Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2005., 12:21   #41
[QUOTE]ryanair
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 17:42   #42
...

evo ti za shemu s kombijem

www.viamichelin.com izbaci ti cijenu cestarina itd...dobijes sve


mislim da je najisplativija ta kombinacija, pa interrail vlak...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 19:17   #43
Da, te jeftinije linije u biti i nisu tako jeftine, stvar je u tome da se treba rezervirati mjesecima ranije. Znam da mi je sestricna prosle godine 6 mjeseci prije rezervirala povratnu kartu za Madrid i platila 60 eura.
Inace tko zna tocno kad ide najbolje je najmanje 6 mjeseci ranije rezervirati, cak i kao se 3 mj.prije rezervira isplati se..
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 11:15   #44
ma idemo inter railom- cijena 2300 za 3 zone a i plativo je na 3 rate pa je to najisplativije. da smo se ranije organizirali i uzeli ryanair stvarno bi bilo jeftinije al nema veze, nije ni ovo tak loša opcija.
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 12:34   #45
Lisbon

za koji tjedan provest cu tri dana u Lisabonu. maloprije mi je stigao vodic i kako mi se cini stvarno je krasan grad . naravno, necu stici vidjeti sve te lijepe stvari...
imate li preporuka sto se ne smije od znamenitosti propustiti?
koje lokalne stvari da kupim (lokalni slatkisi ?, koji porto, ima cijelo cudo vrsta...)?
hvala na sugestijama, bit ce mi korisne da slozim nekakav plan za expresni obilazak
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 12:47   #46
imas: https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=76348

lisboa je super grad - lijep, toplo je (malo puše jače nego kod nas ljeti, ja sam bila pred godinu dana otprilike u ovo doba).

vidjeti: belem (samostan sv. jeronima - tamo je npr. grobnica vasca da game, pomorski muzej je tamo), centar grada, onda expo...van grada ima isto zgodnih stvari za obici, ali to je mozda previse za tri dana, jer ce ti jako brzo proci u samom gradu.
centar je neobican - brdovit, ulicice su lijepe...fasade oblozene cifrastim keramickim plocicama . imas turisticke tramvaje koji se probijaju uskim i brdovitim ulicicama :-).

za porto ti ne znam reci - ja sam isto tamo gledala sto pise u vodicu .
probaj njihove kolacice, imaju dosta pekara i slasticarni po gradu kao i francuzi. kolacici su pomalo neobicni, ali su dobri.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 13:13   #47
ja sam bio davno i vise sam pozaboravljao imena....al grad nije prevelik pa lagano mozes sve pjeske (aj istinabog i nije bas lagano jer je nekako brdovit... ko san francisco izgleda sa onim tramvajma )...ima i ona utvrda povise grada i pogled je super ...expo je za napravit djir i tako...porto sam pio u portu...mislim da je onoman 'sandeman' bio popularan
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 13:18   #48
hvala za link, idem citati. ako moderator zeli fuzionirati...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 15:24   #49
Bila proslo ljeto u Lisabonu i u pokrajini Algarve.

Pogledaj si ovaj linkic

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=62326
gapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 00:33   #50
Quote:
koje lokalne stvari da kupim (lokalni slatkisi ?, koji porto, ima cijelo cudo vrsta...)?
hvala na sugestijama, bit ce mi korisne da slozim nekakav plan za expresni obilazak
lokalni slatkiši
pasteis da nata, ima ih u svakoj kafeteriji, a preporuka posjetiti Antiga casa dos Pasteis de Belem

porto
uzeti bilo koji vintage porto, cijena ti je nabolji pokazatelj kvalitete, svakako kušati i bijeli; navodno da je bijeli aperitiv, a tamni digestiv
obavezno piti vina - ima jaaako dobrih; u prosječnom restoranu boca vrhunskog vina ne prelazi 30 eura, prosječna cijena dobrog vina 10-15 eura/butelja 0.7 l, a dosta dobra ponuda i 0.5 l butelja
preporuka: probati Moscatel de Setubal (desertno vino)

klopa
sirevi - jako dobri, probaj naručiti izbor izvan standardnog cuverta
glavno jelo - zaboravih naziv, ali u bakrenim posudama rade neku vrstu "buzare" od mesa, riba, školjki, krumpira, paradajza paprike i tko zna čega sve ne - to mi se najviše svidjelo, a za preporuku je i kombinacija svinjetina-školjke. ja sam bila ljeti pa sam jela na otvorenom ribu na gradele. preporuka scabbard fish (ne zamijeniti sa sword fish) u Pateo13, grillu na jednom od trgića u Alfami, a dosta dobar je i "turistički" restoran Lautasco, također u Alfami

ekspresni obilazak Lisbona, mojih top 7:
0. i obavezno - vožnja tramvajem br 28 od okretišta do okretišta
1. Alfama - šetnja kvartom, klopa i fado (meni se više svidio fado u Alfami, nego u sterilnim restoranima na Bairro Alto kojeg u vodičima preporučuju za slušanje fada)
2. Castello de Sao Jorge (prekrasan pogled)
3. Šetnja Baixom, trgovi i Rossio station
4. Od Baixe se dići na Bairro Alto uspinjačom, obilazak ruševina katedrale i odmor u Brasileriji (prva kava u portugalaca + kultno mjesto, odiše poviješću)
5.Oriente station + Oceanarij (sve skupa napravljeno za EXPO), odakle ćeš imati fantastičan pogled na Vasco da Gama most
6. Belem - manastir dos Jeronimos i Torre d Belem

Pošto pretpostavljam da ćeš boraviti u kongresnom centru (3 dana upućuju na aranžman), Belem ti je najbliži, a samim time legendarna starinska slastičarnica u kojoj je nastala priča o tradicionalnom slatkišu - pasteis da nata (s početka ovog, već odužeg) posta

U svakom slučaju, želim ti dobar provod. Ja sam oduševljena Portugalom.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 12:26   #51
Quote:
mudrica kaže:
Pošto pretpostavljam da ćeš boraviti u kongresnom centru (3 dana upućuju na aranžman
ne, idem poslom, ali u svojoj organiziaciji. bit cu u hotelu kraj parka Eduardo VII.
svakako, zahvaljujem na super opisu i savjetima, napisala sam si natuknice na Post-It i zakeljila u vodic
taman je i doslo u zadnji cas jer sutra idem...

Hvala!
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 12:51   #52
izvjestaj

lokalni slatkiši
pasteis da nata, ima ih u svakoj kafeteriji, a preporuka posjetiti Antiga casa dos Pasteis de Belem

-bila u toj velikoj slasticarni iz 19 stoljeca u belem (jako zgodno izgleda, velika je i KRCATA ljudima)
napravila selekciju raznih. zaboravih kako se zovu oni koji su bas lisabonski specijalitet koji se jedu vruci s cimetom i secerom

porto
uzeti bilo koji vintage porto, cijena ti je nabolji pokazatelj kvalitete, svakako kušati i bijeli; navodno da je bijeli aperitiv, a tamni digestiv
obavezno piti vina - ima jaaako dobrih; u prosječnom restoranu boca vrhunskog vina ne prelazi 30 eura, prosječna cijena dobrog vina 10-15 eura/butelja 0.7 l, a dosta dobra ponuda i 0.5 l butelja
preporuka: probati Moscatel de Setubal (desertno vino)

-probala koliko sam uspjela, jedna bijela boca jos ceka da se proba nisam probala onaj liker od visnje (na G nekako)...
morat cu se vratit
stvarno ima cijena od 7-700 eura (doslovno), ali vecina vina nekakve normalne cijene su jako dobra.

klopa
sirevi - jako dobri, probaj naručiti izbor izvan standardnog cuverta
glavno jelo - zaboravih naziv, ali u bakrenim posudama rade neku vrstu "buzare" od mesa, riba, školjki, krumpira, paradajza paprike i tko zna čega sve ne - to mi se najviše svidjelo, a za preporuku je i kombinacija svinjetina-školjke. ja sam bila ljeti pa sam jela na otvorenom ribu na gradele. preporuka scabbard fish (ne zamijeniti sa sword fish) u Pateo13, grillu na jednom od trgića u Alfami, a dosta dobar je i "turistički" restoran Lautasco, također u Alfami

-klopa izvrsna i ribe i meso! jako povoljne cijene (i hrane i pica i slatkisa). ima 1000 nacina kako rade bakalar. i kozice rade u nekakvom zgnjecenom kruhu s maslinovim uljem. i imaju krasne svjeze sireve...
uglavnom, izvrsno imali smo srecu da su nas lokalni ljudi vodili van na provjerena mjesta.

0. i obavezno - vožnja tramvajem br 28 od okretišta do okretišta

-istina, ruta mu je steta sto je nekad guzva da se ne moze disat...

1. Alfama - šetnja kvartom, klopa i fado (meni se više svidio fado u Alfami, nego u sterilnim restoranima na Bairro Alto kojeg u vodičima preporučuju za slušanje fada)

-alfama, super. fado ne cuh ali mi studenti kupise 3 CDa da slusam doma eno svira mi u autu amelia rodriguez...

2. Castello de Sao Jorge (prekrasan pogled)

- definitvno impresivno

3. Šetnja Baixom, trgovi i Rossio station

- obisli po noci, po danu i par puta autom.

4. Od Baixe se dići na Bairro Alto uspinjačom, obilazak ruševina katedrale i odmor u Brasileriji (prva kava u portugalaca + kultno mjesto, odiše poviješću)

- ovo nisam vidjela

5.Oriente station + Oceanarij (sve skupa napravljeno za EXPO), odakle ćeš imati fantastičan pogled na Vasco da Gama most

-ni ovo. most jesam

6. Belem - manastir dos Jeronimos i Torre d Belem

Torre je predivan, predivan. smocila sam noge jer me val oprao dok sam trcala po rampi
manastir je predivan, juzna fasada je stvarno impresivna.

vidjela jos i Cascais i Cintra (taj put uz obalu je jako lijep, plaze i kuce su bas krasne)!
Lisabon i okolica su stvarno krasni, klima je ugodna svugdje ima cvijeca, hrana i pice su izvrsni.
svakako cemo se vratiti autom za duze, mozda vec ovo proljece/ljeto/jesen.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 20:36   #53
liker od višnje nije niš naročito, tako da ne moraš pretjerano žaliti (ginginja, ako se ne varam).

ukoliko ti paše fado, a nemaš u novoosnovanoj kolekciji, obrati pažnju na Marizu i Misiju. Amalija zaštitni znak za fado.

drago mi je da dijeliš moje oduševljenje. čitajući, malo me ćopila nostalgija....
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 14:36   #54
Quote:
mudrica kaže:
liker od višnje nije niš naročito, tako da ne moraš pretjerano žaliti (ginginja, ako se ne varam).

ukoliko ti paše fado, a nemaš u novoosnovanoj kolekciji, obrati pažnju na Marizu i Misiju. Amalija zaštitni znak za fado.

drago mi je da dijeliš moje oduševljenje. čitajući, malo me ćopila nostalgija....
OK, znaci ne moram patit za to visnjom (mislim da si u pravu sto se tice imena).
fado me baca u depru ali preslusala sam i amaliju i marizu, sad mi svira madredeus i malo je manje tuzno...
btw, bijeli porto je izvrstan, jako slicni na prosek (zamisliti pravi domaci prosek)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:03   #55
Stvarno su ljeni ti Portugalci i uglavnom su svi niski rastom pa se osjećaš nadmočno kad odeš tamo.
Jeftino je putovati busom po Portugalu od Lisabona do Faro-a (krajnji jug) samo 15 eura.
Lisabon-Sevilla 17 eura.
Ako jedete vani ne uzimajte kruh,maslac,sir (ako Vam stave na stol ne dirajte) prije jela koje ste naručili sve će Vam masno zaračunati.
Vrijeme je odlično 10 mjesec skoro 30 stupnjeva može se kupati bez problema.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 16:16   #56
Navodno da TAP Air Portugal u ljeto 2006 počinje letjeti Zagreb-Bologna-Lisabon 1x tjedno.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 13:36   #57
Moze i ovako,

Idi za Barcelonu i iz Barcelone za Lisbou:

www.vueling.com

__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 15:10   #58
Ja sam išla Zg - Stuttgart (nocenje u Stuttgartu) - Lisabon. Preko Germanwingsa, karta kupljena nekoliko mjeseci unaprijed cca 200 eura s taksama. Nije bila bas nikakva zajebancija, sve jednostavno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 16:41   #59
Quote:
NoWa kaže:
moji frendovi idu krajem 8.mjeseca i isto su ispitali sve moguce kombinacije.
il je totalna zajebancija preko ovih jeftinih avio-kompanija (tzip treba otic do graza ili trsta i od tamo presjedat dvaput), ili platiti croatii airlines 2500 kuna.

oni su se odlucili ici autom
nije zajebancija. imas vezu do barcelone sa ryanairom za60 eura povratna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 16:56   #60
pogledaj low-cost kompanije, 5-6 njih najmanje lete za portugal, polasci iz trsta,graza,budimpeste,klagenfurt, moze se naci za 50-tak eura povratna a nekad i jeftinije.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.