Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 10:46   #81
Ma nemoj?!?
Kaj, u parkic se nemre doc s 3 pesa? On zbog drugih ljudi ne bi trebao ic u parkic???
Ako su psi u redu, a koliko znam, jesu, ne vidim u cem je problem???
Najbolje da svi sa velkim psima izbjegavaju parkice da ne bi mali psi imali histericne ispade
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 10:48   #82
Nisam baš povezala kome problem stvaraju 3 stafordice.
Mi smo bili kad su dame bile i nikakav problem
Ne kontam. Socijalizirane i dobre pesice.
Trče za lopticom, igrale se s Bladeom i Astonom, dođu kada ih vlasnik pozove... ne kontam, jesu to te pesice?

Nama je boravak u parku bio sve samo ne neugodan
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:24   #83
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ma nemoj?!?
Kaj, u parkic se nemre doc s 3 pesa? On zbog drugih ljudi ne bi trebao ic u parkic???
Ako su psi u redu, a koliko znam, jesu, ne vidim u cem je problem???
Najbolje da svi sa velkim psima izbjegavaju parkice da ne bi mali psi imali histericne ispade
Prestani generalizirati

Kod nas u kvartu ima jedan čovjek, ima divovskog šarplaninca i divovskog kavkaskog ovčara..i namjerno ne dolazi u parkić iako su psi ok..jer drugima nije ugodno.
Čovjeka razumijem i poštujem njegovu odluku ionako se oni nemaju s kime igrati pa jedina opcija preostaje išetavanje pasa po kvartu i parku Maksimir.

Nisam ja rekao ništa kontra vlasnika psa, što ti nisi pročitala jer nisi htjela pročitati.

Ako u parkiću ima raznih pasa i druže se igraju, skaču..i odjednom dođu 3 odrasla staffa ili 3 rotvajlera ili 3 šarplaninca... vjerujem da ona dražesna međusobna igra prestaje i da tu počinju odmjeravanja i slično.

Kod nas vlasnici odraslih staffova, pitbulla, rotvajlera ne idu u parkić, također ja s šarplaninkom sam parkić počeo izbjegavati jer ne voli male pse...I ne nisam bahat ni bezobrazan, samo imam razumijevanja za druge koji imaju male pse a nemaju kamo s njima osim u parkić...
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:25   #84
Lako drugima koji nemaju pesa od 7 kg biti bahat. Parkovi za pse su bili i bit će za ljude s velikim psima skup s njihovom indolencijom naspram kak je to kad se tele od 40+ kg zaleti na tvog psa. Da, ak puno ljudi ne dolazi u parkić radi njega, a čuo sam to od dosta ljudi onda je parkić kao javno dobro namijenjen većini a ne jednom
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:34   #85
Isuse bože koji je vama.
Prije će biti da je vlasnicima nelagodno (radi vlastitih predrasuda) a ne psima.

Evo zadnji put kada smo bili haski se igra s malim štenetom, mrvicom od 4 mjeseca. I igraju se, i malecka mu pokaže zube, i granicu, i ništa se ne događa loše, osim socijalizacije kroz igru

Što onda mogu očekivati ako nastavimo mi dolaziti da će me se poprijeko gledati i tražiti ljubazno da napustim parkić jer eto imam "opasnog" dogo argentina koji svima daje puse i mješanca koji kada je sretan i uzbuđen voli lajati?

Jel pseći parkić treba biti mjesto gdje psi sjede i leže ko penzići i samo oni određene boje, visine, težine, pasmine...smiju doći?
Hoćemo referendum raspisati?
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:12   #86
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Prestani generalizirati

Kod nas u kvartu ima jedan čovjek, ima divovskog šarplaninca i divovskog kavkaskog ovčara..i namjerno ne dolazi u parkić iako su psi ok..jer drugima nije ugodno.
Čovjeka razumijem i poštujem njegovu odluku ionako se oni nemaju s kime igrati pa jedina opcija preostaje išetavanje pasa po kvartu i parku Maksimir.

Nisam ja rekao ništa kontra vlasnika psa, što ti nisi pročitala jer nisi htjela pročitati.

Ako u parkiću ima raznih pasa i druže se igraju, skaču..i odjednom dođu 3 odrasla staffa ili 3 rotvajlera ili 3 šarplaninca... vjerujem da ona dražesna međusobna igra prestaje i da tu počinju odmjeravanja i slično.

Kod nas vlasnici odraslih staffova, pitbulla, rotvajlera ne idu u parkić, također ja s šarplaninkom sam parkić počeo izbjegavati jer ne voli male pse...I ne nisam bahat ni bezobrazan, samo imam razumijevanja za druge koji imaju male pse a nemaju kamo s njima osim u parkić...
Oprosti ali ovo sto si napisao je naprosto glupo!
Covjek bi trebo ne ic u parkic IAKO su mu psi DOBRO jer drugim LJUDMA nije ugodno?? Wtf?
Ako nekome nije ugodno sa njegovim malim psom neka fino ode iz parkica i neka taj netko seta svog psa negdje drugdje! Joj da, mali psi su obicno toliko neodgojeni i neposlusni da ni ne mogu bit pusteni nigdje osim u parku
Ako ti pas ne voli male pse naravno da neces ic namjerno terorizirat ljude ali ako je pas u redu ima jednako pravo biti u parkicu kao i svaki drugi pas!

Mi imamo dva velika psa (medju njima je i taj strasan staff ) i najnormalnije se druzimo na livadi sa svim psima i malim i velikim i jedini incidenti koji se dogadjaju na redovitoj bazi su da neki mali pas histerizira! Meni apsolutno ne pada na pamet malnut se sa svojim DOBRO ODGOJENIM I POSLUSIM psima jer nekom covjeku nije ugodno ili jer je neki mali pas nesocijaliziran i histerican!!!

Edit: Daj mi malo pojasni kako to ljudi sa malim psima nemaju kamo osim u parkic a ovi sa velikim psima imaju kamo?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:25   #87
Eh, kako smo svi obzirni. Ne slažem se s napisanim da bi psi određene kilaže, pa makar fino odgojeni i druželjubivi, trebali izbjegavati parkiće. I ne, normalni ljudi sa normalnim velikim psima ne dolaze u parkiće da bi sijali strah i trepet nego se nadaju da e sresti još normalnih ljudi sa još normalnih pasa kako bi se njihovi mogli podružiti.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:32   #88
Koliko od vas tu Genijalki ima malog psa koji ne laje, submesivan je i napali su ga par puta veliki psi?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:39   #89
Pegaz, ako te bas zanima ja sam imala malog psa do prije 8mj (uginula je 30.3. pa vise nemam), nije bila lajava za bezveze, nije bila submisivna kak ti to velis, nije dala da ju ikoji pas pokusava 'izdominirat' i nikad ju nije napo velki pas! Al ju je zato napala pesica od 10kg
Nikad nismo izbjegavali ista zato jer je ona mali pas, igrala se i sa malim i sa velkim psima i koj put su je i zgazili i nis joj nije bilo -pas se digne, eventualno malo zacvili i nastavi dalje, najcesce su gazde ti koji rade paniku pa naprave mekusce od pasa

Osim toga, ako se tvoj pas boji velikih pasa -ti imas problem, ne netko ko ima velikog psa!
Zasto mislis da bi se netko zbog TEBE trebao micat umjesto da se ti-koj imas problem, maknes?

Zadnje uređivanje ...Luciferka... : 15.11.2013. at 12:49.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:00   #90
Mene više smeta kad mužjak krene jahat po Belli koja je štoviše sterilizirana, na žalost kak spada se ne zna obranit, a vlasnicima je to slatko i simpatično i ništa ne poduzimaju dok im od pesa pimp*č pokušava svakih 30 sekundi nju oplodit.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:01   #91
Evo, sačemo se i vrijeđati još......

Ajmo............
Zakaj vi uber genijalci napravite od svojih uber malih uber slatkih uber pasa nepse?

Imala je Didi malog psa, udomljenog čak; koji je pas; i lajao je i trčao i bio zgažen od mojih velikih i digo se i jurio tj jurila ona njih ravnopravno ko oni nju.

Zakaj vam psi štekču? Zakaj se zaletavaju na druge pse? Zakaj su splašeni?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:03   #92
Ja ne kužim u čemu je točno problem


Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Prestani generalizirati

Ako u parkiću ima raznih pasa i druže se igraju, skaču..i odjednom dođu 3 odrasla staffa ili 3 rotvajlera ili 3 šarplaninca... vjerujem da ona dražesna međusobna igra prestaje i da tu počinju odmjeravanja i slično.
Da li je problem u tome što čovjek ima 3 psa? Bio bi manji problem da u park dolazi s jednim po jednim?



Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Kod nas vlasnici odraslih staffova, pitbulla, rotvajlera ne idu u parkić, također ja s šarplaninkom sam parkić počeo izbjegavati jer ne voli male pse...I ne nisam bahat ni bezobrazan, samo imam razumijevanja za druge koji imaju male pse a nemaju kamo s njima osim u parkić...
Ili je problem u pasmini, iako su psi očito dobro odgojeni?


Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Lako drugima koji nemaju pesa od 7 kg biti bahat. Parkovi za pse su bili i bit će za ljude s velikim psima skup s njihovom indolencijom naspram kak je to kad se tele od 40+ kg zaleti na tvog psa. Da, ak puno ljudi ne dolazi u parkić radi njega, a čuo sam to od dosta ljudi onda je parkić kao javno dobro namijenjen većini a ne jednom
Ili je problem u tome što psi imaju 30 kila? Da li to znači da nitko sa velikim psima ne bi smio dolaziti u parkić da se ta telad ne bi zaletavala u male pse?

Pa bi parkić kao javno dobro bio rezerviran za pse do 10 kg
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:15   #93
a jeste se pokefali

enivej, jel ima koga u parkiću u gluvo doba, oko 22-23h?
ak ne budem krepana danas navečer, docapkam sa malim krvolokom
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:17   #94
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Osim toga, ako se tvoj pas boji velikih pasa -ti imas problem, ne netko ko ima velikog psa!
Zasto mislis da bi se netko zbog TEBE trebao micat umjesto da se ti-koj imas problem, maknes?
Kao prvo, gdje sam ja napisao da se moja boji? Submesivna jest kad joj dođe pes od 8458 kg. Ja nemam problem, tj. Imam - zove se primitivizam. 3 puta smo bili u parku, 2 puta je napadnuta. I to da uopće nije išla tim psima. Ne zbog mene nego radi pola kvarta. Ja te stafordice nisam niti vidio, ne znam kakve su. Ali sam siguran da kad dođu do mog psa nemam isti osjećaj ja i njihov gazda. No sudeći po tvojim poslovima još uvijek i teeneger pa i nije za zamjeriti
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:19   #95
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Evo, sačemo se i vrijeđati još......

Ajmo............
Zakaj vi uber genijalci napravite od svojih uber malih uber slatkih uber pasa nepse?

Imala je Didi malog psa, udomljenog čak; koji je pas; i lajao je i trčao i bio zgažen od mojih velikih i digo se i jurio tj jurila ona njih ravnopravno ko oni nju.

Zakaj vam psi štekču? Zakaj se zaletavaju na druge pse? Zakaj su splašeni?
Moj ne štence, ne zaletava se prema nikome a zakaj je spašena na to ćeš imati odgovor prvi puta kad ti se netko od 120 kg unese u facu
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:20   #96
Znači, psa su ti napali totalno drugi psi, a ti imaš problem sa čovjekom i psima koje nikad nisi ni vidio?
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:29   #97
Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Znači, psa su ti napali totalno drugi psi, a ti imaš problem sa čovjekom i psima koje nikad nisi ni vidio?
Ja nemam problema s njima, nego s vlasnicima velikih pasa koje živo boli ona stvar da li će njihov pas napast ili neće mog. S tim 3 ima problem pola kvarta i zato šeću okolo
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:34   #98
zašto bi veliki psi napadali tvog malog psa ako je normalan?

mislim, ti si muškarac pa tu dramiš.
uzmi tog velikog psa i šikni ga u božju mater.
ak mogu se ja boriti sa tuđim psima, možeš i ti.

sad jer ti imaš malog psa a ja velikog, moram bježati okolo jer ti skićiš...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:41   #99
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Ja nemam problema s njima, nego s vlasnicima velikih pasa koje živo boli ona stvar da li će njihov pas napast ili neće mog. S tim 3 ima problem pola kvarta i zato šeću okolo
Na temelju pročitanih zadnjih par postova rekla bi da pola kvarta nema problem s tim likom i stafordicama, već sami sa sobom i svojim iracionalnim strahovima.

Naslušala sam se toga u bivšem kvartu, i to uglavnom od ljudi koji imaju svadljive pse, ali "bezopasnih" pasmina...znali su me i dobromjerno upozoriti da ne idem baš sad na livadu jer su tamo "oni psi za borbu". A na livadi nas čeka frendica bulterijerka koja je poslije igre s mojim "malim čupavim" znala ići krvava doma.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:45   #100
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Koliko od vas tu Genijalki ima malog psa koji ne laje, submesivan je i napali su ga par puta veliki psi?
Ja prva (pes 8 kg). Ali "napali" su ga mali psi, pa ne znam jel se to broji (ali on ne zna vratiti).

Moj se igra i sa velikima i malima i pokusavam svoje strahove ne prenosit na njega. I čisto informativno, moj pas ne razlikuje 3 statfordice od 3 reteriverice. On ne pravi podjelu s obzirom na pasmine.
Najbolje cemo zabraniti ulazak u park pesima sa plavim ocima jer eto nekome je neugodno pored njih.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.