Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 02:48   #1
Detektor metala

Gdje u Hrvatskoj legalno kupiti detektor metala, recimo Garrett Ace 250 ili bilo koji drugi u istom rangu i kako stoje stvari sa dozvolama, zakonima? Smijem li svoje dvorište prekopavat bez da mi murja sere? Trebaju li za uvoz iz recimo USA kakve dozvole?
mferek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:25   #2
Svoje dvorište možeš kopati koliko hočeš.
Za tuđa dvorišta i posjede treba pitati vlasnike istih.
Za javne površine, e to potajno...

Za uvoz ne treba dozvole, ali ćete platiti visoku carinu.
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 13:54   #3
Jesi siguran za sve to? Pitam jer sam čitao svašta, da ga je dozvoljeno imati ali koristiti da je ilegalno, a da za uvoz treba više papira nego za tenk A jel možda znaš kolika bi na cijenu od 200$ bila carina? Slanje do HR se naplaćuje 80$.
mferek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 23:52   #4
Meni se čini da sam prije par mjeseci vidio naki detektor metala u Chipoteki u Zagrebu. I čuo da još negdje toga ima. Ne vidim razloga da bude ilegalno.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:59   #5
Ne vidim razlog zašto bi bilo ilegalno prekopavati svoje dvorište. No poučen iskustveno dokazanim besmislom naše administracije i zakona, sklon sam vjerovati u takvo što.
Doduše, zakonska zabrana me ne bi spriječila u takvoj aktivnosti.

A da nekako pokušaš sagraditi svoj? Ako ti se da i imaš elektroničarskog znanja?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 11:14   #6
Dobar detektor metala je za mene prekompleksan da ga idem radit (npr. Tesoro detektori) a i da ga idem radit ispao bi me otprilike koliko i takav detektor da ga kupujem pa mi se i ne da zafrkavat. Svoje dvorište nije zabranjeno prekopavat, al bilo kaj drugo ako nemaš dozvolu je
mferek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 19:25   #7
Ja imam onu palicu s kojom te pregledavaju na aerodromu !!
kbegicsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 22:01   #8
Imam taj jedan kupljen u Chipoteke, jako odavno, nije niti isprovan! Evo me na forumu baš iz tog razloga-da li me netko moće uputit na stranicu koja se bavi amaterskom arheologijom i ovim spravama? Naime, nemam upotstvo za rad s njime, trebao bi ''stručnu'' pomoć....?
Baš mi se nešto šeta ove dane, zanima me kak ( i da li ) to uopće radi...
termolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 09:54   #9
Quote:
termolli kaže: Pogledaj post
Imam taj jedan kupljen u Chipoteke, jako odavno, nije niti isprovan! Evo me na forumu baš iz tog razloga-da li me netko moće uputit na stranicu koja se bavi amaterskom arheologijom i ovim spravama? Naime, nemam upotstvo za rad s njime, trebao bi ''stručnu'' pomoć....?
Baš mi se nešto šeta ove dane, zanima me kak ( i da li ) to uopće radi...
Ima ona hrvatska stranica baš o detektorima, imaju svoj forum.
Nego, jesi li ga isprobao? Koliko si ga bio platio?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:45   #10
Kao što vjerojatno pretpostavljaš ne postoji nešto što se zove amaterska arheologija jer sve pripada država. Da je država pametna kao recimo Velika Britanija mogla bi tragače blaga pošteno nagrađivati i svi bi bili sretni i zadovoljni.
Ja volim recimo thunting.com site, ima svega stvarno. I btw nabavio sam Garrett Ace 250 konačno i jedva čekam toplije vrijeme da malo krenem (naravno po vlastitim zemljištima i zemljištima ljudi od kojih imam dozvolu za prekopavanje i ako išta nađem, sve dajem državi )
mferek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 19:13   #11
mene zanima 2 svj rat i zato bi nabavio detkać,,,,tko što zna, mislim na dozvole ,muriju
lupio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 13:05   #12
Ja sam također u potrazi za detektorom...
freelanderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 19:03   #13
Wink

Quote:
freelanderr kaže: Pogledaj post
Ja sam također u potrazi za detektorom...
pozdrav bavim se ovim hobijem več dugo godina.ako ti mogu pomoči u vezi detektora i nekome drugome stojim na raspolaganju..
inače sam radio na terenu sa ace 250,fisherom f2 te kučna radiona sa youtoubea
HOME MADE METAL DETECTOR X KOJI JE POLJULJO MOJE PREDRASUDE O DETEKTORIMA IZ KUČNE RADIONICE.DRAGO MI JE DA I IMA I KOD NAS LJUDI KOJI SE BAVE OVIM HOBIJEM JA SAM NA PODRUČJU IVANIĆ GRADA VJERUJEM JEDINI PA TEREN OSTAJE SAMO MENI A VOLIO BI DA IMA NEKOGA I OD OVDI.PLANIRAM OTVORITI PRVU STRANICU ZA HOBI DETEKTORE U HRVATSKOJ GDJE ČE MOČI SVI NA JEDNOM MJESTU RAZMJENJIVATI SVOJA ISKUSTVA PA SE MOŽDA I BIROKRACIJA POKRENE U SMJERU ZAŠTITE NAS SAMIH KAKO BISMO BILI MOŽDA I OD KORISTI KAO U BRITANIJI.POZDRAVLJAM VAS SVE
detektoraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 12:46   #14
evo ja čekam exkalibur 2 ,pa me zanima gdje se mogu još informirati i ponešto pročitati o iskstvima ljudi o tome ,hvala
samarianac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 16:42   #15
zanima me dali neko ima iskustva u radu sa detektorom na morskim plazama.
klavir 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:25   #16
ako netko ima za dati ili prodati garrett 250 ili 350 euro ace neka mi se javi
steky07detect is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:21   #17
molio bih osobu koja ima detektor metala za prodati da mi se javi
steky07detect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 23:08   #18
Postoji li u Hrvatskoj nekakav dućan osim čipoteke koji to prodaje?
Maginjano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 02:02   #19
Dobro gdje na kraju stojimo s legalnosti traženja blaga (tipa plaža ili neka šuma nasred ničeg?) ima li konačno neki jasan odgovor što kako moraš prijavit, dozvole, gdje se smije...?
bas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 17:32   #20
Dobra večer, moje ime je Marko i ja sam Talijan. Ja bi se u idućih nekoliko dana u Hrvatskoj odmor na plaži u svojim prekrasnim plažama. Ja sam strastveni detektor metala, a htio bih znati da postoje ograničenja korištenja tih alata u plažama, ne zanima me ići negdje drugdje, ali samo u plažama. Nekakva sam može 'poslati članak zakona u hrvatskom jeziku koji objašnjava da li i kako i' može napraviti ovaj hobi u Hrvatskoj, a ako postoji ikakva stranica koja govori o tome.
Ispričaj mi prijevod s talijanskog na hrvatski napravio sa google prevoditelja.

Mi hvala vam unaprijed

Marco da PISA

[email protected]
sullivan2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.