Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 02:50   #21
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Ja sam diplomirani pravnik (dipl. iur.), a sad završavam poslijediplomski specijalistički studij kojim se stječe titula univ. spec. crim.

Zanima me mogu li se umjesto dipl. iur., univ. spec. crim. potpisivati kao mr. sc.
Da sam ovo pročitao na vrijeme, ne bih se uopće upuštao ni u kakve rasprave.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:19   #22
Kako god da ga okreneš, i dalje nisi niti doktor niti magistar znanosti i ne možeš se potpisivati s tim titulama, niti se ove koje imaš (koju ćeš steći) pišu ispred imena, nego iza.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2023., 16:17   #23
Nisam imao potrebe dosad to pisati. Kako se ispravno pišu dvije titule iza imena i prezimena?

Ime Prezime titula. titula.
Ime Prezime, titula., titula.
Ime Prezime, titula. titula.
ili
Ime Prezime titula., titula.

Hvala
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2023., 21:07   #24
znanstvene titule se pišu ispred imena i prezimena, ostale iza.

recimo: dr. sc. Astor Pec, mag. iur.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2023., 13:25   #25
Nemam doktorat, vec dva fakulteta s dvije različite titule, pa me zanima kako se piše. Sa zarezima ili bez?
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2023., 14:09   #26
To bi ti moglo ići s et. Tako pišu titulu oni koji su završili dva jezika - recimo Pero Perić, mag. educ. philol. angl. et mag. educ. philol. germ.
Mislim da činjenica da se radi o dva fakulteta ne bi trebala praviti razliku pa bi se moglo pisati i Pero Perić, mag. iur. et mag. oec.

Nakon svega ovog ću dodati da ti je najbolje pitati par pdf-ova iznad, na jezikoslovlju
Armagedon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.