Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 13:50   #1
(Ne)kvaliteta Valeo kvačila-uvoznik Tokić

Dakle, krajem prošle godine na Stilo 1.9 Multijet ugradio sam set kvačila "Valeo".
Nakon nepunih osam tisuća kilometara mjenjač neće normalno u prvu i rikverc.
Razlog?
"Raspečila" se korpa(košara), http://imageshack.us/photo/my-images/339/korpa.jpg/ ,...
Način vožnje auta razvidan je iz fotografije lamele, http://imageshack.us/photo/my-images/690/lamela.jpg/ , na kojoj su još vidljivi tvornički brojevi...
Napominjem da su u kompletu promijenjeni i zamašnjak i potisni ležaj (sve Valeo) pa je ta zafrkancija koštala (samo dijelovi) gotovo šest tisuća kuna.
Uvoznik je također vidljiv na fotografijama kao i zemlja porijekla (Francusko-Turska...), http://imageshack.us/photo/my-images/406/kutija.jpg/ , http://imageshack.us/photo/my-images/593/kutija2.jpg/ ...
Prije dvije tisuće kilometara stavljena je nova korpa i lamela (1300 kuna, hvala na pitanju...)
Naravno glede bilo kakvog jamstva svi se prave blesavi, od prodavatelja do uvoznika...
Zanima me da li je netko imao slično iskustvo i tražim toplu riječ utjehe u nadanju da mi se neće ponoviti isto...
hreljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 13:56   #2
Valeo nije baš najbolja sreća što se tiče kvačila, i na Puntima su imali cijelu seriju koja je crkavala. Bolje ti je uzeti Sachs.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 13:58   #3
Pa jel Francuska ili Turska?

nebi se čudil, da nije to po onoj, piše i na plotu *icka pa su se mnogi naboli...

Jel bil SKF druk lager u setu?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 13:59   #4
Sachs ili luk..

Mada valeo nije loša marka kvačila. Ovo na puntu je vjerojatno iznimka, valeo je prva ugradnja na puno vozila.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:12   #5
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Sachs ili luk..

Mada valeo nije loša marka kvačila. Ovo na puntu je vjerojatno iznimka, valeo je prva ugradnja na puno vozila.
Aha Luk i voda, a ne kvaliteta, stavila sam novi luk set na 307 kad pustiš kuplung u leru druk ležaj tak ronda, ko da bu sve kvragu otišlo.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:16   #6
Ako stalno "jašeš" na kuplungu dogodit će se upravo ovo što je na slikama. Kuplung je promjerom mali, moment je velik nije ni čudo da su federi jaki. I ako ih siluješ (recimo na semaforu stojiš na kuplungu umjesto da ubaciš u ler) savinut će se.
Dakle nitko neće ni tvrditi da je kvačilo potrgano - lamela je doslovno ko nova - ali da si ga možda i sam sredio - moguće je (pazi piše MOŽDA, nisam rekao da si ti jedini mogući krivac).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:40   #7
Quote:
subaru13 kaže: Pogledaj post
Aha Luk i voda, a ne kvaliteta, stavila sam novi luk set na 307 kad pustiš kuplung u leru druk ležaj tak ronda, ko da bu sve kvragu otišlo.
Da tebe ne muči dvomaseni zamašnjak? Druk ležaj u leru nema doticaja sa kvačilom..

Moja frendica dokrajčila novi kuplung u 2 godine i 25tkm, poderan potisni, pera na košari i nema jer je potisni prošal kroz nju, lamela ko nova..

Neki ljudi ne miču nogu s kvačila dok voze.. Drže stisnut kuplung na semaforu pa se onda čude kak kvačila odlaze.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:05   #8
a nekome traje već 266 kkm, he-he
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:27   #9
.

.kakva je inače kvaliteta drugih rez. djelova kuplljenih kod tokića npr. filtera zraka, ulja, kabine, goriva .....?
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:37   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako stalno "jašeš" na kuplungu dogodit će se upravo ovo što je na slikama. Kuplung je promjerom mali, moment je velik nije ni čudo da su federi jaki. I ako ih siluješ (recimo na semaforu stojiš na kuplungu umjesto da ubaciš u ler) savinut će se.
Dakle nitko neće ni tvrditi da je kvačilo potrgano - lamela je doslovno ko nova - ali da si ga možda i sam sredio - moguće je (pazi piše MOŽDA, nisam rekao da si ti jedini mogući krivac).
Ovo što ti kažeš NE SMIJE se dogoditi da osam hiljada kilometara stalno držiš stisnuto kvačilo a netko te vuče sajlom...
hreljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:40   #11
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Pa jel Francuska ili Turska?

nebi se čudil, da nije to po onoj, piše i na plotu *icka pa su se mnogi naboli...

Jel bil SKF druk lager u setu?
Naravno da je Turska, ali uvoznik hladnokrvno nalijepi deklaraciju na kojoj piše da je Francuska...
Siguran sam da to nije baš po zakonu...
Potisni ležaj ne ide u kompletu. Kupuje se posebno i košta gotovo kao set kvačila (oko 1100 kuna)...
hreljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:40   #12
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Sachs ili luk..

Mada valeo nije loša marka kvačila. Ovo na puntu je vjerojatno iznimka, valeo je prva ugradnja na puno vozila.
Ne brkati prvu ugradnju s generalnim rezervnim dijelovima, pogotovo od uvoznika tipa Tokić.

I brembo je prva ugradnja za porsche npr, ali to nije isti brembo koji se prodaje za sve aute kao zamjenski u trgovinama auto dijelova. Ta dva bremba nemaju veze jedan s drugim.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:04   #13
u tokiću kupujem možda eventualno , sitni potrošni materijal, ulje, disk pločice, sijalice drugo ništa, isto vrijedi i za auto krešo pogotovo, tamo moja noga više kročit neće. pametnome dosta
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:08   #14
Ako ništa drugo, preskupi su...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:30   #15
Da ne otvaram novu temu, jel ima neka jeftina trgovina autodijelovima?

Ide mi na k**** što mi za neke sitnice naplate previše, npr samo filter goriva 68kn. za zrak traže skoro 200, ulje isto preko 50..., a iz linka se vidi koliko su dijelovi jeftini za moj krš. cijene autokrešo, tokić još 20% gore.

http://www.ebay.co.uk/itm/LAND-ROVER...item3f0f7dc672

problem mi je što mi poštarina pojede razliku, kod tih jeftinih, a većih stvari. 300kn za filtere je previše, kad te dobijem u UK za manje od 100 kn, ali uz poštarinu(veća od cijene) dođe unutar 10% sa našim lihvarima

konkretno mi treba filter goriva, ostalo mi je frend naručio u paketu sa svojim.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:36   #16
Quote:
hreljic kaže: Pogledaj post
Ovo što ti kažeš NE SMIJE se dogoditi da osam hiljada kilometara stalno držiš stisnuto kvačilo a netko te vuče sajlom...
Smije. Jer kuplung ovog tipa je normalno zatvoren (spojen) a ne otvoren. Jasno da će se kod kvalitetnijih setova problem javiti kasnije ali nije nemoguća misija da se dogodi vrlo brzo.

Druga stvar - jesi li siguran da je druklager dobro montiran - da nije on "presavinuo" šašir? Tj da nije kod njega hod prevelik.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:11   #17
ja sam osobno uvijek zadovaljan valeom i uvijem mi je kupling mekani i odgovara mi... luk je po meni slabija klasa dok je sachs ipak numero uno... meni se više čini da je moguće da je greška kod montaže jer mi je 8 tkm jako malo pa da neznam kak voziš... kaj kažu na garaciju prodavatelj/monter?

da čujem malo iskustva oko auto kreše jer se i meni gade pa da podijelimo...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:19   #18
Dal ti je kvacilo montirao neki servis?
Ako je, imas nekakvu sansu za reklamaciju, ako ne, mozes se ...
Tata je kupio pumpu goriva u Tokicu (300kn), pumpa je imala gresku i nije valjala, nekad je auto htio upalit s njom, nekad ne...i Tokic je priznao gresku, i dobio je novu pumpu, s kojom nema problema...
E sad sve ovisi o njima...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:07   #19
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, jel ima neka jeftina trgovina autodijelovima?

Ide mi na k**** što mi za neke sitnice naplate previše, npr samo filter goriva 68kn. za zrak traže skoro 200, ulje isto preko 50..., a iz linka se vidi koliko su dijelovi jeftini za moj krš. cijene autokrešo, tokić još 20% gore.

http://www.ebay.co.uk/itm/LAND-ROVER...item3f0f7dc672

problem mi je što mi poštarina pojede razliku, kod tih jeftinih, a većih stvari. 300kn za filtere je previše, kad te dobijem u UK za manje od 100 kn, ali uz poštarinu(veća od cijene) dođe unutar 10% sa našim lihvarima

konkretno mi treba filter goriva, ostalo mi je frend naručio u paketu sa svojim.
I puno ti 68 kn za filter goriva?Idi se ranit
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:39   #20
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Sachs ili luk..

Mada valeo nije loša marka kvačila. Ovo na puntu je vjerojatno iznimka, valeo je prva ugradnja na puno vozila.


Moje iskustvo je suprotno. Nedavno sam mijenjao na passatu komplet kvačila (zamajac nakon 250 000 km kao novi) i kolega koji mi je nabavljao i mijenjao mi je baš preporučio valeo jer je imao dosta loših slučajeva sa sachsom u zadnje vrijeme.

Vjerojatno nema nekog pravila.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.