Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 18:51   #4261
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
Dobro Iveka ste zaspotali a meni nista konkretno niste odgovorili. Uglavnome se pise sta nije dobro i kako netrea napraviti,mene interesira sta i kako pósloziti i jedno s drugim upariti da to sve skupa radi.
niko ga ne spota samo izmjenjujeno misljenje svi moraju bit svijesni da nema magicnog stapica sa kojim bi se moglo napista idealno resenje

ako dobis informaciju sta ne valja vec si si dodobra olakso izbor

i na kraju kvaliteta tvojeg sistema ce bit najvise ovisna o tvojim saznanjima
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 19.03.2013., 20:53   #4262
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
niko ga ne spota samo izmjenjujeno misljenje svi moraju bit svijesni da nema magicnog stapica sa kojim bi se moglo napista idealno resenje

ako dobis informaciju sta ne valja vec si si dodobra olakso izbor

i na kraju kvaliteta tvojeg sistema ce bit najvise ovisna o tvojim saznanjima
kaj se mene tiče ne postoji kotao na lož ni na pelete ni na plin već na ono kakav mu plamenik ugradiš ja samo govorim da EKO -CUP ina veču iskoristivost od CM EKO-CKP kad smo več kod boje mački uzmimo ovak imaš audi dizel i sad u njega pokušavaš staviti benz motor i po vašem on ostaje dizel moj kum ima ugrađenog od moje strane eko-cup (lož ulje bi vi rekli) čisti ga jednom tjedno i nema problema sa pepelom istina je da kotao nema pepeljaru to jest posudu koju dok se napuni pepelom jednostavni izvučeš van i istreseš ima on prostor za pepeo pa i lož stvara garež i pepeo umeš metlicu i istreseš van
ivek-k is offline  
Old 19.03.2013., 21:00   #4263
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
vis to je problem svih vas instalatera idete na 100% da vas musterija na -20 nebi zvala i vikala stari meni je zima i to postupate u svim segmentima grijanja
na taj nacin natovarite musteriji prevelik kotel koji se osim tih 5-10 dana ostalih 150 kilavi sa prevelikom snagom
za kotel je najbollje da radi u svojoj vrsnoj snagi a ne na pol il jos manje
isto ko da auto vozimo po autoputu u 3 čoj
OK slažem se sa tobom osim ako moj auto po autoputu ide u trčoj ko tvoj u petoj problem nastaje kad moj autotreba ubrzati u četvrtu ili nedaj bože tri dana u petu gdje si ti na klimi i zamotan dekama u kauču i moliš mi svu bližu i dalnju familiju i rodbinu a sačuvah bože da sem ti pri ruki
ivek-k is offline  
Old 20.03.2013., 00:49   #4264
Imate pravo nema idealnog rijesenja. Sutra cu napisati konkretne podatke iz ponude i mogucu varijantu A B C pa ocekujem da mi napisete sta konkretno nije dobro jedno s drugim ne ide i zasto. To ce mi puno pomoci.
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 06:56   #4265
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ok u potpunosti se slažem sa rameyem osim u onom dok veli da je to za prosječnu temperaturu ak slučajno temperatura padne nisko da si uključiš grijalicu ili uzmeš koju deku tih par dana uglavnom da sad ne tražim taj post i da nebi ispalo da ramzey krivo ramišlja ja bi kao instalater postupio iz iskustva po onom sistemu najniža temperatura pa dodaj -5°c da imaš neku zalihu po meni CM eko-cup 15-18 kw ima već u sebi turbulatore u centrometalu ti budu rekli da to neide iz ko zna kog razloga a ja znam razlog nema pepeljaru pa da nemaju s tim problema lakše je reči nemože osobno znam iz iskustva da ide i da može ako mi neko ne vjeruje mogu mu poslati slike putem maila


Da malo ponovimo gradaivo , gornji se dijagram odnosi na temperaturne uvjete stotinjak gradova u njemačkoj , te je do sada ušao kao takav u EU normu, budem dao link i na to, a za sada pogledajmo šta nam to europćani preporučuju.

Oni kažu da naša kuća troši punu snagu kotla samo 6 dana godišnje, a sa 83 % snage radi 19 dana.

Preporuka je da se ta vršna opterečenja rješavaju umatanjem u deku ili dopunskim sustavom grijanja , kaminom , ili elektrogruijaćima .

Uzmimo dakle da se grijanje svjesno napravi podimenzionirano i da se umjesto kotla od 10 kW svjesno ugradi kotao od 6 kW.

Taj kotao bi onda radio 130 dana na punoj snazi ( potpuno optimalno i vjerojatno trajno bez pali gasi sa peletima )

Taj bi kotao sa pola snage radio još 60 dana i smatram da je to realno ostvarivo u bilo kojem sada prisutnom kotlu na našem tržištu.

Ostatak vremena od 40 dana bi taj kotao patio i sebe i svog vlasnika sa nekom bitno smanjenom snagom, ali tu je zato spremnik topline i nešto malo solarnog , te bi se moglo to dosta dobro organizirati.

U svakom slučaju ne preporučam trpanje "svih jaja u jedan koš" nego onako kako sam rekao božićni i ini zimski blagdani uz vatricu kamina ili uz dekicu , a ostatak vremena racionalno sa peletima i suncem.

Zadnje uređivanje ramzay : 20.03.2013. at 07:28.
ramzay is offline  
Old 20.03.2013., 16:54   #4266
i na sve ovo cu rec

j....ga ja jos uvjek teram auto u 5 po autoputu to sto me muz pretekne u trecoj j....ga ima para ja nemam za takav cirkus
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 20.03.2013., 20:55   #4267
Sve je to lijepo i dobro. Samo, danas je došlo vrijeme da je važnije koliko auto troši, nego koliko brzo ide.

Ovdje, na ovom forumu znalci su stvarno iznesli mnogo dobrih ideja i podjelili nesebično svoje znanje i iskustvo. Oni su razlog zbog kojeg sam se prošle godine odlučio za prepravak Buderusice sa lože na pelete. I nije mi žao. U raznoraznim trgovinama stručnjaci su me odgovarali od toga, ali pošto nisu baratali argumentima nisu uspjeli.

Što se tiće potrošnje teško mi je o njoj govoriti, jer koristim pelete u kombinaciji sa klimom. To znači da svako jutro kresnem klimu (osim kad su veliki minusi) dok se ukućani ne izvuku iz kreveta i odu u školu/na posao. Poslijepodne piće peleti do navećer. Peć se ne isključuje noću i ujedno se koristi za PTV. Do danas je prošlo nešto više od 3t peleta. Neka do kraja zime potrošim još 1t, ja zadovoljan. To je nekih 6000 kn.

I sada poanta:Ovako, za 7000 sam kupio CM pelet set, prepravio cisternu, prepravio vrata peći i kupio pelete i već mi se sad sve to isplatilo, a još nije gotova prva sezona grijanja. Peć čistim dva put tjednom, pelete dosipavam dva put tjedno.
Možda je CM kahlica, možda se rešetka zapunjava pepelom, ali za sada radi bez greške i jedino zbog čega bi stao je kad bi nestalo goriva

Kao što sam već pred nekoliko stranica napisao, volio bi imati i pufer i malog miceka i mišventile i poddimenzioniranu peć i sve te ljepote o kojima smo sve ovo vrijeme diskutirali, ali ne vidim gdje mi je tu računica i kada će mi se sve to isplatiti. Da slučajno imam viška love grijao bi se na ložu i prst u uho.
.
dep is offline  
Old 20.03.2013., 21:01   #4268
Bok svima poslozio sam u grubo sta ide u kotlovnicu pa molim komentare.Kotao ce biti EKO-CKP 20kw s plamenikom 14kw. spremnik tople vode CAS800 ili CAS 1000.priprema sanitarne vode STEB300 i 2 plocasta kolektora. U cm vele da PELTEC dolazi na jesen a to nemogu cekati. grijanj e je zamisljeno podno u prizemlju 10 krugova a na katu 9. svaka prostorija ima svoj termostat asvaki kat svoj ormaric sa razdjelnicima. Kolicina sanitarne vode od 300l je dovoljna za moju obitelj(ima nas 4) a vjerujem da ce veliki spremnik amortizirati snagu kotla i pomoci da se podno grijanje fino izregulira. poznato je da su poda gr troma u odgovoru i da treba vruca voda odmah da bi toljepo laufalo.plus toga vjerujem da ce spremnik omoguciti da koto radi na optimalnoj snazi i da cu uspijeti dobiti interevale rada od bar sat vremena. Kuca je max izolirani izidana od termo opeke debljine 30 cm pa i ona sama po sebi akomulira toplinu,kad se jednom zagrije gubici su mali jer ju treba tek pomalo dogrijavati.U slucaju kvara pelt grijanja ili neki arktickih hladnoca imam za potpru kalijevu pec u dnevnom boravku,a STEB ima u sebi el grijac za dogrijavanje sanitarne vode pa sam i s te strane pokriven. Mislim da bi to trebalo biti ok.molim misljenje savjet ili da mi napisete sta tu nije dobro ili kako to poboljsati eventualno sto zamijeniti.
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 21:46   #4269
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post


Da malo ponovimo gradaivo , gornji se dijagram odnosi na temperaturne uvjete stotinjak gradova u njemačkoj , te je do sada ušao kao takav u EU normu, budem dao link i na to, a za sada pogledajmo šta nam to europćani preporučuju.

Oni kažu da naša kuća troši punu snagu kotla samo 6 dana godišnje, a sa 83 % snage radi 19 dana.

Preporuka je da se ta vršna opterečenja rješavaju umatanjem u deku ili dopunskim sustavom grijanja , kaminom , ili elektrogruijaćima .

Uzmimo dakle da se grijanje svjesno napravi podimenzionirano i da se umjesto kotla od 10 kW svjesno ugradi kotao od 6 kW.

Taj kotao bi onda radio 130 dana na punoj snazi ( potpuno optimalno i vjerojatno trajno bez pali gasi sa peletima )

Taj bi kotao sa pola snage radio još 60 dana i smatram da je to realno ostvarivo u bilo kojem sada prisutnom kotlu na našem tržištu.

Ostatak vremena od 40 dana bi taj kotao patio i sebe i svog vlasnika sa nekom bitno smanjenom snagom, ali tu je zato spremnik topline i nešto malo solarnog , te bi se moglo to dosta dobro organizirati.

U svakom slučaju ne preporučam trpanje "svih jaja u jedan koš" nego onako kako sam rekao božićni i ini zimski blagdani uz vatricu kamina ili uz dekicu , a ostatak vremena racionalno sa peletima i suncem.
u potpunosti se slažem sa tobom kao stručnom osobom koja zna kaj oče dok mu neko dela grijanje deni se na moju stranu do ja dojdem čovjeku u kuču i predložim mu nekaj takvoga kaj misliš kaj bi mi rekel "kaj si ovaj zamišlja pa mi smo pitali pet majstori a ovaj nam soli pamet taj je sigurno ne čisti" molim komentar nebum se uvredil imam debelu kožu
ivek-k is offline  
Old 20.03.2013., 21:49   #4270
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo i dobro. Samo, danas je došlo vrijeme da je važnije koliko auto troši, nego koliko brzo ide.

Ovdje, na ovom forumu znalci su stvarno iznesli mnogo dobrih ideja i podjelili nesebično svoje znanje i iskustvo. Oni su razlog zbog kojeg sam se prošle godine odlučio za prepravak Buderusice sa lože na pelete. I nije mi žao. U raznoraznim trgovinama stručnjaci su me odgovarali od toga, ali pošto nisu baratali argumentima nisu uspjeli.

Što se tiće potrošnje teško mi je o njoj govoriti, jer koristim pelete u kombinaciji sa klimom. To znači da svako jutro kresnem klimu (osim kad su veliki minusi) dok se ukućani ne izvuku iz kreveta i odu u školu/na posao. Poslijepodne piće peleti do navećer. Peć se ne isključuje noću i ujedno se koristi za PTV. Do danas je prošlo nešto više od 3t peleta. Neka do kraja zime potrošim još 1t, ja zadovoljan. To je nekih 6000 kn.

I sada poanta:Ovako, za 7000 sam kupio CM pelet set, prepravio cisternu, prepravio vrata peći i kupio pelete i već mi se sad sve to isplatilo, a još nije gotova prva sezona grijanja. Peć čistim dva put tjednom, pelete dosipavam dva put tjedno.
Možda je CM kahlica, možda se rešetka zapunjava pepelom, ali za sada radi bez greške i jedino zbog čega bi stao je kad bi nestalo goriva

Kao što sam već pred nekoliko stranica napisao, volio bi imati i pufer i malog miceka i mišventile i poddimenzioniranu peć i sve te ljepote o kojima smo sve ovo vrijeme diskutirali, ali ne vidim gdje mi je tu računica i kada će mi se sve to isplatiti. Da slučajno imam viška love grijao bi se na ložu i prst u uho.
.
evo opet dolazimo do onog dok meni g ramzay veli da je ovo proturanje kotlova na lož u pelet grijanje ja i dalje tvrdim kotao je kotao a plamenik je plamenik
ivek-k is offline  
Old 20.03.2013., 22:25   #4271
a kaj je s mojom kotlovnicom?Sve je super ili je toliko lose da nije vrijedno komentara?
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 22:34   #4272
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
evo opet dolazimo do onog dok meni g ramzay veli da je ovo proturanje kotlova na lož u pelet grijanje ja i dalje tvrdim kotao je kotao a plamenik je plamenik
u cm su rekli da ako kombiniram eko-cup s pelet plamenikom nema nis od garancije.Cak vele da su i sami eksperimentirali s tim i da to nije uro.dilo plodom.Ciscenju je otezano a i novi eko -ckp imaju turbuflatore pa im je iskoristivost poboljsana
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 22:42   #4273
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
a kaj je s mojom kotlovnicom?Sve je super ili je toliko lose da nije vrijedno komentara?
ja nebi tak ali opet to je moje individualno mišljenje ja bi radije uzeo CAS BS 1000 sa premnikom u sebi spojio peć na taj način da krug od peči ide na način da je topli vod vezan na gornju bočnu cijev a povrat na drugu gornju i prvu donju cijev na taj način po zimi peletama griješ cijeli spemnik ventil na drugoj cijevi zatvoren po ljeti ventil na donjoj cijevi zatvoren griješ samo spremnik sanitarne vode i ako si dobo pročital sve postove videl buš da ljudi sa EKO-CKP i nisu baš zadovoljnji kaj se tiče iskoristivosti no to je moje mišljenje a ja poštujem svačije
ivek-k is offline  
Old 20.03.2013., 22:45   #4274
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post


Da malo ponovimo gradaivo , gornji se dijagram odnosi na temperaturne uvjete stotinjak gradova u njemačkoj , te je do sada ušao kao takav u EU normu, budem dao link i na to, a za sada pogledajmo šta nam to europćani preporučuju.

Oni kažu da naša kuća troši punu snagu kotla samo 6 dana godišnje, a sa 83 % snage radi 19 dana.

Preporuka je da se ta vršna opterečenja rješavaju umatanjem u deku ili dopunskim sustavom grijanja , kaminom , ili elektrogruijaćima .

Uzmimo dakle da se grijanje svjesno napravi podimenzionirano i da se umjesto kotla od 10 kW svjesno ugradi kotao od 6 kW.

Taj kotao bi onda radio 130 dana na punoj snazi ( potpuno optimalno i vjerojatno trajno bez pali gasi sa peletima )

Taj bi kotao sa pola snage radio još 60 dana i smatram da je to realno ostvarivo u bilo kojem sada prisutnom kotlu na našem tržištu.

Ostatak vremena od 40 dana bi taj kotao patio i sebe i svog vlasnika sa nekom bitno smanjenom snagom, ali tu je zato spremnik topline i nešto malo solarnog , te bi se moglo to dosta dobro organizirati.

U svakom slučaju ne preporučam trpanje "svih jaja u jedan koš" nego onako kako sam rekao božićni i ini zimski blagdani uz vatricu kamina ili uz dekicu , a ostatak vremena racionalno sa peletima i suncem.
Ucemu je smisao high tech grijanja koje i masno kosta ako se moram zamatati u deku kad je zima i drhtati u kupaoni kad izidjem iz tusa? Ovdje se vise radi o tome da kotao radi fino i ne muci se aja sam kupio njega a ne on mene. Kuzim ja sve o cemu se pise ali treba naci neku sredinu izmedju dvije krajnosti.
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 23:07   #4275
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
Ucemu je smisao high tech grijanja koje i masno kosta ako se moram zamatati u deku kad je zima i drhtati u kupaoni kad izidjem iz tusa? Ovdje se vise radi o tome da kotao radi fino i ne muci se aja sam kupio njega a ne on mene. Kuzim ja sve o cemu se pise ali treba naci neku sredinu izmedju dvije krajnosti.

ivek-k is offline  
Old 20.03.2013., 23:14   #4276
dobro Ivek,u tom slucaju mi navodno treba jos jedan kolektor. Zasto Ramzey veli daje to zastarjelo rjesenje? U cm su rekli da je bolje odvojiti solar od spremnika. Naveli su vise razloga. Po njima jeCAS-BS sretno rjesenje ako imam solarnu potporu grijanju u nekim prijelaznim razdobljima a ja imam u planu pripremu sanitarne vode.
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 23:19   #4277
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
evo opet dolazimo do onog dok meni g ramzay veli da je ovo proturanje kotlova na lož u pelet grijanje ja i dalje tvrdim kotao je kotao a plamenik je plamenik
Ok ! ne proturaš. Ispravljam navod . u postu u kom si hvalio CM kotao na ložu nije bilo baš potpuno jasno da preporučaš taj kotao sa plamenikom na pelet .

Inače ti je ideja ok. Slažem se da je kotao tipa EKO -CUP sa velikom komorom izgaranja i horizontalnim VBR om sa turbulatorima puno bolji kotao i sa puno većim stupnjem djelovanja od EKO -CK .

Inače mi je muka od pisanja ovih glupih EKO CUP pa EKO CK kratica to je tako nemaštovito i glupo da samo oni iz tirkizne dinastije to razlikuju.

Kraj tako lijepih ženskih imena koja se lijepo pamte i stvaraju ugodnu vizualizaciju ( da sad ne reklamiram neke firme sa ženskim imenima ) ja kad pročitam ovo CUP prvo pomislim na SUP odnosno na UDBU ( jugoslavensku tajnu političku policiju ) , a ono CK me podsjeća na partijski komitet gdi sam redoviti išao da čujem svoje mišljenje.

Toliko o kraticama .

E sad ono drugo važnije pitanje .

Prije par godina je moj najbliži suradnik odlučio da prekine grijanje na ložu, ali ne samo tako preko noći. Prije prekida pola zime radio iz karnistera i pratio svakodnevno potrošnju lože, te je na taj način stvorio svoju internu bazu podataka o energetskim potrebama svoje kuće.

Do druge zime je nastao neki poremećaj u cijenama energije te je računica pokazala da mu je naj bolja varijanta grijanje na noćnu tarifu struje i akumulaciju energije u podno , u zidove , i u spremnik topline. Mislim da je tako grijao čak dvije sezone, a onda se HEP dosjetio i nešto promijenio u tarifi pa je ispalo grijanje na struju skupo.

Bio je on ugradio i brojilo struje tako da je znao u bobu kolko mu kuća troši po danima i satima kroz cijelu sezonu grijanja. Naoružan sa svim tim podacima otišao je u Macinec (po svoje mišljenje ) i vratio se sa mrcinom od 25 kilowata. Ne znam koji su argumenti presudili , možda neka bujna plavuša, ali su mu ga fakat uvalili, i to onako žestoko do jaja.

Dakle sa tom mrcinom on grije kuću koja troši između 3 i 5 kilowata i čeka da se konačno tirkizna dinastija smiluje i pusti u prodaju PEL TEC i to onaj najmanji od 12 KiloWata , a mrcinu će uvaliti strini, koja grije kuću i plastenik.

Dakle poučeni sa svim tim iskustvima prije dvije godine smo počeli propagirati kotlove manje snage i uporabu spremnika topline jer jedino on može stabilizirati rad predimenzioniranog kotla. Shodno tome smo i prijatelju Darku koji grije 250 m2 ( Darkova Kotlovnica ) sugerirali da kupi najmanji CM Centro Mini od 14 kW.

Nije baš išlo sve po planu , jednostavno se stvar otegla, malo panike, malo rana zima i Darko je potražio majstora centralaša da makne kotao na ložu i montira Minija .

I dođe lokalni šerif i kaže da on to govno od kotla ne želi montirati, da se tu neko debelo zajebo u proračunu i da tu ispod 35 kilovata nema šanse, i tako se kod Darka izređalo još par šerifa, dok napokon taj mali kotao nije postavljen i pušten u pogon.

Prije dvije godine pred Božić , sam se i ja morao angažirati, oko jedne bezvezarije , kotao je bio prejak , a moj suradnik ga nije mogao obuzdati , jednostavno zato što je dimnjak bio previsok i prejak i dimnjak je vodio svoju politiku.

Nakon silnog natezanja i peripetija sa parametrima u pelet setu, ugradnjom šamotne surle ( jedne od dvije prodane u Hrvatskoj ) je dimnjak obuzdan i kotao smiren.

Dakle da podvučemo crtu, moji suradnici sa svojim iskustvom i nekim renomeom kojeg sam ja ovdje izgradio , mogu reći ovdje ide kotao od 5 kiloWata , a ti dragi investitoru uzmi ili ostavi.

Dakle nema rasprave sa nama, kod nas ne prolazi varijanta dodaj na -15 još -5 stupnjeva za svaki slučaj , toga nema.

Drugi je problem što na našem tržištu nema malih kotlova na pelet pa smo prisiljeni čarobirati i izmišljati toplu vodu sa smanjivanjem veličine rosta i usporavanjem puževa kod CM plamenika .

Dok se malo odmorimo od Frankfurta i sajma grijanja, naravno i kobasa i onih silnih krigli pive, budemo napravili jedan mali presjek događaja i trendova u svijetu centralnog grijanja na pelete, i zanimljivo plavih anđela na ložu
ramzay is offline  
Old 20.03.2013., 23:33   #4278
S kojim kotlo konkretno da idem. mini je naj manji koji postoji? u ovoj prici o prejakom kotlu ni veliki sprmnik ne pomaze?
RobyH is offline  
Old 20.03.2013., 23:35   #4279
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
dobro Ivek,u tom slucaju mi navodno treba jos jedan kolektor. Zasto Ramzey veli daje to zastarjelo rjesenje? U cm su rekli da je bolje odvojiti solar od spremnika. Naveli su vise razloga. Po njima jeCAS-BS sretno rjesenje ako imam solarnu potporu grijanju u nekim prijelaznim razdobljima a ja imam u planu pripremu sanitarne vode.
ovakvo je moje mišljenje kaj se tiče solarne potpore ako imaš sve u jednom kad ima sunca griješ po ljeti prvenstveno sanitarnu vodu jer je ona na najvišoj točki a kak je poznato topla voda se diže gore višak topline grije centralnu vodu tak da ti kolektor uvijek radi nema pauze kad zagrije sanitarnu vodu a ujedno zimi kad ima sunca ono ti je potpora centralnom grijanju i grijanju sanitarne vode ako imaš odvojene sustave kad kolektor ugrije sanitarnu vodu ode u blokadu tj isključi se i kolektor stoji zabadava a kaj se tiče CM razmisli si logički CAS-BS 1000 =9800kn a CAS 1000 + STEB 300 =5400 + 8980 pa mi reči zakaj u centrometalu nude posebno a ista stvar je i u razliki u cijeni kotla EKO CKP 14 i EKO CUP 18 6040 - 4320 za razmisliti pozdrav
cijene su iz cjenika termometal rijeka u mojoj firmi daju na CM 25% rabat
ivek-k is offline  
Old 20.03.2013., 23:59   #4280
ovim tempom diskutiranja i opcenitog bilo bi dobro ili ne valja necu daleko stici. DALI previse trazim ako zamolim da mi Vi g Ramzey konkretno napisete kupi tu pec taj spremnik solar spoji tak itak pa da i ja i drugi na forumu imamo sliku sta i kako. POJEDNOSTAVITE malo to sve skupa nama laicima dajte konkretan plan i to je to.Postujem i cijenim struku vidim da znate o cemu govorite ali nemam koristi od dijagrama i strucnih termina koje ja i 90 posto ljudi ovdje uopce ne razumijemo. ne reklamira se nikoga vec jednostavno objasnite kako da ja instaliram tu snagu od 3kw o koju ste predlozili? Kakva je to pec i sta se kod nas moze kupiti i ugraditi da bar priblizno bude to sto treba biti? Dali spremnik moze malo pomoci da se ta prevelika snaga malo apsorbia i spremi a da se ne gubi kojekuda?Nadao sam se da je ovaj forum zamisljen da strucnjaci pomognu nama laicima da ne radimo gluposti s prevelikim snagama i neznam cim,da nas ne veslaju prodavaci i instalateri bez znanja o tome sto prodaju i instaliraju. IZGLEDA MI DA I NIJE BAS TAKO i covjek koji dobronamjerno pita bude ostavljen na milost i nemilost ;zlikovcima;gore navedenim
RobyH is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.