Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2007., 14:02   #41
Quote:
ivančicaho kaže: Pogledaj post
Hallo društvo! Trebam pomoć i mišljenje, što prije to bolje!

Jedan prijatelj otvara firmu i želio bi catering, a pošto su mu sve ponude izgledale preskupo, ja sam se ponudila da mu pomognem (baš sam nadobudna.. ).

Pitanje glasi: je li tko od vas sam sebi ili prijateljima radio nešto slično? Kako bi to trebalo izgledati, kako procijeniti koliko će hrane biti dovoljno.... itd.
Molim lijepo prijedloge, slike (ako imate)..... bila bih vam jako zahvalna...
uglavnom što te konkreto zanima?
pa prvo nek napravi neko piče dobrodošlice(jeger,vilijamovka ili neke domaće rakije)

onda hladno predjelo pršut,sir(više njih-gorgonzola paški itd),vratina kulen(to ti oni sve slože na ogledala)stavi grčku,salatu od hobotnice i tako nešto.

nek bubne neke njoke u bijelom umaku,male zagrebačeke s povrćem i tartarom,piletinu na ražnjičima s paprikom i omotano s špekom,štrukle.

onda nek uzme šunku u kruhu

i neke kolače i tortu.

za cugu se dogovoriš(bolje da on dofura svoju)njih tražiš samo servis što se cuge tiče-oni ti dofuruju svoje čaše tacne pepeljare ako treba stolove i barske stolove.

i to je onda baš domjenak

a ako oćeš nešto samo za prigrist onda baciš neke kanapeje(vegetarijanske,mozarela,sir,kulen,pršut,t una...itd..)
a moš i ove male hrenovke u lisnatom kiflice s sirom,vočne ražniće i takve gluposti + cuga i neki kolačići.
sam je pitanje šta želiš?
ti kažeš koliko ljudi želiš,kad i koliko love imaš za potrošit i oni ti slože jelovnik po osobi i sve.
radim honorarno(uz faks) u cateringu već 5 god a što se tiče kako bi to trebalo izgledati to ti ide do neba ako hočeš dupina od leda do čuda od fontane s vočem itd sam ti je bitno s koliko love raspolažeš.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 14:08   #42
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
uglavnom što te konkreto zanima?
pa prvo nek napravi neko piče dobrodošlice(jeger,vilijamovka ili neke domaće rakije)

onda hladno predjelo pršut,sir(više njih-gorgonzola paški itd),vratina kulen(to ti oni sve slože na ogledala)stavi grčku,salatu od hobotnice i tako nešto.

nek bubne neke njoke u bijelom umaku,male zagrebačeke s povrćem i tartarom,piletinu na ražnjičima s paprikom i omotano s špekom,štrukle.

onda nek uzme šunku u kruhu

i neke kolače i tortu.

za cugu se dogovoriš(bolje da on dofura svoju)njih tražiš samo servis što se cuge tiče-oni ti dofuruju svoje čaše tacne pepeljare ako treba stolove i barske stolove.

i to je onda baš domjenak

a ako oćeš nešto samo za prigrist onda baciš neke kanapeje(vegetarijanske,mozarela,sir,kulen,pršut,t una...itd..)
a moš i ove male hrenovke u lisnatom kiflice s sirom,vočne ražniće i takve gluposti + cuga i neki kolačići.
sam je pitanje šta želiš?
ti kažeš koliko ljudi želiš,kad i koliko love imaš za potrošit i oni ti slože jelovnik po osobi i sve.
radim honorarno(uz faks) u cateringu već 5 god a što se tiče kako bi to trebalo izgledati to ti ide do neba ako hočeš dupina od leda do čuda od fontane s vočem itd sam ti je bitno s koliko love raspolažeš.
http://www.adria-servis.hr/catering.htm
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 14:21   #43
to ti tako može izgledat a još i bolje.
tek sam sad pročitao da i je problem u pinki.
fora je da tebi dosta stvari fali ne možeš dati 60 ljudi svakom razičitu čašu itd
stol s različitim stoljnjacima i slično kako češ podgrijavat hranu ako nemaš banje?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 14:40   #44
ja ti mislim da ti je pametnije u to ne upuštati se. vjeruj mi...
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:59   #45
hvala!! puno ste mi pomogli!

ovo na slikama jako super izgleda....

dobila sam prijedlog da se rade kanapei - želja vlasnika, a cijeli happening ne bi trebao biti nešto jako puno fensi-šmensi pa ćemo ipak probati složiti nešto sami...

što se stvari za ukrašavanje tiče, čaša, stoljnjaka i sl. nema frke, već smo nešto nabavili... samo treba malo dobre volje i vremena i sve se može napraviti...
ivančicaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:19   #46
Knjiga je Coctail Food, američki izdavač, na engleskom je, dobila sam ju na poklon. Ako treba, kad dođem doma ti pogledam točno sve podatke. Inače, mislim da se u Algoritmu može naći dosta dobrih knjiga na tu temu. DOduše, treba sam o malo prozujati po netu i naći će se gomila recepata.
Što se kanapea tiče, meni su zgodne štangice od lisnatog s parmezanom - lisnato se razvalja, posipa parmezanom i speče. Dobije se super štih, a totalno je jednostavno.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 23:49   #47
orginal kanapeji ti se isključivo rade od kruha koji ti stooji u frižideru pa ga onda otpuste ima neka šema koliko dugo.nego ako briješ na tu foru uzmeš par vrsta francuza i njih režeš dijagonalno i onda stavljaš na njih te fore pršut sir i ukrasiš lističem salate malo smrvljenog peršina-uglavnom detalji i samo što šarenije.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 18:57   #48
Restac ili catering za valentinovo?

Daklem vako, ima li ko za preporucit il neki lijepi intimni restac za izvest,

il da narucim catering za dvoje i sam napravim intimus atmosferus u stanu?

E sad, koji restac il koji catering narucit?

Zahvaljujem se unaprijed na svakoj pomoci, i moja nova ::etiketa takodjer
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:11   #49
U koji god restač odeš u četvrtak, bit ćeš presretan a dobiješ mjesto bez rezervacije, a bit će pun isforsanih parova koji se blagoteleće gledaju i glume proljeće. Izvedi ju neki drugi dan.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:18   #50
Napravi sam večeru. Makar ispekao jaje
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:49   #51
Tak je. Danas je odluceno da ce stan bit mjesto tarapane

al bi barem trebao neku dobru chokolateriju di bi mogao kupit neke rekvizite

Jel zna neko di ih ima?
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:35   #52
Imaš tu na kraju Marmontove i doli na Gružu. Vidio sam jednu dobru i u Zynzulatoerstrasse 12.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 22:59   #53
dragi i ja bili neki dan u meksičkom u jurišićevoj
vjerojatno će biti gužva na valentinovo, ali isplati se ić
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 23:04   #54
Ja sam jedne godine na valentinovo s dragom bio u meksičkom u frankopanskoj (Caramba) i bili smo relativno razočarani! Ove godine je po svim restoranima sve živo rezervirano...
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 23:09   #55
čula sam da su ljudi jako nezadovoljni
zato svaki put idem u jurišićevu
nas dvoje smo pojeli: predjelo ja, glavno jelo dragi, dodatni prilozi, dvije pive, koktel, deserti za 200kn s tim da smo jedva izašli koliko smo bili natrpani
možda je skuplje od pizzerija ali mi je definitivno veći gušt
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:56   #56
Imas u Rudešu piceriju Art onako intimna atmosfera i rekli su mi da ce biti za valentinovo kao neki specijalitet za dobrodošlicu )
Ja idem tamo sigurno )
__________________
What Goes Around Comes Around
Devil_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 17:21   #57
Quote:
Devil_79 kaže: Pogledaj post
Imas u Rudešu piceriju Art
Super

Ak ne za cetvrtak, onda za ubuduce imam jednu ljepsu pizzeriu, a da nije neka lokalna garaza

::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:51   #58
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Super

Ak ne za cetvrtak, onda za ubuduce imam jednu ljepsu pizzeriu, a da nije neka lokalna garaza

NIje garaza ma mislim kako zelis ali tamo je super
__________________
What Goes Around Comes Around
Devil_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 08:04   #59
Quote:
Devil_79 kaže: Pogledaj post
NIje garaza ma mislim kako zelis ali tamo je super


Krivo si me sfatio....reko fala za pizzeriu

jer si i sam napisao da je intimna atmosfera, pa cu svakako navratit do Rudesa.

A kad sam vec tu, koja je atressa?
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:39   #60
Catering- tražim preporuku

Treba mi pod hitno preporuka za cetering ili restoran koji radi catering, a da nije Majetić ili Favory. imamo obiteljsko slavlje za cca. 20 ljudi pa me zanimaju vaša iskustva i naravno osvrt na cijene. Odlučila bi se za kombinaciju toplih predjela i glavnih jela i koje jelo sa tjesteninom.
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.