Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2006., 16:36   #21
Ja baš ne mislim da se možeš uvijek izvuć pa ponekad postoje i popravni.

Osobno, ako je netko negativan cijelu godinu nema puno diskusije i izvlačenja. A ako je prvo polugodište pozitivno a drugo negativno i prevlada ovo drugo, onda na popravnom pitam samo to gradivo koje je bilo slabo.

Edit: ne primam kuverte
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 12:57   #22
12 godina školovanja, 11 ( za sad ) popravnih u 4 godine
8 prvih rokova, 3 druga

Mehanika, Engleski,
Sklopovi i mehanizmi i Engleski
Termodinamika i Elektrotehnika
Matematika i Engleski

Pa ako te šta zanima pitaj, iman iskustva
Čak i iz oba navedena predmeta
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:24   #23
Quote:
:Man in black: kaže:
Smješi mi se popravni iz matematike i možda iz osnova elektrotehnike .. A kak ja nikad nisam bil na popravnom zanima me kak je tam .. kaj moraš znat za 2 itd .. kolko se mora u koverti donest ?
ako imate laboratorij iz osnova onda ćeš vjerovatno spajati spoj trokut ili zvijezdu, na pismenom - vektori,trofazni,metode...
kada sam bio drugi razred onda sam jedom išao na popravni iz osnova i prošao na prvom sa 100%
 
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:30   #24
Gadno ti je to sinko ako imas neke zajebane profesore ode ti cijelo ljeto u kurac berem je meni oslo prije 3 godine pad na prvom roku iz matematike i onda na drugi. Samo ti lijepo strebaj za prvi rok ako ne mislis ucit cijele praznike dok se ostali zabavljaju. Ja sam cijelu godinu iz matematike imao samo negativne ocijene nijedna pozitivna al sam se skrumpo na drugom roku jer sam vecinu zadataka vjezbao iz neke knjige stare 20 godina, nevjerojatno je to sto je na dan ispita u njemu bio isti zadatak koji sam vjezbo iz te stare knjige nisam mogao vjerovat cak sam rezultat znao napamet. I eto ti prolaza.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 08:32   #25
Znaći nema zajebancije .. imam dost zajebane profesore .. iz osnova neidem na popravni , a iz mat idem sigurno ... od 9 testova u cijeloj godini imam samo 2 dvojke .. nakon završetka škole do prvog roka ću provježbat cjelu knjigu i valjda ću proći.. Žalosno je to što ja kužim matematiku, ali u cjeloj godini nisam sam provježbao 5 zadataka ..
__________________
FBI - Female body inspector
:Man in black: is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:46   #26
Quote:
Ken kaže:
Frend je rekao da je OK.
Trebaš znati dovoljno
Koliko ja znam, matematiku nikad nitko nije dobio 2 na pismenom već se sve na usmenom riješava.
Možda u tvojoj školi...
U mojoj školi je žena iz matematike bila poslala nas 17 iz razreda na popravni zato jer nas nije mogla smisliti i većina nas je dobila 3 iz pismenog i 3 iz usmenog jer su to ocjenjivali drugi profesori, a ne ona.
Popravni nije problem ako se spremaš za njea, ali ako dođeš prazne glave onda nećeš proći.
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 16:29   #27
Quote:
:Man in black: kaže:
Žalosno je to što ja kužim matematiku, ali u cjeloj godini nisam sam provježbao 5 zadataka ..
Ma onda nemas beda. Samo provjezbaj.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 20:43   #28
Bio na popravnom, 3 puta.

Rasturio sve kad sam dosao tamo, dosta sam se spremao
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 13:25   #29
Bio sam na popravnom 2 puta,i prosao bez problema
Koreshkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:01   #30
Razredni ispit!

Kao što naslov kaže, vjerojatno me čeka razredni ispit. Predmet je termodinamika, 3. razred, škola tehnička! Može li mi netko reć kako to ide. Jel se polaže usmeno ili pismeno, i te stvari?
Hvala!
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:08   #31
Quote:
link. kaže: Pogledaj post
kod mene ides na predmetni kad izostanes 7 puta neke kao likovni, glazbeni.. dakle sedmotjedni fond sati..
al to sve ovisi o dobroj volji profesora.. neki te nece poslat ni sa puuno vise.. valjda procijene jesu li ti razlozi izostanaka stvarno bili opravdani..
1. nije razredni, već predmetni ispit, falija san!
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:22   #32
Quote:
blade_8699 kaže: Pogledaj post
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!
Pa i nije bitno je l` opravdano ili ne. Bitno da je izostanak.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:32   #33
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
haha sto je sad ovo? ja sam imala oko 220 izostanaka (njet, nije bila u pitanju nikakva bolest ) ~ od toga mozda 6-7 neopravdanih ~ pa nikakvi razredbeni nisu bili na vidiku. jel to samo ako hoces?

Jedno znači možeš a drugo moraš. Svaka škola ima svoj statut i otprilike ti je u statutu da ako si izostao 20-25% nastave s nekog predmeta nastavnik iz tog predmeta te može ali ne mora poslati na razredni ispit. Sve ovisi o tome koliko je nastavnik lijen i koliko si ti svojim ponašanjem izazivao sudbinu. To s razrednim ispitima je ples po napetoj žici. Dok držiš ravnotežu super. Izgubiš li ju samo sekundu - pljus! Zato samo najveći umjetnici mogu dobro proći kod pretjeranog izazivanja posljedica. To da je dobro ići na razredne ispite ti je lutrija - jedno je ići na razredne, a drugo pak položiti ih i ne pljusnuti razred.

na razredni ispit se može izaći iz svih predmeta. Kako ćeš ih ti položiti u kratkom roku od 15-ak dana to je posve drugi par rukava. Jer razredni moraju biti gotovi prije popravnih, a onda se ide na popravne... Kojih po zakonu smiješ imati 2 inače se šalje učenika na ponavljanje razreda.Što maturantu baš i ne treba.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:43   #34
Quote:
blade_8699 kaže: Pogledaj post
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!

Tvoja profesorica nije luda nego se drži statuta i zakona. U statutu te nitko ne pita jesu li izostanci opravdani ili su neopravdani. Gleda se samo broj izostanaka i prema statutu škole je procijenjeno koliki je maksimum da si mogao izostai sa nastave a da si mogao biti redovno i objektivno ocijenjen. Iznad toga se šalje na razredne. To što svi profesori ne šalju to ne znači da su oni jako pametni a da je tvoja profesorica luda. Naprotiv, ponekad se pitam jesmo li svi mi ostali koji ne šaljemo baš uvijek na razredne ludi. Jer da to napravimo svaki put kada nam je zakon propisao da vidiš kako bi učenici redovitije dolazili na nastavu. A onda bi pobrali i objektivnije ocjene i onda bi škola možda i imala smisla. Ovako, nema ništa smisla a oni koji redovno vise na nastavi ispadaju budale i profesori koji se drže pravilnika ludi. Sve izokrenuto naopako!
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:56   #35
Znaci razredni ispiti nisu obavezni, hvala.

Drugo pitanje...možeš li malo opisati kako to izgleda, postoji li nekakva komisija ili je samo profesor iz tog predmeta, piše li se test ili se odgovara usmeno? Hvala
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:29   #36
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
Znaci razredni ispiti nisu obavezni, hvala.
Nije obavezno da te profesor pošalje, ali ako te pošalje, onda je to gotova stvar, right?
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:31   #37
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Nije obavezno da te profesor pošalje, ali ako te pošalje, onda je to gotova stvar, right?
Tako i ja to shvacam...vidjet cemo sto ce profesorica odgovoriti

Onda rubrika za ocjenu u imeniku ostaje prazna dok se ne prođe taj razredni ispit?
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:56   #38
Quote:
neopitroid kaže: Pogledaj post
Tvoja profesorica nije luda nego se drži statuta i zakona. U statutu te nitko ne pita jesu li izostanci opravdani ili su neopravdani. Gleda se samo broj izostanaka i prema statutu škole je procijenjeno koliki je maksimum da si mogao izostai sa nastave a da si mogao biti redovno i objektivno ocijenjen. Iznad toga se šalje na razredne. To što svi profesori ne šalju to ne znači da su oni jako pametni a da je tvoja profesorica luda. Naprotiv, ponekad se pitam jesmo li svi mi ostali koji ne šaljemo baš uvijek na razredne ludi. Jer da to napravimo svaki put kada nam je zakon propisao da vidiš kako bi učenici redovitije dolazili na nastavu. A onda bi pobrali i objektivnije ocjene i onda bi škola možda i imala smisla. Ovako, nema ništa smisla a oni koji redovno vise na nastavi ispadaju budale i profesori koji se drže pravilnika ludi. Sve izokrenuto naopako!
Nisam mislio da je zbog toga luda. Jednostavno ne zna objasnit lekcije kako treba. Ne bunim se samo ja, već nekoliko razreda. Ponekad mi se čini da ona nema pojma o čemu govori.
Npr, učimo novu lekciju, teoriju objasni, al onda treba rješavat zadatke koji nisu lagani, a mi ih vidimo prvi put.
Počne rješavat zadatak i onda zapne na sredini pa kaže da mi rješimo do kraja!?! A mi naravno nemamo pojma, a knjiga nije baš od koristi...
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 20:25   #39
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
Drugo pitanje...možeš li malo opisati kako to izgleda, postoji li nekakva komisija ili je samo profesor iz tog predmeta, piše li se test ili se odgovara usmeno? Hvala
Naravno da postoji komisija od tri profesora - osim predmetnog najvjerojatnije razrednik (osim ako nije sprijecen) i jos jedan profesor.

Razredni se provodi kao i standardni popravak. Ako je predmet kao matematika npr. imat ces obavezan pismeni dio,i zatim usmeni, dok recimo povijesti mislim da neces imati pismeni nego te se samo usmeno ispituje. A nije lako odgovarati gradivo od cijele godine. A pogotovo ako u par dana imas 10-ak predmeta. Ne bih si to voljela priustiti ako bih u zivotu mogla ista birati.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 20:28   #40
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
Tako i ja to shvacam...vidjet cemo sto ce profesorica odgovoriti

Onda rubrika za ocjenu u imeniku ostaje prazna dok se ne prođe taj razredni ispit?

U rubrici za ocjene pise NEOCIJENJEN, u svjedodzbi ti nista posebno ne pise osim ocjene kada ploozis, a datum svjedodzbe ce jedino biti kasniji nego ostalim ucenicima koji nisu isli na razredne i popravne. Ocjena se unosi u formular i u maticnu knjigu, a u imeniku se ne unosi u rubriku za zakljucne ocjene, moze (i ne treba) eventualno kao komentar sa strane u rubrici za primjedbe.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.