Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2010., 23:28   #901
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Još deset znaći duplo manje goriva.
Još dvadeset znači da se možeš grijati žaruljom (ako ne provjetravaš) i
tocno, ali s tim centimetrima ne valja pretjerivati..10 cm u fasadu (ajd moze i jos koji cm vise) ti tolko smanji gubitak na zidu da je svaki cm vise skoro pa ne isplativ..
12-15 na deki sasvim dovoljno..
to je naravno po sadasnjim cjenama goriva. kuda ce ici u buducnosti to bi bilo gatanje al ajd za pretpostavit je da nece bas na dole al nece valjda ni jako gore..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:52   #902
Bojleri, radijatori, montažni materijal, sanitarije i sl.

Imam ponudu/pitanje od frenda u ova građevinarska recesijska vremena (nažalost, informatički je nepismen), nadam se da je OK postaviti pitanje ovdje.

Dakle, ako nekome trebaju po povoljnoj cijeni bojleri, radijatori, montažni materijal, sanitarije i sl. imam frenda koji ima neku kompenzaciju pa može prodati nekome s popustom a moguće je i na rate npr. bojlere, radijatore, montažni materijal, sanitarije i sl. jer mu je bitno da "izvuče" tu kompenzaciju dok može a onome tko uzme opremu dobije popust i otplatu na neke dogovorene rate.

Molim ponude/pitanja na pp.

Hvala
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:19   #903
A prika di si bija kad je grmilo.
U petak sam uzeo radijatore i cijevi... Kotao(bojler)u utorak.
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:40   #904
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
A prika di si bija kad je grmilo.
U petak sam uzeo radijatore i cijevi... Kotao(bojler)u utorak.
Je..., anybody else?
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:42   #905
Evo i oglasa sa kontakt podacima pa koga zanima...

Zadnje uređivanje City : 15.12.2010. at 01:52. Reason: Reklama
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 02:04   #906
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Ne procure,imam već montirano 7 godina čelične i nikad ništa, a garancija je 15 godina, tak da ne vjerujem da bi netko davao toliku garanciju da za par godina procure.
aluminijski procure, imali smo zajebancije od prvog dana sa jednim radijatorom, popravimo na jednom,počne curit na drugom mjestu, i tako u krug,dok nismo zamjenili sa čeličnim. I aluminijski pucaju i ljušti im se boja.
Tak da,...znam dobro što je bolje i što na kraju ispadne jeftinije, hoćeš za 2 sata ugrijati prostoriju ili cijeli dan bez ikakvog učinka? Odgovor je jasan
Stari je post, no na ovoliko neznanja i gluposti moram... Aluminijski radijatori najbrži odziv topline daju, skupi su i dugotrajni, ne hrđaju i ako je kvalitetna izvedba, vječni su. Imam alu lipovica radijatore u kući 33 GODINE i nikada niti jedan nije imao problem, niti jedan. Ljuštrenje boje, samo na jednom doduše malo se skinula boja od utjecaja kupatila. Čelični grije 70 posto bolje ? Nevjerojatno kako se svašta piše i ostaje na forumskim stranicama..
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 11:03   #907
Znalci pomozite mi malo.

Na proljeće ću uvesti centralno grijanje u kuću. Ono što me zanima jesu radijatori. Je li se dijele u neke skupine po kvaliteti i kako se dijele? Naime, moj instaleter centralnog savjetuje mi Buderus radijatore, a meni se sviđaju ovakvi Radson radijatori. Je li velika razlika u njima, mislim na kvalitetu i ogrjevnu moć pod pretpostavkom da su istih dimenzija?

I još nešto..Klasična cirko centrala sa spremnikom ili kompaktni uređaj koji u sebi sadrži spremnik od 50 L. Hvala
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 11:49   #908
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Znalci pomozite mi malo.

Na proljeće ću uvesti centralno grijanje u kuću. Ono što me zanima jesu radijatori. Je li se dijele u neke skupine po kvaliteti i kako se dijele? Naime, moj instaleter centralnog savjetuje mi Buderus radijatore, a meni se sviđaju ovakvi Radson radijatori. Je li velika razlika u njima, mislim na kvalitetu i ogrjevnu moć pod pretpostavkom da su istih dimenzija?

I još nešto..Klasična cirko centrala sa spremnikom ili kompaktni uređaj koji u sebi sadrži spremnik od 50 L. Hvala
Ja imam radson radijatore super griju isto mi je majstor navaljivao na buders radijatore valjda ima dobar rabat na njima a love nikad dosta pa da me oženi i na radijatorima u svakom slučaju nije radio kod mene bahatost ne prolazi kao način poslovanja
Mislim i buderus radijatori su dobri i kvalitetni ali kad sam vidio radson paletu proizvoda buderus radijatori izgledaju kao nešto što se usput radi uz bojlere i kotlove
Radson ima totalnu prilagodbu prostoru a ja sam se odlučio na integra-RAMO model praktički samo arbonia radi nešto sično ali je radson jeftiniji
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 12:16   #909
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Ja imam radson radijatore super griju isto mi je majstor navaljivao na buders radijatore valjda ima dobar rabat na njima a love nikad dosta pa da me oženi i na radijatorima u svakom slučaju nije radio kod mene bahatost ne prolazi kao način poslovanja
Mislim i buderus radijatori su dobri i kvalitetni ali kad sam vidio radson paletu proizvoda buderus radijatori izgledaju kao nešto što se usput radi uz bojlere i kotlove
Radson ima totalnu prilagodbu prostoru a ja sam se odlučio na integra-RAMO model praktički samo arbonia radi nešto sično ali je radson jeftiniji
Pa da....Baš sam stavio link na te radijatore i stvarno su mi super...Gledao sam te Arbonia radijatore u Termocommercu, drže cijenu, ali ne znam kakva je njihova kvaliteta u usporedbi s ova dva. No, u osnovi me zanimaju Radson i Buderus makar je i Vogel i Noot vrhunski.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:41   #910
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Pa da....Baš sam stavio link na te radijatore i stvarno su mi super...Gledao sam te Arbonia radijatore u Termocommercu, drže cijenu, ali ne znam kakva je njihova kvaliteta u usporedbi s ova dva. No, u osnovi me zanimaju Radson i Buderus makar je i Vogel i Noot vrhunski.
Pa svi su oni kvalitetni samo je bitno što ti se više sviđa npr moja žena je prvo vidjela buderus pa onda radson naravno više se nismo vračali na buderus svi su joj bili obični ma zapela ona na radson faro(to su oni fency) ali cijena je bila gadna pa je odustala
radson se stvarno može prilagoditi snagom i oblikom svakom prostoru čak i ako želiš neku posebnu boju dostave ti ga u roku 20 radnih dana(feroterm)
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:52   #911
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Znalci pomozite mi malo.

Na proljeće ću uvesti centralno grijanje u kuću. Ono što me zanima jesu radijatori. Je li se dijele u neke skupine po kvaliteti i kako se dijele? Naime, moj instaleter centralnog savjetuje mi Buderus radijatore, a meni se sviđaju ovakvi Radson radijatori. Je li velika razlika u njima, mislim na kvalitetu i ogrjevnu moć pod pretpostavkom da su istih dimenzija?

I još nešto..Klasična cirko centrala sa spremnikom ili kompaktni uređaj koji u sebi sadrži spremnik od 50 L. Hvala
Nečeš nikako pogriješiti ak zemeš radson radijatore. Prvo ti radiš sebi grijanje, staviš ono kaj se tebi sviđa, a majstoru zahvali na dobroj volji i savjetu.
mene je iskustvo naučilo da je muštarija u pravu uvijek, čak i onda kada je totalno u krivu. Zašto?
Pa svaki ima svoj ukus i svaki si želi ugraditi ono kaj mu se sviđa i kaj je ljepše. A radson su ipak ljepši po svemu od buderusa.
Majstor se mora prilagoditi i ti ga na kraju plačaš.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 18:47   #912
Hvala na odgovorima. No, ja sam prije svega pobornik kvalitetnog i sigurnog, a tek onda gledam na estetiku. Ono što mene zanima, postoji li između Buderusa i Radsona razlika u kvaliteti izrade i tko je tu u prednosti? Ili recimo, ogrjevna moć Radsona i Buderusa, a da su jednake veličine?
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 18:10   #913
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. No, ja sam prije svega pobornik kvalitetnog i sigurnog, a tek onda gledam na estetiku. Ono što mene zanima, postoji li između Buderusa i Radsona razlika u kvaliteti izrade i tko je tu u prednosti? Ili recimo, ogrjevna moć Radsona i Buderusa, a da su jednake veličine?
90% stvari renomiranih firmi je samo ime net je pun informacija pa potrazi kaj je od koga
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 20:44   #914
boki...

bokic...imao bi pitanje za vece znalce od sebe...trebao bi zagrijat jednu sobu od 16 kvadrata...pa bih vas molio za savjet,sta je najisplativije rjesenje? hvala.
denis2811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:06   #915
Quote:
denis2811 kaže: Pogledaj post
bokic...imao bi pitanje za vece znalce od sebe...trebao bi zagrijat jednu sobu od 16 kvadrata...pa bih vas molio za savjet,sta je najisplativije rjesenje? hvala.
Kad bi ja to ovdje iznio ispao bi vulgaran.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:47   #916
Pozdrav,
ako može pomoć, ne znam kako se pali grijanje :P
Uglavnom, imam centralno etažno plinsko grijanje i plinski bojler Vaillant koji je stariji. Grijanje nije bilo upaljeno godinu i pol kako je stan bio prazan.
Pa ako mi možete reći što moram na bojleru upaliti i trebam li napraviti kakve dodatne radnje (tipa odzračivanje radijatora i slično - i kako se radi to odzračivanje)?
Točna marka bojlera je Vaillant VCW 15 T 3 WD MC.

Puno hvala ako netko ima vremena za odgovor.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 20:31   #917
Quote:
denis2811 kaže: Pogledaj post
bokic...imao bi pitanje za vece znalce od sebe...trebao bi zagrijat jednu sobu od 16 kvadrata...pa bih vas molio za savjet,sta je najisplativije rjesenje? hvala.
Klima!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 01:08   #918
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ako može pomoć, ne znam kako se pali grijanje :P
Uglavnom, imam centralno etažno plinsko grijanje i plinski bojler Vaillant koji je stariji. Grijanje nije bilo upaljeno godinu i pol kako je stan bio prazan.
Pa ako mi možete reći što moram na bojleru upaliti i trebam li napraviti kakve dodatne radnje (tipa odzračivanje radijatora i slično - i kako se radi to odzračivanje)?
Točna marka bojlera je Vaillant VCW 15 T 3 WD MC.

Puno hvala ako netko ima vremena za odgovor.
Kaj baš nitko?
Ee jeste face

Dakle ako ima "žižak" (rupa kroz koju se vidi plamenik), onda ispod donjeg poklopca imaš dva gumba, zeleni i crveni.
U rupi cca. 5cm iza imaš dovod plina - ovdje ćeš kasnije primaknut zapaljenu šibicu, prema uputama:

1 - pustiš plin na glavnom leptir-ventilu; leptir mora biti u smjeru cijevi
2 - uzmeš dugačke šibice
3 - zapališ dugačku šibicu i polako je gurneš kroz otvor, do gore spomenutog dovoda plina
4 - stisneš i držiš stisnut zeleni (ne radi mi kolor-ću:zer) gumb

Dakle istovremeno primakneš upaljenu šibicu plameniku (kroz rupu) i stisneš i držiš zeleni gumb - ako odmah ne upali, lagano primiči/odmiči šibicu.
Kad se žižak upali, ne puštaj zeleni gumb desetak sekundi i to je to.

Važno:
Ako ni nakon pet sekundi nakon stiskanja zelenog gumba i akcije sa šibicom nema rezultata, pusti zeleni gumb i provjeri ima li plina i osjeti li se miris plina.

Ako nema mirisa unatoč puštanju, nije otvoren dovod plina. Ako se pak osjetio miris, nisi stavio šibicu na dobro mjesto - uzmi lampu i pogledaj unutra kroz rupu: traži komad šuplje cijevi i kraj njega metalnu "žicu".
Šuplja cijev (a kakva druga) je mjesto za palež.

Nakon što si uspješno upalio plamenik, pusti ga tako desetak sekundi i tek tad okreni termostat odnosno uključi grijanje - kad termostat napravi "klik", u bojleru ćeš nakratko čuti šištanje plina i tad će onaj žižak upaliti plin i voila, grijanej počinje!

Važno:
Kad upališ taj famozni žižak, provjeri gasi li se dovod plina gašenjem plamena - puhni u žižak da se ugasi i nakon cca. pet sekundi mora se čuti neki "ck" ili "klik" odnosno prekid dovoda plina - ako se to ne čuje odnosno osjeti se plin, zatvaraj dovod plina i zovi majstora!
Koliko imam iskustva, ako je automatika gašenja neispravna, nećeš moći upaliti plin, odnosno nakon puštanja zelenog gumba žižžak će se ugasiti.

Eto, to bi bilo to. Ako je takav uređaj u pitanju.

PRITISAK VODE
Negdje kraj ta dva gumba imaš dva inštrumenta - jedna je za temperaturu vode a tebe zanima onaj za pritisak vode, baždaren u bar-ima (najčešće 0-4).
I tu sam dudek ali mislim da nećeš pogriješit ako digneš pritisak na 1,5 bar.
Ja doma imam ventil na koji stavim šlauf za vodu spojen na npr. pipu za veš-mašinu i tako punim sistem (na 1.8).
Stariji sustavi nemaju takav ventil nego sistem puniš direktno na radijatoru.
To činiš tako da spojiš jedna kraj cijevi na radijator (recimo onaj u kupaonici), a drugi gurneš u kadu - sad sasvim malo otvoriš ventil na radijatoru, tek toliko da napuniš cijev vodom - kad je sav zrak izašao, spojiš taj drugi kraj na dovod vode - sad iamš priliku ispustit još to malo zraka, i kad počne šišat voda, zategneš prsten na ventilu - sad odvrneš ventil na dovodu vode do kraja i onda otvoriš ventil na radijatoru, ali recimo jednu trećinu - provjeri na instrumentu na bojleru kojom brzinom se diže pritisak i tako otvaraj/zatvaraj dovod vode kojim puniš radijator. Kad je pritisak cca. 1,5 bara ili malo preko toga zatvoriš ventil za dovod vode, zatvoriš ventil na radijatoru, odšarafiš črevo s dovoda vode i spustiš ga u kadu, odšarafiš črevo s radijatora i to bi bilo to.

ODZRAČIVANJE
Što se odzračivanja tiče tu sam dudek, nek to kaže netko pametniji (ako će htjet).
Pretpostavka je da se mjehurići skupljaju na najvišoj točki - barem su kod mene lakši od vode, ne znam kako je kod tebe .
Dakle ako su noviji radijatori, ventil za odzračivanje je gore, na suprotnoj srani od ventila za regulaciju protoka.

Kako rekoh nisam pametan ali logika mi nalaže da prvo upalim pumpu grijanja (preko termostata) da voda malo procirkulira, onda ugasim pimpu, pričekam sat-dva da se sve slegne (da mjehurići odu na najvišu točku) i onda ih pušćam na slobodu - ššššiiiššt, pa kad počne teč samo voda bez mjehurića zatvoriš ventil i tako za svaki raidjator. Pretpostavljam da bi za kvalitetno odzračivanje trebalo podić pritisak u radijatorima na recimo dva bara, da se mjehurićima malo pomogne ali i da se anulira gubitak pritiska puštanjem vode iz svakog radijatora (nakon puštanja iz svakog radijatora neloše je provjerit pritisak).

Eto, ako sam nešto krivo rekao nek me netko demantira.

Zdravpo..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:13   #919
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Kaj baš nitko?
Ee jeste face
Jesmo, face smo...rijesili smo to vec odavno, ali na drugoj temi. (stavio je na vise mjesta )
Ali ..svaka cast, lijepo si se potrudio, nekome ce sigurno dobro doci.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:38   #920
Bok,

situacija:

Potkrovlje
Orijentacija -Istok,jugozapad,zapad,sjever.
Lokacija:VG
Stolarija: PVC - Rehau Brilliant, 4-16-4
Zidovi - cigla classic 30 cm + stiropor 12 cm
Strop: Knauf - 25 cm vune, krovište, podaskano ventilirano, Roser pokrov

Grijanje: Vaillant, kondenzacijski, bojler propan-butan.

i sad dolazimo do onog što mene pomalo muči...

Pod - Parket, glazura 6-7 cm, stiropor 6 cm, deka-nova, fert gredice-deka stara, zatvorena negrijana garaža u kojoj se zimi temperatura kreće 3-6 stupnjeva.

-Da li bi dobio značajniju korist kada bih na stropu garaže polijepio stiropor od 5 cm?


Hvala.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.