Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 13:11   #4221
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Smrtna rana na Broganovom srcu. Pa kud baš u developere.
I dalje bi se mogao hvaliti da je u IT sektoru, samo bi sad jos imao i IT placu. Osim toga ne bi ni osjetio taj prijelazni period, jer bi kao junior developer imao istu placu koju ima sad.

A u Irskoj je nebo granica Brogane, bar za developere, razmisli malo o tome.
Inicijal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:46   #4222
Quote:
Inicijal kaže: Pogledaj post
I dalje bi se mogao hvaliti da je u IT sektoru, samo bi sad jos imao i IT placu. Osim toga ne bi ni osjetio taj prijelazni period, jer bi kao junior developer imao istu placu koju ima sad.

A u Irskoj je nebo granica Brogane, bar za developere, razmisli malo o tome.
Tranzicija iz admina u dev je sve, samo ne trivijala, a ako već ima neke godine, onda je nemoguća.
Ako mu prebac i upali, trebat će mu godine nespavanja da izbrusi skillse s kojima se izdvaja iz mase.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:22   #4223
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Tranzicija iz admina u dev je sve, samo ne trivijala, a ako već ima neke godine, onda je nemoguća.
Ako mu prebac i upali, trebat će mu godine nespavanja da izbrusi skillse s kojima se izdvaja iz mase.
ja pristajem na neplaćeno nespavanje samo ako jebem. To je posao koji radim po noći. A vi brusite šta želite...


radije bi prodavao retardirane kaugume i novine na kiosku nego igdje programirao za bilo kakve dev pare.
Eventualno bi se prisilio programirati u Kaliforniji za 200 000 dolara godišnje, neka solidnija dev plaćica...

i to kad bi znao programirati, bio talentiran te iskusan.
a i tada bi uzeja velke pare, uložio u hartije od vrednosti i odjebao programiranje

za sad sam sistemaš solidnog iskustva. nedo bog većeg IT-ovskog zla od toga.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:30   #4224
Quote:
Inicijal kaže: Pogledaj post
I dalje bi se mogao hvaliti da je u IT sektoru, samo bi sad jos imao i IT placu. Osim toga ne bi ni osjetio taj prijelazni period, jer bi kao junior developer imao istu placu koju ima sad.

A u Irskoj je nebo granica Brogane, bar za developere, razmisli malo o tome.
jučer sam razgovorao za neko sistemašenje za američku kompaniju....jedno od najvećeg korporativnog, VMware okruženja na svijetu. al su potencijalni kolege malo veći američki seljaci. gotovo svi kolege IT-ovci su tvrdi seljaci, globalno, generalno. pa makar bili u San Franciscu i otale rodom

to su ljudi koje su s pravom buliji mlatili kad su ovi bili sitna dječica
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:11   #4225
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
jučer sam razgovorao za neko sistemašenje za američku kompaniju....jedno od najvećeg korporativnog, VMware okruženja na svijetu. al su potencijalni kolege malo veći američki seljaci. gotovo svi kolege IT-ovci su tvrdi seljaci, globalno, generalno. pa makar bili u San Franciscu i otale rodom

to su ljudi koje su s pravom buliji mlatili kad su ovi bili sitna dječica
Kaj nisi spomenul multinacionalku?

Jebote, posro si sve s kojima si bio u kontaktu. Ne bi reko da si neki poznata MIT ili Caltech faca, nego ono, plebster iz RvaCke koji pristaje na neplaćeno nespavanje samo ako jebe...

Kaj misliš, ima šanse da je u tebi neki feler, ili si ti ipak nadnaravno-nenadjebiva sila, a svi ostali budale?
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:38   #4226
Jebote, Brogan uvijek o istom, shvatili smo te

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:00   #4227
OK, idemo se vratiti na temu.

Hvala!

SF
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 18:30   #4228
Quote:
marsovacc kaže: Pogledaj post
jel može link za neku stranicu za pronalazak posla. zanima me ponuda potražnja. trenutno sam samo u istraživanju a možda nakon ljeta krenem i ozbiljno razmišljat o odlasku iz hrv
www.irishjobs.ie i www.jobs.ie su dvije najveće, dobar je i indeed ali je stranica malo kaotična (pogotovo njihov format cv-ja), dobra stvar je sto oni povlače oglase sa svih ostalih portala

najbrži način da dođeš do posla je da se obratiš agenciji (na temi je vec neko stavio popis agencija) koja zapošljava ljude u sektoru/industriji u kojoj zeliš radit


Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Točeni Guinnes Einsteine, točeni, taj u limenkama i u bocama je uvijek pasteriziran jer mora biti zbog roka trajanja, pubovi dobijaju svjezu dostavu minimalno jednom tjedno i zato točeni Guinnes nije pasteriziran i ima daleko bolji okus nego taj iz limenke ili iz boce.
probao sam i jedan i drugi i nema mi razlike u okusu, dok mi je recimo vukovarsko pivo (ne pasterizirano i zato dobavljivo samo u vu i okolici - osijek najdalje) skroz specifičnog okusa

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prevedeno - svaki mjesec u Dublinu s minimalcem uštediš 3500 kuna, dok kod nas s minimalcem možeš samo u minus.
uštedit ces ali uz velika odricanja, za irski minimalac mozes dobit 1.5soban stan na mjesec dana, sa hrvatskim ipak malo vise.....režije su u irskoj jeftinije od hrvatskih, odjeca je tu negdje (visoka moda je jeftinija na snizenjima u riskoj dok je sa sportskim i casual brandovima situacija obrnuta), cijene hrane su podjednake, ali je hrvatska hrana puno bolja i kvalitetnija od irske, usluge su u irskoj puno skuplje, kao i izlasci, stanarina je visestruko skuplja u irskoj


nemojte se zavaravat, na minimalcu se u irskoj samo malo lakše PREŽIVLJAVA nego sa hr minimalcem, ali je to jaaako daleko od ugodnog i lijepog zivota



Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je pak za Irsku koliko im je javni prijevoz skup i prilično loš za jednu razvijenu zemlju...

Čak ispada da je Zagrebu bolji i jeftiniji.
tako i jeste, zagrebački ZET je za irski Dublinbus svemirski brod

Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ti tvrdiš da je Guinness kupljen u RH proizveden od sirupa i Žuje?
Što znači da je deklaracija na boci ili limenci lažna.

(yeah, right)
ma lik priča gluposti, pusti ga....jedan je od onih koji uvijek moraju bit u pravu
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:59   #4229
Vukovarsko pivo je odlicno, popio sam ga stotine litara, a jesi ti pio Vukovarsko crno?

Bili su ga pravili jedno kratko vrijeme ali su odustali jer bi se pokvarilo vec za 2 tjedna.

Meni je bilo odlicno i bilo mi zao sto su ga ukinuli.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:28   #4230
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ma lik priča gluposti, pusti ga....jedan je od onih koji uvijek moraju bit u pravu
craftbrewingbusiness.com
Quote:
To enhance the production of Guinness Flavor Extract (GFE), which is exported all over the world to enable the local production of Guinness, Project Phoenix involved the implementation of new raw material intake and handling systems, a new brewhouse, a new cold process area as well as modifications to the existing cold process area to integrate the existing plant with new
thetimes.co.uk
Quote:
The 56-acre St James’s Gate site exports Guinness flavour extract to almost 50 breweries. It also brews Draft Guinness for Ireland and, since Diageo closed its Park Royal brewery in London in 2005, Britain.
the-dark-secrets-of-stout
Quote:
The most famous stout in the world uses a liquid extract, called Guinness Flavor Essence (GFE), to convert pale lagers and ales brewed by licensed Guinness producers around the world into Guinness Foreign Stout. GFE, reportedly a mixture of roasted barley extract and special beer, is only made in Dublin and is used by breweries in the Caribbean, Africa and Asia. According to a Guinness web site, all Export Stout was brewed in Dublin up until 1962, when licensing agreements were set up with local brewers in key markets.

eto, sad si dobio svoje
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:05   #4231
@glavatar

Hrana u Hrvatskoj je bolja od hrane u Irskoj?!

Ma da, u Irskoj jedemo uvozno meso, meso koje stoji nekoliko godina u hladnjačama...u Irskoj se pije uvozno mlijeko, jaja iz uvoza sa salmonelom od kojeg djeca umiru (čitaj sarkazam na slučaj u RH koji se desio nedavno, afera sa jajima), hrana sa raznoraznim E aditivima i sl.

A ovo sa odjećom sto si rekao, sa sportskom odjećom ti je isto teška neistina.

Otiđi na sportsdirect.com
Gornji dio trenerke Lee Cooper €10, ili si složiš cijelu za €15 i to brandiranu trenerku. Samo treba znati gdje gledati.

Ali na ovo sa hranom ti skidam kapu za najgluplju izjavu u ovoj temi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:12   #4232
Da se nadovežem na @Peterpunka

Slažem se sa tobom, Guinness nije isti u RH, u Italiji kao niti u Irskoj. Isto tako kao sto nije isti okus Coca Cole, Fante i ostalih pića.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:07   #4233
Najjaci Guiness sam pio u Africi, mislim da je u Lagosu pivovara za vecinu africkog trziste i da su malo pretjerali, bas je ful jak u odnosu na irski

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:44   #4234
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Najjaci Guiness sam pio u Africi, mislim da je u Lagosu pivovara za vecinu africkog trziste i da su malo pretjerali, bas je ful jak u odnosu na irski

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Je 7.5%, meni nije dobro sjeo. Pogotovo na onoj vrucini i sparini kakva je u Lagosu.
Imaju tri pivovare u Nigeriji i sve tri koriste Guinness Flavor Extract.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:05   #4235
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Vukovarsko pivo je odlicno, popio sam ga stotine litara, a jesi ti pio Vukovarsko crno?

Bili su ga pravili jedno kratko vrijeme ali su odustali jer bi se pokvarilo vec za 2 tjedna.

Meni je bilo odlicno i bilo mi zao sto su ga ukinuli.
jako rijetko sam u vukovaru, tako da nemam prilike

Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
@glavatar

Hrana u Hrvatskoj je bolja od hrane u Irskoj?!

Ma da, u Irskoj jedemo uvozno meso, meso koje stoji nekoliko godina u hladnjačama...u Irskoj se pije uvozno mlijeko, jaja iz uvoza sa salmonelom od kojeg djeca umiru (čitaj sarkazam na slučaj u RH koji se desio nedavno, afera sa jajima), hrana sa raznoraznim E aditivima i sl.

A ovo sa odjećom sto si rekao, sa sportskom odjećom ti je isto teška neistina.

Otiđi na sportsdirect.com
Gornji dio trenerke Lee Cooper €10, ili si složiš cijelu za €15 i to brandiranu trenerku. Samo treba znati gdje gledati.

Ali na ovo sa hranom ti skidam kapu za najgluplju izjavu u ovoj temi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
gdje zivis ti uopce??? u irskoj sunca nema, a upravo sunce sluzi za dozrijevanje voća i povrća, kakvog je okusa voće? sve je vodenasto i bez okusa, niti malo slatko, dozrijeva u skladištima i na uv lampama!

meso je drugačijeg (meni losijeg) okusa od nasih, da li oni svinju hrane sa žirom? ne, jer toga nemaju, pricas gluposti, oni svoje zivotinje hrane kojekakvim smjesama i nadomjescima, jedino cega imaju u izobilju je trava i mahovina i jedino sta mi je bolje u irskoj je mlijeko....ti pricas o nekom pokvarenom mesu, a ja ti govorim o domaćoj hrani, hrvatska gastronomija je stoljeće ispred irske!

kakvi su irski slatkiši?? čokolade su katastrofa, toliko slatke da moras pit vodu uz to, prepune masti, kraš ih dere 100 na sat, razne grickalice i čipsevi također, ista je stvar s pecivima, kruhom, džemovima - prerađeno do bola! općenito je hrana na zapadu puno prerađenija i samim tim losija od nase, ono što nije prerađeno je puno skuplje nego kod nas,.....pogledaj samo sastav jogurta, ajde mi molim te nadji u irskoj jogurt bez modificiranog škroba i glukozno-fruktoznog sirupa, toga ima samo u poljskim trgovinama

da ne govorim o mesnim prerađevinama, pročitaj si malo deklaracije proizvoda.....mogao bih o ovoj temi naširoko pisat, ali necu ici u off topic, očito je da o prehrani znas jako malo, cim ovako pišeš



što se šopinga tiče, zagreb je debelo ispred dublina, prvo izbor je puno veći u zg-u, drugo popusti su puno veci, u dublinu je "rasprodaja" 20% snizenje, blacK friday (kojeg kopiraju od amerikanaca i koji znači likvidaciju robnih zaliha - snizenja preko 80%) bude snizena roba za 30%, mislim smijesno...najveće sniženje koje sam vidio u dublinu je bilo 50%, najvece sniženje u zg-u koje sam vidio je 80%

evo ti konkretnih primjera:
1.nike air max 2016 u zg-u u nikeovom šopu na snizenju 749kn, u nikeovom šopu u dublinu je 180EUR, najeftinije u dubilnu sto sam nasao je bilo 125EUR JD sports, pa ti vidi

2.timberland čizme u zg-u u mass-u 600 i nešto kuna, najjeftinije u dublinu 150EUR

3. u hervisu sam za 249Kn kupio puma icra trainer sd, iste takve u dublinu koštaju 60EUR

4. new balance modeli, odi u njihovu trgovinu u zg-u, ima bar 20tak modela za sve namjene, dok u dublinu imaju 3-4 retro modela, koji su praktički isti, samo varijacija na temu

5.champion majica s kapuljačom i patentom 186kn, u dublinu je nemaju ispod 30EUR, (27EUR ako ju slučajno nađeš u TK maxx-u)


i ovo su sve informacije iz samog grada i okolice zg-a, nisam išao u roses outlet centar gdje su cijene još i niže (ircima je outlet snizenje od 40%, iako bi u pravilu to trebalo biti min.70%)

u irskoj ima vise brandova kojih kod nas nema i veci je izbor tih nepoznatih marki (ne kazem da su sve nekvalitetne), ali što se šopinga tiče (siguran sam da mi u tome nema ravnog) dublin se ne moze nikako mjeriti sa zagrebom...osobno vise niti necu kupovati u dublinu, nego cu ici u šoping u london

Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
ajde pročitaj si boldano, samom sebi skaces u usta i pročitaj si deklaraciju na limenci ili flaši....

p.S. da li uopće znaš čemu služi kuglica u limenci ginisovog piva?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:28   #4236
Šta je u irskoj samo mrak ? Omg
Jesi ti todoric? ? Il neki njegov da ne kažem što
Odjeća je sva jeftinija vani a o kvaliteti hrane ne treba ni komentirati


Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
ZoomZoom is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:33   #4237
1. Živim u Irskoj.
2. Imam završenu školu i fakultet vezano uz hranu i prehranu tako da o hrani mi nemaš sto soliti pamet
3. Evo ti slika jogurta iz Tesca
4. Radio sam i u mesnoj industriji u Hrvatskoj, znam cime se svinje i goveda hrane i znam sto se prodaje u nas i koliko je staro meso.
Neću imenovati firmu di sam radio al evo ti slučaj koji sam doživio na vlastite oci.
Dođe šleper iz Austrije, 17,5 tona svinjskih svježih buteva (pršuta), podrijetlo mesa Litva.
Dolaze Pivac, PIK, Pršutana Voštane, Vindija i ostali i svi su uzeli to meso. I poslije prodavanju pod dalmatinski pršut.
Zatim se iz hladnjača sa -30* vadi 2-3 godine staro svinjsko carsko meso i prodaje se za Božić itd.

Radio sam svojedobno i na hrv. Carini pa također sve znam i o podrijetlu robe i kako se što tretira da se dobije status domaće robe ili robe EU podrijetla.
Prošlu godinu smo uvezli u RH 87.000 tona svinjetine iz Njemačke i ostatka svijeta, ostalo meso neću ni spominjati.

5. Čime se hrane svinje i goveda u Hrvatskoj?

U Hrvatskoj sam gledao deklaracije a i ovdje ih gledam.
U Irskoj barem znam da meso nije iz uvoza i znam od koga ga kupujem.





Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:16   #4238
Ima i u HR dobrog mesa ali je skupo pa ga jako malo ljudi moze priustit, zato i je trziste puno kojekakve fake jeftinjare.

Irsko trziste je potpuno suprotno, Irci to mogu platit ali ima i kod njih jeftinjare ali ni priblizno koliko u HR.

Znate li da je Lidl bio dosao u Norvesku i nakon 4 godine otisao podvijenog repa?

Razlog je sto Norvezani imaju novaca i ne kupuju jeftinu "kvalitetu" kakvu Lidl prodaje.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:31   #4239
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post

ajde pročitaj si boldano, samom sebi skaces u usta i pročitaj si deklaraciju na limenci ili flaši....
Ili trolas ili ne razumijes engleski. Uzmimo da je ovo drugo u pitanju pa evo da ti prevedem:

Najpoznatiji stout u svijetu koristi tekući ekstrakt, koji se naziva ekstrakt Guinnessovog okusa, kako bi putem licenciranih proizvodjaca u svijetu pretvorio svijetla piva u tamna.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 07:13   #4240
Moze li mi neko pomoc oko informacije šta je sve od papirologije potrebno za povratak u Hrvatsku iz Irske? I koliko je vremenski potrebno ostati za rijesit sve...

Poslano sa mog HUAWEI CRR-L09 koristeći Tapatalk
akoako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.