Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2016., 12:22   #401
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Danas vise i ne trebas vuci laptop, materijale i slicno po konferencijama, kad imas sve u mobitelu. Vuci kufer kriz guzve mi se cini malo too much. Osobno imam i torbu na kotacice za laptop i znam da je nespretno.

Ali glas za 4 kotacica umjesto 2 i na vecim kuferima.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
A vidim puno ljudi da vuče te kofere po konferencijama inače. Samo ja to dosad nisam radila, jer su svi moji dosadašnji koferi pomalo ružni

A za veći kofer ne znam. Imam jedan obični crni, stari na dva kotačića i uvijek kad ga preuzimam s checkirane prtljage bude sav prljav i istučen. Nekako mi je žao kupovati skuplji model, a za jeftini se bojim da mi ne razbiju kotačiće. Ako imaš kakvu preporuku, samo reci
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 01:39   #402
Imam velika dva Samsonite, jedan za Europe iliti 5-7 dana, drugi za USA (bilo koliko dana) i zgodno je sto ne osjecas tezinu ako su na 4 kotacica. Ovaj manji, ali isto ne dovoljno mali za cabin luggage ima i dio na patent unutra, tako da taj dio mozes ostaviti prazan, a da se roba ipak ne guzva i napuniti ga po povratku ako treba. Veci je dovoljno velik da ako idem u USA u njega uguram i cabin luggage kufer, pa po povratku iz USA imam gdje staviti stvari.

Nisu najskuplji modeli, ali opet dovoljno dobri da izdrze torture po aerodromima. Nikad h ne umotavam u najlon jer sam shvatila da umjesto 10 umotavanja, mogu kupiti novi kufer (jos nije bilo potrebe i nakon vise od 10 putovanja).

Prije sam nosila torbu na kotacice, za laptop, ali sad em imam laksi laptop ako sam samo gost na konferenciji, em imam tablet i mobitel s pristupima e-mailu i vise, pa laptop imam tek za svaki slucaj i drzim ga u sobi. Na konferencijama zna biti preguzvasto za vuc torbu na kotacice, pogotovo za vrijeme rucka, prijema ili cak predavanja u velikim dvoranama (arenama), pa bi se stalno spocitala o nesto.

Sad nosim ili malu torbicu s mobom i tabletom ili lagani ruksak u kojem mogu smjestti ulov s konferencije i drzati na ledjima, tako da uvijek imam slobodne ruke: za upoznavanje, za zgrabit nesto, za drzat casu, tanjur etc.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:46   #403
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Imam velika dva Samsonite, jedan za Europe iliti 5-7 dana, drugi za USA (bilo koliko dana) i zgodno je sto ne osjecas tezinu ako su na 4 kotacica. Ovaj manji, ali isto ne dovoljno mali za cabin luggage ima i dio na patent unutra, tako da taj dio mozes ostaviti prazan, a da se roba ipak ne guzva i napuniti ga po povratku ako treba. Veci je dovoljno velik da ako idem u USA u njega uguram i cabin luggage kufer, pa po povratku iz USA imam gdje staviti stvari.

Nisu najskuplji modeli, ali opet dovoljno dobri da izdrze torture po aerodromima. Nikad h ne umotavam u najlon jer sam shvatila da umjesto 10 umotavanja, mogu kupiti novi kufer (jos nije bilo potrebe i nakon vise od 10 putovanja).

Prije sam nosila torbu na kotacice, za laptop, ali sad em imam laksi laptop ako sam samo gost na konferenciji, em imam tablet i mobitel s pristupima e-mailu i vise, pa laptop imam tek za svaki slucaj i drzim ga u sobi. Na konferencijama zna biti preguzvasto za vuc torbu na kotacice, pogotovo za vrijeme rucka, prijema ili cak predavanja u velikim dvoranama (arenama), pa bi se stalno spocitala o nesto.

Sad nosim ili malu torbicu s mobom i tabletom ili lagani ruksak u kojem mogu smjestti ulov s konferencije i drzati na ledjima, tako da uvijek imam slobodne ruke: za upoznavanje, za zgrabit nesto, za drzat casu, tanjur etc.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Super, hvala!

Ni ja ne umotavam kofer, samo sam jednom na to bila prisiljena

Imala sam jedan još stariji kofer koji nije na patent nego ima neke dvije kopče koje se zatvaraju i blokiraju na klik (riječ je u tvrdom koferu). Jedna ta kopča je pukla zadnjeg dana kad sam bila u Finskoj prošle godine, nisam ga mogla kako treba zatvoriti, a let za doma sam imala u 7 ujutro. Došla sam već u 4 i pol na aerodrom (Helsinki, jel) i tražila umatanje, nisu imali baš ništa, ali su mi na nekom asistencijskom šalteru pomogli i obljepili ga s nekih 10 krugova debelog selotejpa, i izdržalo je do doma (još sam i presjedala u Amsterdamu).

Tako da usput, pohvala osoblju aerodroma u Helsinkiju :klap:
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:55   #404
mozda nije najadekvatnija tema, ali evo ako me neko moze uputiti bila bih jako zahvalna

naime,ja i prijateljica bi isle na odmor,ne znamo di ali negi di je toplije,sad mozda pocetkom 11og msieca ,moze i 12i.. di su najpovoljniji aranzmani,jel se vise isplati posebno bukirati let,posebno hotel i sl.. u obzir nan dolazi i tajland i hawai, ali i europa..ako ima neko neki prijedlog,jer ne znan odakle bi pocela..
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 14:26   #405
A tko zna?
Prvo se priupitaj jesi li spremna organizirati vrijeme sama (izlete, malo istrazit lokacije prije nego odes), kao vecina s ovog foruma ili ces radije platiti agenciji da to ucini umjesto tebe.

Ako ces sama pogledaj Skyscanner, booking, hotels.com, itd.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:43   #406
Mozda nije prava tema, ali imam jedno pitanje... pokusavam frendu pomoci da se vrati doma.

Da li postoji "viamichelin" za avione, brodove, autobuse, vlakove itd. sve u jednom znaci...?

Znaci nalazite se u Parizu i htjeli bi doma u Rijeku. Kojom rutom najjeftinije/najbrze doci do odredista?

Skyscanner i slicni tu ne pomazu jer Pariz-Rijeka nece naci nista, a Pariz-Zagreb ce otvoriti AirFrance ili Croatia Airlines za 1500kn.

Problem je i u datumu putovanja, odnosno iskrcaju s rijecnog broda u Parizu koji je 31.10. u 15.00h

Gledao sam "rucno"... Pariz-Venecija Transavia 32 eura ali leti rano ujutro, znaci da bi se 01.11. trebalo krenuti, sto znaci da treba i nekakav smjestaj u Parizu u kakvom hostelu. Venecija-Trst je vlakom par eura, a Trst-Rijeka autobusom 55kn. Nasao hostel za 120kn nocenje u Parizu.

E sad kad bi postojala neka stranica da mi sve to zbroji i pokaze najjeftiniju rutu, jer je mozda jeftinije Pariz-Munich pa dalje vlakom ili mozda ima neka veza za Zagreb preko npr. Berlina pa dalje autobusom ili mozda ima neka kasnija veza (ima Pariz-Venecija za 50eur u 18.55 ali je dalje zeznuto) itd.

Zahvaljujem!
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:42   #407
Priručnik o putovanjima za početnike/neiskusne

Kiwi je dobar za avione. Stavis pariz i krug oko rijeke.
A ryanair bevouiges do Trevisa?
Ima ryanair do Bergama u 17 ili do bologne u 21.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 00:26   #408
Jesi probao Rome2rio?


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 07:43   #409
goeuro.com je okej on komparira na jednoj relaciji vlakove, avione, buseve pa čak i blablacar
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:38   #410
Hvala svima, datum odnosno vrijeme iskrcavanja u Parizu su najveći problem. Da je bar 1.11.... - 47 eura Transavia Paris - Split i 30 Eur Split - Rijeka Trade Air... čak se i vrijeme poklapa, u Split slijeće u 14.00 i za Rijeku ide u 15.10... to bi bilo idealno, ali eto... krivi datum... ili prespavati noć u Parizu.
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 23:14   #411
Da li se ovo pravilo za spremanje tekućina u plastične kese odnosi samo na tekućine koje su u ručnoj prtljazi, dakle one tekućine u predanoj petljazi ne trebaju biti tako zapakirane? Ili?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 09:28   #412
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Da li se ovo pravilo za spremanje tekućina u plastične kese odnosi samo na tekućine koje su u ručnoj prtljazi, dakle one tekućine u predanoj petljazi ne trebaju biti tako zapakirane? Ili?


Da, samo ručna prtljaga
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 05:09   #413
Upozorenje

Scam koji se dešava po hotelima i kojeg je najbolje izbjeći:

Modus Operandi:
Dođete u hotel i pri čekiranju date svoju kreditnu karticu, službenik na recepciji ju provuče. Odete u svoju sobu. Za sada je sve u redu.
Nešto kasnije netko pozove hotelsku recepciju i traži da ga povežu telefonom s vašom sobom. Vi dignete slušalicu - profesionalan glas sa druge strane vam kaže da zove s recepcije i da je bilo nekih problema s vašom uplatom, traži vas broj kreditne i ostale poratke (mjesec i godinu isteka, sigurnosni broj...). Vama je poziv došao s recepcije (forwardiran) i povjerujete, date podatke. Scam je gotov.

Ako dobijete takav poziv, ne dajte podatke preko telefona nego kad možete otiđite sami na recepciju.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 09:37   #414
Što se dogodi u slučaju kašnjenja na avion? Jel može vrijediti karta za sljedeći ako ima mjesta?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 10:37   #415
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Što se dogodi u slučaju kašnjenja na avion? Jel može vrijediti karta za sljedeći ako ima mjesta?
Ako ti zakasniš na avion svojom krivnjom?
Možda će te bukirati na slijedeći let (pitanje je ima li mjesta). Dosta ovisi i o klasi karte.

Ako zakasniš njihovom krivnjom, (npr. pri presjedanju, ako su kasnili u dolazku), bukirati će te na prvi mogući slijedeći let. Ponekad te pošalju i drugom kompanijom.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 10:45   #416
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ako ti zakasniš na avion svojom krivnjom?
Možda će te bukirati na slijedeći let (pitanje je ima li mjesta). Dosta ovisi i o klasi karte.

Ako zakasniš njihovom krivnjom, (npr. pri presjedanju, ako su kasnili u dolazku), bukirati će te na prvi mogući slijedeći let. Ponekad te pošalju i drugom kompanijom.
Ako zakasniš "svojom" krivnjom.. Pitam jer planiram Zagreb-Istanbul pa busom do Trabzona koji mi je krajnja destinacija. Međutim od Trabzona do Istanbula kad se budem vraćao ima 1000 kilometara i tko zna što se može dogodit po putu i da zakasnim na avion za Zagreb. Zato me zanima koje su posljedice. U svakom slučaju ne mogu bez karte i novaca ostati?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:58   #417
Po ovom scenariju, bilo bi tvojom krivnjom jer karte (bus pa avion), vjerojatno nisu povezane. Tako da trebas krenuti na vrijeme.

Kako je objasnio InterMezzo, u tom slucaju ovisi o volji sluzbenika i/ili klasi karte.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:45   #418
Kreni dan ranije za Istanbul i tamo prespavaj.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:29   #419
Hvala ljudi!

Još jedno pitanje. Na turkish airlines je karta 228 eura za polazak 18.7. Zagreb-Istanbul,a povratak 1.8.

Međutim kad odem na skyscanner tamo mi izbaci cijenu od 200 eura,isto turkish airlines i isti datumi.

U čemu je caka?

Drugo pitanje,jesu karte obično jeftinije kad se kupuju online jer iskreno ja bi najradije otišao u predstavništvo turkish airlinesa i direktno tamo uzeo kartu
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:47   #420
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Hvala ljudi!

Još jedno pitanje. Na turkish airlines je karta 228 eura za polazak 18.7. Zagreb-Istanbul,a povratak 1.8.

Međutim kad odem na skyscanner tamo mi izbaci cijenu od 200 eura,isto turkish airlines i isti datumi.

U čemu je caka?

Drugo pitanje,jesu karte obično jeftinije kad se kupuju online jer iskreno ja bi najradije otišao u predstavništvo turkish airlinesa i direktno tamo uzeo kartu
Jesi probao vidjeti na što te SkyScanner šalje?

Nekad može karta biti jeftinija na drugim stranicama, ne onim matične kompanije (u ovom slučaju Turkish). Može zvučati nelogično, ali da se objasniti zašto je tako samo sad nije ni vrijeme ni mjesto.

Ponekad pak SkyScanner ima i outdated price, staru cijenu po kojoj više nema karata.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.