Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 11:35   #21
Quote:
lidija10 kaže: Pogledaj post
Da, nažalost, upravo je tako. Da bi administracija znala kako raditi, trebala bi im uputstva o provođenju nekog novog zakona - a upravo to kod nas ide užasno sporo i svaki referent dio zakona tumači na svoj način.

U ovom slučaju se radi i o promjeni ingerencija pojedinih ureda, tako da vjerojatno neki referenti ne znaju hoće li sutra uopće nešto više raditi nakon što obrade dosada pristigle zahtjeve koji se provode po starom - pa se i ne zamaraju kako će to biti kada opet (po tisućiti put) novi uredi i neki drugi ljudi počnu raditi njihov posao...
kaj spada u rješenje o izvedenom stanju i kako to dobiti
__________________
... još uvijek sama ...
helena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:14   #22
http://www.arhitekti-hkaig.com/šesta obavijest odozgo, imate za skinuti pojednostavljenu verziju zakona (pregledniju)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 22:37   #23
Što je sve potrebno uopće pripremiti od papira da bi se dobila građevinska dozvola? Te kome se zahtjev predaje? Koliko ona uopće košta, kako se određuje koliko se mora platiti?
cinderella25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:09   #24
polako
šta misliš graditi i koliko je to? (m2)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:14   #25
pozdrav svima.
Ok prošlo je neko vrijeme od stupanja na snagu novog zakona.
Dali neko ima iskustava po novom zakonu, dali je vadio dozvole, gdje su problemi, koliko traje, košta i tako dalje.
Rečeno mi je početkom mjeseca da uredi još ne izdaju te "ugovore o gradnji" na osnovi idejnog projekta, navodno do 01.01.2008.,
Imam ponudu za izradu tehničke dokumentacije iz lipnja ove godine, pa me zanima dali su projektni uredi mijenjali cijene od donošenja novog zakona.
Q-pack1.5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:59   #26
Quote:
Q-pack1.5 kaže: Pogledaj post
Dali neko ima iskustava po novom zakonu.
Konkretno, ali....

Bio sam u uredu referenta za gradjevinsku dozvolu i kaze on meni

"Sva sreca da ste isli po starom jer sada vam ne bi mogli ni lokacijsku dobiti"


Da, a zasto?

"Zato kaj novi zakon nema definirane uvjete za parcelaciju, i odcjepljivanje vase cestice za cestu."

Super, a kak vam inace ide, jel guzva i to?

"Evo jos citam i ne vjerujem kaj svega ima. Oni su vam samo jos dodali na stari zakon

jos C/P novi tak da vam svaki dan ima sve vise i vise posla."


Znaci istina je kaj kazu da su pojednostavili?

" "
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 21:53   #27
E kad sam ja o tome pisao prije 7-8 mjeseci, neki su govorili .......ma više ne treba ništa. Nabaviš idejni, lokacijsku , 3 zidara i udri!
A gle sad, zakon koji "pojednostavljuje" je izašao van 01.10. , ali ćemo se u njegove vrline i mane uvjeriti iza 01.01.2008. Hm
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:21   #28
Danas sam isao kod arhitekte,koji me uputio kod geodete.
Geodeta zna sta treba napraviti,no ne znaju ovi u katastru.
Uglavnom,po novom,geodeta mora snimiti situaciju,i on je mora ovjeriti u katastru,da bi ja s tim papirima mogao raditi idejni projekt.

Kako moj otac kaze,njih drzava plaća,odnosno mi obveznici,i tako oni cuvaju svoj posao.KAd bi oni izdali gradjevinsku odmah,nitko od njih nebi imao posla,i pola bi ih bilo na ulici.
Pocinje mi nasa drzava ici na "onu" stvar.
gaultier is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 06:06   #29
Ja bi trebao dobiti lokacijsku za koji dan i teta referentica koja na redovitoj bazi dobiva Dorine kaže kako nakon toga treba još *SAMO* dofurati glavni projekt na ovjeru Nakon toga mogu doći bosanci na bauštelu
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 09:24   #30
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
treba još *SAMO* dofurati glavni projekt na ovjeru
razlika te procedure od procedure dobivanja građevinske dozvole je mala
to "samo" zakonski bi trebalo trajati 30 dana.. akoliko će trajati .. pa buš videl
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 17:15   #31
postoji jedna zajeba..... u vezi zakonskih rokova, a svodi se na to da se mora čekati slijedeće: zainteresirane strane (susjedi, jedinca lok. samouprave i sl.) imaju zakonski rok od 30 dana (ili 45 nisam siguran) da se izjasne oko eventualnog ne slaganja sa projektom, u pravilu ako nema primjedbi svi papiri čekaju da taj rok prođe, te onda kreću u dalju proceduru (pošto se nitko nije javio svi se slažu). I eto ode mjesec dana.

ja ću još malo pričekati pa da vidimo kako će to ići po novome.
Q-pack1.5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 21:59   #32
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
E kad sam ja o tome pisao prije 7-8 mjeseci, neki su govorili .......ma više ne treba ništa. Nabaviš idejni, lokacijsku , 3 zidara i udri!
A gle sad, zakon koji "pojednostavljuje" je izašao van 01.10. , ali ćemo se u njegove vrline i mane uvjeriti iza 01.01.2008. Hm
Tako su se i meni smijali i zajebavali me, pa kaj će ti čekaj novi zakon.
Ja sam sebi fino pribavio lokacijsku po starome, predao zahtjev za građevinsku do 30.09., dobio građevinsku 23.10., i sad samo čekam da bude pravomoćna.
A neka Bog pomogne svima koji su čekali novi zakon.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:14   #33
Pozdrav, ja sam predao zahtjev za lokacijsku i idejna rješenja u 4. mjesecu. Prije nekoliko tjedana sam imao očevid na zemljištu zbog usklađivanja projekata. Sad sam i to riješio, korigirao projekt i ponovno predao na urudžbeni. Inače, predmet će ići po starom zakonu.
Mene interesira nakon što mi se izda lokacijska da li ću ja prije izdavanja građevinske morati raditi još nekakvu parcelaciju zemljišta. Taj dio baš ne kužim a vidim da se o tome dosta piše. Zemljište je već jednom parcelirano iz jednog većeg zemljišta još 2006. na tri manja od po 600 m2.
Da li ta ponovna parcelacija vrijedi samo za one koji idu po novom? Nadam se da će mi netko točno znati odgovoriti, hvala.
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:22   #34
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
da li ću ja prije izdavanja građevinske morati raditi još nekakvu parcelaciju zemljišta
Ako je cesta 5m, a predvidja se da jednog dana bude 7m onda ce svaka strana ceste

morati dati gradu po 1m svojeg zemljista.

To ce ti biti navedeno u lokacijskoj.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:04   #35
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Ako je cesta 5m, a predvidja se da jednog dana bude 7m onda ce svaka strana ceste

morati dati gradu po 1m svojeg zemljista.

To ce ti biti navedeno u lokacijskoj.
Znači morat ću raditi preparcelaciju bez obzira išao po starom ili ne zbog toga?
U idejnom rješenju mi su mi navedeni regulacioni pravac i građevinski pravac. Regulacijski pravac mi je udaljen 1,5 m od ceste i 5 metara od kuće (od građevinskog pravca). Dakle, ukupno 6,5 m od ceste (kao planiran je nogostup u ovih 1,5 m) pa ću to morati onda dati. Također tih 1,5 metar uz cestu mi se ne računa kod izračuna ukupne izgrađenosti zemljišta.

Dakle prema tome ću ja ipak morati raditi ponovnu parcelaciju prije izdavanja građevinske i imat ću manje zemljište

Koliko će mi to odužiti priču (koliko to traje geodet, upis u katastar, gruntovnicu) jer dok se to ne riješi očito ne mogu predavati glavni projekt jer neće biti potpun?
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:23   #36
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Koliko će mi to odužiti priču (koliko to traje geodet, upis u katastar, gruntovnicu)

jer dok se to ne riješi očito ne mogu predavati glavni projekt jer neće biti potpun?
cca 2-3mj i 500 evrica

mozes predat, al ga nece uzet u razmatranje dok ne predas sve potrebne dokumente
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 23:17   #37
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Da li ta ponovna parcelacija vrijedi samo za one koji idu po novom? Nadam se da će mi netko točno znati odgovoriti, hvala.
svejedno, parcelacija je uvjetovana prostornim planom, ne zakonom
ako je nužno parcelirati da bi bio u skladu s planom to će biti definirano u Lokacijskoj kao formiranje građ. čestice od čest.zem. ... za izdavanje građevinske, Potvrde glavnog.. šta već,,, parcelizacija mora biti sprovedena kroz katastar , osim toga u Glavnom projektu treba biti priložena situacija na katastarskoj podlozi
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:07   #38
Smile

bokić svima
čitala sam sve ove postove, tek sam stigla na ovaj forum.
moja situacija je: dragi i ja planiramo kupit zemlju, i kad tad počet graditi...
sad sam čitala bezbroj članaka o novom zakonu i sam zakon sam čitala, pa mi sve zvuči malo prejednostavno, a i nigdje nema podataka koliko to "rješenje o uvjetima gradjne" treba koštati...
još sam u potpunoj magli, pa bi mi bilo drago ako itko ima iskustva, jel itko išta zna o toj novoj proceduri.
znam da sve te dozvole po starom zakonu traže brdo love, a pošto sam još studentica me jako zanima, kak će to biti u budućnosti...pa ako itko ima pojma, bila bi mu vrlo zahvalna!
pozdrav
ancipz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 10:51   #39
Quote:
ancipz kaže: Pogledaj post
bokić svima
čitala sam sve ove postove, tek sam stigla na ovaj forum.
moja situacija je: dragi i ja planiramo kupit zemlju, i kad tad počet graditi...
sad sam čitala bezbroj članaka o novom zakonu i sam zakon sam čitala, pa mi sve zvuči malo prejednostavno, a i nigdje nema podataka koliko to "rješenje o uvjetima gradjne" treba koštati...
još sam u potpunoj magli, pa bi mi bilo drago ako itko ima iskustva, jel itko išta zna o toj novoj proceduri.
znam da sve te dozvole po starom zakonu traže brdo love, a pošto sam još studentica me jako zanima, kak će to biti u budućnosti...pa ako itko ima pojma, bila bi mu vrlo zahvalna!
pozdrav
Ukratko - sto se love tice sve ostaje kao sto je i bilo. Doprinose i sad moras platiti s tim sto si prije mogao platiti prvu ratu i dobiti dozvolu te poceti gradjenje a sad vise papira nema prije no sto platis sve do kraja. Eventualno bi moglo biti nesto brze no to tek kad se uhodaju jer jos nitko ne zna kako ce uopce raditi po novom zakonu.
spoofy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 10:30   #40
Quote:
spoofy kaže: Pogledaj post
Ukratko - sto se love tice sve ostaje kao sto je i bilo. Doprinose i sad moras platiti s tim sto si prije mogao platiti prvu ratu i dobiti dozvolu te poceti gradjenje a sad vise papira nema prije no sto platis sve do kraja. Eventualno bi moglo biti nesto brze no to tek kad se uhodaju jer jos nitko ne zna kako ce uopce raditi po novom zakonu.

kaj po novom nema komunalnog na kredu do 5 god? Kaj se svi mogu iskeširat odmah.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.