Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 09:07   #4001
Quote:
VelvetTeddy kaže: Pogledaj post
Prišla je ogradi gdje je neki manji pas i on je ugrizao kroz ogradu.
Iskreno, ne bih krivio tog psa. On je samo instinktivno štitio svoj teritorij i to treba poštovati. Neki psi više a neki imaju manje izražen instinkt teritorijalnosti.
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:11   #4002
stafordu se već duže vrijeme trese zadnja lijeva noga, i kad stoji na nogama.
ima li tko sličnih iskustava? mislim to nije normalno pa ne znam šta da radim...
D(L)P is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 14:15   #4003
Jesi probao psa odvesti veterinaru?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:37   #4004
Quote:
D(L)P kaže: Pogledaj post
stafordu se već duže vrijeme trese zadnja lijeva noga, i kad stoji na nogama.
ima li tko sličnih iskustava? mislim to nije normalno pa ne znam šta da radim...
Pitaj veterinara za slikanje kralježnice i nogu.
Mojoj se tresu zadnje nogice, ustanovljena je teža spondiloza.
Možda nije to, možda je kod vašeg nešto treće, ali treba provjeriti.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:43   #4005
Ženka staforda, plava, stara godinu dana.
Mi koristimo metalnu zmijicu, koja me nervira jer joj posivi bijelo krzno ispod vrata. Na žalost u BL ne mogu pronaći adekvatnu ogrlicu. Imala je odličnu platnenu dok je bila manja, ali takvu ne mogu da kupim u veličini koja joj sada odgovara.

Imam pitanje, čitam temu od početka, ali zanimaju me konkretni odgovori. Kako se postavljate prema svojim stafordima? Da li ste strogi ili ih razmazujete?

Prije nje smo imali rotvajera i shvatila sam da je najveći problem u nama jer se mi nesvjesno ponašamo prema njoj kao prema njemu i to ne funkcioniše. Rotovima treba mnogo ljubavi i maženja i što ih više razmazite to su oni bolji i stabilniji. Stvar je u tome da sa njom taj pristup ne valja, ona narodna poslovica daš mu prst, a on hoće ruku, se u potpunosti može primjeniti.

Šeta se svaki dan, istrčava biciklom nekoliko puta sedmično, najviše joj odgovara 3x sedmično. U kući je sa nama, imamo veliko dvorište.

Problem je što je ona super u kući i u šetnji, ali u dvorištu je katastrofa. I prema nama i prema gostima. Ako smo u dvorištu i ona nije u centru pažnje, laje, skače, vuče za nogavicu, gura. Uzmem je, smirim je, pomazim, ili joj naredim da sjedne ili se poigramo ili ju stavim na povodac. Ni jedan pristup ne funkcioniše.

Uzeli smo ju sa 6 mj i ona i ja smo išle na radionicu za štence. Super je prema psima, nije agresivna, sa svima se igra, mali, veliki, sve joj valja. Dominantna je, ali to ne nameće i ne smeta joj ako je neko zajebaniji ili dominantniji. Sama se sklanja od agresivnih ili nesocijalizovanih pasa. Nevjerojatno je pametna. Fantastična je, osim u dvorištu.

Čim smo ju uzeli krenuli smo u šetnje i već tada sam primjetila taj problem sa ljudima i njenom teritorijom. 2 puta je išla puštena sa mnom kroz šumu i park, nije uopšte obraćala pažnju na druge ljude, dva dana kasnije kenula je maltretirati ljude, lajati na njih, zatrčavati se, stane ispred njih ili ih prati. Svejedno je kako se taj neko ponaša, može ju ignorisati, stati pa se pokušati upoznati, biti "agresivan", pokazati strah, uopšte nije stvar da je ona izazvana zbog nekog ponašanja, to je njena šuma i njena cesta i niko nema pravo tuda se kretati.

Smirim je ne pomaže, stavim na povodac, super je dok ju ne pustim, naredbe ne pomažu jednostavno uđe u to neko stanje gdje me ne vidi i ne čuje.

To isto bude i kada smo u dvorištu, uzbudi se i prebaci se i ne može se smiriti. Da napomenem bude dosadna, ali nema agresije. Najviše liči na histeričnog tinejdžera. Bez šale.

Trenutno je na dresuri, jedan momak (čiji pas je dovodio mog rota u red i objašnjavao mu pravila) uzgaja malinoe i radi sa psima dresuru, to što on radi najviše liči na Cezara i pravila čopora.

Primjetila sam da:
1.nedostaje joj čopor, ipak je ona do 6tog mjeseca rasla sa 5 drugih pasa.
2. Odgovara joj čvršći pristup, u smislu neću te maziti svako malo, ne je ne i tačka. Nema tu fizičkog kažnjavanja, samo čvrsta ruka i stav.
3. Obožava onaj povodac što se izvlači. Da malo ode ispred ili sa strane, da vidi da pronjuška.

Iskreno, nisam uopšte sebe doživljavala kao nekoga ko je blag i razmazuje pse, ali sa njom dolazim do zaključka da smo male mace i pre njonjavi.

Ona je na početku puberteta, ne zna ni ona sama šta hoće, hormoni, energija... Proće sve to i ona će se lagano smiriti i stabilizovati, ali strah me je da mi nesvjesno ne napravimo problem jer nam je žao i previše je humanizujemo.

Sa psima u dvorištu nema nikakvih problema. I niko od ljudi ju nije maltretirao ili tukao. Uzgajivač je super, znam da ju nije maltretirao, prije je do toga što je navikla biti okružena psima, a ljude jednostavno nije doživljavala. A onda se našla okružena ljudima.

Kakav je vaš pristup i odnos? Da li ste strogi, kako ih smirujete, kako preživljavate pubertet?

Sterilisana je, nema problema sa kilažom, sva je u mišićima. Jednu mjesec dana je bila hormonalna i plašljiva, ali to je prošlo.

Sent from my 6045K using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:08   #4006
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Ženka staforda, plava, stara godinu dana.
Mi koristimo metalnu zmijicu, koja me nervira jer joj posivi bijelo krzno ispod vrata. Na žalost u BL ne mogu pronaći adekvatnu ogrlicu. Imala je odličnu platnenu dok je bila manja, ali takvu ne mogu da kupim u veličini koja joj sada odgovara.
Ako BL znači Banja Luka i ako se ogrlica kakvu želiš može kupiti u Zagrebu... Najvjerojatnije sam u Banjoj Luci drugi vikend, 10. i 11. 6.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:51   #4007
Pozdrav, molila bih ako bi mi netko mogao pomoći.
Dakle, prije desetak dana nabavili smo staforda starog godinu i pol, jer mu vlasnica ima zdravstvenih problema i ne može brinuti o njemu (barem nam je tako rečeno). Vlasnica je radila u smjenama i staffy je dosta bio sam.

Kod nas je sve bilo u rtedu prvih tjedan dana. No onda je počeo raditi nered. Epilog: progrižen daljinski upravljač (uključujući baterije u daljinskom); plastični etui za račune, knjiga, podmetač za suđe...
To se dešava unatrag tri dana i ne staje.
Svjestan je svega, kad dođemo doma pokunji se.

Mi radimo osam sati, ali partnerov sin iz prvog braka dođe svaki dan i prošeće s njim minimalno sat vremena, a uz to i sam ima stafordicu od 6 godina i stvarno zna sa psima.

Ta stafordica je dok je bila beba pojela garnituru, tako da ne znam da li je nešto u stanu ili ? Iskreno, ne da mi se čekati do neke veće štete, pa bih vas molila ako netko može pomoći savjetom da prestane raditi nered po stanu.
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:10   #4008
Quote:
Selective kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne da mi se čekati do neke veće štete, pa bih vas molila ako netko može pomoći savjetom da prestane raditi nered po stanu.
Za početak, maknite ve stvari da nisu njemu na dohvat zubiju/šapa. Ograničite mu prostor kretanja.

Odlično da ima nekoga tko ga dođe prošetati.

E sad....šta znači " znati sa psima " . Malo bitno što sin ima također stafordicu, sve jedinke imaju svoj karakter.

Psu je očito ili dosadno ili je destruktivan poradi promjene.

Morati ćete sagledati širju sliku svega. Također, dali znate kako se pas ponašao kod bivših vlasnika te kako se tamo ponašalo spram njega? Što se radilo s njime ? Sve je to bitno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:52   #4009
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Za početak, maknite ve stvari da nisu njemu na dohvat zubiju/šapa. Ograničite mu prostor kretanja.

Odlično da ima nekoga tko ga dođe prošetati.

E sad....šta znači " znati sa psima " . Malo bitno što sin ima također stafordicu, sve jedinke imaju svoj karakter.

Psu je očito ili dosadno ili je destruktivan poradi promjene.

Morati ćete sagledati širju sliku svega. Također, dali znate kako se pas ponašao kod bivših vlasnika te kako se tamo ponašalo spram njega? Što se radilo s njime ? Sve je to bitno.
Znamo da je spavao u krevetu s gazdaricom što mu mi ne dozvoljavamo. Spava ili na kutnoj garnituri u boravku ili u košari (također u boravku). Vrata naše spavaće su otvorena.

Navodno nikada nije napravio nered u stanu a bio je sam po 8+ sati, jer mu je gazdarica radila u bolnici. također, nitko ga nije u tom periodu ni šetao, nego ona prije i poslije posla.

Ako maknem sve stvari, postoji mogućnost da pojede namještaj. :/

kada sam rekla zna sa psima, mislila sam na općenito pse. Ima nešto da ga psi vole, ljudi ga po livadi mole da im dresira pse, nauči ih ponašanju i sl.

Malo mi je čudno da je godinu i pol bio sam u stanu i nikada nikkve štete, a sada u tri dana kao da je poludio.
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:05   #4010
Znači, pas je kod vas nešto više od tjedan dana?!

E, pa sada se počinje opuštati a samim time i iskazivati svoje (ne) ponašanje i (ne) zadovoljstvo novonastalom situacijom.

Ja bih maknula sve što može poglodati. Ili ga zatvorite tamo gdje nema šta pojesti. Sem zidova


Nema vam druge nego dan po dan. Bavite se njime makismalno štp možete.

Takve promjene nisu lake za pse. Treba vremena.

Plus , ne može nitko dati ruku u vatru da nije apsolutno ništa uništio u prethodnom domu....ljudi vole štošta prešutjeti.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:09   #4011
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Znači, pas je kod vas nešto više od tjedan dana?!

E, pa sada se počinje opuštati a samim time i iskazivati svoje (ne) ponašanje i (ne) zadovoljstvo novonastalom situacijom.

Ja bih maknula sve što može poglodati. Ili ga zatvorite tamo gdje nema šta pojesti. Sem zidova


Nema vam druge nego dan po dan. Bavite se njime makismalno štp možete.

Takve promjene nisu lake za pse. Treba vremena.

Plus , ne može nitko dati ruku u vatru da nije apsolutno ništa uništio u prethodnom domu....ljudi vole štošta prešutjeti.
Ovo zadnje je i meni palo na pamet. prvi tjedan je bilo super, no sada je svaki odlazak na posao katastrofa jer me strah što ćemo naći pojedeno.

kad dođemo doma, dok ne idemo spavat, cijelo smo vrijeme s njim, mazimo ga, pazimo ga.
Proplakala sam cijeli dan kad sam došla doma i vidjela što je napravio i to samo zato jer nema više opuštenosti nego je ta napetost što će slijedeće uništiti.

Do kada uopće jedu sve što im padne pod njušku? I postoji li neki način da spriječim ovo griženje osim zaključavanja u kupaonu (iako sumnjam da i tamo ne bi napravio štetu)?
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:31   #4012
Quote:
Selective kaže: Pogledaj post
Do kada uopće jedu sve što im padne pod njušku?
Nema tu vremenskog pravila, neki psi su uvijek uništavači, neki prestanu biti; neki nikada nšta ne unište.

Quote:
Selective kaže: Pogledaj post
I postoji li neki način da spriječim ovo griženje osim zaključavanja u kupaonu (iako sumnjam da i tamo ne bi napravio štetu)?
Možete probati ; čisto da vidite kako će se ponašati.

Generalno, protv sam toga da ga zatvarate u kupaonu. Puno je prerano, puno je još staroga u njemu....treba vremena.

Nego, vi ste u stanu ili kući sa dvorištem?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:54   #4013
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nema tu vremenskog pravila, neki psi su uvijek uništavači, neki prestanu biti; neki nikada nšta ne unište.



Možete probati ; čisto da vidite kako će se ponašati.

Generalno, protv sam toga da ga zatvarate u kupaonu. Puno je prerano, puno je još staroga u njemu....treba vremena.

Nego, vi ste u stanu ili kući sa dvorištem?
I ja sam protiv toga i ne želim to, ali stvarno nemam snage boriti se s time hoće li progristi pola stana. danas je rastrgao dvije knjige i krpenu torbicu.
Nažalost, nemamo dvorište, da imamo ne bismo imali problem....
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:08   #4014
Ne odustajte u svakom slucaju! Treba puno volje i razumijevanja. Stava sam a i iz iskustva cu reci; psi nista ne rade iz zafrkancije ili "zlobe" , svaki njihov postupak ima nekog smisla. Mi trebamo to znati iscitati.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:40   #4015
Bok svima!! Jedno pitanjce, da ne kopam po forumu ima toga. ..dakle, trebala bih preporuku uzgajivača Stafforda u Hr. Po fejsu u raznim grupama većinom su iz Srbije i Bosne tak da trebam savjet za naše da ne kupujme od bilo koga. Hvala!
anellisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:45   #4016
Bok ljudi, da vas pitam za savjet...tražim parnjaka za svoju zvijer.Treba se tjerat pred Božić pa se lagano bacam u potragu za dobrim mužjakom.Naravno sa uzgojnom dozvolom.Unaprijed se zahvaljujem
astor001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:40   #4017
pozdrav.

zna li netko gdje se može kupiti ovaku neku zimsku vestu za psa? hvala!

konkretno želim za svog staforda.
https://louisestapletonfrappell.file...ec-sweater.jpg

D(L)P is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:20   #4018
Pa imaš po pet shopovima svašta. Samo ja to ne bi stavila na psa jer se lako smoči pa onda više štete nego koristi
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:36   #4019
To napraviš sam doma od neke stare veste . Ili odi u seknd hend dućan pa kupi nešto u nejgovoj veličini i poigraj se. Ima i prsluka , pa nečeš morati ni rukave rezati.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 08:32   #4020
Pozdrav ekipa. Potrebno mi je misljenje upravo Vas ljubitelja stafica ��. Koji je Vas stav da li je psu bolje da ima dvoriste ili da je u kuci,stanu. Naime kcer zeli stafa i i zeli udomiti stene, u jednoj udruzi je nasla stene mjesanac stafa i bulla, i odbili su ju za udomljavanje jer je navela da bi pas bio u dvoristu,jer imamo prostrano dvoriste. Njihov stav je da zbog kratke dlake pas mora zivjeti u stanu ili kuci. Molim Vas za Vasa misljenja i stavove.
medoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.