Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 13:41   #61
Skoro sam otvorila novu temu kad sam ovu našla

Neobične navike..ima ih ima..
Recimo zvono i lavež..kad smo doma ili kad sam ja doma sama, uopće ne laje na zvono OSIM ako NE čuje vrata od zgrade pa netko pozvoni odmah na naša vrata.Dakle laje kad slučajno ostanu vrata od ulaza u zgradu otključana, to ga valjda iznenadi, jer je navikao čutii zvukove otvaranja metalnih ulaznih vrata od zgrade a mi smo u prizemlju.
Laje još jedino ako sam ja vani na terasi pa ne čujem parlafon, tada me obavezno obavijesti...kao da zna da ne mogu čuti parlafon.I laje sve dok ne pritisnem dugme za ovaranje vrata. Onda se važno makne na svoje mjesto-eto, ja svoje odradio.

Svako jutro obavezno sačeka da sjednem na stolicu u kuhinji, ostavi me na miru dok operem zube i obavim ostalo, čim sjednem evo ga i ne da se maknuti..gura glavom hoće se maziti i obavezno stalno namješta dupe da mu se češka.

Kakanje je komedija.
Mnogi psi praše nogama nakon piškenja i kakanja, a ovaj bježi od vlastite kakice kao da ima papra na dupetu..obavi svoje i BJEŽ ..
Spava uglavnom na ulaznim vratima najvećim dijelom na leđima sa sve 4 u zraku.
Ne voli podne tepihiće u kupaonicama, obavezno ih smota u klupko i jako se trudi oko toga, a kad ih smota kako njemu odgovara onda se legne na pločice. Zanimljivo da to ne radi sa tepihićem u trpezariji kraj balkonskih vrata, na njemu uredno leži bez da ga maltretira.

Voli kopat pločice i samo on zna zašto to radi Kao da ispod pločica čuje zvukove, a kopa tako da mu je guza u zraku a prednji dio tijela leži bočno i bočno kopa...mlati po podu.
Ne voli metlu i mocco a usisivač mu ne smeta.

Od kad nam je provalilo u vrt kad je imao 7 mjeseci nitko se ne smije nasloniti na ogradu, laje kao da mu je 20 kila više.

Sam se igra s lopticom tako da je uzme, zamahne glavom da je baci, pa je lovi, i opet tako stalno.
Nitko ga to nije učio sam je skužio
Svaku večer kako djeca idu spavati obavezno ih obiđe, jedno po jedno..malo leži kod jednog u sobi malo kod drugog..i tako mijenja mjesto neko vrijeme, a onda se smjesti na ulazna vrata i tu dočeka jutro.

Obožava napraviti nered sa njihovim koševima u sobama..uglavnom papiri ali oh sa zadovoljstvom raskupusa kad nisu doma.

Laje na cigaretni dim kad je blizu nekog tko puši i kad mu dođe dim do nosa (poruka je jasna)
Kad je bolestan samo se skupi, nikad ne cvili ne plače..samo leži.
Jako se "stidi" kad povraća..

Voli loviti i ULOVITI muhe ...bljak
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:49   #62
ja imam omanji čopor od tri psa
curku, njezinog sina i jednog postarijeg čangrizavog gospodina

gospođa je još od malih nogu imala naviku da pošto poto mora dobiti baš sve što poželi, a ja kako mi je to bio prvi pas razmazila sam je do bola. ima naviku da cvili i iritantno bulji u mene može i do pola sata bez problema dok ne dobije što želi
jednom mi je da mi se osveti jer sam vikala na nju ušla u sobu poskrivečki, popela se na krevet i popiškila mi se na netom promjenjenu posteljinu i lopovski šmugnula iz sobe ostavljajući iza sebe jedino mokri trag šapica. nakon 5 min ulazim ja u sobu i imam što vidjeti i šiznem i neman snage ni vikati al toliko sam ljuta jer sam cijeli dan bila u poslu i premorena počnem plakati, i ona shvati, ona zna i dođe do mene i počne me ljubiti po licu i lizati mi suze. i tu je sva moja ljutnja pala u vodu
da naravno piški kao muškić i ne voli da je se gleda dok kaki, uvijek mi okrene leđa. mora provjeriti u sudoperu dižući se na zadnje noge dali je ostao slučajno koji komadić hrane na tanjuru nebi li to očistila
jednom je pojela komadić plastičnog konopa (nemam pojma zašto, kada ni kako) onog zelenog kojim se vezuju loze i išla je kakat i ostao joj je taj komad napola vireći iz dupeta i gledala me zbunjeno u stilu daj izvadi mi to šta se smiješ blesaćo

e sad njezin sinček je prava poslušna maza
taj obožava ljeti kad je puno vruće zaroniti čitavu glavu u veliku kantu vode i kao roni i puše mjehuriće

a gospodin u godinama on je čangrizav na sve a najviše se voli svađati sa susjedovim psima dok su ovi zatvoreni s druge strane ograde
i puštati vjetrove dok spava

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post

Voli loviti i ULOVITI muhe ...bljak
to i moj gospodin radi,a usto i laje na njih. ali ne hvata samo muhe već sve šta leti uključujući i ose sreća njegova pa najčešće falije
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 00:20   #63


zunzare su posebno zanimljive...oooo...oduševljenje..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 12:49   #64
Nessa kad pije vodu gurne cijelu njusku u vodu..
Kad je bila mala stalno sam ju pazila i davala novu vodu 20x dnevno jer nisam htjela da se utopi blesaca..

To izgleda kao da roni i otvara usta u vodi a da ne kazem da joj se voda sljeva sa njuske nakon sto pije pa je sve mokro, nikad u zivotu nisam vidla psa da tako pije..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:05   #65
Bea je jedini pas kojeg sam ikad vidila da kad se češe stoji na nogama i održava ravnotežu, psi obično sjednu.
Ona lijepo digne stražnju i češe se po vratu i stoji

Zdjelica za vodu u boxu služi da ju je prevrne i onda gricka

Oto sve zdjele s vodom koje nisu stabilne, namjerno prevrne i onda capama gaca poo onoj vodi i gura zdjelicu.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:15   #66
Haha, Nessa je prije isto namjerno rasipavala vodu i gackala po njoj ili legla u nju..
Sad cesto legne , glavu gurne u vodu i "jede" , obozava se igrati sa vodom.. A ponekad sjedi na guzi, straznje noge gurne ispred, izgleda smjesno do bola a par puta se i srusila tako hehehe..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:52   #67
super topic!

hm..da vidimo..moj se užasno boji usisavača ali zato obožava fen i tu se odmah namješta.
Kao i većina njih neće van u vrijeme Božića i N.G.
Ima svog medu kojeg stalno vucara sa sobom i ako ga slučajno ne može naći cvili kao neznam šta..

Obožava se kupati u moru i lokve..ali zato doma pod tuš s njim nema šanse.
Prvo ja uđem u kadu i onda ga mamim sa kolačićima, dok ga moj pokušavaju ugurati i onda bude cijeli šou..na kraju svi završimo okupani osim gospodina.

Kada dobije jesti, a većinu puta ne želi jesti, nego si izvadi 2-3 komadića van to malo poliže i onda nabaci neku facu- koji si mi q to dala.
Onda ja pametna uzmem zdjelicu,glumim da ja jedem iz nje, šetam se po kući i na sav glas "guštam" da gospodin vidi kako je fino. Onda mu vratim i više nema problema

Jednom nam se slučajno prolio neki alkohol po podu, više se ne sjećam što je točno bilo, no onda smo skužili da nam u psu čuči skriveni alkos, jer od tada svaki put kada osjeti miris alkohola, eto njega sa onim puppy faceom i moli.
Ljubav moja
Synna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:32   #68
Hahahah predobro. Al kad malo bolje razmislim to više nisu neobične navike, jer vidim da dosta pasa npr. prolije vodu iz zdjelice, pa ili grize tu zdjelu ili tapka po vodi. Moja po ljeti kad je vruče isto voli zagnjurit njušku u vodu..i tak. Kad se vračamo doma iz šetnje, a njoj se neide onda se fino na sred pločnika legne onako kao gušter i ne mrda...pa bude smijeha kad ju vučem tako po podu, ljudi padaju s nogu. Usisavača i fena se panično boji, poludi. Na petarde npr ne reagira. Ako je prozor otvoren onda će visit na njemu čitav dan, gleda van, prati ptice....
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:17   #69
moja kad je bila mala je jela govna
sad hvala bogu vise nije...ali nekad se zna uvaljat u govno,pogotovo ako je tek okupam...nije mi jasno sta joj to znaci...vidila sam jednog psa koji se uvaljao u pregazenu macku
__________________
justterrored Slike
justterrored is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:50   #70
Mo prije spavanja dolazi do mene na krevet i capom traži da dignem ruku da legne ispod nje, izvali se na mene, ja ju mazim a ona spava

ujutro se budi, sjeda na dečkovu stranu kreveta i 'gunđa' dok ga ne zbudi i on ne digne poplon da si ona može leć njemu 'u krilo' i tako pokrivena spavati još sat-dva
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:57   #71
puze po podu ko vojnik, prvo sam mislila da ima problem sa nogama dok nisam skuzila da je to neki novi nacin hodanja kad joj se neda ustat
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:49   #72
e da i zaboravih,uvijek kada idemo van..nađe si kamen- žrtvu.
Nosi ga svugdje sa sobom, a kad malo zastanemo negdje, onda se krene bacati po njemu i valjati.
I kad mu probam sakriti taj kamen i podvaliti nešto drugo,on ne odustaje dok ga ne nađe. đukelo ima fetiš na kamenje.
Synna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:07   #73
I bea ima fetiš na spavanej U KREVETU ne na krevetu..
ujutro je znala ioz boxa bez PIŠANJA pravac kod nekoga u kreve ispod popluna i još tako sat dva..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:27   #74
I Hugo se češe po vratu na stoječki, posebno kad mu je dosadno

isto tako puzi ko vojnik kad se gura ispod stolca da dođe pod stol

ima nekih čudnih navika, ali sad mi ništa posebno ne pada na pamet
možda lizanje ruku dok mu brišemo noge
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:33   #75
eee...otova čudna navika, kad mu ideš zakačiti lajnu nikako da se nauči da podigne glavu..drži je skroz spuštenu..ne možeš je zakačiti koliko je naporan
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:21   #76
Lori isto ima neke neobične navike. Spava s dečkom i sa mnom u krevetu (na mojoj strani) i kad procijeni da predugo spavamo onda mene preskoči i budi dečka. Mene uvijek ostavi na miru. Kad dečko ode na posao, ona si nađe neku igračku, donese ju u krevet i mene pusti da spavam koliko god hoću.

Ako popije svu vodu onda grebe po zdjelici prednjim nogama da joj damo još.

Igramo se tako da joj bacim igračku, onda je ona donese i držeći ustima reži onda se ja pravim da ću joj uzet pa se ona odmakne i kad odustanem ponovno se približi- izaziva. Ako ju ignoriram onda me dira igračkom i bježi s njom na moj pokret.

Potpuno ju rapali kada kažem "Ma" jer sam joj često u igri govorila nešto tima "Ma kad te ja ugrizem..." Sad je dovoljna samo ta riječ da počne lajat i trčat po stanu kao luda mala

Voli zadnjim nogama grebat po tepihu pa se zezamo da starta
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:25   #77
Moj king kong maltezerica je užasno zgranuta kada pritrči ljudima a oni samo prođu mimo nje.
Ostane blejati za njima kao ovca - pa kaj ovi mene nisu vidjeli??
Spava s nama na krevetu i piling lica je obavezna stvar prije spavanja.
Obožava kada muž ima bradu staru par dana - njega obavezno detaljno obliže.
Obožava papire i radi od njih konfete
Prekrasno mi je kada dođemo s posla i nađem nju kako mi ponosno u njušci nosi komade papira. Shvatila je da postoji i koš za smeće i ako je pun da ona nešto može izvući - ajojjj!!!
Imamo i zamorca kojeg stalno ganja i liže a onda ne može doći k sebi od silnih dlaka koje zamorac pušta
I da - zamorcu liže guzicu, blaženo dupe
Jedno sam vrijeme mislila da ima fetiš na zamorčeve nogice ali ne - guzica je u pitanju.
Tratinčice su joj postale fetiš, čupati ih i razbacivati po livadi.
Nedavno sam joj čupala nečije govno iz usta - ne želim znati čije a zatim je došla da bi mene lizala
Kako je mala zna neke naredbe a ja pokušala i sa "pravi se mrtva".
Okrene se na leđa i šape u zrak -dok moja kći viče: "mama, ne mogu to slušati"
Potpuna je ovisnica o meni pa kada svi dođemo kući jedino sam joj ja u centru pažnje dok ostali ukućani trebaju čekati svoj red čime dolazi do izljeva ljubomore.
Evo je i sada leži meni pod nogama i čeka da idemo spavati.
Prvo piling lica a zatim se namjesti ispod naših nogu.
Nikada se nije popišala po krevetu, moram ju pohvaliti - čak ni kao bebica od 7 tjedana kada je došla i plakala prvu noć - i mi je stavili između nas u krevet.
Spavala je cijelu noć kao prava bebica sa sve četiri u zraku a mi smo se ujutro budili kao zombiji od straha da ju ne zgnječimo.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:10   #78
joooj koja dobra tema, tako sam se nasmijala ... odlični su...

moj westy obožava spavati (uglavnom ispod našeg kreveta). za vikend kad smo doma odspava do 2 popodne a da se ne budi niti traži vani, dakle po 14-15 sati ne piški. a ako ga moramo rano izvoditi doslovno ga vučemo do vrata

prije izlaska pita na balkon, grebe po vratima. onda sjedne i digne nos u zrak te provjerava kakvo je stanje. ako je hladno ili kiša uđe unutra i nema šanse da ide vani, bježi i ne možeš ga uhvatiti. tako da zimi jedva dva puta ide u šetnju, a kad je lijepo vrijeme pita svako dva sata vani...

kad imamo goste, čim krenu oblačiti jakne on se uznemiri, skače i laje. ne da im otići bez njega. ne prestaje dok mu ne kažeš: "ti ostaješ!"

kad se šetamo zapiša svako tuđe govance, ali s tim da jako pazi da ne stane u njega. kad popiški, odskoči tako da može spustiti nogicu...

kad se učio dizati nogicu pri piškenju, par mjeseci je dizao krivu. pr. dođe do stabla koje mu je s desne strane, a on digne lijevu nogicu i zapiški suprotno...

po balkonu hvata ose i umrtvi ih a prije tri dana je u šetnji iz zemlje izvukao miša. sreća sam viknila na njega pa ga bacio a ovaj pobjegao brzinom munje. jednom uhvatio ptića kojeg je pojeo... pomislim da je mačka u tijelu psa...
sanja111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:48   #79
super tema

Ferra ima neugodnu naviku zabijanje njuške ljudima u guzice i međunožja! sve mi bude neugodno kad netko dođe a ona odmah gurne nos među guzove ili noge i onako glasno šnjofa

kada odlazimo nekada je tako nabrijana da se popne na prozori i tuli ali doslovno skoči na dasku/rub od prozora i stoji tako na sve četiri kao da je izlogu. prozor je visine mojih kukova otprilike i širine 10 cm...

kada joj spreman barf za serviranje tuli kao da je deremo živu i usput polijevamo kiselinom

kada se vratimo kući onda tuli od ljubomore jer mazimo i Feia a ne samo nju i gricka mu stražnje noge.

Kad spava obično je na leđima i hrče kao pila.

Zapravo Ferra je gora od Mischke! Stalno priča

On je priča za sebe
Užasno je blesav. Ne prođe dan da se ne opizdi glavom o stol/zid/stolac/nešto ili da nekaj ne prevrne ili uništi. Stalno se kliže po podu dok trči pa često završi na zidu ili vratima. Hodajuća katastrofa na 4 šape

Miran je jedino dok spava inače stalno hoda gore dolje kao lav u kavezu čak i nakon intenzivnog istrčavanja. Ako ga vodim van da opet trči neće i samo leži na travi i dahće...

Kada spremam hranu on ne tuli ali u jednom trenutku redovito osjetim dahtanje u uhu. Okrenem se a on stoji pored mene sa prednjim šapama na pultu i veselo dahće obično ga samo pogledam i kažem Fei... pa se sjedne.

Ako mu ostavimo kantu u blizini razvaliti će je. Ako je hrana na dohvat njegove njuške ukrasti će je. Nakon svake nepodopštine će se sklupčati kao burek na kauču i gledati nas kao mačak iz Shrecka

Obično opsjeda Ferru satima a kada ga gricne jel joj dosadi onda cvili kao štene iz crtića o najslađim psićima na svijetu.

Ima napadaje hiperaktvnosti kada šprinta kroz kuću u krugovima i pretčava sve što mu je na putu. Kauč, stolce, mačku, stolić u dnevnom pa i nas

Umiljava se kao mačak. Dođe i sjedne/legne se prek mene i gurne mi glavu pod ruku. Riječ je o prilično velikom haskiju.

Ujutro obično dođe do mene pa mi gurka lice njuškom dok se ne probudim. Onda se digne na prednje šape i stavi glavu na mene da ga gladim.

Strašno se veseli svemu, uvijek i svuda. Uvijek ima onaj blesavi smješak na licu. Zovem ga glupko
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 18:03   #80
Da nisu tvoj Fei i moja Astra kaj u rodu? Ona radi sve to nabrojano, a nema ni 4 mjeseca.

Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
puze po podu ko vojnik, prvo sam mislila da ima problem sa nogama dok nisam skuzila da je to neki novi nacin hodanja kad joj se neda ustat
Moja legne pred zdjelicu i ležećki pije vodu. Toliko o ljenosti.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.