Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 11:13   #41
Koju dozu controloca piješ?
Možda bi trebalo pojačati. Controlocu treba dosta vremena da bi se vidjeli rezultati. Samo nastavi s njim i vjerujem da bi se uskoro stanje trebalo popraviti.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 23:02   #42
1 tabletu od 40mg svako jutro na tašte, tako mi je propisano :S Samo sam prvi tjedan pio i navečer.
Ja ne znam više šta da radim. Evo, recimo, danas sam legao poslijepodne i kad sam se probudio (uvijek je tako) ta kiselina i gorčina u ustima i grlu je još jača, zadah je tu naravno, i uglavnom, otkako pijem ove tablete ništa se nije promijenilo...
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:24   #43
Kod ležanja trebalo bi gornji dio tijela držati na povišenom.
Prije sam spavala na malom jastučiću, a sada (naročito kad mi se vrate problemi refluksa) u polusjedećem položaju.
I primjećujem razliku.
Žao mi je što te to toliko muči, ali vjerujem da će proći daljnjim korištenjem contoloca.
Koristiš li gastal ili nešto slično?
Kad sam prvi put dobila controloc, prepisana mi je ista doza kao i tebi (kroz period od 6 tjedana), ali i gasal prije spavanja obavezno ( po potrebi i tijekom dana).
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 03:26   #44
40 mg vam je minimalna doza, odite kod lijecnika da vidite moze li vam pojacati na dva puta po 40 mg. I treba to jako dugo uzimati, mozda cak i nekoliko mjeseci..meni su tako rekli, da pijem te lijekove dok se ne osjetim bolje, i jos tjedan dana nakon toga. Ali meni bude malo bolje (nikad skroz dobro kao prije) i onda mi se simptomi opet pogorsaju i onda opet moram nazad uzimat te lijekove. Grozno.

Zanima me da li se itko uspio izlijeciti od ovoga?


Ono sto meni nikako nije jasno je da mi tim tabletama gasimo ili smanjujemo kiselinu, a pravi uzrok (lose zatvaranje poklopca izmedju jednjaka i stomaka) ne lijecimo. Ako gasimo kiselinu, ne primamo dovoljno hranjivih sastojaka iz hrane, i izazivamo druge bolesti. To je kao neki zacarani krug... a kako otkloniti pravi uzrok???
amy2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:32   #45
Nakon više od dva mjeseca svakodnevna korištenja Controloca - ništa. Nije mi više ništa jasno, nekad imam osjećaj da imam "nešto" u grlu (npr. dok gutam), ali bio sam na gastroskopiji, valjda bi se to tamo vidjelo ?!? I taj gorko-kiseli okus i dalje stoji tamo, i dalje je najintenzivniji nakon kave i čokolade (a gotovo sam potpuno 2 mjeseca ignorirao oba proizvoda) i katkad, kad se tek ujutro dignem, ali nije to pravilo, imam i osjećaj kao da imam u grlu/ustima neki željezno-krvav okus, a krvnu sliku sam radio prije mj. dana i apsolutno sve je na mjestu. Tlačim stalno ukućane da mi daju povratnu informaciju o zadahu i u redu je.

Bilo kakva ideja je dobrodošla jer mi se sve više čini da je ovo slučaj za dr. Housea
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:40   #46
Quote:
deviant8 kaže: Pogledaj post
Nakon više od dva mjeseca svakodnevna korištenja Controloca - ništa. Nije mi više ništa jasno, nekad imam osjećaj da imam "nešto" u grlu (npr. dok gutam), ali bio sam na gastroskopiji, valjda bi se to tamo vidjelo ?!? I taj gorko-kiseli okus i dalje stoji tamo, i dalje je najintenzivniji nakon kave i čokolade (a gotovo sam potpuno 2 mjeseca ignorirao oba proizvoda) i katkad, kad se tek ujutro dignem, ali nije to pravilo, imam i osjećaj kao da imam u grlu/ustima neki željezno-krvav okus, a krvnu sliku sam radio prije mj. dana i apsolutno sve je na mjestu. Tlačim stalno ukućane da mi daju povratnu informaciju o zadahu i u redu je.

Bilo kakva ideja je dobrodošla jer mi se sve više čini da je ovo slučaj za dr. Housea
ja također imam taj okus u ustima vec godinama,al samo kad se ujutro probudim,odma trcim prat zube jer ne mogu trpit to sve ljepljivo u ustima..al tijekom dana dosta rijetko osjecam taj okus,uzmem žvake i nestane..ne znam dal bi trebala otic na pregled buduci da nemam vise nikakve tegobe..tata ima isto to s tim da se to njemu javlja nakon određene hrane,tipa mlijecnih proizvoda,začinjene hrane..
day n nite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:43   #47
Bio sam kod doktorice opće prakse u petak i kaže mi da je vrlo vjerojatno kriva dijagnoza bila - nije stvar u želucu, samo imam brz metabolizam i ta "nervozna crijeva". Dala mi je uputnicu ka otorinolaringologu i rekla da je vrlo izgledno da imam neku kroničnu infekciju krajnika/ždrijela i da mi se nakupljaju ostaci hrane i izazivaju gorčinu, a i spomenula je da to potiče osjećaj "nešto mi je zapelo u grlu" što ja imam konstantno. Dok čekam pregled kod otorinca, imate kakav savjet pr. s čim da to čistim (vjerojatno postoji neka tekućina)?
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 13:19   #48
Gorak okus u ustima

prije par dana pojavio se gorak okus u ustima i meni i supruzi i to na spoju zdrijela i usne supljine, konstantno je prisutan i iritantan, naime cak se i ne hranimo isto, ja radim po cijele dane i hranim se usput, a i ne pijemo istu vodu.
zahvalan sam na svakom misljenju
__________________
potpisujem
Vutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:34   #49
Jeste li u kući što nedavno špricali, dezinficirali?
Ne znam, nešto protiv kukaca, komaraca?
Vjerojatno je nešto što ima veze s vašim domom.

Jedino mi to pada na pamet s obzirom da oboje imate gorkast okus u ustima i da se totalno drugačije hranite.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:09   #50
ne,ništa nismo prskali, ništa dezinficirali... vrlo neobično, i moram priznati neugodno.. supruga je u virozi, a ja potpuno zdrav, mislim da ne bi trebalo imati veze sa time..
__________________
potpisujem
Vutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:35   #51
Jeli supruga uzima kakve ljekove? Moglo bi lako biti do njih, iako onda ne zna što bi vama moglo biti. Uzimate li vi što od ljekova?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:36   #52
Imate li možda psa/mačku i jeste li možda na njega stavljali frontline? Meni se jednom dogodilo da kad sam frontlajnirala pesa, imala sam žvaku u ustima i udahnula sam. Uglavnom, tjedan dana sam imala taj gorak okus ustima i nikako ga isprati.

Druga stvar bi mogla biti trovanje nekim teškim metalom. U kakvom stanju je voda koju pijete/perete zube s njom? Jeli vodovodna ili imate vlastiti bunar?
Imate problema s vlagom u prostoru u kojem boravite i pljesni?

Defintivno se radi o nečemu iz vaše okoline s čime ste oboje u dodiru.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 01:00   #53
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Defintivno se radi o nečemu iz vaše okoline s čime ste oboje u dodiru.
Da - Dr. House pristup.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:35   #54
osjecaj gorcine u ustima

unazad tri mjeseca ,osjecam gorcinu u grlu sa kiselinom,i blagom temperaturom u grlu, gorcinu u jeziku u usnama i imam osjecaj pljuvacke zadrzane u grlu,vadio sam krvnu sliku, krvna slika je bila uredu ,ultrazvuk dvaputa,nalaz je uredan,zatim kolonoskopiju radio i otkriveno je da imam hemoroide 2-3 stepen,zatim sam radio i gastroskopiju prije dva dana kojojom mi je utvrdeno da imam ectopicni limfonoid desne valekule ili na latinskom insuff cardiae,cascada ventriculi.po preporuci doktora uradio sam bris jezika i usta na bakterije,gljivice i bakterija na stolicu,nalaz mi je bio uredan al sam u medjuvremenu uradio provokaciju na stolicu i nalaz je pokazao da imam ENTAMOEBU HYST -ciste-.
jos mi je preostalo da uradim irigografija .....

molio bih ako mi moze pomoc u vezi ovoga.....

Unaprijed hvala
ahmed karalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:08   #55
I meni Haus triba..upravo mi je ovako ko što Dolores u jednoj sličnoj temi piše:

Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
Zadnja 2 dana ću poludit. U ustima osjećam konstantno gorak okus. Što god pojedem - gorko mi je (bilo slatko, ljuto ili slano). Već sam 5 puta oprala zube, čak sam probala grgljat rakiju al taj faking okus ne odlazi. Imam filing ko da cijeli dan žvačem grejp
Slična iskustva?
Njoj je problem stvarao sprej za tijelo protiv komaraca, a ja ne vidim da nešto radim, grizem, ližem što inače ne činim. Ne znam otkud ta gorčina.
Upravo ko što ona kaže, što god poidem - gorko je; bila to čokolada, kruv, sir, kavijar, naranča, šišmiš ili dvopek..poslije svega okus gorčine u grlu.

Jel kogod riješio problem il je gastroenterolog jedina nada?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:24   #56
A jesi trošio kakve lijekove u zadnje vrijeme?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:35   #57
Ne pijem nikakve lijekove (zadnji put prošle godine prislilio se na jedan prolitnji Lectranal), ne pušim, kavu ne pijem..alkohol ne pijem.. zato me i vata gorčina
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:39   #58
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Upravo ko što ona kaže, što god poidem - gorko je; bila to čokolada, kruv, sir, kavijar, naranča, šišmiš ili dvopek..poslije svega okus gorčine u grlu.
Sad sam tek skontala. Nemoj jesti šišmiše, vjerovatno je to uzrok.

A sad za ozbiljno, moguće je da je od želuca. jel imaš inače problema sa želucem (čir, gastritis, vraćanje kiseline i ostale krasne stvari)?


Ja sam samo jednom imala nekakav metalni okus u ustima al u to vrijeme sam pila medazol a od njega može tako biti. Imala sam osjećaj svaki puta kad nešto pojedem i popijem ko da sam lizala kvake. Fuj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:49   #59
Ma ne virujem da je zbog njih..šišmiši su skroz ok



Nikad nikakvih problema..mogu kamen provarit, što se kaže... i šišmiše. Po ovim postovima vidim sve neke bakterije pa mislim neće mene valjda ta srića dopast..
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:03   #60
A ako ti ne prođe za par dana, idi kod doktora. I nemoj jesti više šišmiše.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.