Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2010., 00:07   #1
Olib, Ist i Molat

Lijepo molim bilo kakve info ako je netko bio tamo
ukoliko netko zna dali se ima mogućnocst kampiranja tamo(ako je i na divljaka dali je koliko toliko safe, a ne da me ljutiti dalmoš s puškom tjera s parcele) ili kako je s najmom soba
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 12:29   #2
ej

Ovako, ja ti ljetujem na Olibu tako da ti mogu reci za tamo... Imas sumu u kojoj mozes kampirat koja je jako blizu plaze , mislim na tim otocima je sve blizu, tako da se za to ne moras bojat., osim te sume imas u uvali Slatinica koja je pjeske cca 25 min od sela isto sumu di mozes biti , ali tamo nemas nista, samo plaza, pogled na Velebit i tisina i ta suma
Sto se tice smjestja hotela nemas, samo privatni smjestaj i on ti se u sezoni...obicno su ti tamo apartmani kojima se cijena krece oko 50-60 e po apartamnu kojih ti je jako malo ...oko 30 ak..., a ovi jedni ljudi imaju i sobe za iznajmit i MISLIM da je kod njih 15-20 e po osobi , ali to ti jos mogu provjeriti...
Ist-bio par puta i isto imas uz suz plaze sumu di mozes spavat , za smjestaj ne znam , a Molat stvarno ne znam
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao i ak te kaj zanima pitaj
RIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:47   #3
hej!
txh na info! sve mi se cini da su ovi otocici taman onakvi kakve sam zamisljala-mali, bez turisticke guzve, stvoreni za odmor
cujm,ako nije bed i ako mozes saznat ili dati eventualno kakav kontakt za najam soba, mrak!
a daj mi jos samo reci jel ekipa kampira tam u sumarcima? meni to nije bed uopce, samo se bojim bijesnih vlasnika parcela i eventualno kakvog komunalnog redara
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:48   #4
i jos nesto-mogu na olib s autom? i ima li duckas na otoku? milslim nije da se kanim vozikat autom, ali da ga bas ne ostavljam u zadru s zg tablicama...
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:19   #5
Na Istu kreni prema groblju i za kampiranje biraj mjesto pod borovima s lijeve strane kraj mora, tamo te nitko neće dirati. A auto možeš ostaviti i na Istu, bliže ti je ako dolaziš iz Zadra.
kromanjoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 20:40   #6
ej

ovih dana ti saznam br. tel nekog tko iznajmljuje, pa ti posaljem PM...
sto s tice auta, trajerk ti ide iz Gazenice svaki dan za Olib ...i auto mozes ostavit na samoj rivi , ali imaj na umu da ce ti se przit na suncu .
Jer nije nicime natkriveno, mislim tamo svi ostavljaju aute, ali sa autom ne mozes ici po otoku.
Jer od prijevoza se koriste baggiji i papamobili ( tipicno americki ) , jer ima jako puno amera...
Otok ti je prekrasan ako volis mir i tisinu, sa super plazama ( mislim na one u uvalama ) , imas jedan ducan koji radi dvokratno, 2 birca i 4 restorana...
Mislim da ne bi bio problem to sa kampiranje jer se sjecam da je prije par god ( cca 2,3 ) god bila Valdorfska skola iz Nizozemske ( mislim ! ) i znam da su kampirali tako da ako ti to nije prob...samo daj , mislim da ne bi trebalo bit problema...ali ti i to provjerim pa javim.
Ipak ti oni nisu odusevljeni sa starncima kad dolaze na otok.
Primjer- zele izgradit marinu na Olibu i to bi naravno njima donjelo vise love i turista, a oni to zele sprijeciti
LUD OTOK
eto ak te kaj zanima pitaj
RIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 19:28   #7
hehe, papamobili
meni se ovo sto citam cini mrak! totalno za odmor otok! a ako je fakat istina da se moze kampirat ono tipa 2-3 dana bez peripetija, mrak!
ja sa, danas zvala turisticki ured u zd i tvrde da na olibu nema soba za najam....
no otom potom -uglavnom ako imads i nabavis kakav kontak za sobe, mrak! cini mi se da cu se definitivno tamo zaletit ove godine!!! jeeeeeeeeeeeee!
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:15   #8
Quote:
RIM kaže: Pogledaj post
Primjer - zele izgradit marinu na Olibu i to bi naravno njima donjelo vise love i turista, a oni to zele sprijeciti...
A na šta bi taj otočić s manje od 150 stanovnika ličio da se na njemu sagradi marina? Već je i nasipavanje zaštite lukobrana na Silbi pokazalo kako jednostavno rasturiti jednu atrakciju...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:04   #9
Hej!

Dečko i ja isto ljetujemo na Olibu, ali kod njegove mame koja tamo živi. Rođena je Olibljanka
Otok je predivan za odmor, ako tražiš mir i tišinu i predivne plaže s nevjerovatno čistim morem.
Kao što je Rim napisao, nema vožnje autima što je super. Trgovina je dosta skupa, ali tako je na svim otocima skuplje nego na kopnu. Mi si uglavnom sve kupimo ili doma ili u Zadru tako da je to najbolje. Na Olibu kupujemo samo cigarete, kruh i tu i tamo neke sitnice.
U svakom slučaju, Olib je predivno mjesto baš za pravi odmor.
Za iznamljivanje soba ne znam, ali eto Rim se ponudio pa će ti on saznati.
Dečko kaže da ne bi trebalo biti problema s kampiranjem, da ljudi znaju kampirati tamo.
Do Oliba možeš doći trajektom iz Gaženice, ali čujemo da trenutno vozi neki spori trajekt kojem treba 5h do Oliba
Najbolja opcija, ali ako ideš bez auta je katamaran koji kreće s Poluotoka, s njim si za 2, 2 i pol h na Olibu.

Eto, nadam se da ćeš se odlučiti doći na Olib jer je to stvarno predivan otok
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:49   #10
Quote:
Molly06 kaže: Pogledaj post
Do Oliba možeš doći trajektom iz Gaženice, ali čujemo da trenutno vozi neki spori trajekt kojem treba 5h do Oliba...
Kad ne staje na Istu, stiže na Olib za 2:45 sata. Trajekt svakodnevno ide do Lošinja i natrag, kad kasni to je uglavnom zbog dugotrajnog ukrcaja/iskrcaja robe.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:42   #11
Inače da, ali taj je na popravku pa su stavili neki drugi sporiji kojem toliko treba.
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 16:30   #12
ako netko ima informaciju za smještaj na olibu od 31.7.-14.8. neka mi javi ovdje ili na pp.
hvala
inzinjerac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 00:49   #13
Quote:
inzinjerac kaže: Pogledaj post
ako netko ima informaciju za smještaj na olibu od 31.7.-14.8. neka mi javi ovdje ili na pp.
hvala
Sry kaj nisam odgovarao ... Sutra vam saznam kontakt broj i saljem PM .
RIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 21:35   #14
Quote:
RIM kaže: Pogledaj post
Sry kaj nisam odgovarao ... Sutra vam saznam kontakt broj i saljem PM .
ej ljudi sorryte kaj nisam odg. ali ovak koliko ja znam nema vise privatnih smjestaja na Olibu jer opet dolazi Valdorfska skola njih 80 pa je sve popunjeno do 1.9 . jbg, ak kog kaj zanima nek pitam na pm
RIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 21:19   #15
pozdrav! htjela bih ovo ljeto posjetiti Olib. Vidim da ovdje ima vec ljudi koji tamo ljetuju pa me zanima da li znate cijene soba za iznajmljivanje posto na netu ne mogu nista naci, neki kontakt broj ? hvala
mare001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 00:10   #16
može pomoć oko smještaja na Olibu ovo ljeto, druga polovica kolovoza. kontakt, išta? hvala!
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:59   #17
Zna li netko gdje bi se na Olibu moglo kampirati na divlje? vidim da je netko rekao da to nebi trebao biti problem, samo me zanima gdje točno je ta šumica?
hvala
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:31   #18
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje bi se na Olibu moglo kampirati na divlje? vidim da je netko rekao da to nebi trebao biti problem, samo me zanima gdje točno je ta šumica?
hvala
U uvali Slatinica imaš idealnu borovu šumu baš za kampiranje. Pogledaj na karti uvalu koja se nalazi točno nasuprot mjesta, to ti je Slatinica. Već u mjestu ćeš vidjeti putokaze za tamo. Treba ti 20 minuta pješke.
Mi idemo svake godine tamo, bili sredinom srpnja

za ilustraciju:






__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 23:20   #19
Gdje se na Olibu može naći ova plaža?



Da li se može iznajmiti bicikl ili neko vozilo?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 23:36   #20
Zašto o istome u dvije teme? Na Olibu nema vozila, tko dođe autom ostavlja ga na molu jer nema infrastrukture. Mještani se voze golf autićima i biciklima. Možeš rentati bajk u kafiću Grobak, mada ti ne treba. Do Slatinice imaš 20 min hoda a do uvale Banjve pola sata. Od Slatinice do Slatine cca 10 min. Turizma nema a skoro sve plaže su ovakve.


Sent ...
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.