Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 09:17   #41
Ako ne znaš koji sud i koji je broj spisa, zoveš postaju koja je bila na provjeri - ako si s Črnomerca, zoveš II. PP Črnomerec-Susedgrad. Tete na urudžbenom će ti provjeriti i reći koji sud, koji sudac/sutkinja i broj spisa (možda ćeš morati doći osobno, to nisam siguran), pa nazoveš sud i pitaš tog suca/sutkinju o čemu se radi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 11:23   #42
pozz ekipa zanimam me jedno pitanje dali protupravno oduzimanje slobode i otmica mogu doci u zastaru? hvala lp
dejan18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 11:26   #43
Mogu. Nađeš ta kaznena djela u Kaznenom zakonu, a nađeš i odredbe o zastari, pa izračunaš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 21:57   #44
problem

imam jedno pitanje,pa bih vas molila odgovor....sestra i suprug zive u obiteljskoj kuci i maltretira ih njegov otac...on je alkoholicar koji je neuracunljiv i agresivan kad popije,a to je svakodnevno...jednoga dana sestrin suprug izasao je u dvoriste sa djetetom od godinu dana drzeci ga u rukama...posvadao se sa ocem i ovaj ga je napao zeljeznom sipkom po ledima dok je imao dijete u rukama...da njezin suprug nije sakrio dijete ledima,otac bi ga vjerovatno udario sipkom...sestra je sve to vidjela sa terase...kad je suprug predao sestri dijete,vrati se kod oca i htio s njim razgovarati,ali ga je ovaj u svom ludilu napao nozem...sestrin suprug pokusao mu je izbiti noz iz ruku,ali ga je otac porezao dva puta...sestrin suprug ga je udario po licu dva puta...naguravali su se i onda je dosla sestra koja je vidjevsi noz u njegovim rukama pocela vristati i tako je sve zavrsilo...sestrin suprug je isao na hitnu,dobio je ozljedni list,ima dvije porezotine od 2 cm po ruci i udarce od sipke po ledima...otac je zadobio teze ozljede po licu i sad se spominju tri napuknuta rebra,ali sestrin suprug kaze da je to dobio vjerovatno od naguravanja,kako je pao ili provaljivao vrata...uglavnom,obojica su otisla na hitnu i policiju...policija je podigla tuzbu protiv sestrinog supruga i predala ga na drzvano odvjetnistvo...protiv oca koji je sve zapoceo i skoro dijete udario zeljeznom sipkom se ne vodi nikakv postupak niti je predan na sud...nakon dva mjeseca sestrin suprug je dobio poziv od odvjetnistva da dode u policiju dati iskaz jos jednom...snimili su ga kamerom...sestra koja je svjedok,nije uopce pozvana na razgovor...optuzuju ga da je nanio teske tjelesne ozljede...
E,sad me zanima,zbog cega policija nije provela nikakav postupak protiv oca koji je zapoceo svadu,napao sestrinog supruga nozem i napo dijete zeljeznom sipkom?Na policiji su rekli da se obrate drzavnom odvjetnistvu...sad nas zanima zbog cega je samo sestrin suprug kriv i zbog cega se ne vodi nikakav postupak protiv oca koji je alkoholicar,ne prica s nijednim susjedom,maltretira i njih i sve oko sebe,vec je bio nekoliko puta na sudu i vec je posegao noz na jednog radnika...zanima nas kakvu kaznu bi mogao dobiti sestrin suprug i da li bi trebao uzeti odvjetnika?Hvala...
melanny2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:42   #45
Postoji nekoliko članak vezano za tjelesne ozljede a kazne su od novčane do kazne zatvora (ovisno kako je DO okvalificiralo ozljede).Kako suprug nije zadobio teške ozljede možda je policija protiv oca podnijela prijavu po zakonu o zaštiti nasilja u obitelji.Trebali su obojicu alkotestirat,stavit u prostoriju za zadržavanje i ujutro privest sucu za prekršaje.Sestru će kao svjedoka pozvat na sudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:33   #46
a

Obojica su puhala,otac je imao alkohola,naravno,jer je svaki dan pijan..da li je moguca kazna zatora i da li da uloze zalbu na policiju unutarnjoj kontroli,jer policija nigdje ne spominje oca,ni da je prti poceo,ni da je napao dijete..da li da uzmu odvjetnika?hvala
melanny2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:46   #47
Ako su samo napukla rebra mislim da neće bit zatvora.Stvar je na sudu a tamo se stvari prilikom rasprave mogu i mjenjat odnosno da DO izmjeni optužbu na manje kd.
Ne znam što je policija odradila u svezi slučaja ali možete opisat cijeli slučaj te od MUP-a zatražit da se očituje da li su službenici ispravno postupili.Što prije to bolje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:19   #48
a

Bili su na razgovoru na MUPU,treba napisati zalbu da se sprovede unutarnja kontrola..ne zele tuzit policiju,jer se s njima ne izade na kraj,ali policija je kriva,jer nisu prijavili oca za napad na sina i unuka..njihovo je da naprave prijavu,a ne donose zakljucke tko je kriv..to je posao suda..koliko ce se to sve otegnuti?hvala
melanny2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:10   #49
Neće oni nikoga tužit niti moraju podnosit kakve tužbe ili ići na sud.To je unutarnja stvar MUP-koji će utvrdit zakonitost i postupanje.To i sami rade svojima bez obzira na žalbe i pritužbe.

Tko će znat sa zatrpanosti svega i svačega.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:36   #50
Državno odvjetništvo - Rijeka

Trebala bih podnesti optužnicu Državnom odvjetništvu u Rijeci no nisam upoznata s postupcima, pa sam tako prošli tjedan osobno došla u navedenu instituciju s namjerom podizanja optužnice protiv određenih osoba zbog falsificiranja isprave (računa) te pokušaja podmićivanja za šutnju u vezi navedene stvari. Bilo mi je rečeno kako se stranke primaju utorkom, ali se prijave mogu podnesti i pismenim putem. Zbog obaveza utorkom, ja ne mogu prisustvovati usmenom iznošenju. Zanima me na koji način i gdje se ''predaju'' optužnice pismenim putem te kako prilažem dokaze i da li imaju isti učinak kao i usmene. Jer koliko sam skužila iz konteksta sa zaposlenikom, bolje prolaze usmene nego li pismene optužnice (?). Na stranicama Državnog odjetništva naišla sam samo na primjer kaznene prijave, ali ne i daljni proces.
Bila bih zahvalna kada bi mi netko znao odgovoriti na pitanja i pomći mi ili ako možda imate u iskustva u podizanju optužnica na isti ili slični događaj da mi ukažete na uspješnost.
__________________
hugs and kisses, bullets and misses.
snakebite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 10:23   #51
Kada zaprime prijavu istu će proučit da li ima elemanata kaznenog djela te ako ima dalje će poduzimat istragu.
kako ćeš napisat objašnjeno je u "Uobičajena forma i sadržaj kaznene prijave".
http://www.dorh.hr/Default.aspx?sec=616

Možeš bilo kojim oblikom pisanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:11   #52
Quote:
snakebite kaže: Pogledaj post
Trebala bih podnesti optužnicu Državnom odvjetništvu
Ne podnosiš ti optužnicu, nju će sastavit DO u slučaju da temeljem tvoje prijave ustanove da za to ima osnove.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:24   #53
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ne podnosiš ti optužnicu, nju će sastavit DO u slučaju da temeljem tvoje prijave ustanove da za to ima osnove.
Jasno, ali na temelju čega će DO sastaviti išta. Zato sam i pitala, kojim putem i kako ću ja njima dostaviti temelj (objašnjenje i dokaze) za potencijalnu optužnicu?
__________________
hugs and kisses, bullets and misses.
snakebite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:31   #54
Na temelju te tvoje prijave da je počinjeno kazneno djelo (po tvojem mišljenju).Poštom,usmeno ili mailom dostavljaš, opisano kao na linku koji sam ti prije dao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:48   #55
Quote:
snakebite kaže: Pogledaj post
Jasno, ali na temelju čega će DO sastaviti išta. Zato sam i pitala, kojim putem i kako ću ja njima dostaviti temelj (objašnjenje i dokaze) za potencijalnu optužnicu?
Na temelju tvoje prijave, napisala sam gore.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:04   #56
Ja vas razumijem samo je moje pitanje možda bilo krivo postavljeno; nisam našla nikakav konkretni kontakt (e-mail ili adresu nadležnog DO u koji ''dostavljam'' prijavnicu).
Da li smatrate da pismena prijava ''ima manju vrijednost''? Kao što sam napisala - to sam jasno razumjela iz konteksta, odnosno iz razgovora sa zaposlenikom u DO.
Nadam se da nisam toliko glupa kao što se osjećam.
__________________
hugs and kisses, bullets and misses.
snakebite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:15   #57
Ista je vrijednost.Samo mora bit opširno jer je uvijek lakše doći do podataka ako se zaprima prijava usmeno.
Tu ti je kontakt.
http://www.dorh.hr/Default.aspx?sec=560
Ovo je malo skraćeno a bit je na boldanom.

ZAPISNIK
O ZAPRIMANJU KAZNENE PRIJAVE

Prijavitelj izjavljuje:

(Popis i opis ukradenih predmeta)*

(Sumnja o počinitelju i sudionicima)**

Dokaz)***

Podnositelj prijave Zapisničar

___________ _ ____________ ______________



____________
* Pojedinačno i detaljno opisati svaki predmet koji je ukraden
** Posebno označiti je li prijavitelj sa sigurnošću tvrdio i na osnovi čega, ili mu se samo čini vjerojatnim tko je počinitelj ili sudionik, osobni podaci ili osobni opis i drugi podaci o počinitelju odnosno krugu osoba iz kojeg su počinitelj ili sudionici.
*** Kod materijalnih dokaza navesti predmet i tragove, a kod svjedoka njihove osobne podatke
.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:22   #58
zahvaljujem
__________________
hugs and kisses, bullets and misses.

Zadnje uređivanje Katrin : 16.11.2012. at 20:19. Reason: q
snakebite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:43   #59
Kod pisanja drži se ovih pitanja da ti bude lakše i poslije razumljivije
http://policajac.blogspot.com/2009/0...nalistike.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 23:58   #60
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kod pisanja drži se ovih pitanja da ti bude lakše i poslije razumljivije
http://policajac.blogspot.com/2009/0...nalistike.html
Hvala, sastavila sam tako da ne bude preosobno, a opet da sve činjenice i cijeli postupak bude dovoljno jasan i detaljan. Poslati ću preporučeno poštom. Kada pošaljem preostaje mi samo da se nadam da će uspijeti.
__________________
hugs and kisses, bullets and misses.
snakebite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.