Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 13:43   #81
Quote:
FlameStick kaže: Pogledaj post
Ili da odvojim 15% i derem to preko bitcoinova?
To je i meni palo na pamet, ali malo mi je izgledalo komplicirano oko walet-a...itd.
Ali zvuci ok.

Danas sam uspio spojit paypal i payoneer, dali trebam onaj US payment service da mi lova pređe sa paypala na payoneer?
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:54   #82
Odlučio sam sve napraviti kako spada,i da bude fer. Pa da pitam tu,jel' internet zaradu mogu "progurati" kako honorarni posao,tj posao o autorskom djelu? Mislim da je ista svota poreza,tj ista stvar. Pitam,jer mi prvi post nije baš najbolje jasan.
SM25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:26   #83
Upravo našao ovu temu. Kopirati ću post koji je postan na PDF-u Gospodarstvo:

Quote:
Pozdrav!

Imaš više sličnih tema, ali neke su neaktivne, neke su poprilične stare, pa otvaram novu

Naime, nedavno sam počeo "raditi" kao part-time support za jednu igru, i kako sada stvari stoje, dobio bi dvije (a s vremenom možda i više) uplate/plaće u iznosu od nekih 200-400$ na svoj PayPal account.

Do sada sam znao već imati po 100-150$ dolara uplaćenih na PP, ali ovo je sada relativno velika svota pa sam počeo razmišljati o porezima i trebam li prijaviti to i kako? Naravno, čuo sam i pročitao već sto različitih mišljenja, ali me interesiraju Vaši savjeti što učiniti.

Ne bih baš želio da mi Porezna nakon nekog vremena pokuca na vrata radi utaje poreza

Što se tiče mog trenutnog statusa - student koji radi preko SC-a (ne znam ima li to kakve veze).

Hvala na pomoći.
Samo bi još htio dodati par stvari - netko je ovdje iznad objašnjavao Skrill kao način za izbjeći birokratske zavrzlame. Treba mi samo potvrda jesam li sve pohvatao - u principu, treba napraviti Skrill account, uzeti njihovu karticu i to je to? Mogu li ja sa svog PayPal-a lovu prebaciti na Skrill ili mora ići direktno uplata od "poslodavca" tamo?

edit: za zadnje pitanje našao odgovor - mora poslodavac direkt uplatiti.
__________________
Dammir!

Zadnje uređivanje zvonzi : 03.11.2014. at 23:33.
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:21   #84
Quote:
princo123 kaže: Pogledaj post
To je i meni palo na pamet, ali malo mi je izgledalo komplicirano oko walet-a...itd.
Ali zvuci ok.

Danas sam uspio spojit paypal i payoneer, dali trebam onaj US payment service da mi lova pređe sa paypala na payoneer?
Nije komplicirano dosta je jednostavno. Blockchain.info je vrlo jednostavan i siguran wallet. Online i mozes se spojit od bilo gdje.

Najveci problem bi bio naci nekoga kome treba btc za gotovinu ali ima dosta mjenjaca online pa za naprimjer 100$ BTC dobijem oko 105-110$ Skrilla.
FlameStick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:54   #85
kako stvari stoje sa cashback siteovima... ono, kad kupujem u internetskim trgovinama i onda dobijem određen postotak kao povrat novaca i dodatno ako se netko preko mene učlani i sl.... isplata ide na paypal.

isto bih na to morala platiti porez?! mislim, to nije "zarada" u klasičnom smislu riječi...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 00:25   #86
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
1.To više ne ide,ne može se spojiti paypal sa payoneer karticom ,paypal je to nedavno onemogućio
Djelomicno je netocan ovaj navod. Naime, sasvim je moguce spajanje paypala i payoneera, medjutim potrebno je imati US Payment Service. Ja sam neki dan uspjesno dodao na paypal US Bank Account (virtualni od payoneera tj. US Payment Service) ali nije mi htjelo prihvatit sve dok nisam kontaktirao podrsku. Covjek iz paypala mi je rekao da uploadam sliku osobne i sliku US Payment Servicea na link koji mi je poslao, i nakon toga mi je u paypal sucelju normalno prihvatilo US Bank Account.
Netko je jos bio naveo da US gradjanima nije moguca uplata na neciji payoneer, sto nije istina. Radim preko odeska vec godinama i mnogi su mi uplacivali i direktno na payoneer mimo odeska. Cak mislim da je JEDINO moguce uplatiti na payoneer ako si US resident.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:56   #87
Pozdrav

Imam pitanje također vezano uz oporezivanje zarade na netu.

Krenuo sam napraviti AdSense račun i došao do dijela gdje me traži odabrati jesam li individual ili business (i upozorava me da kasnije to ne mogu promjeniti...?

Da li su hrvatski harači isti za fizičku i pravnu osobu? Da li bi se isplatilo otvoriti firmu ako se plaća manje poreza?

Vidio sam da spominjete i neke wallet-e? Zar se neće na taj način vidjeti nesrazmjer prihoda i rashoda? Utaja poreza....?
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 18:27   #88
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
kako stvari stoje sa cashback siteovima... ono, kad kupujem u internetskim trgovinama i onda dobijem određen postotak kao povrat novaca i dodatno ako se netko preko mene učlani i sl.... isplata ide na paypal.

isto bih na to morala platiti porez?! mislim, to nije "zarada" u klasičnom smislu riječi...
itko?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 10:50   #89
Dal trebam placati porez ako imam status studenta, nemam drugi dohodak, primam oko 1000-1500kn mjesecno od etargeta (dakle iz Slovacke) na devizni žiro racun?
Ako trebam placati porez, koliko % bi to iznosilo, dal ga placam nakon primitka ili na godisnjoj razini te po mogucnosti neki link ili smjernice za potrebne obrasce i slicno...
augustuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 03:55   #90
25%, dosta je mali iznos tako da se ja nebi zamarao, ne pričaj okolo da te nitko ne prijavi i trebalo bi bit okej.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:36   #91
Pozdrav

Narode, evo nakon dužeg vremena da se i ja oglasim..nisam odavno..naime, imam problem. Radim klasično posao na internetu za jednu njemačku kompaniju i od njih primam neakvu plaću. Porez prirez i ostalo plaćam kad mi uplata legne na devizni. Medjutim, moj poslodavac bi širio posao na našu zemlju, pa bi ja pored svojih dosadašnjih aktivnosti, morao na trenutke i izaći i virtualnog svijeta, otići negdje na razgovor a možda i napraviti neki ugovor s nekim klijentom. Dali bi ja trebao pokretati neakav obrt, doo ili nešto ili mogu kao do sada da nastavim. Šta mislite? Puno hvala.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:15   #92
Pozdrav

Ma jel baš niko ne zna?
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:16   #93
Quote:
djordje5 kaže: Pogledaj post
Ma jel baš niko ne zna?
Meni bi bilo logično da smiješ kao i do sada, ali logika i Porezna nisu uvijek na ti međusobno pa preporučam da nazoveš informacije Porezne. Mislim da imaju besplatan broj za info.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:40   #94
Samo nemoj pitati poreznu jer oni nemaju pojma, samo budeš išo iz sobe u sobu, tak jedno tjedan-dva pa buš odustao. Radije pitaj nekog mlađeg knjigovođu.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:41   #95
Dažbine na zaradu preko interneta

U Hrvatskoj se dakle plača porez, prirez i doprinosi na dohodak putem zarade preko platformi rada poput Odeska, itd., ali sto je sa dvostrukim oporezivanjem? Sa neim je zemljama uredjeno dvostruko oporezivanje i kako da jedan freelancer zna kada dobije posao na recimo Odesku od kuda je njegov "poslodavac" za kojega radi neki projekt? Na koji se nacin ovo gleda? Ako se trazi placanje svih tih dazdbina na prihod iz inozemstva a kako onda znaju da li je to jedno oporezivanje ili dvostruko?
Purim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:42   #96
Kada netko primi novcani iznos na svoj devizni racun, na njegovoj uplati pise npr "Uplata iz inozemstva". Kako onda u banci ili u poreznoj mogu znati od kuda je netko primio 100$ ili 1000$.

Da se radi o uplatama od puno vecim iznosima, onda je jos i razumljivo da se isputuju neki racuni ali ako covjek kao freelancer zaradi recimo 5000 kuna svaki mjesec, i to mu je evidentirano na deviznom racunu kao uplata iz inozemstva, na koji nacin mogu covjeka prozivati da mu je to dohodak jer postoje ljudi, obitelji, itd., koji svaki mjesec primaju uplate od svojih rodbina, muzeva, ljubavnika, whatever, iz inozemstva po nekakve "male" iznose.

Ovo "male" naglasavam jer se ne radi o basnoslovnim ciframa nego o par tisuca kuna ( 2000, 3000 itd). Dakle, na koji nacin porezna moze osporiti nekome da recimo decko curi uplacuje svaki mjesec nekakvu kunu i ako je covjek vani onda jedino moze na devizni racun.

Koje je vase misljenje vezano oko ove tematike tumacenja uplate na devizni racun. Sve ako se u banci i evidentira da je uplata sa paypala pa takvu transakciju moze napraviti fizicka osoba negdje na Havajima svojoj curi u Zagreb, samo karikiram. Da li se i na takve racune treba placati porezi, prirezi i doprinosi :-)))?
Purim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:43   #97
Ako covjek odluci prijaviti onaj dio koji mu je uistinu prihod iz inozemstva a ne rodbinska i slicna pomoc, da li je nuzno placati sve te dadzbine svakih 8 dana itd itd, ili se recimo moze na kraju financijske godine sve lijepo u paketu priloziti u poreznoj kroz "drugi" prihod i onda oni izracunaju sve sto se treba njima platiti iz te protekle financijske godine (recimo od 29.02 ili 1.03. 2015 do 28.02. 2016.)? Odnosno poplacati gdje sve treba?
Purim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:44   #98
Ehhhh evo opet ja sa necim sto mi nikako nije jasno:

Plaćanje poreza na internet zaradu

Upravo citam o porezima itd pa mi nije jasan ovaj boldani dio:

Poreznu prijavu obavezno predajete ako:

- plaću ili mirovinu primate kod dva ili više poslodavaca

- dohodak ostvarujete od samostalne djelatnosti

- kao fizička osoba dohodak ostvarujete izravno iz inozemstva

- vas je porezna uprava naknadno zatražila da platite porez na dohodak tj. ako poslodavac, isplatitelj primitka ili porezni obveznik nije obračunao, obustavio i uplatio predujam poreza na dohodak i prirez porezu na dohodak.

Ukoliko ste se pronašli u nekoj od navedenih kategorija i ne podnesete godišnji prijavu ili su podaci nepotpuni ili netočni, porez nećete izbjeći već ćete ga platiti po procjeni Porezne uprave.

3. Tko nije obavezan predati poreznu prijavu?

Poreznu prijavu ne morate podnositi ako:
- plaću ili mirovinu dobivate od jednog ili više tuzemnih poslodavaca, ali ne istodobno


Pa sada sto je ovo, da li se ovdje predaje porezna prijava ili ne?
Purim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 04:18   #99
Quote:
AdriaticS123 kaže: Pogledaj post
Ima. Neka ti taj tvoj uplati pare na Skrill (ilitiga moneybookers). Naručiš njihovu karticu i dođe ti za 10 dana (košta 10€) i s njom plaćaš bilo gdje u svijetu, a mozes i dizat novce - 1.5€ pri svakom dizanju ti klepnu.

Ali pošto je taj tvoj amerikanac vjerojatno prije da ima payoneer nego Skrill, ali oba su odlična za pravdati porez

Ako ih koristiš, Lalovac ti može jedino pjevat borbene pod prozorom
Koja je najbolja opcija za nekog tko zarađuje između 2000-3000 USD mjesečno? Payoneer ne dolazi u obzir jer ti poslodavci koriste paypal ili skrill, no svaki put kad ti nešto stigne na skrill, nabiju ti merchant fees koji su oko 2.50% (jer račun koristiš za komercijalnu aktivnost).

Mislim, i 2.50% je super u usporedbi s 50%, no je li to zbilja sigurno, i long-term rješenje?
multivitamol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 05:54   #100
Quote:
multivitamol kaže: Pogledaj post
Koja je najbolja opcija za nekog tko zarađuje između 2000-3000 USD mjesečno? Payoneer ne dolazi u obzir jer ti poslodavci koriste paypal ili skrill, no svaki put kad ti nešto stigne na skrill, nabiju ti merchant fees koji su oko 2.50% (jer račun koristiš za komercijalnu aktivnost).

Mislim, i 2.50% je super u usporedbi s 50%, no je li to zbilja sigurno, i long-term rješenje?
Nema tu nekih opcija ili to ili prijaviti i dati državi 40 %...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.