Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 16:43   #4021
ja sam si kupila stafordskog bull terriera, curicu, i evo odlučila sam ju sterilizirat jer imam mužjaka u kući i ne želim niti imam uvjeta za legla, ona će sada 6 mjeseci i naručila sam je idući petak na sterilizaciju, pošto mi je veterinarka savjetovala da je to najbolje napravit prije prvog tjeranja, ima li ovdje nekoga tko je to isto tako napravio? kako je sada taj pas?
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:42   #4022
Mi smo odradili sa 6 mj isto. Nama je ista. Nikakve promjene. Bila i ostala mirna i gladna (labradorica).
Samo taj oporavak da prođe i sve po starome. 😀

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:27   #4023
Mačku sam uzela s ulice i nema šanse da više tam ode, osim ako ja umrem. Nema jedno oko, to sam sanirala. Sad se počela tjerat stalno, pauze su 2 dana. Urla kao demon, zapišava cijeli stan.
Imam u ponedjeljak kod veta termin za sterilizaciju. Jel to uputno kad se maca tjera?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:38   #4024
Jucer sam odvela moju micicu na sterilizaciju, uskoro ce imati 10 mj., nije se tjerala dosad....operacija dobro prosla, ali postoperativno i nije bas...dobila je hematom ispod šava preko cijelog trbuha smrznula sam se kad sam vidjela i panika me uhvatila....pazili smo da miruje, dezurali cijelu noc na smjene...odmah smo isli vetu danas i kaze da nije oteklina, nije unutarnje krvarenje, vec bas hematom tj. mekano tkivo od vjerojatno puknute kapilare, pa se razlilo...i neka stavljam heparin i led 2x dnevno i trebslo bi se povuci za 10-ak dana....ima tko iskustva s ovime...srce mi puklo kad sam vidjela da se zakompliciralo mici je inace normalna, jede sve, pije, hoda, ide na wc, igrala bi se (ali pazim da miruje)...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:46   #4025
Ali i držim je u nenormalnim uvjetima -ona iz stana ne promoljuje glavu. Samo jadna gleda kroz prozor.
Ovo je toliko sick. Nisam znala što bih, jer je bila na izmaku snaga na cesti.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:50   #4026
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Jucer sam odvela moju micicu na sterilizaciju, uskoro ce imati 10 mj., nije se tjerala dosad....operacija dobro prosla, ali postoperativno i nije bas...dobila je hematom ispod šava preko cijelog trbuha smrznula sam se kad sam vidjela i panika me uhvatila....pazili smo da miruje, dezurali cijelu noc na smjene...odmah smo isli vetu danas i kaze da nije oteklina, nije unutarnje krvarenje, vec bas hematom tj. mekano tkivo od vjerojatno puknute kapilare, pa se razlilo...i neka stavljam heparin i led 2x dnevno i trebslo bi se povuci za 10-ak dana....ima tko iskustva s ovime...srce mi puklo kad sam vidjela da se zakompliciralo mici je inace normalna, jede sve, pije, hoda, ide na wc, igrala bi se (ali pazim da miruje)...
Ajme :-) Ali ako je puki hematom, nemoj brinut.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:12   #4027
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Mačku sam uzela s ulice i nema šanse da više tam ode, osim ako ja umrem. Nema jedno oko, to sam sanirala. Sad se počela tjerat stalno, pauze su 2 dana. Urla kao demon, zapišava cijeli stan.
Imam u ponedjeljak kod veta termin za sterilizaciju. Jel to uputno kad se maca tjera?
Gingerina, nemaš puno izbora ako joj je takav ritam tjeranja, gađaj da odete u toj pauzi, samo reci vetu da se tjera i to je to
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:08   #4028
Vet veli da to nije važno?!
Odgodila za koji dan.
Naime nemam love pa mi Prijatelji dali uputnicu.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 01:26   #4029
Pa nije toliko vazno kao kod pasa, ako vet nije mlad i neiskusan = ako zna kaj radi. tKivo je malo vise prokrvljeno i to je to.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:04   #4030
Moja mačka nije pas. Jbg.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:17   #4031
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Moja mačka nije pas. Jbg.
Zato ti je Ryell i rekla da kod mačaka nije toliko važno kao kod pasa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 09:54   #4032
Najjeftinijie mjesto za sterilizaciju ili akcija?

...posto bas nemam para na bacanje, a macka cvili po cijele dane(da ne spominjem zapisavanje apsolutno SVEGA, od frisko opranog veša do tenisica, tepiha, pločica,itd) zadnjih nekoliko tjedana uz pauzu dan-dva pa opet ispočetka,tako da je došao i dan kad su doma svi poludjeli jer cijeli stan već smrdi bez obzira na one "ubojice mirisa" isl. Uz to počela je bezrazložno grebat s ledja po nozi, grist, isl.
Macka je stara nekoliko godina, ali to dosada nije radila, i jednostavno nismo ni pomisljali na sterilizaciju.
I izbor je pao na ili-ili.
Ili sterilizacija u nadi da će pomoći, ili udomljavanje(makar sumnjam da bi itko uzeo 5-6g staru mačku) ili uspavljivanje inače potpuno zdrave životinje.
Očekujem masu komentara kako možeš i pomislit i blablabla, ali ako netko slučajno zna za neku akciju sterilizacije u ZG, bili bi stvarno zahvalni.
nofatchicks777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:54   #4033
Probaj vidjeti jel jos mozes u happy vetu, cijena je bila 232 kn na akciji - http://happyvet.eu/savjetovaliste/25...tracije-macaka

Sterilizacijom se vise nece tjerati, odnosno rijesila si problem...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 00:58   #4034
Što kad se sterilizira mačka koja ima malene mačiće?
Oni jesu dovoljno veliki da jedu ostalu hranu, ali žele sisati i ona želi biti s njima.
(prvi dan sterilizacije je sad prošao).
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 08:08   #4035
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Što kad se sterilizira mačka koja ima malene mačiće?
Oni jesu dovoljno veliki da jedu ostalu hranu, ali žele sisati i ona želi biti s njima.
(prvi dan sterilizacije je sad prošao).
Pripaziti da joj maleni ne otkinu šavove dok ju sisaju. Koliko su stari miceki?
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 08:50   #4036
Stari su oko mjesec i pol.
Ja im zasad baš i ne dam sisati jer me strah
No, vidim da je puno mirnija kad je s njima i želi ih hraniti i paziti.
Znači, mogu im dati sisati, ak pripazim na to?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:26   #4037
mi smo prije par sati dosli sa sterilizacije i cura mi je sva nikakva. moze hodati ali ne moze nikako zaspati, svako malo se probudi i jauce i stenje. nece jesti, samo pije vodu i to na litre pa je povratila anesteziju pa se dva puta vec popiskila na tepih. nece van, vodila sam ju ali samo stoji ukipljeno na cesti.
sutra ujutro smo na kontroli. ja panicarim.
skinula sam joj ovratnik jer se nikako nije mogla smiriti s tim cudom na glavi, imam ju cijelo vrijeme pod kontrolom, nije jos niti primirisala ranu.
kakva su vasa iskustva? jel to normalno?
stariji pas se s kastracije probudio i jeo i igrao se a malecka je bas nikakva i cini mi se da ju dosta boli. rana izgleda oke, ima gazu preko rane.
muci me taj ovratnik, nisam imala pojma da je to bas toliko neudobno, oni nekakvi pipci gdje se kopca joj se zabijaju u vrat pa sam joj skinula da moze lec i zaspat.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:56   #4038
Naša je bila ošamućena tu večer, popišala se pod sebe jednom. Luster nije nosila jer nije dirala ranu. Ujutro je bila normalna. Ne normalno luda sto na sat kao inače nego normalno hodala, jela, pila...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:13   #4039
ma taj ovratnik je grozan, najradje joj ga sad po noci ne bi niti stavljala. toliko su joj ga zategnuli da disat nije mogla ali ona je i dalje bas sva nikakva. sad je po drugi puta povratila anesteziju i to toliko tekucine da sam morala uzeti rucnik da to sve upijem. ne znam, izgleda mi kao da ju uzasno boli i nikako se ne moze umiriti i zaspati, budi se svakih desetak minuta i stenje.
ne znam sta cu po noci s pisanjem a nek pisa, ne bi ju vodila van na kisu da si jos neko sranje na rani ne napravi.
znam da je operacija i da se ne moze odmah oporaviti ali nadam se da ce barem po noci malo zaspati. srce mi puca gledajuc ju onda ja s njom malo jaucem i zavijam i tak provodimo vecer prva stvar sutra na kojoj cu inzistirati kod veta je nesto protiv bolova.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 02:09   #4040
Ma ne povraca anesteziju, povraca sadrzaj zeluca
Sve normalno... Muski psi dobiju slabiju anesteziju tj manje kolicine anestetika jer je i sama operacija "manja", vecinom krace traje i onda i brze dodju k sebi.
Ne trebas 'inzistirati' na analgetiku, velik dio vetova ne daje jer ne mozes psu objasniti da miruje...ako dobije nesto protiv bolova, nece ju nista boliti = nece mirovati = potencijalno sranje.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.