Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 16:09   #201
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
imam obješene kože ali sam sastvaio takav trening da u roku 6 mjeseci očekujem potpuno zatezanje
Tzv "dr Glumicic" trening ili?
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:21   #202
Mislim da ti je pametnije prvo raditi na dobivanju mišićne mase (to ide puno lakše ako imaš i sala), a kad nabaciš dovoljno mišića onda krenuti sa gubljenjem sala.

Kombiniranjem i jednoga i drugoga (pogotovo ako krećeš od nule) ćeš sporije doći do konačnog rezultata, a i ne vidim puno smisla u tome da tijekom jednog tjedna naizmjence radiš i anaerobne i aerobne vježbe, jer za ove prve moraš što više jesti, dok ove druge radiš sa smanjenim režimom prehrane.

Osim toga, i anaerobne vježbe, sa odgovarajućim režimom prehrane, imaju za posljedicu i gubitak masnog tkiva (naravno, ni blizu tako velik kao kod aerobnog vježbanja).
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:49   #203
Quote:
Martin kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je pametnije prvo raditi na dobivanju mišićne mase (to ide puno lakše ako imaš i sala), a kad nabaciš dovoljno mišića onda krenuti sa gubljenjem sala.

Kombiniranjem i jednoga i drugoga (pogotovo ako krećeš od nule) ćeš sporije doći do konačnog rezultata, a i ne vidim puno smisla u tome da tijekom jednog tjedna naizmjence radiš i anaerobne i aerobne vježbe, jer za ove prve moraš što više jesti, dok ove druge radiš sa smanjenim režimom prehrane.

Osim toga, i anaerobne vježbe, sa odgovarajućim režimom prehrane, imaju za posljedicu i gubitak masnog tkiva (naravno, ni blizu tako velik kao kod aerobnog vježbanja).
bolje je ne reci nista nego reci glupost
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:36   #204
-T-,

Možeš li mi malo pojasniti što je to toliko glupo u podebljanom dijelu citata moga odgovora?
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:03   #205
Quote:
Martin kaže: Pogledaj post
-T-,

Možeš li mi malo pojasniti što je to toliko glupo u podebljanom dijelu citata moga odgovora?
Sve
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:07   #206
ja bi potpisao sve što je martin rekao
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:08   #207
_T se malo pravi pametan pusti ga proči će ga
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:09   #208
Quote:
-T- kaže: Pogledaj post
Sve
Decko se samo krivo izrazio.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:12   #209
moš misliti
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:20   #210
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
_T se malo pravi pametan pusti ga proči će ga
Takav je dan Vidra...nesto mi mozdak trokira danas pa izbacuje gluposti, valjda od previse vlage u glavi...

(to se odnosilo na moje opce stanje svijesti , odgovor "sve" i dalje stoji)
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:34   #211
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
inače trener plivanja mi prigovorio da moram nabiti 5 kg nečega u mjesec dana jer sam mršav kreatin je tu i punoj priparavnosti spreman za uporabu
Prestani sa svim treninzima a nastavi s istim unosom kalorija i garantirano ces dobiti 5 kg "necega" (a vjerojatno i vise)

Salu na stranu, sumnjam da ces s creatineom dobiti 5 kg u mj dana. Ja na svoju kilazu toliko ne dobijem u mj dana, a zbilja dobro reagiram na creatine...Al navijam da ti uspijes
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:37   #212
trebam 5 kg na vazi dobiti
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 08:37   #213
Quote:
-T- kaže: Pogledaj post
Sve
Znači, ti smatraš da će izrazito mršave osobe nabaciti mišićnu masu znatno brže od onih osoba koje imaju nešto (ne pretjeranoga) viška masnog tkiva?

Svaka čast, ti onda znaš nešto što niti jedan sportaš ne zna, ima bit da svi rade naopako.



Kombinacija anaerobnih i aerobnih vježbi ima smisla tek onda kada dođeš u fazu da si zadovoljan sa dobivenom mišićnom masom i krećeš na 'čišćenje' masnog tkiva, ali za nekoga tko je nabacio par kilograma viška i htio bi ojačati i izgubiti višak masnog tkiva, puno efikasnije je raditi isključivo anaerobne vježbe (dok ne dođe u gore spomenutu fazu).

Uostalom, netko tko ima višak kilograma, a koji nije uzrok hormonalnog poremećaja, ta kila može skinuti i bez ikakvog vježbanja, isključivo prehranom (jedino što ne može očekivati rezultate u roku od mjesec dana).
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 09:45   #214
Quote:
Martin kaže: Pogledaj post
Znači, ti smatraš da će izrazito mršave osobe nabaciti mišićnu masu znatno brže od onih osoba koje imaju nešto (ne pretjeranoga) viška masnog tkiva?

Svaka čast, ti onda znaš nešto što niti jedan sportaš ne zna, ima bit da svi rade naopako.
Ali visak masnog tkiva uopce nema efekta na stjecanje misicne mase, dapace, visak masnoca proizvodi vise estrogena pa je dobivanje sporije. Ono kaj ti valjda mislis jest pojam 'mase' kada osoba mora biti na anabolicnoj dijeti i riskirati malo vise sala.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:19   #215
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ali visak masnog tkiva uopce nema efekta na stjecanje misicne mase, dapace, visak masnoca proizvodi vise estrogena pa je dobivanje sporije. Ono kaj ti valjda mislis jest pojam 'mase' kada osoba mora biti na anabolicnoj dijeti i riskirati malo vise sala.
Ajde Martine procitaj boldano.....dva puta!
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:38   #216
Quote:
Martin kaže: Pogledaj post
Kombinacija anaerobnih i aerobnih vježbi ima smisla tek onda kada dođeš u fazu da si zadovoljan sa dobivenom mišićnom masom i krećeš na 'čišćenje' masnog tkiva, ali za nekoga tko je nabacio par kilograma viška i htio bi ojačati i izgubiti višak masnog tkiva, puno efikasnije je raditi isključivo anaerobne vježbe (dok ne dođe u gore spomenutu fazu).
Nebi li bilo bolje i brze da to dvoje spojis u jedno pa izbjegnes nakupljanje prekomjernog masnog tkiva? Istina da bi ti se cinilo da sporije napredujes jer svi oko tebe bujaju u salu .

Imas pravo, treba se udebljati 10 kg pa smrsaviti 8 kg da bi to mogao nazvati "pravim" trening programom. Glupo bi bilo ici polako pazeci da ne nakupljas puno masnoca uopce se ne dovodeci u situaciju da moras skidati masnoce.

Restriktivne dijete su inace odlicna stvar u kojima svi uzivaju i jedva cekaju razdoblje uskracivanja ugljikohidrata popracenog s hrpetinom aerobnih i anaerobnih treninga.

To sto ti treniras po sistemu "masa-definicija" unutar kojih su oba razdoblja prepuna pretjerivanja (prvo razdoblje-pretrpavanje ugljikohidratima, niska aerobna aktivnost zbog koje se osjecas tromo ili jednostavno debelo, ok ti ces to vjerojatno nazvati jakim itd.; drugo razdoblje-uskracivanje ugljikohidratima, visoke aerobne aktivnosti koje nakon tromog razdoblja prepunog trpanja hrane pase kao nogom u guzicu) ne znaci da je to najbolji nacin niti jedini. Za tijelo je bolje sto manje stresa. Neznam zasto je to svima jasno kad je stres na poslu, u kuci i sl. u pitanju a nejasno kad je stres na tijelo u pitanju - jer raditi tolike promjene u tijelu je bas to, stres! Zadovoljstvo posjedovanja isklesanog tijela kroz CIJELU godinu valjda netrebam niti napominjati.

Na kraju ocito zaboravljas da vecina posjetitelja ovog dijela foruma nisu profici sa snovima o +40 kg ciste misicne mase vec prosjecni posjetitelji teretana i sl. ispunjeni zeljom za posjedovanjem lijepog isklesanog tijela cijim obrisom su zadovoljni kad se ujutro pogledaju u ogledalu ili obuku najdrazu majicu/hlace/haljinu.

Ispravite me ako grjesim, svi. Ili jos bolje, da napravimo anketu tko se slaze sa ovime sto sam napisao a tko s Martinovim? Evo demokracija na djelu
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:06   #217
Quote:
-T- kaže: Pogledaj post

Ispravite me ako grjesim, svi. Ili jos bolje, da napravimo anketu tko se slaze sa ovime sto sam napisao a tko s Martinovim? Evo demokracija na djelu
Meni puno ljepše,lakše,zdravije i logičnije izgleda ovaj način koji si ti naveo.
Mana mu je jedino valjda što se sporije dobiva masa i teže je nabiti neku veliku količinu mišića,ali takva pretjerivanja i žurbe i tako nisu potrebne velikoj većini.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:24   #218
-T-,

Nigdje nisam rekao da netko treba nabaciti 10 Kg, pa zatim skinuti 8 Kg. Isto tako ne govorim ni o tome da svatko treba vježbati po programu profesionalnih sportaša ili body-builder-a.

Govorim upravo o prosječnim osobama koje žele krenuti u teretanu kako bi postigle dva cilja: skidanje sala i povećanje (i definicija) mišićne mase. Te osobe u pravilu imaju vrlo slabo razvijene pojedine mišićne skupine (velika većina ljudi uopće nemaju razvijen tricepse ili npr. trbušne mišiće jer ih gotovo nikako ne koriste). Takvim osobama bih preporučio da se u početku vježbanja ne zamaraju skidanjem masnog tkiva, nego da rade isključivo anaerobne vježbe, uz odgovarajuću prehranu (povećani unos ugljikohidrata prije samog vježbanja, i povećani unos proteina za večeru) i način života (što više odmaranja tj. po mogućnosti odspavati sat vremena tijekom dana).

Tek kada se postigne zadovoljavajući rezultat tj. tijelo dovode u dobru formu, onda se može krenuti sa kombiniranjem anaerobnih i aerobnih vježbi, i to na način da se aerobne vježbe izvode neposredno nakon anaerobnih, kada je potrošen sav glikogen u tijelu i organizam mora 'otapati' masno tkivo za dobivanje potrebnih ugljikohidrata.

Iako se ti očito ne slažeš, mislim da je početniku puno lakše, i manje stresno, najprije početi sa anaerobnim vježbanjem, nego odmah krenuti i sa anaerobnim i sa aerobnim vježbanjem.

Nikad nisam bio za restriktivne dijete, u stvari nisam pobornik nijedne dijete, barem ne u onom smislu kako to većina shvaća, a to je da je dijeta privremeni režim prehrane sa smanjenim unosom ugljikohidrata i/ili masnoća ('ne-dijetu' ili UN-dijetu kako je mnogi pogrešno nazivaju, da i ne spominjem).

Za održavanje lijepo oblikovanog tijela, osim vježbe potrebno je trajno se pridržavati određenog načina prehrane, što je većini ljudi vrlo teško, što zbog tempa života i tradicije koja nas uči o tri obroka koji se često zbog poslovnih obaveza svedu na jedan jedini, što zbog relativne skupoće kvalitetnih namirnica, što zbog reklama koje nas svakodnevno bombardiraju prikazujući 'junk-food' poželjnom hranom.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:47   #219
O ovome se većinu već zna ali nije loše ponoviti gradivo:
http://www.fitness.com.hr/savjeti/pr...tabolizam.aspx

Martine,koliko podrazumjevaš pod ovim(vremenski i u mišićnoj masi):
''Tek kada se postigne zadovoljavajući rezultat tj. tijelo dovode u dobru formu, onda se može krenuti sa kombiniranjem anaerobnih i aerobnih vježbi''
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:56   #220
Quote:
Martin kaže: Pogledaj post
-T-,

Nigdje nisam rekao da netko treba nabaciti 10 Kg, pa zatim skinuti 8 Kg. Isto tako ne govorim ni o tome da svatko treba vježbati po programu profesionalnih sportaša ili body-builder-a.

Govorim upravo o prosječnim osobama koje žele krenuti u teretanu kako bi postigle dva cilja: skidanje sala i povećanje (i definicija) mišićne mase. Te osobe u pravilu imaju vrlo slabo razvijene pojedine mišićne skupine (velika većina ljudi uopće nemaju razvijen tricepse ili npr. trbušne mišiće jer ih gotovo nikako ne koriste). Takvim osobama bih preporučio da se u početku vježbanja ne zamaraju skidanjem masnog tkiva, nego da rade isključivo anaerobne vježbe, uz odgovarajuću prehranu (povećani unos ugljikohidrata prije samog vježbanja, i povećani unos proteina za večeru) i način života (što više odmaranja tj. po mogućnosti odspavati sat vremena tijekom dana).

Tek kada se postigne zadovoljavajući rezultat tj. tijelo dovode u dobru formu, onda se može krenuti sa kombiniranjem anaerobnih i aerobnih vježbi, i to na način da se aerobne vježbe izvode neposredno nakon anaerobnih, kada je potrošen sav glikogen u tijelu i organizam mora 'otapati' masno tkivo za dobivanje potrebnih ugljikohidrata.

Iako se ti očito ne slažeš, mislim da je početniku puno lakše, i manje stresno, najprije početi sa anaerobnim vježbanjem, nego odmah krenuti i sa anaerobnim i sa aerobnim vježbanjem.

Nikad nisam bio za restriktivne dijete, u stvari nisam pobornik nijedne dijete, barem ne u onom smislu kako to većina shvaća, a to je da je dijeta privremeni režim prehrane sa smanjenim unosom ugljikohidrata i/ili masnoća ('ne-dijetu' ili UN-dijetu kako je mnogi pogrešno nazivaju, da i ne spominjem).

Za održavanje lijepo oblikovanog tijela, osim vježbe potrebno je trajno se pridržavati određenog načina prehrane, što je većini ljudi vrlo teško, što zbog tempa života i tradicije koja nas uči o tri obroka koji se često zbog poslovnih obaveza svedu na jedan jedini, što zbog relativne skupoće kvalitetnih namirnica, što zbog reklama koje nas svakodnevno bombardiraju prikazujući 'junk-food' poželjnom hranom.
sada ti ja lažem da bacaš bombe svako ima razvijene trbušne mišiće a to što su ispod pojasa za spašavanje to je druga stvar, sami ti mišišići su najmučeniji jer sudjeluju u skoro svim pokretima koje čovjek izvodi ( trčanje skakanje,hodanje pa i uspravno stojanje ovisi o snazi trbušnih mišića ) naravno za uspravno stojanje jednako su važni i mišići donjeg dijela leđa a što se tiče tricepsa svaki čovjek ih ima a to što nisu hipertrofirani to je posljednica nevježbanja ali i ne treba biti jer ljudi koji imaju ubojito tijelo
a u teretanu nisu kročili prva stvar je genetika koja kod mene malo šteka ali ajde nitko nije savršen s druge strane 80% svega je prehrana nemoj se čuditi ako ljudi nemanu mišiće jer svakodnevno u sebe trpaju prazne kalorije čips pomfrit alkohol....
s druge strane važan je trening koji potiče rast mišića , a još važniji je je i sam odmor koji dajemo mišićima za regeneraciju jer je tijelo tokom treninga doživjelo šok i da bi se zaštitio od šoka za sljedeći put potiće rast novih mišićnih vlakana
eto toliko od mene
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.