Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2007., 17:21   #81
Da. To je najčešće kod odraslih i starih osoba taj recidiv varičele.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:55   #82
Treba li se otići doktoru radi toga ili samo pričekati da prođe?
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:29   #83
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Treba li se otići doktoru radi toga ili samo pričekati da prođe?
Treba stvarno imati smjelosti zakljuciti bilo sto na temelju jedne recenice, a pogotovo da se tu radi o herpes zosteru, cak i ako je netko od savjetodavaca medicinski obrazovan. Trebas otici lijecniku svakako. Bez pregleda ne mozes znati. Ne smije biti pretpostavki kad je zdravlje u pitanju.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:37   #84
kako počinje taj herpes da li peče ili samo svrbi, mene već danima peče, kao da sam izgorila na suncu, dio kože na lijevoj strani, točno na sredini ruba gaća, ali ništa nije crveno, ne vidi se ništa i neznam što bi moglo biti osim toga da će tu uskoro nešto izbiti, nekakva alergija mi se čini minimalno moguća.

Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
mene je bolilo par dana nakon što su se krastice povukle. Ne sjećam se koliko točno, ali ne dugo

više me je ogavno svrbilo
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:22   #85
Quote:
Amaya kaže: Pogledaj post
hala curke na odgovorima.

rijec je o mojoj teti koja ne smije piti lijekove protiv bolova jer ima jaki gastristis a ni antivirusno nista jer ide na kemoterapiju.

zapavo me zanimalo zna li netko za neki alternativni postupak, nesto na biljnoj bazi ili tako nesto.
S obzirom da je koža zacijelila može se lokalno mazati zahvaćeno područje sa smjesom baznog ulja tamanua ili kantariona te eteričnog ulja ravensare.Oralno se također mogu koristiti eterična ulja čajevca i ravensare te tinkturu svježe echinacee ili SIPF echinacee.Za echinaceu se treba posavjetovati s onkologom,a kontraindicirana je kod primjene ciklosporina A,metotreksata,takrolimusa i sistemskih kortikosteroida.
Korisna je primjena lizina 3*1g dnevno te 2g vitamina C,a za bolove mogu pomoći megadoze vitamina B skupine (B1,B2,B6,B12)-ponekad treba pribjeći injekcijama vitamina B.
Obavezno se savjetovati s onkologom!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:11   #86
kolika je vjerovatnost da osoba sa herpes zosterom zarazi osobu koja nije preboljela vodene kozice?

da li se onda bolest također prenosi kapljicama (ili samo bliskim kontaktom)?

i da li vrijedi ovo kao i kod osoba zaraženim vodenim kozicama?

Pacijenti su infektivni otprilike 40 sati prije početka javljanja vezikuloznog osipa. Tada se virus nalazi u najvećem broju na sluznici dišnog sustava odakle se može kapljicama prenositi u okolinu. Kako virus ne nestaje u potpunosti iz tijela nakon pojave mjehurića na koži, infektivnost se i dalje nastavlja jer je virus, kako smo prije spomenuli, prisutan i u kožnim promjenama. Kada se mjehurići osuše, odnosno kada postaju kraste, tada više nisu zarazne.


ako ko zna, molia bi da mi šta prije odgovori
fala
breakdown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:49   #87
[QUOTE=breakdown;10478444]kolika je vjerovatnost da osoba sa herpes zosterom zarazi osobu koja nije preboljela vodene kozice?

da li se onda bolest također prenosi kapljicama (ili samo bliskim kontaktom)?

i da li vrijedi ovo kao i kod osoba zaraženim vodenim kozicama?

Pacijenti su infektivni otprilike 40 sati prije početka javljanja vezikuloznog osipa. Tada se virus nalazi u najvećem broju na sluznici dišnog sustava odakle se može kapljicama prenositi u okolinu. Kako virus ne nestaje u potpunosti iz tijela nakon pojave mjehurića na koži, infektivnost se i dalje nastavlja jer je virus, kako smo prije spomenuli, prisutan i u kožnim promjenama. Kada se mjehurići osuše, odnosno kada postaju kraste, tada više nisu zarazne.


ako ko zna, molia bi da mi šta prije odgovori

Nedavno sam gledal neku emisiju na TV-u vezano za herpes zoster. Lijecnici i nisu nacisto da li uopste taj virus ulazi u organizam sa preboljenim vodenim kozicama jer ima jako puno slucajeva oboljelih od toga virusa a da nikada nisu ni imali vodene kozice.

Moja majka je dva puta imala tu bolest. Prvi put na desnoj strani ledja i prsa, znaci imala je vanjski, a drugi put unutarnji koji se stacionirao u stablu mozga. Nije prezivjela

Toliko i o lijecnickoj teoriji da ko jednom ima zoster vise ne moze da ga dobije.
Daniela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 14:20   #88
Quote:
cepica kaže: Pogledaj post
Evo prijatelju da ti i Ja iz prve ruke napišem par riječi.
Kao što vidim "IMAŠ SREČE" meni je munuo cijelu lijevu polovicu glave tako da sam završio na hitnoj na zaraznoj jer je u samo nekoliko sati nakon što se proširio u unutrašnjost uha usne šupljine a što je posebno "simpatično" to je da je zahvatio i polovicu jezika i to po pravopočeo se penjati prema oku i ulaziti unutra. Nakon toga slijedila je karantena, infuzija cca 5-7 litara (oko 12 bočica) HERPLEX tablete 12 kom za vrijeme budnog stanja od kojih se nepodnošljivo prdi al ne smrdi, i virolex mast u oko. za 10 dana u bolnici potpuno mi se očistile kraste. no več15 dana borim se sa nepodnošljivom boli po cijeloj polovici glave uha usta i svega što je zahvatio.Ukoliko se malo opustim i probam počešljati nepodnošljivu svrbež i samo totaknem mjesto dje je on radio btada se4 bol pojača u neslučene visine.
doktori kažu da je to normalno i da če prestati jedino odjelna specijalizantica rekla da tako jaki može poteajati i više mjeseci do par godina!
Bio sam i kod mnogih drugih doktora svi pričaju isto.
trenutno sam na voltarenima ketonalima i NEUROBION forte tabletama specijalnom pripravku vitamina B kompleksa namjenjenom baš za neuro tegobe, možeš ih kupiti bez recepta 40-50 kn kako gdje.
po svemu sudeči bolest je večeg razmjera jer uvijek ima 2-3 sobe pune herpesa težeg oblika.
hej ovo je moj nadimak od muke sam ga sebi dala sad me i sin zove tako jedino sam tebe nasla s istom dijagnozom ja sam prije mjesec dana dobila herpes po ćelu su mi izasle kvrge a nakon 7 dana otvorene rane oni su misluli da je lupus i kad su skužili da je herpes bilo je kasno za terapiju osim inekcije za bolove to je proslo juu
jucer zavrsim na hitnoj pa u bolnici od bolova uha vilice sve na desnoj strani taj monstrum me tako boli za izludit utrnuta mi je glava ne mogu gutat i oni kazu da se zlikovac vratio i da ne mogu nista osim nesto za bolobe taj neurobion ja pijem inace već 1 godinu i stvarno neznam sto vise piti sto ti kazeš svi isto pricaju pozdrav od zosterice
zosterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:39   #89
Pozdrav svima,

korisne informacije, eto nazalost clan obitelji je poceo pokazivati znakove ove bolesti. Zanima me dali se s time moze normalno ici na posao ? i koliko je dugo kompletno lijecenje?

hvala svima!
man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:32   #90
Meni je dijagnosticiran na hitnoj zaraznoj, sutradan se pojavio kod svoje doktorice koja mi je dala herplex i neke tablete protiv bolova i to je u principu bilo "kompletno liječenje" tj. dok su trajale tablete. Nisam dobio ni dana bolovanja iako sam se grčio od bolova pred klijentima..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:11   #91
Jos jedno pitanje, dali je zabranjen sex prilikom lijecenja od herpesa zostera? naravno da ne dolazi do doticaja zarezenog djela koze s partnerom.. hvala!
man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:30   #92
Ja se borim s herpesom već mjesec dana. Osip mi je nestao, ostale su tek svijetle flekice ali me zadnjih par dana stalno svrbi. Bojim se da mi ne pređe u neuralgiju. Ne znam čime bi to mazala, i dalje pijem plibex i bolovi su puno blaži.
Zna li tko jeli to normalno ili se trebam sekirati, svrbi me najviše po noći pa ne mogu ni spavati?
nickycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 04:38   #93
ja imam frku sa starim, ima 3 mjeseca ovaj herpes i uzasno ga boli svaki dan, spava na boku cijelo vrijeme, osip mu se smanjio skoro pa ga i nema vise ali mu je zivac ima bit dobro nastradao, osip je bio (i jos je al u maloj dozi) ispod desne sise ... ima li netko kakav savjet , pio je samo neke ljekove prva 2 tjedna mislim kasnije su mu rekli da to mora proc samo od sebe ...
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:11   #94
Evo 2 godine da sam prebolio gada(desna strana glave).Ali potpuno on se nikad neće povući.U situacijama povečanog stresa,odmah osjećam kako vuće na granama potiljka i vilice.Nema se tu šta pametno reći.Ne smije se dozvoliti da padne imunitet.Zato redovito pijem vitamin(svi vitamini) u kapsuli+ posebno vitamin b.Kada bolovi počnu navirati,popijem ketonal.To je jedina tableta koja mi pomogne.Niti tramal u fazi infekcije,nije mi pomagao kao ketonal.
dR.n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:53   #95
eto ga i kod mene..

.. ne znam što ću.. pojavilo se crvenilo, osip, bol, nisko kod leđa, bol ide u nogu i prema gore. Prebolila sam davno vodene kozice. Nepodnošljivo neugodno.
Cepica, svaka čast, baš si hrabar..
tihana07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 00:41   #96
evo

i meni na dnu leđa došlo...sutra idem kod doktorice...moja beba dobila 2 dana prije mene osip kao vodene kozice po licu,doktor rekao alergija,sada kada vidim vaše natpise mala možda ima kozice??? su moguće bez temperature????
AJME svrbi me sada cijelo tijelo kada sve to čitam----
vino&gitare is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:31   #97
Ja se sa herpesom zosterom borim već godinama. Izlazi mi svaki mjesec prije menstruacije. I taman prođe kad evo ga opet. A dobivam ga na stražnjici tako da nekad ne mogu ni sjesti. Ponekad izađe tek toliko, a ponekad cijela strana zna biti zahvaćena. Borim se tabletama(Herpex),kremom, vitaminima.Uglavnom ja ga se već desetak godina ne uspijevam riješiti. Iskreno se nadam kad uđem u menopauzu da će me ostaviti na miru. A s obzirom da je tu odgovoran i stres možda i neće. Eto malo i mojeg iskustva s tim gadom!!
ljudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:54   #98
ja sam proslo ljeto imala zoster,i to jos u relativno blagom obliku,pa sam svejedno 2.5 mjesec lezala doma,nisam se htjela zezat,dok je moja mama imala jedno 7-8 mjeseci prije mene ,dosta jak zoster,bolovi nesnosljivi,svaki dan je isla na hitnu po injekcije i nije htjela ostat doma nego je radila
__________________
...na sto čuda...
*fairy_dust* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 11:47   #99
maderfaker.živcira me za poludit,imam ga već nekih pet dana,pijem plibex i ono nekako je sve podnošljivo,sinoć sam imo prvu noć da nisam spavo.užaas.nakon koliko dana ti mjehurići poćnu otprilike odpadat????čitajući sve ovo imam podosta sreće,imam samo malo na jednoj polovici trbuha.jedan veći bunt mjehurića i dva mala pinkleca koja me najviše i živciraju.svrabež mi je ono tek toliki da me probrikava malo pomalo u glavi.bolova nekih baš i nema.namjerno se navećer legnem na trbuh.zakon je zato jel me onda niš ne svrbi a početna bol prođe.
samo nešto kaj me najviše ubilo u pojam je to da mu je izbila neka lojna žljezda na prsima koju moram ići punktirat.madrfaker za poludit
indiano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 17:34   #100
Pozdrav!
Zanima me da li osoba koja ima hz može zaraztiti odraslu osobu koja nije prebolila vodene kozice? Na koji način se to dogadja, odnosno kako se dobiju vodene kozice, na koji način?
__________________
"Osmjeh ne košta ništa, a djeluje cudesno."

Zadnje uređivanje Amita : 30.11.2008. at 17:36. Reason: pogreška u pisanju
Amita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.