7
Quote:
See-Line Woman kaže:
Bah, što će ti tamo forumaši?
pssst, pssst to je zato da bih mogao izbjeci forumaše kad vidim da imaju vuha na knjigama te sjede sa karanfilima i šampitama
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:59   #8
Quote:
Porto kaže:
...uho na listu knjige strana 45..,
ne mislis valjda odsjeceno..to bi naime izazvalo pozornost nesto sireg kruga ljudi.....
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 17:43   #9
Quote:
See-Line Woman kaže:
Jest, otvoreno je Atmosfera liberalna, možeš donijeti njigu. Još se uhodavaju, ali lijepo je. I super da napokon postoji
Thanks
Jesi ti bila maybe
__________________
Think pink!
Water lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 17:51   #10
Quote:
See-Line Woman kaže:
bojim se da ne zabrazdi u snobovluk. No, tete koje to vode su pametne, pa valjda neće
teško da se neće dogoditi baš to ... no na duge staze možda se snobovi povuku .. ali dok nešto dođe pod reflektore eto ti i krda snobova, pitanje je samo hoće li prvo Svilan poslati svoje lovce ili će prvo doći krdo...

inače ideja je ok ... u Sarajevu nešto slično postoji već par godina
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 18:01   #11
Quote:
storytelj kaže:
teško da se neće dogoditi baš to ... no na duge staze možda se snobovi povuku .. ali dok nešto dođe pod reflektore eto ti i krda snobova, pitanje je samo hoće li prvo Svilan poslati svoje lovce ili će prvo doći krdo...

inače ideja je ok ... u Sarajevu nešto slično postoji već par godina
vidish, ja uopche nisam niti pomislila na snobove koji bi se tamo samo doshli "slokati"
ochito josh prekratko zhivim u Zg-u...
__________________
Think pink!
Water lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 18:02   #12
sorry storytelj, mislila sam "slikati"
__________________
Think pink!
Water lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 18:06   #13
Quote:
Water lily kaže:
vidish, ja uopche nisam niti pomislila na snobove koji bi se tamo samo doshli "slokati"
ochito josh prekratko zhivim u Zg-u...
ma nisam ni ja na prvu loptu ali kad je S-L Woman spomenula takvu mogućnost ... naravno da će doći .. snobovi su k'o ptičja gripa, k'o sars.. šire se neviđenom brzinom
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 18:10   #14
Quote:
milk kaže:
ne mislis valjda odsjeceno..to bi naime izazvalo pozornost nesto sireg kruga ljudi.....
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 20:11   #15
Quote:
Water lily kaže:
vidish, ja uopche nisam niti pomislila na snobove koji bi se tamo samo doshli "slikati"
Nisam ni ja Mislila sam na arty snobove
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 20:17   #16
Quote:
See-Line Woman kaže:
Nisam ni ja Mislila sam na arty snobove
A koja je definicija arty snobova u usporedbi sa uobichajenim snobovima?
__________________
Think pink!
Water lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 20:45   #17
Quote:
Water lily kaže:
A koja je definicija arty snobova u usporedbi sa uobichajenim snobovima?
Arty snob se hvali Starckovom stolicom jer je Starckova, običan snob time koliko je koštala Arty snob kupuje knjige prema recenzijama 'relevantnih' kritičara, snob vulgaris po boji i metru. Dođe na isto, ali meni ova prva skupina iritantnija
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 20:56   #18
Pa zar nije i sama ta ideja snobovska? Mislim ono, uzmeš kavu i čitaš u javnosti? Sa drugim čitateljima? Kao, vidi me rođo, i ja znam čitat? A jel će se moći tamo dolaziti sa foto aparatom? Ono, da se uslikaš? Kao, vid me, čitavam knjige, kulturan sam.
Ja imam babu u Bosni koja se razočaral u moju kulturu. Naime, tamo nemamo wc-a, pa brišemo svoju guzičad Večernjakom i Dnevnim Avazom i Oslobođenjem.
I sad sam jednom obrisao svoju guzičad sa onim dijelom Večernjaka gdje je kultura. Imao sam tu fiksaciju, bila je balerina na stranici, pa sam pa njome htio obrisat.
I sad, kad sam izašao, baba mi je rekla da nisu to bile novine za brisat guzicu, nego što je ona čitala, i da nikad od mene kulturna čovjeka.
Eh...
I zato bi se ja sad rado slikavo foto aparatom u toj Buksi, da moja baba vidi da je njen unuk kulturan čovjek.

Eh... A ono, uostalom, ako ćemo tamo bit i pičona koje će čitat knjižurine, onda meni ta ideja paše i ja ju pridržavam, jer ću ja onda probušit rupe na knjigama, uzimaću velike poput enciklopendije ili atlasona, i i probušiću rupe, dva za moju očad, a jednu za pimpek, da ih mogu gleda i mastrubirat...

I još me zanima, da li će biti kakvih ubrušćića tamo, jer ja volim jest pile kad čitam neke duhovne knjige, pa da ne moram brisat ruke o hlače ili o samu knjigu na prazne stranice.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 21:04   #19
Ideja k'o ideja ne biti loša, ukoliko u "buksi" postoje neke knjige na policama. Ako je to samo kafić u kojem ljudi čitaju knjige, onda ne kužim...kaj se inače u kafićima ne smije čitat? Ja to često radim, kad imam nekakvu "rupu" u rasporedu, u gradu sam i ne stignem doma, pa me sad zanima hoće li me neki vlasnik u "normalnom" kafiću (koji nije "buksa") izbacit k'o da sam upravo izvadila špil i počela kartat Belu...
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 21:14   #20
nadajmo se da ce se potrudit pa naparvit i stranice... cini se da imaju adresu
avril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.