Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 00:19   #81
pa nekad je to bilo sezonski, a sad im se sve poremetilo..a što se obilježavanja tiče, mislim da stalno obilježavaju..

moj mačak se do nedavno tjerao svaki drugi dan..ponekad je uzeo predah od par dana
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:46   #82
Moj je Samson (mačak od 20 mjeseci) počeo prije nekoliko dana obilježavati (zašpricavati) svoj teritorij.
Pa smo ga u petak odveli na kastraciju.
Lijepo se oporavio, rana super cijeli.
Inače, nije to moj prvi mačak (sve smo kastrirači jer su svi bili u stanu), i svi su odmah nakon kastracije prestali markirati.
Nadam se da će i ovaj
Zanima me jedna stvar, koju sam zaboravila pitati veterinarku : koliko vremena treba da se iz cirkulacije "isplavi" testosteron i da postane cooler-kastrat?
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:49   #83
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
mislim da stalno obilježavaju.
Stalno?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 19:09   #84
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Stalno?
Istina je..moj prvi mačak je jedno mjesec-dva non stop špricao,dok mi nismo shvatili (bili smo tada neinformirani davno je to bilo) da ga treba kastrirati.
Nakon toga je prestao u potpunosti - nikada nije špricao više, iako bi znao ponekad napraviti "fintu" s trešenjem repa, no nikada nije izašla ni kap

A sada sam pročitala da treba oko 3 tjedna da nestane testosteron iz krvotoka.
Iako, manje količine testosterona se proizvode i u jetri i nadbubregu, baš kao i kod ljudi
Srećom, nedovolje da poblese, nadam se
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:17   #85
Quote:
MilaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Moj je Samson (mačak od 20 mjeseci) počeo prije nekoliko dana obilježavati (zašpricavati) svoj teritorij.
Pa smo ga u petak odveli na kastraciju.
Lijepo se oporavio, rana super cijeli.
Inače, nije to moj prvi mačak (sve smo kastrirači jer su svi bili u stanu), i svi su odmah nakon kastracije prestali markirati.
Nadam se da će i ovaj
Zanima me jedna stvar, koju sam zaboravila pitati veterinarku : koliko vremena treba da se iz cirkulacije "isplavi" testosteron i da postane cooler-kastrat?
da, vet kaže do 3 tjedna..al na mojem se već sad vide promjene..drži se dvorišta i puno je zaigraniji nego prije..i prestao je mukati kao pobješnjelo govedo kod susjeda
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 00:58   #86
Moj je danas tri dana nakon zahvata..i nomalno jede, skače po stanu i igra se, ali ne skače (još) puno po kuhinjskim elementima - doduše, pio je vodu iz čaše u sudoperu kao što to inače radi , a na ogradu balkona je danas svega 2 puta skočio - inače cijele večeri provede na balkonu, na 2.katu, na ogradi (srećom, široka je petnaestak centimetara, betonska, iako je meni svaki puta kada vidim kako po njoj šeta, rasteže se, pere se..kosa ovakva ).
Vjerujem da je to jer ga boli podrepje ali se nadam da će biti više foteljsko-krilna mačka nego ranije
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 21:46   #87
bok svima!ja sam danas odveo psa na kastraciju,i ne brine me to toliko,koliko to da mi je pas(pinč)totalno živahan da ne kažem lud a dobio je 2 inekcije anestezije.i sad si je sa tim divljanjem po kući lagano raskrvario šavove tako da mu povremeno kapne koja kap krvi na pod.šta da poduzmem,tj.kakva su vaša iskustva sa kastriranim ljubimcem.hvala
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 23:39   #88
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
bok svima!ja sam danas odveo psa na kastraciju,i ne brine me to toliko,koliko to da mi je pas(pinč)totalno živahan da ne kažem lud a dobio je 2 inekcije anestezije.i sad si je sa tim divljanjem po kući lagano raskrvario šavove tako da mu povremeno kapne koja kap krvi na pod.šta da poduzmem,tj.kakva su vaša iskustva sa kastriranim ljubimcem.hvala
Ako je potrgao šavove moraš ga odvesti veterinaru čim prije!
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 10:34   #89
nije potrgao šavove,često to mjesto samo liže.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 11:48   #90
Hm..imam iskustva samo s ženkama..tako da ne znam dal mužjaci uopće imaju šavove(mužjaci mačaka ih nemaju). Mislim da nema ništa loše u tome da si liže ranu, sve dok ne koristi zube. Jel kaj bolje?
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:53   #91
stavio mu je šav koji sam nestane nakon nekog vremena.pas si je pošteno izlizao tu ranu tako da je jedan šav otvorio.a niš morao sam kupiti duži ovratnik tako da je sad ok.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:31   #92
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
nije potrgao šavove,često to mjesto samo liže.
onda je ok.moj je bio prije mjesec dana na kastraciji i toliko je lizao po tim šavovima da nije uopće spavao,ni po noći ni po danu.ja sam bila na izmaku snaga koliko sam puta rekla riječ "NE". čak mi je i mama rekla da će me izbaciti iz stana ako još jednom čuje tu riječ
ja sam bila 2 dana nakon kastracije s njim kod veta da mu to pogleda i da kažem da stalno čopa po tome,a vet mi je rekao da je to normalno jer ga svrbi i da je bitno da ne trga šavove.i da su muški inače takvi da stalno čačkaju po šavovima. nadam se da sam barem malo pomogla
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 17:24   #93
jedno pitanje...eo ovako, imam mačku, staru godinu dana, sa 6 mjeseci se počela tjerati svaka 2 tjedna po 3-4 dana, kako je po zimi stalno u kući izluđivala nas je dernjavom, sa 8 mjeseci (to je bilo u siječnju) smo ju odveli na sterilizaciju, sve je dobro prošlo, i eo nje danas opet, tjera se!!!! jel zahvat nije dobro napravljen ili šta? jel neko imao slično iskustvo?
amica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 19:43   #94
Quote:
amica24 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje...eo ovako, imam mačku, staru godinu dana, sa 6 mjeseci se počela tjerati svaka 2 tjedna po 3-4 dana, kako je po zimi stalno u kući izluđivala nas je dernjavom, sa 8 mjeseci (to je bilo u siječnju) smo ju odveli na sterilizaciju, sve je dobro prošlo, i eo nje danas opet, tjera se!!!! jel zahvat nije dobro napravljen ili šta? jel neko imao slično iskustvo?
Imao sam isti slučaj sa svojim mačorom, nakon osmog mjeseca je počeo mjaukati za popizdit i kastrirao sam ga starog godinu dana i on je uredno nastavio sve po starom do negdje godinu i deset mjeseci i tek onda je prestao... Od tada je prošlo godinu dana i to je to, sve pet... Meni je veterinarka rekla da će se hormoni zadržati oko mjesec dana poslije kastracije ali mojemu je bome puno duže trebalo da se skulira...
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:57   #95
hvala, napokon da je netko odgovorio...ma kod ove moje bio mir 3 mjeseca i eo sad ko luda...zvala sam juce veterinara i rekla mu šta je a on odmah pita a ko ju je sterilizirao-kao sigurno neki...jel, kad sam mu rekla da je on, rekao je da ju dovedemo pa će joj dat hormonsku inekciju i kao nikad nije imao takav slučaj. samo, mene sad strah sam tak joj ići davat hormonske inekcije. ne vjerujem više tom vetu, zvat ću okolo ostale da vidim koliko je čest slučaj i jel preporučaju te inekcije
amica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:24   #96
Procitala sam sve napisano,ali sam i dalje malo zbunjena glede vremena kad treba najbolje napraviti sterlizaciju kod macka.Moje ulaze u 10. mjesec zivota,jedna sizi,druga se nesto kao tjerala posve tiho i gotovo neprimjetno...E,sad, kad su bile 6 mjeseci vec sam pitala vet. za sterilzaciju pa su mi savjetovali da sacekam jos barem tri-cetiri mjeseca jer su jos "sitne" za operaciju...ok...evo sad je to proslo,i sad mi kazu nek' uz hormonske injekcije docekaju godinu dana zivota pa ce onda...E,pa sam pitala drugog veterinara koji mi je savjetao obavezan okot prije sterilzacije...Mislim...pa gdje da nadjem macora s jajaima a da je kucni?!?Jer moje cure nisu bile vani,niti ce ici van
pa da pokupe nekog slobodnjaka...Uglavnom,nije mi bilo tesko pa sam pitala jos nekoliko veterinara za savjet...i od njih pet,dva su za sterilizaciju kad god,a tri zagovaraju okot...I sto sad?Moja bijela napast(macka Gana) je nadimak dobila zahvaljujuci "tim danima" u mjesecu...kad ju uhvati...uhvati ju...

Zadnje tjeranje je bilo bas glasno u stanu,jer uz nju imam i "privremenu" macku sa macetom koji su "kao" u prolazu...a i ona se tjerala...no za nju ne dvojim,ona cim prestane dojiti ide na sterilizaciju(to je ona mama maca iz price o hendikepiranom macetu koji su bili predvrdjeni za udomljavanje,ali...jel...o tome cu razmisljati kad mali malo ojaca...)

I,sto sad da radim?!Misa mu...
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 15:41   #97
Quote:
Bastet kaže: Pogledaj post
E,pa sam pitala drugog veterinara koji mi je savjetao obavezan okot prije sterilzacije.
Urbana legenda. Neki veterinari se toga drže, ali nema razloga za ne sterilizirati mačku prije prvog okota.

Quote:
I,sto sad da radim?!Misa mu...
Steriliziraj mačku.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 19:07   #98
kad sam tražila iste informacije, na netu sam pročitala da se mace mogu sterilizirati/kastrirati od devetog tjedna starosti pa nadalje..maca ženka se počinje tjerati u šestome mjesecu a mačori nešto kasnije spolno sazrijevaju..mace ne trebaju proći prvi okot, to su bapske priče! ja sam sad moju sterilizirala (ima oko 6 mjeseci i već je prošla dva tjeranja! naime, macama koje se ne pare, tjeranje se pojavi nakon dva tjedna)
Ti svoju možeš slobodno sterilizirati..meni je vetica jedino preporučila da ju steriliziram kad prodje tjeranje..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:01   #99
Hvala!
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 11:05   #100
Quote:
Bastet kaže: Pogledaj post
Procitala sam sve napisano,ali sam i dalje malo zbunjena glede vremena kad treba najbolje napraviti sterlizaciju kod macka.Moje ulaze u 10. mjesec zivota,jedna sizi,druga se nesto kao tjerala posve tiho i gotovo neprimjetno...E,sad, kad su bile 6 mjeseci vec sam pitala vet. za sterilzaciju pa su mi savjetovali da sacekam jos barem tri-cetiri mjeseca jer su jos "sitne" za operaciju...ok...evo sad je to proslo,i sad mi kazu nek' uz hormonske injekcije docekaju godinu dana zivota pa ce onda...E,pa sam pitala drugog veterinara koji mi je savjetao obavezan okot prije sterilzacije...Mislim...pa gdje da nadjem macora s jajaima a da je kucni?!?Jer moje cure nisu bile vani,niti ce ici van
pa da pokupe nekog slobodnjaka...Uglavnom,nije mi bilo tesko pa sam pitala jos nekoliko veterinara za savjet...i od njih pet,dva su za sterilizaciju kad god,a tri zagovaraju okot...I sto sad?Moja bijela napast(macka Gana) je nadimak dobila zahvaljujuci "tim danima" u mjesecu...kad ju uhvati...uhvati ju...

Zadnje tjeranje je bilo bas glasno u stanu,jer uz nju imam i "privremenu" macku sa macetom koji su "kao" u prolazu...a i ona se tjerala...no za nju ne dvojim,ona cim prestane dojiti ide na sterilizaciju(to je ona mama maca iz price o hendikepiranom macetu koji su bili predvrdjeni za udomljavanje,ali...jel...o tome cu razmisljati kad mali malo ojaca...)

I,sto sad da radim?!Misa mu...
Veterinari koji zagovaraju prvi okot, nažalost nisu dobri veterinari, jer ima manjka novog, svježeg znanja, novih informacija - ukratko, nisu u korak sa vremenom. To ti je otprilike kao da netko tko se smatra informatičarem zagovara da se na kompjuterima sve radi u DOS-u (sjeća li se itko još toga? ).
Ženke se mogu već od 3-4 mjeseca, ali nije potrebno do recimo, šestog, jer do onda se ne tjeraju. Moje su sve sterilizirane sa 6 mjeseci, a mačor sa 9 - pričekala sam prvo tjeranje (i jedva ga preživjela) da znam da je spolno zrel.
Vrlo jednostavno, nemoj puno komplicirati tako je uvijek najbolje

P.S. Meni je je najdraže babama koje mi dolaze u pet shop i pričaju bajke u obliku ''ali moraju imati prvi okot'' reći da su to bapske priče i popljuvati veterinara u smislu ''koji neznalica'' (iako one ne kažu da je to veterinar rekao) - mislim da sebi ispadnu jako glupe onda i sve se nekako pokunje )
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.