Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 13:30   #1421
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Dijagnosticiraju ultrazvučnim i kliničkim pregledom, ali moraju zaista znati ih odraditi ako se radi o malim kilama.

Ako imaš kakvog dobrog fizioterapeuta, odi k njemu na 10 terapiha lasera i ultrazvuka. Meni je to značajno olakšalo bol do operacija.

Jedva sam juče dobio uputnicu od lijecnice za abdominalnog kirurga,ona mi je dala uputnicu za CT zdjelice,ok ja kažem što me ne bi trebao prvo pregledat i kirurg (dok čekam CT ko zna kad ću na red doć) a ona meni...da ne treba da me ona pregledala lol..aha super ja kažem znači poslije liječnice opće prakse abdominalni kirurg nema posla u bolnici..tako sam joj rekao..i na jedvite jade mi je dala tu uputnicu...sramota...mijenjam doktoricu nakon ovoga...još me boli...još me tamo vozaju...sutra bi trebao otić u bolnicu na pregled.

vidim da ima terapija laserom i ultrazvukom u gradu di sam ja..pa ću otić...ali najprije nek obavim pregled...iskreno se nadam da će mi ustvrdit što je...jer dan mi je ko godina...

hvala Godiva
maniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:34   #1422
Bio kod abdominalnog kirurga koji me poslao na CT zdjelice i kralježnice..obavio...na nalazima nema ništa sumnjivo...dao mi lokalno lidokain u točku bola...bol prestala na sat vremena...ali žarenje nije..zanimljivo..i evo ga prošlo djelovanje...nastavilo po starom..

moram napomenut da mi niko nije ultrazvukom pogledao to...ono kao da to ne treba..i sad imam kontrolu u utorak..kontrolu čega...sad ga moram pitat da me uputi dalje..kome čemu..nemam ni sam pojma..samo se frustriram..i ovo mi se čini kao početak vucaranja po doktorima i nastavak agonije...
maniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 16:11   #1423
Preponske kile se u pravilu dijagnosticiraju ultrazvukom, tako da taj koji te je pregledavao očito ne zna gradivo.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:21   #1424
Pozdrav!
Treba mi savjet, misljenje, iskustva, stvarno bilo sto. Imam 22 godine i studentica sam, vrlo podlozna stresu-mozda vezano,a mozda i nije za moju situaciju. Uglavnom, u zadnjih pola godine triput sam imala jake bolove desno od pupka koji bi se ponekad sirili na ostale dijelove trbuha, ali najjaca bol je locirana desno od pupka- konstantna, tupa bol, kao u grcu, a nakon nekoliko sati mucenja krenulo bi i povracanje. 2 od 3 puta sam otisla na hitnu jer vise nisam mogla izdrzat, sumnjalo se na slijepo crijevo ali nalazi krvi i urina su bili uredni, nikakvi znakovi upale tako da su me poslali doma,a bolovi su sami prestali. Ultrazvuk mi nisu radili, jer su smatrali da nema potrebe, te sam bila i dvaput na ginekologiji da vide jel mozda problem s jajnicima, no sve je i na tom podrucju u redu. Bol se javlja otprilike svaka 2 mjeseca, i to doslovno dan prije mjesecnice tako da je moja doktorica zakljucila da se radi o ovulacijskoj boli (?). Nosila sam stolicu na calprotectin i helicobacter p.- negativno, krvna slika i urin uredni.. Cekam ultrazvuk abdomena, ali u principu nije mi nista. Nije mi bas ugodno zivjet u strahu, smatram da imam visok prag tolerancije na bol, a ipak me ova bol potpuno onesposobi.
Lota94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:44   #1425
Lota, ja bih otišla nas gastroskopiju i na kolonoskopiju makar i na svoju ruku. Da budem mirnija.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:02   #1426
Pozdrav.

Vec 10dana me muci bol ispod prsne kosti (područje želudca).
U lezecem polozaju me nista ne boli te potpuno zaboravim na tegobe. Jutros,cim sam iz lezanja presao u sjedeci polozaj pojavila se bol. Boli me i dok hodam.
Bol je tupa, i osjetim ju i na palpaciju.

Stolica mi je uredna, a apetit nijansu slabiji nego sto je bio.
Nakon jela bol je nesto jaca.
Takoder boli me prilikom štucanja i podrigivanja (sto se dogada nakon jela) te prilikom dubokog udaha.
Dio kod vrha rebrenog luka(ispod prsne kosti) mi je malo ozbocen.
Nemam problema s povracanjem.

Ako netko zna sto bi moglo biti, molim vas da napise. hvala.
stari_04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:20   #1427
Quote:
stari_04 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Vec 10dana me muci bol ispod prsne kosti (područje želudca).
U lezecem polozaju me nista ne boli te potpuno zaboravim na tegobe. Jutros,cim sam iz lezanja presao u sjedeci polozaj pojavila se bol. Boli me i dok hodam.
Bol je tupa, i osjetim ju i na palpaciju.

Stolica mi je uredna, a apetit nijansu slabiji nego sto je bio.
Nakon jela bol je nesto jaca.
Takoder boli me prilikom štucanja i podrigivanja (sto se dogada nakon jela) te prilikom dubokog udaha.
Dio kod vrha rebrenog luka(ispod prsne kosti) mi je malo ozbocen.
Nemam problema s povracanjem.

Ako netko zna sto bi moglo biti, molim vas da napise. hvala.
S obzirom da je vezano uz unos hrane, najizvjesnije opcije bile bi hijatalna hernija ili žuč, dakle prva stanica bi bio gastroenterolog i gastroskopija.

Ako je bol više vezana uz kretanje i naprezanje, a pritom još postoji izbočenje vrha prsne kosti (ksifoidnog procesa), moguća dijagnoza je tzv. sindrom ksifoidnog nastavka. To nije organski nego mišićno-koštani problem pa se onda najprije liječi bol, a ukoliko to ne pomogne postoji i opcija kirurškog odstranjivanja vrška prsne kosti. Meni je to prije 10 dana odradio dr. Marko Bitenc iz Ljubljane jer je moj bio potpuno savinut prema van i stvarao je velike probleme i bolove. To rade pojedini torakalni kirurzi koji su upućeni u tu dijagnozu, a dr. Bitenc je jedan od njih.

Po opisu tegoba, čini mi se da je ksifoid izvjesniji problem. Moguće je, dakako, i supostojanje dva paralelna problema. Ali ako je išta od navedenog, ne brinite, rješivo je. Prvo pregled i točna dijagnoza, pa ćete vidjeti.

Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:38   #1428
Više je vezano uz unos hrane.. smanjio sam obroke pa je bolje.
Ali recimo jucer sam malo bolje vecerao, i odmah problemi. Bol u želucu i štucanje (koje je također bolno).
Cak i nije toliki problem tokom aktivnosti., vise me smeta kad iz mirovanja (lezanja) ustanem.
Jucer mi je bilo nesto bolje, bol bila nesto slabija nego prekjucer.. ali svejedno ju osjetim.
Trenutno nemam izbocinu, tako da smatram da je ona isto vezana uz unos hrane.. odnosno zeludac..


Hvala Godiva.
stari_04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:18   #1429
Quote:
stari_04 kaže: Pogledaj post
Više je vezano uz unos hrane.. smanjio sam obroke pa je bolje.
Ali recimo jucer sam malo bolje vecerao, i odmah problemi. Bol u želucu i štucanje (koje je također bolno).
Cak i nije toliki problem tokom aktivnosti., vise me smeta kad iz mirovanja (lezanja) ustanem.
Jucer mi je bilo nesto bolje, bol bila nesto slabija nego prekjucer.. ali svejedno ju osjetim.
Trenutno nemam izbocinu, tako da smatram da je ona isto vezana uz unos hrane.. odnosno zeludac..


Hvala Godiva.
Ništa, to onda teško da će biti ksifoid, prije Vam treba gastroenterolog. Moj muž pati od vrlo sličnih problema uzrokovanih hijatalnom hernijom koja je otkrivena gastroskopijom. Isto mora jesti male obroke.

A izbočina koja nastaje i nestaje u toj zoni može biti i epigastrična hernija. Za to je nadležan abdominalni kirurg.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:06   #1430
Quote:
stari_04 kaže: Pogledaj post
Više je vezano uz unos hrane.. smanjio sam obroke pa je bolje.
Ali recimo jucer sam malo bolje vecerao, i odmah problemi. Bol u želucu i štucanje (koje je također bolno).
Cak i nije toliki problem tokom aktivnosti., vise me smeta kad iz mirovanja (lezanja) ustanem.
Jucer mi je bilo nesto bolje, bol bila nesto slabija nego prekjucer.. ali svejedno ju osjetim.
Trenutno nemam izbocinu, tako da smatram da je ona isto vezana uz unos hrane.. odnosno zeludac..


Hvala Godiva.
Imas moguce fefluks, GERB najvjerojatnije. Bol ispod prsne kosti koja se nerijetko siri u ruku, zarenje i knedla u grlu posebno nakon obilnijeg vecernjeg obroka su tipicni simptomi refluksa zbog oslabljenog sfinktera izmedju jednjaka i zeluca, pa se sadrzaj i kiselina iz zeluca dize u jednjak i nagriza ga. Stvar se dijagnosticura gastroskopijom i mora se lijeciti jer moze unistiti jednjak i napraviti lezije iz kojih se hoce i maligni tumor napraviti, a i unistava zube, stvaraju se afte i stvara se sklonost respiratornim infekcijama.
Za prvu pomoc kupiti Peptorane i redovito ih uzimati, jesti vise dnevnih laganih obroka i nista bar 3-4 h prije pocinka. Izbjegavati alkohol, zacinjeno, gazirano, cokoladu i caj od mente. Spavati na povisenom. Odi kod dr i trazi uputnicu za gastroenteroloski pregled.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:29   #1431
Imam slijedece poteskoce: Jaka bol, probadanje u donjem dijelu trbuha, gdje se nalazi slijepo crijevo ali i sa druge, lijeve strane.

Javlja se kod fizičke aktivnosti. Znači ako unutar dva sata prije trcanja nešto pojedem ili popijem čašu vode javlja se bol gdje moram prestati trčati.

Često imam problema sa reakcijama na raznu hranu, tipa ako jedem više voća dobivam kožne probleme ili naticanje kapaka i mutniji vid, svebež glave za poludit. Takodjer ako jedem više masnoga ili velike porcije jela. itd itd. Nisam baš naj.

Obavio pretrage uzv abdomena, krvna slika , sve ok. Osim B12, nizak. Nema nikakvih bakterija.

Ima li tko kakva iskustva?
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:57   #1432
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
Imam slijedece poteskoce: Jaka bol, probadanje u donjem dijelu trbuha, gdje se nalazi slijepo crijevo ali i sa druge, lijeve strane.

Javlja se kod fizičke aktivnosti. Znači ako unutar dva sata prije trcanja nešto pojedem ili popijem čašu vode javlja se bol gdje moram prestati trčati.

Često imam problema sa reakcijama na raznu hranu, tipa ako jedem više voća dobivam kožne probleme ili naticanje kapaka i mutniji vid, svebež glave za poludit. Takodjer ako jedem više masnoga ili velike porcije jela. itd itd. Nisam baš naj.

Obavio pretrage uzv abdomena, krvna slika , sve ok. Osim B12, nizak. Nema nikakvih bakterija.

Ima li tko kakva iskustva?

Hm, na prvu loptu, nakon obroka se krvotok "usmjerava" u splanhnični sustav pa slezena često kod nekih ljudi "voli" praviti takove tegobe.

Svakako treba istražiti uzrok manjka B12 vitamina (nadam se, da je isto rađeno u nekom ovlaštenom labosu, a ne kod kojekakvih "uličnih pjevača" koji "ordiniraju" po ljekarnama, deemovima i sl.)

Alergološko testiranje?

Voće i povrće svakako treba jako dobro oprati prije konzumacije (kemikalija ima svakakvih).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:11   #1433
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hm, na prvu loptu, nakon obroka se krvotok "usmjerava" u splanhnični sustav pa slezena često kod nekih ljudi "voli" praviti takove tegobe.

Svakako treba istražiti uzrok manjka B12 vitamina (nadam se, da je isto rađeno u nekom ovlaštenom labosu, a ne kod kojekakvih "uličnih pjevača" koji "ordiniraju" po ljekarnama, deemovima i sl.)

Alergološko testiranje?

Voće i povrće svakako treba jako dobro oprati prije konzumacije (kemikalija ima svakakvih).
B12 sam radio sluzbeno u labosu, a alergije samo na pelud drveća.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:07   #1434
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
Imam slijedece poteskoce: Jaka bol, probadanje u donjem dijelu trbuha, gdje se nalazi slijepo crijevo ali i sa druge, lijeve strane.

Javlja se kod fizičke aktivnosti. Znači ako unutar dva sata prije trcanja nešto pojedem ili popijem čašu vode javlja se bol gdje moram prestati trčati.

Često imam problema sa reakcijama na raznu hranu, tipa ako jedem više voća dobivam kožne probleme ili naticanje kapaka i mutniji vid, svebež glave za poludit. Takodjer ako jedem više masnoga ili velike porcije jela. itd itd. Nisam baš naj.

Obavio pretrage uzv abdomena, krvna slika , sve ok. Osim B12, nizak. Nema nikakvih bakterija.

Ima li tko kakva iskustva?
Ovako na prvu bih rekao da su oštećena crijeva (možda samo sluznica)- dali imaš i kako podnosniš tvrđu stolicu i napuhivanja?

Za reakcije od hrane moguće patogeni (virui bakterije gljivice paraziti) ili propusna crijeva. Prošao sam dosta toga dok si sam nisam pomogao- pošto ovo nije područje alternative neću pisat alternativne metode (možeš pitati na PM)- svakako bih preporučio aktivni ugljen(tj medicinski ugljen)- u skoro svakoj ljekarni ima- nema nekih nuspojava a pomogne ponekad (možeš probat cuclat ili progutat vidi kako ti paše)

Za uzrok-genetika+stres+prehrana (zavisi u kojem omjeru)
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:43   #1435
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post
Ovako na prvu bih rekao da su oštećena crijeva (možda samo sluznica)- dali imaš i kako podnosniš tvrđu stolicu i napuhivanja?

Za reakcije od hrane moguće patogeni (virui bakterije gljivice paraziti) ili propusna crijeva. Prošao sam dosta toga dok si sam nisam pomogao- pošto ovo nije područje alternative neću pisat alternativne metode (možeš pitati na PM)- svakako bih preporučio aktivni ugljen(tj medicinski ugljen)- u skoro svakoj ljekarni ima- nema nekih nuspojava a pomogne ponekad (možeš probat cuclat ili progutat vidi kako ti paše)

Za uzrok-genetika+stres+prehrana (zavisi u kojem omjeru)
Stolica je ok ako pazim kaj jedem. Tada nema ni napuhivanja. Vec sam i ja razmisljao o tome što si napisao, i pokušavao da to saniram. Ugljen nisam probao. Imat cu na umu. hvala!
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:38   #1436
Pitanje. Zadnja dva dana me boli trbuh, doslovno od pupka pa do ispod jajnika. Boli me i na dodir, a osjećam nelagodu i kod kretanja/ležanja. Najviše boli kod ležanja. Mislim da sam otrovala želudac namazom koji sam pojela prije par dana, bio mi je odmah čudan okus, ali me čudi da me to tako boli. Stolica je proljevasta, malo sluzasta. S tim da mi nije zlo. Je li moguće da od trovanja želuca/crijeva idu bolovi u čitavom trbušnom području?

Guglam i sad me strah zapletaja crijeva.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...

Zadnje uređivanje Nicole_Lilly : 25.07.2017. at 14:36.
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 02:39   #1437
Stomak boli na pritisak

Znaci boli me po sredini stomaka,izmedu pupka i rebara.Boli samo kad pritsnem dok su mi misici opusteni(kad je napet trbusni zid onda ne boli).Osjetim to vec par dana,uz to mozda mala mala nadutost,a mozda i umisljam
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:01   #1438
Zaboravio sam napomenuti da ne boli kad ne diram i pri normalnim radnjama(ne boli ni kad vjezbam) nego samo kad stisnem.Jeli mozda podignut zeludac?
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 03:31   #1439
Evo jedno pitanjce da opet malo "probudimo" ovu temu.

Već par dana osjećam bol/žuljanje na desnoj strani trbuha otprilike na sredini, dakle ispod žuči a iznad slijepog crijeva. Čitao sam dosta o tome i kod nekih bolesti ljudima pomaže skvrčeniji položaj i gotovo im je nemoguće uspraviti se. Kod mene je situacija skroz drugačija, žuljanje se javlja kod skvrčenog položaja, dok kod uspravnog ju gotovo niti ne osjećam. Primjetio sam i da se javlja dok sam na poslu i sjedim, a kad sam kod kuće ta bol gotovo u potpunosti nestaje. Dakle, bol nije konstantna i daleko je od neizdržive. Više je neka nelagoda. Ponekad kad me zaboli, znam paralelno osjetiti i bol u donjem stražnjem dijelu leđa desno od trtice. Stolica mi je po učestalosti i konzistenciji najnormalnija, mučnina nemam, ne povraćam, temperatura 36,4. Ista stvar i s mokrenjem, nema peckanja, otežanog mokrenja, urin uredne boje, mokrenje nije učestalo. Na prvu sam pomislio da se nakupilo mulja u žuči pa teže radi, ali boli niže, nemam proljev niti mučnine. Onda sam posumnjao na slijepo crijevo, ali bol nije konstantna, ne pojačava se, boli iznad slijepog crijeva, nema temperature, mučnina ni povraćanja. Zadnje na što sam posumnjao je možda neki trbušni mišić, jer se radi o žuljanju, neka vrsta kao grča (ali baš kao grč u nozi kada osjetite ono stezanje), i zato jer se javlja većinom u specifičnim položajima. Još sam osjetio dok sam ležao da lijevom boku kao neki pritisak na taj desni dio trbuha iznad desnog kuka. Nekakve ideje?
mqwneb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 14:24   #1440
Mqwneb, ako imaš osjećaj da je mišić, tu negdje bi, koliko shvaćam opis lokacije, mogla biti pupčana kila, a i ona se, kao i preponska, može i ne mora izvana vidjeti kao izbočina.

Možeš guglati npr. "occult umbilical hernia".

Ali ne mora biti to, naravno... ako se bol nastavi, treba prvo isključivati opasnije dijagnoze.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.