Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 22:14   #601
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Oh leptirice da ti znaš koliko sam ja "ali" imala

Neke pjesme i dan danas krivo pjevam. U prenesenom i stvarnom značenju

Stiltaš se jer sama sebe blokiraš i napraviš si tremu. Skroz nepotrebno, vjeruj mi. Ionako svatko oko tebe isto tako pazi kaj će sam reć da ne ispadne glup

Da okreneš stvari na zezanciju i ne shvaćaš se tako jako ozbiljno, i ne brojiš si "greške" stvari bi puno lakše išle i bila bi puno opuštenija. A i ljudi bi bolje reagirali. Svatko se voli dobro nasmijati
Jel da? Tisuću ali, zašto, jesam li nešto krivo rekla, nekoga uvrijedila?

Sve to znam, i znam šta trebam, ali kada dođe do toga... I onda se uvijek pitam: "Jesam li toliko dosadna ili nezanimljiva ili?"

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
leptirice,
biljcica je bila u smislu "svjesnosti" o sebi cijelo vrijeme i vaganja bi li se nesto reklo, negdje ukljucilo...
nisam mislio da si umisljena ili nesto takvoga

vidis i ovdje si se krenula ispricavati da nisi mislila uzurpirati temu
cemu to?
nisi nista lose rekla, nisi nikome oduzela glas ili pravo da sudjeluje, a nisi ni nista manje vrijedna ni gluplja od nas svih ostalih
imas svako pravo sudjelovati i reci svoje misljenje i suprotstaviti se tudem i iznijeti svoje argumente i sve sto vec u cijelu ovu forumsku pricu ide i pripada
Sad sam još i dobro što se tiče uključivanja, na početku mi je i na forumu to bio problem. Stalno bih se nešto ispričavala, a znala sam da nisam ništo krivo rekla i da mi nije bila namjera da nekoga uvrijedim, ali sam neprestano imala potrebu ispričavati se. Vjerujem da to druge nervira.
Čak i kada sam imala "dar" govora, nisam primijetila da se nešto promijenilo.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind

Zadnje uređivanje leptirica88 : 09.05.2017. at 22:52.
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:21   #602
pa evo, vidis i ti da postoji neki napredak
dakle samo nastavi, ako i kazes nesto sto nekome ne pase, nece te nitko zato ugristi ni zamrziti
smisao komunikacije i je u prenosenju informacija i "sukobu" misljenja
od toga svi na kraju nesto naucimo i profitiramo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:22   #603
I što više analiziraš, to više "grešaka" i krivih riječi nalaziš. I osjećaš se gore i povučenije. A zašto? Nema smisla

Evo pogle tu. Ja još nisam vidjela da je netko na tebe loše reagirao. Dapače Dakle, nema potrebe za tim. Zezamo se i idemo dalje

Opterećivat se jesi li nekoga uvrijedila stalno, jednostavno nema smisla
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:37   #604
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa evo, vidis i ti da postoji neki napredak
dakle samo nastavi, ako i kazes nesto sto nekome ne pase, nece te nitko zato ugristi ni zamrziti
smisao komunikacije i je u prenosenju informacija i "sukobu" misljenja
od toga svi na kraju nesto naucimo i profitiramo
Mali pomak - je, na forumu, u IRL ne bih baš rekla. Na forumu mi se lakše izraziti.

Quote:
calea kaže: Pogledaj post
I što više analiziraš, to više "grešaka" i krivih riječi nalaziš. I osjećaš se gore i povučenije. A zašto? Nema smisla

Evo pogle tu. Ja još nisam vidjela da je netko na tebe loše reagirao. Dapače Dakle, nema potrebe za tim. Zezamo se i idemo dalje

Opterećivat se jesi li nekoga uvrijedila stalno, jednostavno nema smisla
Sve što kažeš - stoji.

Mada, više sam pričala za probleme u IRL jer oni su još uvijek prisutni uz još dodatnih stvari i ne vidim pomak. Možda tako mora biti. Bolje da se ne zamaram time, ali nekada mi dođe da se zapitam zašto je to tako.

---
Nego, da se vratimo na temu, jesu li vaši kriteriji previsoki? Šalim se.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:44   #605
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Mali pomak - je, na forumu, u IRL ne bih baš rekla. Na forumu mi se lakše izraziti.



Sve što kažeš - stoji.

Mada, više sam pričala za probleme u IRL jer oni su još uvijek prisutni uz još dodatnih stvari i ne vidim pomak. Možda tako mora biti. Bolje da se ne zamaram time, ali nekada mi dođe da se zapitam zašto je to tako.

---
Nego, da se vratimo na temu, jesu li vaši kriteriji previsoki? Šalim se.
Svaki pomak je pomak

Sve što ti ja govorim se i odnosi na RL Ništa nije given. Sve mora biti onako kako si posložiš. A končići su u tvojim rukama.

Eto, kom ne bi bila draga
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:02   #606
...a preniski uzrok veza, i šta sad?
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:38   #607
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Brkaš pojmove.

Ja trebam biti zadovoljna sobom onakva kakva jesam. S dijelovima s kojima nisam zadovoljna trebam napraviti nešto da budem zadovoljna.

Odnos s drugima je bogaćenje samog sebe. Stjecanje novih iskustava, interakcija, nadogradnja, otkrivanje novih pojmova i novih stajališta. Ili istovjetnih tvojima. Družim se sa sličnim ljudima, ali i sa različitima. Ne može mi netko tko razmišlja kao ja proširiti vidike. To može onaj tko je različit od mene. I to ne znači da ću ja to poprimiti ili preuzeti od njega. Bit je da rastemo skupa i izvlačimo jedno iz drugoga ono najbolje jer ako izvlačimo najgore, tada je to toksičan odnos.
...pojmovi su međusobno povezani.
znači ipak su bitni i drugi,razumijem te o čemu pričaš,i slažem se,pričamo o istoj stvari u različitom nazivu,ja osobno ne vidim ništa loše ni u modeliranju sebe prema drugima do jedne zdrave granice,prije bi rekla da je to međusobno nadopunjavanje,prilagođavanje ti si to lijepo između ostalog opisala kao nadogradnju,riječ je o istome bez´obzira na naziv.
i s tim dolazimo do tog osobnog zadovoljstva u kojem se donekle razlikujemo,ti ćeš uspostaviti možda u potpunosti,možda donekle zadovoljstvo sama sa sobom,prihvatiti ćeš sebe u potpunosti onakva kakva jesi i to je ok,razumijem da bi prije svega trebali doći do te razine osobnog zadovoljstva,da se prihvatimo onakvi kakvi jesmo u konačnici od nas samih ovisi svaka daljnja reakcija,i to je ok,al´ja osobno ne mogu biti zadovoljna u potpunosti sama sa sobom,jer´kad bi bila zadovoljna sama sa sobom ne bi mi tad´trebali drugi,mogu se jedino prihvatiti u potpunost onakva kakva jesam,al´ne mogu u potpunosti biti zadovoljna sama sa sobom,to zadovoljstvo u konačnici nadopunjuje druga osoba.

Quote:
Osim toga, mislim da nema osobe na svijetu, koliko god različita od mene bila, da nemamo makar neku sitnicu zajedničku. I da napomenem, to što je netko različit od mene ne znači da se mi moramo klat i uvjeravat ono drugo da je u pravu. Dok god poštuje mene i moje stavove i ne pokušava mi nametnut svoje, ne vidim razlog zašto ne bi provodili vrijeme skupa. Možemo raspravljati, reći svatko svoje viđenje, razgovarati. Nekad ću i promijeniti svoje mišljenje na temelju rečenog ili viđenog, ali kad ocijenim da nisam bila u pravu i da trebam korigirati mišljenje.

U cijeloj priči jedino ja sam ta koja treba mijenjati svoje stavove i jedino ja sam ta koja mora sama sa sobom bit na čisto. Hoću li se nekome svidjeti ili ne, ovisi o tome koliko smo kompatibilni i koliko odgovaram nekome. Neću odgovarati svima. Ni blizu. To me ni ne zanima. Nisam rakija.

Percepcija samog sebe je izuzetno važna. Kao i iskrenost prema samom sebi.
slažem se.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:56   #608
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
...pojmovi su međusobno povezani.
znači ipak su bitni i drugi,razumijem te o čemu pričaš,i slažem se,pričamo o istoj stvari u različitom nazivu,ja osobno ne vidim ništa loše ni u modeliranju sebe prema drugima do jedne zdrave granice,prije bi rekla da je to međusobno nadopunjavanje,prilagođavanje ti si to lijepo između ostalog opisala kao nadogradnju,riječ je o istome bez´obzira na naziv.
i s tim dolazimo do tog osobnog zadovoljstva u kojem se donekle razlikujemo,ti ćeš uspostaviti možda u potpunosti,možda donekle zadovoljstvo sama sa sobom,prihvatiti ćeš sebe u potpunosti onakva kakva jesi i to je ok,razumijem da bi prije svega trebali doći do te razine osobnog zadovoljstva,da se prihvatimo onakvi kakvi jesmo u konačnici od nas samih ovisi svaka daljnja reakcija,i to je ok,al´ja osobno ne mogu biti zadovoljna u potpunosti sama sa sobom,jer´kad i bila zadovoljna sama sa sobom ne bi mi tad´trebali drugi,mogu se jedino prihvatiti u potpunost onakva kakva jesam,al´ne mogu u potpunosti biti zadovoljna sama sa sobom,to zadovoljstvo u konačnici nadopunjuje druga osoba.

slažem se.
Hm... Mislim da bih jedno trebala sad naglasiti. Biti zadovoljan sam sa sobom ne znači biti samodostatan.

Nikad nećeš biti u potpunosti zadovoljan sam sa sobom. To bi značilo da si dosegao stupanj savršenstva. Well, ako to misliš, onda imaš drugih problema (ne ti, govorim općenito, samo da se razumijemo ) Uvijek ima prostora za napredak.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 08:05   #609
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Baba Vanga, jesi li to ti?

Nitko ne zna rezultat, pogotovo ne rezultat zivota.



Drago mi je to cuti. Prvi korak.



Sad ce sezona, savjetujem ti rad u sezoni. Ne toliko zbog love koliko zbog iskustva i nacina zivota.
Osobno znam hrpu cura koje su zavrsile s frajerima na sezoni kraj kojih, ja osobno, nebi ni drva poslagal.
Em meni ruzni (ak ne najruzniji kaj sam vidil), em inertni, em doslovno ne znaju upalit pc u 2017-godini, antisocijalni.. itd. Al eto, opet, ljubav cvate. Svatko ima nest za ponudit, nekome, samo treba sebe stavit na "trziste". Sama cinjenica da si na "trzistu" ce te igzradit.. u nesto.

Znas onu, tko se ne poseksa u narodnjackom klubu i sezonskom poslu taj ima stvaran problem.
Hvala

Iako je tema ta,malo sam krivo to rekao.

Moram se trgnuti i krenuti raditi na sebe.Već sam krenuo s rasporedima s postepenim ubrzavanjem tempe glede satnice oko posla,da nemam preveliki šok kad budem trebao 8-9 sati sjediti.

Istodobno,pojačao sam malo vježbanje,izbacujem neke negativne stvari koje mi odvlače fokus sa onih bitnijih i korisnijih stvari.

Prvi bitniji korak je pronalazak posla,a onda što brže odlazak od roditelja,jer koliko god sam ja kriv,veliki dio nose i oni zbog nekih stvari,ali nebitno sada.

Što se tiče samoće,žena,tu sam ipak još uvijek realan i svjestan da nebude ništa od toga.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:11   #610
Thumbs up

Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Hvala

Iako je tema ta,malo sam krivo to rekao.

Moram se trgnuti i krenuti raditi na sebe.Već sam krenuo s rasporedima s postepenim ubrzavanjem tempe glede satnice oko posla,da nemam preveliki šok kad budem trebao 8-9 sati sjediti.

Istodobno,pojačao sam malo vježbanje,izbacujem neke negativne stvari koje mi odvlače fokus sa onih bitnijih i korisnijih stvari.

Prvi bitniji korak je pronalazak posla,a onda što brže odlazak od roditelja,jer koliko god sam ja kriv,veliki dio nose i oni zbog nekih stvari,ali nebitno sada.

Što se tiče samoće,žena,tu sam ipak još uvijek realan i svjestan da nebude ništa od toga.
Ako budes to sve sproveo u djelo eto pomaka u tvom zivotu.

Najbitnije je osamostaliti se i uselit u svoj stan, da pocnes sve stvari raditi sam. Postanes zadovoljniji sobom i zasigurno samopouzdaniji jer si neki kuki poceo raditi i stvarati.
A za zene ce biti vremena kad tad. Nemoj si ih stavljat kao prioritet da moras imat zensku, da ocajno tragas ili tako nesto.
Opusti se i uzivaj u nekim drugim stvarima koje te zanimaju, a s vremenom ako se i desi kakva ljubav eto ti jos veceg veselja.
Samo opusteno.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:25   #611
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Hvala

Iako je tema ta,malo sam krivo to rekao.

Moram se trgnuti i krenuti raditi na sebe.Već sam krenuo s rasporedima s postepenim ubrzavanjem tempe glede satnice oko posla,da nemam preveliki šok kad budem trebao 8-9 sati sjediti.

Istodobno,pojačao sam malo vježbanje,izbacujem neke negativne stvari koje mi odvlače fokus sa onih bitnijih i korisnijih stvari.

Prvi bitniji korak je pronalazak posla,a onda što brže odlazak od roditelja,jer koliko god sam ja kriv,veliki dio nose i oni zbog nekih stvari,ali nebitno sada.

Što se tiče samoće,žena,tu sam ipak još uvijek realan i svjestan da nebude ništa od toga.
Svaki korak unaprijed je dobar korak. Samo nastavi
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:27   #612
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ako budes to sve sproveo u djelo eto pomaka u tvom zivotu.

Najbitnije je osamostaliti se i uselit u svoj stan, da pocnes sve stvari raditi sam. Postanes zadovoljniji sobom i zasigurno samopouzdaniji jer si neki kuki poceo raditi i stvarati.
A za zene ce biti vremena kad tad. Nemoj si ih stavljat kao prioritet da moras imat zensku, da ocajno tragas ili tako nesto.
Opusti se i uzivaj u nekim drugim stvarima koje te zanimaju, a s vremenom ako se i desi kakva ljubav eto ti jos veceg veselja.
Samo opusteno.
Znam Lakše je napisati nego sprovesti u djelo,ali nadam se da ću uspjeti.

Makar nisam mislio da ću "pasti" na tome,valjda je čovjek ipak društveno biće,makar bi volio da nisam.

Ljubavi se više ne nadam niti tragam,kako je neka je.Valjda nismo svi za to.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:04   #613
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ako budes to sve sproveo u djelo eto pomaka u tvom zivotu.

Najbitnije je osamostaliti se i uselit u svoj stan, da pocnes sve stvari raditi sam. Postanes zadovoljniji sobom i zasigurno samopouzdaniji jer si neki kuki poceo raditi i stvarati.
A za zene ce biti vremena kad tad. Nemoj si ih stavljat kao prioritet da moras imat zensku, da ocajno tragas ili tako nesto.
Opusti se i uzivaj u nekim drugim stvarima koje te zanimaju, a s vremenom ako se i desi kakva ljubav eto ti jos veceg veselja.
Samo opusteno.
ako nisi sposoban biti sretan sam sa sobom nece ti nitko pomoci

E sad, interpersonalno trziste je trziste ko i svako drugo - da bi doslo do transakcije ponuda i potraznja se negdje moraju susresti.
Osim ako zelis kupovati robu koja je sumnjive kvalitete ili polovna, treba raditi na sebi - a prvi korak je upravo osamostaljivanje.
Hecky3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.