Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 10:38   #81
sutra sam naručena s njim kod veterinara.najbolje da ga pregleda i uputi me u osnove jer na forumu sva objašnjenja dobijem ali ću biti puno mirnija ako ga pogleda doktor.inače jede sve-jabuku,mrkvu,mandarine,limun-što god da mu ponudimo -sve proba.jako je slobodan s nama i povezan.to je mlada ptičica a kod nas je oko 6 mjeseci ali se tako priučio na nas da smo jako iznenađeni.sjemenke mu kupujemo u pet-shopu.
hoda nam po ruci,daje nam pusu,sam izlazi i ulazi u krletku-reklo bi se fantastična ptičica.baš je "tigrić"naš grgica.
grgica.jedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:25   #82
najbolje ti je da odeš do veterinara. ali dobro je da voće ili povrće. ali nemoj mu ni nislučajno davat zelenu salatu. ( zbog špricanja)
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:18   #83
Quote:
Mostly_Harmless kaže: Pogledaj post
Kad je počneš puštati slobodnu onda će joj i to biti dodatna zabava (samo osiguraj puteve za bijeg i pazi kad otvaraš vrata ako postoji opasnost da je pogodiš). Moj je živio u velikoj dnevnoj sobi i nikad nije prilazio zatvorenim vratima (koja su ionako većinom od mutnog stakla) pa nije bilo problema. Jedino je znao za nama nenamjerno izletjeti van iz sobe ali to su bile instant panike i nije baš volio izlaziti van iz sobe (soba je 30-35 kvadrata, sasvim dovoljno za letenje uokolo).

To što ima 3 vrste hrane i nije tako bitno ako ih ne jede... naime ako nije nikad u životu vidio npr. jabuku onda će je teško probati (tj. hoće kad-tad ali ne baš brzo) i prvo će se bojati tog čudnog novog objekta u krletki. Sve tigrice znaju što je zrnje pa će to i prvo početi jesti.
Jel znaš za kavu metodu učenja ptice kamo bi trebala ispustiti govno?
Imao sam goluba i ponekad je znalo biti nezgodnih situacija, pod stare dane je već "shvatio" da ću ga odmah izbaciti van, pa bi ponekad doletio do prozora i to bi bio znak da ga pustim van.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:25   #84
Moja dva papagaja radi kojih sam pokrenula ovu temu nikada nisu postali drustveni, odnosno nikada nisu bili zainteresirani za druzenje s ljudima, nego su se u pocetku jako voljeli, mazili i pazili, kasnije su se poceli svadjati i cvokati, da bi dosli do stadija kada su ignorisali jedan drugog.
Nazalost jedan od njih je zaglavio nezgodno nogu u krletci i slomio je, uskoro je prestao jesti i uginuo. Ostao je ovaj plavi koji je jako brzo poceo da komunicira s ukucanima, i evo ga upravo meni na ramenu i terorise me dok ovo kucam.
Medjutim, jako je agresivan samo se ujeda gdje got vidi malo gole koze : ruke, vrat, usi i to jako boli, cak mi je nedavno otvorio i krv na ruci. Jednom rjecu pre pre naporan je i ne znam kako da ga odgojim.
Ako je on izvan kaveza, a mi smo stavili rucak na stol, sleti u tanjur i ne da nikome blizu ujeda na sve strane....vise mi lici na nekog razjarenog psa a ne na pticu.
Imala sam i ranije papige ali nikada se nisam susrela sa ovako agresivnom pticom. Sad izbjegavamo da je pustamo iz kaveza, a on se onda pocne bacati po kavezu i stvarati buku.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 03:34   #85
morbidangel - Na to pitanje sam već jednom odgovarao, pretraži moje postove i naći ćeš nisam baš puno postova napisao. Ja se sa tim nisam nikad bavio, sve moje tigrice su uvijek bile po slikama (to su one slike koje imaju okvir koji prema zidu radi kut od cca 45 stupnjeva, ideala za rep ptice a na visini) pa je bilo lako čistiti za njima

Kad mi grlice u dvorištu zaseru auto to je prestrašna scena, sad izbjegavam to drvo koje im je omiljeni WC i parkiram tamo gdje ne sjede... leteći štakori
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 14:58   #86
Tigrica - hrana???

Bok, ljudi!

Dom prije par dana papigica je jela "Cocorite" hranu i sve je bilo u redu. Kupio sam joj novo pakiranje druge hrane "Golden drops", isto hrana za tigrice, i primjetio danas - da jednostavno hranu izbacuje iz probavnog trakta van.
Da li da se vratim na Cocorite ili da nastavim sa ovom? Nisam siguran - da li je problem u hrani ili nečem drugom?

Hvala!
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 18:02   #87
Ne znam za te moderne hrane jer več dosta dogo nisam imao papigu, ali meni su uvijek bile najbolje one najjednostavnije i najjeftinije hrane. Na trešnjevačkom placu nedjeljom imaš za kupiti raznih sjemenki u rinfuzi i cijena je povoljna. Znam jer mi brat tamo kupuje hranu za golubove. Znači mix raznih sjemenki plus redovito dodavanje svježeg povrća radi vitamina. Tigrice inače vole sve. Jesti će čak salame i kekse, samo naravno to nije dobro za njih.
Da nije možda bolesna pa zbog toga organizam ne prihvača hranu?
dante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 23:40   #88
ako želiš papigi promjeniti hranu, moraš to činiti postepeno... prvo joj mješaj staruu hranu s novom, ali svaki put dodaj malo više nove... slično ko ljudi... da mjesec dana jedeš samo juhu i onda jedan dan iznenada počnes meso, ne bi bilo dobro...
vjeruj mi.. imam doma tigricu-Twityja, prekrasnog mužijaka
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 23:39   #89
Pozdrav svima!
Prije 3 god kupio sam 2 tigrice, mislim da su bili muzjak i zenka. Super su se slagali, tu-i-tamo bi se malo počupali ali nista strasnog, vise onako iz rekreacije. Često sam ih puštao da lete po dnevnom, pravi je gušt bio gledati kako kruže i snimaju sve što im je zanimljivo. Po ljeti, kada nebi bilo vjetra, stavljao sam ih na terasu, obavezno u hladu (da ne budu pod direktnim udarem sunca), često sam im stavljao i vanjski bazen s vodom u kojem se jedan obožavao kupati, to je bilo nešto nevjerojatno koliko je uzivao. Nažalost, prije godinu dana, jedan mi je pobjegao kroz terasu prilikom čišćenja kaveza (nisam spavao tu noć..beeeed....), ostala mi je mislim ženka(pretpostavljam da ženka ima plavo iznad nosa, a mužjak smeđkasto..). Pokušao sam sa ogledalom da ne bi bila previše usamljena, bilo mi je jako žao. Mislim da je dobro reagirala na ogledalo, često skakuće ispred njega, po cijele dane ja tamo. Sada, nakon godinu dana, želim joj kupiti novo društvo u kavezu. Šta mislite, kako će reagirati na novu papigicu?? Na šta da pazim?? Imam 2 krletke, mislio sam da eventualno prvih par dana držim svaku u jednoj, dok se ne priviknu...

I još nešto: papiga je ful mirna ujutro, ali čim otvorim balkonska vrata ona počinje krečati, onako u pravilnim intervalima (valjda sam se dobro izrazio...). Ako je ok vrijeme, stavim ju na terasu, i tamo galami non-stop.... Da li je to znak nekog njenog nezadovoljstva, da joj nešto fali, ili samo želi privući pažnju, ili nešto treće???? Što se hrane i vode tiče, uvijek pazim na to tako da tu nema problema, kao i u higijeni same krletke...

Eto, hvala unaprijed i pozdrav svima!
armadazapad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:01   #90
Quote:
armadazapad kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
ostala mi je mislim ženka(pretpostavljam da ženka ima plavo iznad nosa, a mužjak smeđkasto..).
Osto ti je mužjak, a ne ženka.

Quote:
Ako je ok vrijeme, stavim ju na terasu, i tamo galami non-stop.... Da li je to znak nekog njenog nezadovoljstva, da joj nešto fali, ili samo želi privući pažnju, ili nešto treće????
Čuje druge ptice dok ju staviš van zato se i ona počne glasati, probaj se više bavit s njom a ne stavljat ju na balkon...
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:28   #91
Quote:
Ajujana kaže: Pogledaj post
Osto ti je mužjak, a ne ženka.



Čuje druge ptice dok ju staviš van zato se i ona počne glasati, probaj se više bavit s njom a ne stavljat ju na balkon...
Hvala, a moga si me i manje oprat

A šta ti znas koliko ja vremena provodim s njom?! Nemoj mi ovdje soliti pamet neargumentirano, ako imaš koju pametnu onda mi kazi, ako ne, ne pili bezveze

Spojeni postovi, naučiti korisititi opciju "edit". I malo korigiraj način ponašanja.

Hvala, Tyndall

Zadnje uređivanje Tyndall : 15.04.2009. at 09:49.
armadazapad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:17   #92
Question

prije par dana mi je doletjela tigrica......stavili smo ju u krletku, dali smo joj hrane i vode...sve kaj joj treba....papigica jede i nekolliko puta dnevno pusti glas...znam da je u stresu i da se mora naviknuti na nas i moje ostale beštije...
zanima me dali je normalno da cijeli dan spava i stoji na jednom mjestu?
Pendeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 21:16   #93
Quote:
armadazapad kaže: Pogledaj post
Hvala, a moga si me i manje oprat
Uopće te nisam oprala, nego sam ti lijepo rekla. Nikad nisam svoje ptice stavljala van, al zato su jedni susjedi držali tigricu u vrtu i kričala je cijelo vrijeme. Ptice se glasaju, ne vidim što je tebi uopće čudno...

Quote:
Pendeha kaže: Pogledaj post
zanima me dali je normalno da cijeli dan spava i stoji na jednom mjestu?
Normalno je. Meni je isto tigrica doletjela, tko zna odakle, prvo je samo jela, a nakon toga samo spavala. Možeš si mislit što je jadna prošla. Samo ju stavi na neko mjesto gdje će imati svoj mir dok se ne privikne na novu okolinu, a ako je već pitoma s ostalim nećeš imati problema

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 29.04.2009. at 19:43.
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 02:16   #94
Normalno je. Meni je isto tigrica doletjela, tko zna odakle, prvo je samo jela, a nakon toga samo spavala. Možeš si mislit što je jadna prošla. Samo ju stavi na neko mjesto gdje će imati svoj mir dok se ne privikne na novu okolinu, a ako je već pitoma s ostalim nećeš imati problema




puno hvala...
Pendeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:14   #95
ubacit ću se na ovu temu da ne otvaram novu... dakle, trebam pomoć u vezi papigice... radi se o tigrici staroj oko dvije godine... prije dva dana dobila je proljev, to je trajalo gotovo čitav dan... sad kad joj je prošlo stalno se češka iza sa nogicama, oprali smo joj to područje sa toplom vodom i vatom, ali u međuvremenu se pojavio još jedan problem ,a to je da je čujem kad diše kao da nešto škljoca u njoj... nema nikakav iscjedak iz nosa ili očiju, ne kašlje, jede nešto sama a ostalo je hrani naša druga papigica... veterinar mi nije u blizini i da li može netko ovak na "halo" odrediti o čemu je riječ... ne mogu vjerovati da bi dobila upalu pluća kad sto posto nije bila na propuhu help me
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:44   #96
mene zanima da li netko zna moze li tigrica biti sama,mislim da li joj treba partner,imam tigricu engleski standard staru nekih 8 mj,i muskic je,zao mi ju je,djeluje mi kao da je usamljena, kupila sam joj onu plasticnu papigicu za drustvo,i smjesna je ona njoj zna pricat,ljubit ju....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:48   #97
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
mene zanima da li netko zna moze li tigrica biti sama,mislim da li joj treba partner,imam tigricu engleski standard staru nekih 8 mj,i muskic je,zao mi ju je,djeluje mi kao da je usamljena, kupila sam joj onu plasticnu papigicu za drustvo,i smjesna je ona njoj zna pricat,ljubit ju....
bit će ti jako zahvalan ako mu nabaviš društvo... oni su ptice od jata ... ne može plastična papiga zamjeniti pravu, a vjerovatno će i kroz neko vrijeme skužiti da je fake isto kao što i skuže sa ogledalcem da gledaju sami sebe ... a pogotovo mu nabavi društvo ako je većinu dana sam doma
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 01:11   #98
Quote:
fijuk kaže: Pogledaj post
bit će ti jako zahvalan ako mu nabaviš društvo... oni su ptice od jata ... ne može plastična papiga zamjeniti pravu, a vjerovatno će i kroz neko vrijeme skužiti da je fake isto kao što i skuže sa ogledalcem da gledaju sami sebe ... a pogotovo mu nabavi društvo ako je većinu dana sam doma
hvala na odgovoru,nije sam doma uvijek je netko sa njim,i stalno mu pricamo i zabavljamo....kupili smo iskljucivo jednog da se nebi mnozili ko zeceki...do sad smo imali zebice 2,i nakon 2,3 mj ne znam ni sama koliko....u prvom gnijezdu 5,nisu ove ni odhranili evo ti opet 6 novih jaja to je bilo za poludit,kamo cu sa tolikim pticama,ne znam da li je ista stvar i kod papiga?
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 16:46   #99
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru,nije sam doma uvijek je netko sa njim,i stalno mu pricamo i zabavljamo....kupili smo iskljucivo jednog da se nebi mnozili ko zeceki...do sad smo imali zebice 2,i nakon 2,3 mj ne znam ni sama koliko....u prvom gnijezdu 5,nisu ove ni odhranili evo ti opet 6 novih jaja to je bilo za poludit,kamo cu sa tolikim pticama,ne znam da li je ista stvar i kod papiga?

ne, odnosno ja nemam takva iskustva a imam mužjaka i ženku... koliko znam oni bez gnjezda neće nesti jaja, tak nešto... pogledaj na www.papigice.net tamo ti je sve što trebaš napisano... ali društvo mu kupi svakako, znam da mu pružate maksimum ljubavi i pažnje, ali bit će mnogo sretniji kad će moći porazgovarati sa pripadnikom svoje vrste ... nije neki trošak a uljepšat ćeš mu život
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 22:16   #100
Quote:
fijuk kaže: Pogledaj post
ne, odnosno ja nemam takva iskustva a imam mužjaka i ženku... koliko znam oni bez gnjezda neće nesti jaja, tak nešto... pogledaj na www.papigice.net tamo ti je sve što trebaš napisano... ali društvo mu kupi svakako, znam da mu pružate maksimum ljubavi i pažnje, ali bit će mnogo sretniji kad će moći porazgovarati sa pripadnikom svoje vrste ... nije neki trošak a uljepšat ćeš mu život
vjerujem,hvala ma savjetu....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.