Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 00:41   #2001
Quote:
Branwen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, procitala sam vecinu postova i vidim da ste Quadro stavili u trecu kategoriju, znaci nije neka kvaliteta. Ja si trenutno ne mogu priustiti neki panasonik ili toshibu ili neke od ostalih boljih marki, taj haier ili mideu ovde nisam vidila u radnjama, a quadro ac 35 ch-si bio (inverter) sad ima na nekoj akciji za oko 400 eura. Valja li to ista, il da se jos strpim dok se budzet malo ne popuni?
Thx
zasto inverter ako je mali buđet?
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 27.06.2008., 01:18   #2002
Pozdrav svima koliko vas ima pred malim ekranima. Pa da odmah predjem na problem koji me muci toliko da vam opisati ne mogu ((, a prica ide otprilike ovako. Prosle godine sam u stan instalirao klimu Panasonic CS/CU-PW9GKE i sve je bilo super dok se moja draga i ja nismo odlucili seliti u stancic koji je upravo u izgradnji, a kako ja o klimama znam ono nista, a ni toliko skuzio sam da ova klima izuzev nekog petozilnog kabela (kabel s 5 zica) ima i jedan kabel s 2 zice koji takodjer spaja vanjsku i unutarnju jedinicu, a mestri koji su radili instalaciju u zgradi su postavili samo petozilni kabel, a sanse da se sada provuce taj dodatni kabel sa dvije zice se mjere u promilima pa je moje pitanje cemu sluzi taj kabel s 2 zice i moze li ova klima raditi ako se isti ne postavi????????????????????

mfcc UPOMOC

Puno pozdrava i HVALA unaprijed i to VELIKIM SLOVIMA...

Peroneus Longus
Peroneus Longus is offline  
Old 27.06.2008., 08:46   #2003
Horma

Poštovani!
Ima li tko kakvih informacija o klimama HORMA koje prodaje Metro?
Google uopće ne zna za njih.
Zahvaljujem.
Pozdrav
boromir is offline  
Old 27.06.2008., 11:26   #2004
Quote:
boromir kaže: Pogledaj post
Poštovani!
Ima li tko kakvih informacija o klimama HORMA koje prodaje Metro?
Google uopće ne zna za njih.
Zahvaljujem.
Pozdrav
Made in China ili negdje u susjedstvu. Vjerovatno rađena u nekim garažama kao i sve no name pa samo neljeplje logo po želji. A to što nema web stranicu govori sve o toj klimi i proizvođaću. Čisti primjer je Vivax. Konkretno to je robna marka naše poznate firme M San (kompjuteri.....), a koja se radi u jednoj od mnogobrojnih malih hala (tvornica) i samo se naljepi logo. Te iste tvornice rade i druge "marke" klima konkretno poznate kao "no name".
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 11:37   #2005
Quote:
just a passenger.. kaže: Pogledaj post
bok, imam pitanje. imam panasonic inverter cu-e12dke tri godine, i klima je odlična. u zadnjih par dana sam primjetio da mi iz vanjske jedinice curi voda...........
Moguće da vam se cijev zaštopala, moguče da vam je negdje oštečena ili postoji mogučnost da vam se odvodna mala cijev koja je direktno spojena na kadicu(tvornički je montirana na kadicu) odspojila od one fleksibilne cijevi (kupljena u dučanu). Vjerovatno ste zato čuli zvuk kao da je nešto puklo a ono se mozda te dvije cijevi uslijed djelovanja sile odvojile. Konkretno one se utaknu jedna u drugu a da bi bolje držale serviseri ih znaju još zamotati sa izolir trakom.
A što se tiće utaknute cijevi za kondenzat u vanjsku jedinicu , za to netrebate brinuti. Neki serviseri to rade tako, a onda odvod kondenzata iz vanjske jedinice spoje sa nekom drugom cijevi. Odvod kondenzata kod vanjske jedinice potreban je iz razloga zimskog rada klime kada se kondenzira vanjska jedinica.
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 11:42   #2006
Quote:
zyxel kaže: Pogledaj post
ljudi ima ko preporuku nekog tko postavlja klime, recimo cca 1000 kn ali da ne cekam duze od tjedan-dva (cim brze tim bolje)? inace klimu namjeravam uzeti samsung moderato pa neki ducan koji to prodaje i montira?
hvala svima ovaj "mfcc" je isto sto i "wob" za video :-)
Krivo ja sam unikat!
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 11:54   #2007
Quote:
Peroneus Longus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koliko vas ima pred malim ekranima. Pa da odmah predjem na problem koji me muci toliko da vam opisati ne mogu ((, a prica ide otprilike ovako. Prosle godine sam u stan instalirao klimu Panasonic CS/CU-PW9GKE i sve je bilo super dok se moja draga i ja nismo odlucili seliti u stancic koji je upravo u izgradnji, a kako ja o klimama znam ono nista, a ni toliko skuzio sam da ova klima izuzev nekog petozilnog kabela (kabel s 5 zica) ima i jedan kabel s 2 zice koji takodjer spaja vanjsku i unutarnju jedinicu, a mestri koji su radili instalaciju u zgradi su postavili samo petozilni kabel, a sanse da se sada provuce taj dodatni kabel sa dvije zice se mjere u promilima pa je moje pitanje cemu sluzi taj kabel s 2 zice i moze li ova klima raditi ako se isti ne postavi????????????????????

mfcc UPOMOC

Puno pozdrava i HVALA unaprijed i to VELIKIM SLOVIMA...

Peroneus Longus
Od modela do modela ovisi koliko će koja klima imati kabela, pa tako i tvoja. Kabeli inaće služe za napajanje i komunikaciju između vanjske i unutarnje jedinice, što ovisi kao što sam naveo o vrsti i modelu klime. neki modeli napajanje vuku iz vanjske dok drugi preko unutarnje jedinice.Da bi ti točno odgovorio za ćega služi koji kabel trebao bi vidjeti manuel klime tj njegovu električnu shemu spajanja. Napamet na žalost neznam (ako pronađem manuel na netu javim ti tokom dana). Probaj pitati pugera jer se on bavi montažom split klima pa možda zna iz prakse.A kada se kabeli polažu u zid po pravilima struke prije njig se treba položiti bužir (PVC) a onda u njega kabel. Taj bužir preporučljivo je uzeti promjera nešto većeg od kabela. Da su to napravili sada nebi bilo problema jer bi kroz njega mogli provuči još koji kabel. Ja sam kod sebe u novom stanu provukao dva bužira a samo kroz jedan kabel. Drugi je ostao kao rezerva ako jednog dana budem mjenjao klimu, i ako će ta klima zahtijevati još koji kabel.
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 12:38   #2008
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Imam Mont Blanc klimu tek mjesec dana, ali to je jedan od novijih modela, tako da ćeš teško naći nekog s dužim iskustvom (meni su dečki koji su je instalirali rekli da je to prva instalirana u Zagrebu ).
Uglavnom, ja sam zadovoljna, djelomično se plaća dizajn (ima nekakvih fensi šmensi stvari), ali mislim da je i kvaliteta tu. Mene je na prvu oduševilo to što je jako tiha, vanjska jedinica se skoro ni ne čuje.
Obzirom da mi je druga opcija bila LG Art panel, mislim da sam povoljno prošla
Hvala na odgovoru. Mislim da cu je uzet jer stvarno izgleda odlicno
__________________
Tko puno radi, taj je umoran.
SuperSeka is offline  
Old 27.06.2008., 13:01   #2009
za mfcc

Kaj mislite o ovom Panasonicu?

http://www.svijet-medija.hr/panasoni...16438,154.aspx

Klima bi trebala hladit i grijat 16 kvadrata ( visina sobe 2.5m ).
deresh is offline  
Old 27.06.2008., 15:01   #2010
Quote:
deresh kaže: Pogledaj post
Kaj mislite o ovom Panasonicu?

http://www.svijet-medija.hr/panasoni...16438,154.aspx

Klima bi trebala hladit i grijat 16 kvadrata ( visina sobe 2.5m ).
Jačina klime sasma dostatna za tu kvadraturu (kubikažu) prostorije. Pošto je ta klima inverterskog tipa, ona može grijati i kad je vani temp. negdje oko -15°C ali morate znati da joj učinkovitost pada kod vanjske temp oko-10°C. Gdje se točno taj model proizvodi morat ćete se sami uvjeriti pronalaskom toga podatka na tvorničkoj pločici. A što se tiće panasonic klima one spadaju u visoku klasu gdje su smješteni i svi japanci. Međutim od svih njih stručnjaci ih smatraju za najlošijeg japanca. Međutim neka vas to ne obeshrabri jer je iskustvo pokazalo da su pouzdane i kvalitetne.
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 17:49   #2011
Peroneus Longus kaže:
Pozdrav svima koliko vas ima pred malim ekranima. Pa da odmah predjem na problem koji me muci toliko da vam opisati ne mogu ((, a prica ide otprilike ovako. Prosle godine sam u stan instalirao klimu Panasonic CS/CU-PW9GKE i sve je bilo super dok se moja draga i ja nismo odlucili seliti u stancic koji je upravo u izgradnji, a kako ja o klimama znam ono nista, a ni toliko skuzio sam da ova klima izuzev nekog petozilnog kabela (kabel s 5 zica) ima i jedan kabel s 2 zice koji takodjer spaja vanjsku i unutarnju jedinicu, a mestri koji su radili instalaciju u zgradi su postavili samo petozilni kabel, a sanse da se sada provuce taj dodatni kabel sa dvije zice se mjere u promilima pa je moje pitanje cemu sluzi taj kabel s 2 zice i moze li ova klima raditi ako se isti ne postavi????????????????????

Purger UPOMOC

Puno pozdrava i HVALA unaprijed i to VELIKIM SLOVIMA...

Peroneus Longus
Peroneus Longus is offline  
Old 27.06.2008., 18:01   #2012
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Jačina klime sasma dostatna za tu kvadraturu (kubikažu) prostorije. Pošto je ta klima inverterskog tipa, ona može grijati i kad je vani temp. negdje oko -15°C ali morate znati da joj učinkovitost pada kod vanjske temp oko-10°C. Gdje se točno taj model proizvodi morat ćete se sami uvjeriti pronalaskom toga podatka na tvorničkoj pločici. A što se tiće panasonic klima one spadaju u visoku klasu gdje su smješteni i svi japanci. Međutim od svih njih stručnjaci ih smatraju za najlošijeg japanca. Međutim neka vas to ne obeshrabri jer je iskustvo pokazalo da su pouzdane i kvalitetne.
Hm, jel se onda vise isplati uzet jacu klimu, recimo samsunga 3,5kw:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=6670026

kako bi se povecala učinkovitost grijanja zimi?
deresh is offline  
Old 27.06.2008., 18:05   #2013
mfcc DANKE anyway, ma to ti je kod nas tako prvo ti ono ko ponude da ti u sklopu izrade stana za dodatnih 12000Kn ugrade klima sistem po specifikaciji nista posebno, a onda im kazes da im se zahvaljujes na ponudi no da ces si klimu ugraditi kasnije, a oni ti puknu instalaciju bez da te ista pitaju i na tu foru te prisile da platis ono sto oni traze, a onda se i dogode takvi gegovi, a o buzirima da i ne govorimo, pokusali smo provuci mislim da se to zove forspan, nesto slicno silku za pecanje samo malo deblje, ma nema sansonjere da udje ni par milimetara, a kamo li da se provuce kabel tako da sam se morao pozdravit s Panasonicom i ko svaki prosjecni stanovnik lijepe nase na 6 mjeseci uzeti neki Samsung forte AQ12FC bude sljakao nadam se, to su igre bez granica....

Puno pozdrava i hvala jos jednom...

Peroneus Longus

PS inace zvao sam neki servis AVALON koji je navodno jedan od ovlastenih instalatera za PANASONIC i izvjesni gospodin s druge strane zice mi je vrlo ljubazno objasnio da to ne bu sljakal bez tog kabela.... (
Peroneus Longus is offline  
Old 27.06.2008., 19:19   #2014
postavio klimu

neko vece postavio klimu:
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=009406

posto s njom dolazi sva instalacijska oprema cijevi itd, sam sam je postavio. tu vecer je hladila najnormalnije.
sutra vise nije hladila. samo puse zrak sobne temperature. vise ne curi niti kondenzat.
dakle pretpostavljam da nisam dovoljno stegnuo spojeve na ventilima pa je iscurio plin???
ako netko ima slicna iskustva...
takodjer bi pitao preporuku ili telefonski broj nekog okay majstora da mi to sredi, jer ak je plin - ne mogu tu sam nista napraviti. unaprijed hvala!
__________________
there is nothing like impossible to bolster one's miraculous reputation
scotty is offline  
Old 27.06.2008., 19:39   #2015
Pozdrav, evo i sirotinja odlučila kupiti klimu. Best-by mi se po vašem pisanju čini Haier ili se bar najviše druka za nju?
trebala bi grijanje/hlađenje 3,5kW za nekih 2500kn + ugradnja.

jel postoje neki povoljni linkovi za best-by ili tema na tu temu?
alter ego blagajnice is offline  
Old 27.06.2008., 19:42   #2016
Quote:
deresh kaže: Pogledaj post
Hm, jel se onda vise isplati uzet jacu klimu, recimo samsunga 3,5kw:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=6670026

kako bi se povecala učinkovitost grijanja zimi?
Kod vas nije problem u jačini klime (koja je u vašem slučaju 3.5kW i sasvim je dostatna za vašu prostoriju), nego u njenoj tehnologiji koja kod invertera može grijati čak i kad je vani -15°C. Jedino što mu kod -10°C učinkovitost opada tj neće više tako dobro grijati. Jedino bi nabavkom super inverter (toshiba daisekai) klime riješili taj problem jer on grije čak kad je vani -25°C, a učinkovitost mu pada negdje na -18 do -20°C.
Kod jačih klima nije jača samo njihova snaga nego i jači ventilator a to onda ima za posljedicu jače puhanje, a pošto je vaša soba mala imali bi veliko strujanja zraka što nije ugodno. Osim ovoga nabrojanog jača klima ima i veču razimu buke ,a kako je soba mala taj zvuk nema gdje izgubiti svoju snagu.
To su samo neke negativne posljedice jače klime u manjoj prostoriji.
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 20:08   #2017
vidim da ovdje ima dosta poznavatelja, što oko kvalitete,što ugradnje, pa vas molim svi koji imaju malo dobre volje za pomoći da škicnu ovdje


tnx
Tatsha is offline  
Old 27.06.2008., 20:14   #2018
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo i sirotinja odlučila kupiti klimu. Best-by mi se po vašem pisanju čini Haier ili se bar najviše druka za nju?
trebala bi grijanje/hlađenje 3,5kW za nekih 2500kn + ugradnja.

jel postoje neki povoljni linkovi za best-by ili tema na tu temu?
http://www.haier.com.hr/
mfcc is offline  
Old 27.06.2008., 20:30   #2019
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Made in China ili negdje u susjedstvu. Vjerovatno rađena u nekim garažama kao i sve no name pa samo neljeplje logo po želji. A to što nema web stranicu govori sve o toj klimi i proizvođaću. Čisti primjer je Vivax. Konkretno to je robna marka naše poznate firme M San (kompjuteri.....), a koja se radi u jednoj od mnogobrojnih malih hala (tvornica) i samo se naljepi logo. Te iste tvornice rade i druge "marke" klima konkretno poznate kao "no name".
ma kud se baš vivax-a uhvati baš tu imam ali ja zadovoljan za sad
Slatky is offline  
Old 27.06.2008., 21:46   #2020
Question Dilema-klima?

SAMSUNG AQ12FC, 3.5 kW, cijena 2,400kn ili
LG ES-H126LLA0, 3,6 kW SPLIT cijena 2,700kn

molim vas za vase misljenje.nisam neki poznavalac klima uredaja.
inace klima ce se koristiti samo za hladenje.a prostor je velicine 30 kvadrata
tnx
Hami is offline  
Received Warning
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.