Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 00:25   #21
Kako poslati novac?

1. Posjetite najbliži poštanski ured u kojem se obavlja usluga Western Uniona i ispunite obrazac "Slanje novca"
2. Ispunjeni formular i novac predajte našem zastupniku koji vam mora dati potvrdu o uplati i kontrolni broj.
3. Primatelja novca obavijestite o svoti koju ste poslali.

Za nekoliko minuta primatelj će moći preuzeti novac u zastupstvu Western Uniona bilo gdje u svijetu.


Kako primiti novac?

1. Provjerite je li vam novac poslan putem mreže Western Uniona. Vaš će vas pošiljatelj obavijestiti koliko je novaca poslao i kada.
2. Nakon primljene obavijesti, posjetite najbliže zastupstvo Western Uniona, dokažite svoj identitet i ispunite formular "Primitak novca".
Upišite ime i prezime pošiljatelja, očekivanu novčanu svotu i naziv države iz koje je poslana.
3. Zastupnik Western Uniona na računalnoj će mreži provjeriti je li novac poslan i odmah vam ga isplatiti.


Samo pošiljatelj plaća naknadu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 00:36   #22
Super, znači mene to ništa ne košta, novac je brzinski prebačen pa ako pošiljatelj to stvarno želi s obzirom na naknadu, njegov problem.

Thnx mokry
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 00:44   #23
Da. Al stvarno su im naknade velike.

Nnč
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:07   #24
Nemojte zaboraviti "kontrolni broj" koji pošiljatelj dobiva prilikom slanja novca, i kojeg mora poslati primatelju kako bi ga ovaj upisao na obrazac "primanje novca".
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:17   #25
koliko je naknada ako primim negdje 1500 $ na western union , koliko je provizija ?
speedboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:24   #26
Mislim da za tebe nikakva. Onaj koji šalje ju plaća. Po cjeniku pošte bi bilo 500kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 17:44   #27
Quote:
speedboy kaže: Pogledaj post
koliko je naknada ako primim negdje 1500 $ na western union , koliko je provizija ?
Samo ćeš ih primiti u kunama i onda morati kupiti dolare, tko da računaj na tečajnu razliku.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:46   #28
može mi netko reći dali uopće postoji kakva vrste zaštite
ili osiguranja ako prodavatelj me prevari...
želio bih nešto kupiti prek neta, ali prodavač samo koristi western union...
šta napraviti ako prodavatelj u bilo kojem smislu prevari kupca ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:58   #29
sta misliš kupit mobitel preko nekog tipa koji zivi u engleskoj i razgovara samo preko MSN-a?
to su ti samo prevare.mislim da nemozes nista ucinit ako te prevari,ako si mu dao kontorlni broj moze preuzet pare bilo tko(jel tako?) ...
V1p3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 02:22   #30
AHAHAH

Kolika je provizija ako idem uplatiti 11 eura...
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:26   #31
100kn tak da se WU uopće ne isplati.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 10:48   #32
Quote:
V1p3r kaže: Pogledaj post
sta misliš kupit mobitel preko nekog tipa koji zivi u engleskoj i razgovara samo preko MSN-a?
to su ti samo prevare.mislim da nemozes nista ucinit ako te prevari,ako si mu dao kontorlni broj moze preuzet pare bilo tko(jel tako?) ...
nisam ništa kupovao.... sve kupujem preko paypala.
a mislio sam kupiti ručni sat... ali očito neću jer
je preriskanto. jer ja kao kupac nisam uopće zaštićen

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 01:31   #33
Meni je nešto nejasno.

Čovjek iz Belgije mi treba uplatiti hipotetski 1000 kn. Čovjek je Hrvat i ima i toliko kuna kod sebe. Pošto mu u Belgiji vjerojatno neće prihvatiti kune u gotovini na šalteru, on meni mora poslati eure zar ne? I sad koliko točno eura on meni mora poslati da ja u Pošti dobijem 1000 kn? Kako to izračunati jer ne bi htio da mi prigovori da sam ga okrao za par kuna? Koji je tečaj Pošte kad oni nisu banka? Mogu li ja u Pošti tražiti ispatu u eurima jer ako imaju neki svoj tečaj, znači da trguju devizama pa da ih i imaju?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 10:28   #34
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Meni je nešto nejasno.

Čovjek iz Belgije mi treba uplatiti hipotetski 1000 kn. Čovjek je Hrvat i ima i toliko kuna kod sebe. Pošto mu u Belgiji vjerojatno neće prihvatiti kune u gotovini na šalteru, on meni mora poslati eure zar ne? I sad koliko točno eura on meni mora poslati da ja u Pošti dobijem 1000 kn? Kako to izračunati jer ne bi htio da mi prigovori da sam ga okrao za par kuna? Koji je tečaj Pošte kad oni nisu banka? Mogu li ja u Pošti tražiti ispatu u eurima jer ako imaju neki svoj tečaj, znači da trguju devizama pa da ih i imaju?
Ne, ovako.
On tebi mora poslati eure, ali ti sebi izračunaj koliko je danas po tečaju kupovni za efektivu i čekove (po tom tečaju mijenjaš poslane eure od financijskih institucija) 1.000,00 kn u banci u kojoj bi podigao novce. U pošti mislim da ti neće isplatiti eure, ali te ništa ne košta ako pitaš.
A njemu je bitno koliko će eura uplatiti jer na taj iznos još mora platiti naknadu za slanje tako da ti dobiješ u cjelosti svojih 1.000,00 kn u protuvrijednosti poslanih eura po gore navedenom tečaju.

Primjer:

Erste - 1 € = 7,35 kn (1000/7,35=136,05 €)
ZABA - 1 € = 7,355 kn
PBZ - 1 € = 7,34 kn
RBA - 1 € = 7,385 kn

Zadnje uređivanje Johnny_B. : 07.03.2009. at 10:38.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 12:29   #35
Znači to sve ovisi od toga gdje ću ja novac podići? Ajd sad i to znam. Thnx
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:00   #36
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Znači to sve ovisi od toga gdje ću ja novac podići? Ajd sad i to znam. Thnx
Pogodi bolji tečaj, i to je to.
Btw, nadam se da imaš kontrolni broj koji moraš upisati na obrazac za primanje novca...
Kad ti on pošalje novce iz Belgije, ti možeš u roku pola sata podići lovu kod nas, samo ti on mora poslati kontrolni broj, i ti moraš znati koliko očekuješ love, ali u €!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:07   #37
Hvala na brizi no taj sam dio apsolvirao čitajući ranije dijelove teme. Već je sve rješeno.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 07:02   #38
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Meni je nešto nejasno.

Čovjek iz Belgije mi treba uplatiti hipotetski 1000 kn. Čovjek je Hrvat i ima i toliko kuna kod sebe. Pošto mu u Belgiji vjerojatno neće prihvatiti kune u gotovini na šalteru, on meni mora poslati eure zar ne? I sad koliko točno eura on meni mora poslati da ja u Pošti dobijem 1000 kn?
taj belgijanac kad ide tebi slati novce, popuni wu obrazac i napiše da oće poslati 1000 kn FIKSNO. onda oni u wu izračunaju tečaj i on plati protuvrijednost u eurima, a ti kad ideš dizati te novce dobiješ točno 1000 kn.
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:33   #39
Jel mi može neko detaljnije objasniti kak poslati lovu preko WU i koliki su troškovi? Trebo bi neke pare poslat u ameriku i koliko sam upučen, tak bi bilo najbrže, ali neznam proceduru i tak to. Ak neko zna, nek malo pojasni. Najviše me zanima koliki su troškovi slanja.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:51   #40
www.posta.hr, imaš upute i cijene.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.