Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 23:50   #1
Filmovi koji su dobro poceli...

Ne znam koliko ce vam biti zanimljiva ova tema ali nakon filma Grimizna rijeka htio sam vidjeti vase misljenje o filmovi, ili jos bolje s pricama; koji po vama, dobro krenu ali putem se razvodne, ostanu nedoreceni ili im kraj nije na razini zapleta.

Meni takav film je Grimizne rijeke, krene odlicno....uvod u jedno jezovito ubojstvo, izolirana zajednica sveucilista i sve vuce prema necemu jos mracnijem i bizarnijem ali se polako pocinje gubiti i slabiti do kraja filma.

Umjesto nekog obicnog ubojstva iza kojega se krije nezamisliv zlocin/zlocini (primjerice Sedam), ustvari je obratno.
Maj.Tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:50   #2
Quote:
Maj.Tom kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ce vam biti zanimljiva ova tema ali nakon filma Grimizna rijeka htio sam vidjeti vase misljenje o filmovi, ili jos bolje s pricama; koji po vama, dobro krenu ali putem se razvodne, ostanu nedoreceni ili im kraj nije na razini zapleta.

Meni takav film je Grimizne rijeke, krene odlicno....uvod u jedno jezovito ubojstvo, izolirana zajednica sveucilista i sve vuce prema necemu jos mracnijem i bizarnijem ali se polako pocinje gubiti i slabiti do kraja filma.

Umjesto nekog obicnog ubojstva iza kojega se krije nezamisliv zlocin/zlocini (primjerice Sedam), ustvari je obratno.
Potpisujem. Imala sam isti filing kada je završio. What the f.? A dobro je počeo, napeto i mistično. A na kraju neuvjerljiva lavina i povjerljiva priča o tome zašto se glavni junak boji psa.

Nego, sviđa mi se tvoj nick.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 01:13   #3
Tenk ju veri mač
Maj.Tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 02:45   #4
Jeepers Creepers (2001)

Film počinje kao opaki mix "Duela" i "Texas chainsaw massacrea" za novi milenij, u kojem dvoje mladih maltretira crni kombi kojeg vozi muškarac sa šeširom.
Kad odjednom, na polovici filma, misterioznog muškarca zgnječi auto, a on se oporavi, pretvori u golemo šišmikoliko čudovište i počne letjeti.
Želim natrag novac.
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 03:52   #5
Quote:
cool hand luke kaže: Pogledaj post
Jeepers Creepers (2001)

Film počinje kao opaki mix "Duela" i "Texas chainsaw massacrea" za novi milenij, u kojem dvoje mladih maltretira crni kombi kojeg vozi muškarac sa šeširom.
Kad odjednom, na polovici filma, misterioznog muškarca zgnječi auto, a on se oporavi, pretvori u golemo šišmikoliko čudovište i počne letjeti.
Želim natrag novac.
I meni je početak bio skroz ok. I ona mjuza baš jeziva. Međutim, nakon onog odlaska u policijsku postaju sve se razvodnilo, a ona baba bila je vrhunac lošeg vrhunca. Kraj filma ne loš, nego urnebesno loš. I još one rupa oči.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 04:58   #6
Ma, ja nisam ni odgledao do kraja, jer sam ugasio kad je počeo letjeti.
Tak da ni ne znam kak je završio, nit me zanima.
A najšokantnije je što film ima nastavak u kojem krilati gmaz šurikenima izrađenim od dijelova ljudskog tijela napada školski autobus pun priglupih sportaša.
Više nego glupo.
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:05   #7
2001: Odiseja u svemiru od Kubricka ima jedan od najboljih uvodnih 20 minuta bilo kojeg filma u povijesti, ali vrlo brzo u potpunosti potone, da bi na kraju ispao najgori film koji je ikad snimljen.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:38   #8
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
2001: Odiseja u svemiru od Kubricka ima jedan od najboljih uvodnih 20 minuta bilo kojeg filma u povijesti, ali vrlo brzo u potpunosti potone, da bi na kraju ispao najgori film koji je ikad snimljen.
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:43   #9
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
2001: Odiseja u svemiru od Kubricka ima jedan od najboljih uvodnih 20 minuta bilo kojeg filma u povijesti, ali vrlo brzo u potpunosti potone, da bi na kraju ispao najgori film koji je ikad snimljen.
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 13:18   #10
Jebi ga, dečki... Što da vam kažem? Život piše romane.

__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:28   #11
Tema koja je dobro pocela...
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:51   #12
pratio sam otvaranje topica ali mi ništa nije palo na pamet
sad se vratih pročitat komentare i sjetih se

"Deveta vrata" by Polanski....
dobro gledao sam ga iz drugog kuta, samo radnju i te fore neke mističnosti bla bla pred par godina, ali sjećam da mi je bio ful ful napet, i predobar, i onda odjednom sve ošlo tri lepe smoje kad je ovaj tamo počeo rigat vatru i kad se pojavio zmaj i t d i t d
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 00:06   #13
Halloween 6- počinje i traje zanimljivo ,strašno i dosta zabavno, no kraj onda završi ubrzan i priča koja me totalno zanimala završi nerazrađena i bez puo smisla.
__________________
Ako ovo možete pročitati ne trebate naočale.
Metal Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 01:28   #14
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
2001: Odiseja u svemiru od Kubricka ima jedan od najboljih uvodnih 20 minuta bilo kojeg filma u povijesti, ali vrlo brzo u potpunosti potone, da bi na kraju ispao najgori film koji je ikad snimljen.
come on, najgori film IKAD ?
teške riječi su pale
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 01:55   #15
Full metal jacket
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 02:44   #16
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
Full metal jacket
"Jacket" i "When stranger calls" iz 1979. su isti po tom pitanju;
prvih 30-ak minuta si prikovan za fotelju, onda naglo opada napetost i imamo sat vremena ubitačne dosade, da bi zadnjih 20 minuta opet bilo predivno.

Zadnje uređivanje cool hand luke : 10.10.2007. at 02:45. Reason: ispravak
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 02:51   #17
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
2001: Odiseja u svemiru od Kubricka ima jedan od najboljih uvodnih 20 minuta bilo kojeg filma u povijesti, ali vrlo brzo u potpunosti potone, da bi na kraju ispao najgori film koji je ikad snimljen.
Kako ti nadjebavanje smirenog Hala i uzrujanog Bowmana može biti loše?
Za mene film ustvari i počinje kad krenu prema Jupiteru. Prvih 20 minuta je čisto art preseravanje. Ostatak je najnapetijih dva sata ikad.
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 10:45   #18
Quote:
cool hand luke kaže: Pogledaj post
Prvih 20 minuta je čisto art preseravanje.
Vidiš, meni je čisto art preseravanje onaj dio filma kad boje lete u ekran. I dan danas dobijem migrenu kad se sjetim te tragedije.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 10:47   #19
Izgubljeni u prijevodu - prvih 15-tak min dok snimaju reklamu je duhovito, ostatak filma me uspavao.
pohano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:59   #20
UNDERMIND
Po meni jedan od napetijih i misterioznijih trilera,radnja koja žudi za objašnjenjem,mislim da kraj nikad nestrpljivije nisam čekala..a onda slijedi razočaranje-objašnjenje uopće ne postoji!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.