Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 23:13   #1
Garancija

U slućaju kad kupim neki aparat koji ima garanciju recimo dvije godine, i ako mi se aparat pokvari nakon npr, šest mjeseci nosim ga u servis na popravak. Nakon popravka , dali meni garancija na taj aparat vrijedi preostalih godinu i pol ili opet dvije godine? Molim bez pogađanja ili pretpostavki , tražim točan odgovor.
Hvala
odalv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:03   #2
Kad sam nosio printer na garanciju da zamjene glavu pisača, nije mi se računala ponovno već samo što je ostalo. Kad sam nosio ručni sat na garanciju jer je prestao raditi, garancija se je resetirala.

Tako da sudeći prema mojim iskustvima PRETPOSTAVLJAM da je za svaki proizvod drugačije i da to određuje već tko određuje garanciju.

U svakom slučaju to je nešto o čemu ti prodavač nesmije lagati i nešto na što će ti udruga za zaštitu potrošača moći dati brz i konkretan odgovor.

Čini mi se da i odgovor na tvoje pitanje stoji u svakom garancijskom listu koji dobiješ uz proizvod, ali pošto nisam doma nemogu sad to provjeriti.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:39   #3
U normalnom slucaju, garancija se ispocetka racuna samo na onaj dio, koji je u servisu popravljen/zamijenjen.
Ako (na primjer) odneses u servis perilicu, oni (na primjer) promijene lezaj na bubnju, onda na lezaj imas dvije godine garancije, na ostatak perilice se to ne odnosi.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.