Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 09:06   #21
Ima li tko adrese od:

1. Građ. inspekcije
2. Inspekcije rada
3. Gradski ured za graditeljstvo

Ja gradim u V. Gorici, pretpostavljam da tamo postoje lokalni uredi?

Može li se prijaviti gradnja par mjeseci prije realnog početka, da je čovjek bez brige?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:54   #22
Nemoj. Nema potrebe. A možeš ako hoćeš. Ako ideš po novom zakonu, onda pogledaj u Zakonu o prostornom uređenju i grad. , imaš baš članak o tome, koji detaljno definira proceduru prijave početka gradnje. I šta sve trebaš navesti u njoj ( to ti je izvođač, nadzorni, projektant i sl). Npr. ako još nisi siguran u izvođača onda još niti ne možeš prijaviti gradnju ili npr. što ako sad prijaviš jednog, a za 6 mj ti bude radio neki drugi i sl....po meni tek kad sa svima njima potpišeš ugovore o izvođenju usluga i definiraš neke rokove, onda ima smisla prijavljivati. To je neko moje razmišljanje , neka logika ...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 07:09   #23
Sky, ja već imam potpisane ugovore i definirane rokove, to nije problem. Temelje, tj. sve zemljano-građevinske radove odradio sam bez prijave, no sad moram prijaviti zbog kasnijeg dobivanja uporabne dozvole. Pitanje je samo da li prijaviti već sada ili čekati - što ako prijavim pa izađu i vide da je već nešto rađeno, a bez prijave?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 00:51   #24
Ma neće izaći, to se ne sekiraj, nema šanse. 100%.
Iako, odradivši temelje ti si već naveliko započeo s radovima ... ali nema to veze, prijavi sad i bok, nije to tako bitno.

btw. nema više uporabne dozvole ispod 400m2, samo jedan puno jednostavniji postupak za Riješenje o upotrebi.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 06:52   #25
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ma neće izaći, to se ne sekiraj, nema šanse. 100%.
Iako, odradivši temelje ti si već naveliko započeo s radovima ... ali nema to veze, prijavi sad i bok, nije to tako bitno.

btw. nema više uporabne dozvole ispod 400m2, samo jedan puno jednostavniji postupak za Riješenje o upotrebi.
Sky, što je sve od dokumentacije potrebno za to Rješenje i koliko to traje? Jesi li prošao tu proceduru? Pretpostavljam da Rješenje mogu dobiti čim kuću stavim pod krov, tj. odmah ju upisati u zemljišne knjige?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:10   #26
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Sky, što je sve od dokumentacije potrebno za to Rješenje i koliko to traje? Jesi li prošao tu proceduru? Pretpostavljam da Rješenje mogu dobiti čim kuću stavim pod krov, tj. odmah ju upisati u zemljišne knjige?
Pogledaj pod temu uporabna dozvola.Možda ti pomogne.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:38   #27
Prijava početka gradnje - pitanje

Pozdrav,

u sklopu prijave početka gradnje na obrascu stoji da treba navesti tko će biti NADZOR. Nadzor budem naravno ja Ne pada mi na pamet plaćati arhitekte i sl. Što se dešava ako se ova stavka ostavi prazna?

Hvala i pozdrav!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 17:35   #28
Pa ako to postaviš tako ne treba ti ništa u tom slučaju to je formalnost koju treba izbjeći . A ako želiš ,što se vidi iz priloženog poštovati proceduru koja je zakonom predviđena , tada nadzor mora obaviti osoba koja ima za to odgovarajuću kvalifikaciju i položene državne ispite te je stekla pravo da može nadzirati gradnju a stim u vezi obvezuje se kao nadzorni organ napraviti i izvješće o samom građenju te on odgovara za cjelokupni tijek gradnje . Da bi ste prijavili tj., uknjižili vaš objekt osim izvještaja nadzornog inžinjera potrba vam je i izjava od projektanta i od izvođača radova a što se vas tiče vi to morate tako i tako nadzirati te sve što vam nije po vašem guštu morate usaglasiti sa nadzornim inžinjerom i projektantom te izvođaču radova naložiti u pismenom obliku svaku izmjenu i dopunu . Može sve ovo i drugačije ali uvijek je puno skuplje kad se od nekog za to ovlaštenog naknadno traži odobrenje ili ti potpis a tada je uvjek pa znate neznam baš da li je sve napravljeno kako spada znate ja to trebam sve potpisati pa ja preuzimam odgovornost za ono što ne znam da li je ispoštivano kako struka traži i u konačnici taj nadzorni naplati taj svoj rizik, po meni bolje da to obavite od početka kako treba sada birate nadzonog vi a poslije nadzorni bira da li će potpisati ili ne odnosno da li mu se isplati ili ne.
miran18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 20:54   #29
ja sam dobio dozvolu po novom zakonu tj.Uvijete za gradnju.
Prijavu početka gradnje sam poslao poštom u uurbanistički ured.
A sama prijava je glasila otprilike ovako.

Poštovani,
Dana ?? ?? ?? prijavljujem početak gradnje obiteljske kuće na adresi ?? ?? ??
prema pravomoćnom rješenju broj ?? ?? ?? o uvijetima gradnje te elaboratu iskolčenja broj ?? ?? ?? .

I to je to.

Poslao sam to na komadu papira. preporučeno kako bi mi ostao dokaz da sam poslao.

Nikad mi se nitko nije javio da nešto ne štima, a i ovo što sam gore napisao nisam pisao samoinicijatvno sam već mi je to sugerirao urbanista.

Nikakav izvođač radova niti nadzor netrebaš spominjati.
sky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:56   #30
Informacija za sve forumaše:

Danas sam prijavio početak gradnje. Radi se o obiteljskoj kući u okolici Zg. U urudžbenom odjelu MZOPUG, Republike Austrije, sam dobio obrazac PRIJAVA POČETKA GRADNJE, REKONSTRUKCIJE, u kojemu se navode klasa i ur. broj rješenja o uvjetima građenja, datum pravomoćnosti, lokacija građevine (kčbr, ko) i investitor. Po predaji dobije se urudžbeni žig i to je sve.
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 17:12   #31
Quote:
lovelus kaže: Pogledaj post
Informacija za sve forumaše:

Danas sam prijavio početak gradnje. Radi se o obiteljskoj kući u okolici Zg. U urudžbenom odjelu MZOPUG, Republike Austrije, sam dobio obrazac PRIJAVA POČETKA GRADNJE, REKONSTRUKCIJE, u kojemu se navode klasa i ur. broj rješenja o uvjetima građenja, datum pravomoćnosti, lokacija građevine (kčbr, ko) i investitor. Po predaji dobije se urudžbeni žig i to je sve.

A izvođač i nadzorni? To te ne traže da napišeš?
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 23:09   #32
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
A izvođač i nadzorni? To te ne traže da napišeš?
Ne, čak niti elaborat iskolčenja!
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:43   #33
evo i ja jučer prijavila početak gradnje. prijavila:
1. uredu koji mi je izdao potvrdu glavnog projekta,
2. nakon toga prijavila inspekciji rada (prilaz ivana visine 1-3),
3. a nakon toga kod građevinske inspekcije (trg republike austrije 20).
napisala po vlastitom nahođenju pisamce (što gradim, gdje - adresa i kč, klasu i urbroj od potvrde glavnog projekta, broj elaborata iskolčenja i tko je izvođač).
svaku prijavu sam isprintala u 2 primjerka, jedan ostaje njima, a na drugi su mi udarili prijamni žig i to si čuvam kao potvrdu prijave početka. jedino su me u građevinskoj inspekciji tražili presliku potvrde gl. projekta.
obavila sve u otprilike 2 i pol sata i to je to.
sad čekam da protekne 8 dana i počinjem..........jeeeeeeeeeeeeeee
vanished is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:50   #34
Quote:
lovelus kaže: Pogledaj post
Ne, čak niti elaborat iskolčenja!
Ne širiti dezinformacije, potrebno je upisati nadzor, izvođača radova i izrađivača elaborata, sve je na obrascu od inspekcije
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 21:24   #35
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Ne širiti dezinformacije, potrebno je upisati nadzor, izvođača radova i izrađivača elaborata, sve je na obrascu od inspekcije
Obrazac sam dobio u urudžbenom. Koga zanima mogu mu poslati prijavu.
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:58   #36
Zakon je jasan po tom pitanju:

Članak 249.

(1) Investitor je dužan Ministarstvu odnosno nadležnom upravnom tijelu, građevinskoj inspekciji i inspekciji rada, najkasnije u roku od osam dana prije početka građenja ili nastavka izvođenja građevinskih radova nakon prekida dužeg od tri mjeseca, pisano prijaviti početak građenja, odnosno nastavak radova.
(2) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m, dužan je najkasnije do dana početka radova imati pravomoćno rješenje o uvjetima građenja te glavni projekt i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 19:55   #37
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Zakon je jasan po tom pitanju:

Članak 249.

(1) Investitor je dužan Ministarstvu odnosno nadležnom upravnom tijelu, građevinskoj inspekciji i inspekciji rada, najkasnije u roku od osam dana prije početka građenja ili nastavka izvođenja građevinskih radova nakon prekida dužeg od tri mjeseca, pisano prijaviti početak građenja, odnosno nastavak radova.
(2) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m, dužan je najkasnije do dana početka radova imati pravomoćno rješenje o uvjetima građenja te glavni projekt i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.
Zakon/uredba je cool! Ne kažem da to tako ne bi trebalo. Prilikom prijave imao sam elaborat o iskolčenju, ugovor sa izvođačem i ugovor o nadzoru, ali mi to nije trebalo za prijavu.
Moja prijava je, kao što sam naveo, urudžbirana u nadležno ministarstvo, tj građ. inspekciju na tipskom obrascu koji sam tamo dobio. Da znam kako priložio bih tu i prijavu/obrazac.
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 23:10   #38
quote....Moja prijava je, kao što sam naveo, urudžbirana u nadležno ministarstvo, tj građ. inspekciju na tipskom obrascu koji sam tamo dobio. .....

zanimljivo...ja bila dva dana nakon toga, i nisam dobila nikakav obrazac.
otkad smo krenuli u ovaj "posao" građenja ništa me više ne može iznenaditi

Zadnje uređivanje vanished : 31.05.2009. at 23:13. Reason: dopuna
vanished is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:53   #39
Evo samo da se pohvalim da u rukama imam (konačno) rješenje o uvjetima gradnje! Već duže vrijeme iz prikrajka promatram šta se događa na ovom forumu, a sada ću se valjda i ja malo aktivnije uključiti.

No dobro, sad još dok pričekam glavni projekt, pa onda udri lopatom....

EDIT: Sorry, krivi topic :\
MalyMedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 21:57   #40
Koliko vremenski ste čekali rješenje o uvjetima gradnje?
Živim u Zagrebu tako da me zanima samo Zagreb ako netko ima sa područja Sesveta ili Dubrave?
pink99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.