Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2006., 07:18   #1
Exclamation EL. protočni bojler Končar

Ugradio bi protočni bojler u kuhinju snage 5 kw, te bi molio ako ima ugrađen takav da mi da savijet.Koliko je zagrijanost vode, moguči kvarovi i nedostaci.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 08:25   #2
Bježi od toga kao od . Neznam nikog tko je s tim bio zadovoljan. Ukratko čista koma, kvari se ko blesav, problem kamenca, problem priključka struje, a na kraju voda mlaka. 100 puta bolje rješenje mali 10l bojler ispod pulta. Pozdrav
tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 13:48   #3
Quote:
Trapko kaže:
Ugradio bi protočni bojler u kuhinju snage 5 kw, te bi molio ako ima ugrađen takav da mi da savijet.Koliko je zagrijanost vode, moguči kvarovi i nedostaci.
Pitaj direktora njihove porizvodnje ima li ga on? Eee ako ima onda kupuj
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 05:38   #4
Quote:
droljko kaže:
Pitaj direktora njihove porizvodnje ima li ga on? Eee ako ima onda kupuj
i ako kaze da ima nemoj mu vjerovat...
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 15:30   #5
ja bi si to u kupaonu stavila....jel valja tamo šta..ili obični električni da stavim?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 00:10   #6
Imam u kuhinji Končarov od 3,5 kw i zadovoljan sam njime. Radi četiri godine i nemam s njim problema.

Žao mi je što nisam kupio jači jer je razlika u cijeni bila minimalna. Tko mi je kriv kad sam slušao trgovkinju koja je tvrdila da je ovo sasvim dovoljno.
5 kw je bolje rješenje jer se može postići veći protok toplije vode.

Razlog zašto sam ga postavio u kuhinju je jednostavan. Topla voda u kuhinji mi gotovo ne treba jer perilica ionako radi svoj posao. A za par puta tjedno je sasvim dovoljan i ovakav protočni bojler.
Ipak ga ne bih stavljao u kupaonu jer mislim da je potrošnja tople vode tamo veća i sumnjam da bi bio isplativ u odnosu na "standardni".
Kao još jednu prednost bih naveo njegovu veličinu. Znatno je manji od klasičnog što može biti bitno kod manjih kuhinja.

P.S. Ne radim u Končaru i nitko iz moje obitelji nije povezan na bilo koji način s tom tvornicom. Dakle. nisam u sukobu interesa.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 06:34   #7
Za kupaonu postoji daleko veči izbor protočnih bojlera samo ako u kuči imaš trofaznu struju. Moj savijet i savijet prodavača je Junkers min 11kw koji radi na 3f. Jedini problem Ti može činiti promijena instalacije do bojlera.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:39   #8
ma sve instalacije će se mijenjati... al mislim da sam odustala od tog protočnog... i uzeti obični od 50L.. s dobrom izolacijom
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 20:39   #9
Instalirao i za sada veoma zadovoljan.Tople vode ima i previše kod manjeg protoka.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:16   #10
Ej, Trapko i ja sam razmišljao o ugradnji ovakvog protočnog bojlera ali ja imam monofaznu struju u stanu pa mislim da mi je ovaj od 5 kw malo pre jak. Instalacija u kuhinji je zaseban vodič za bojler 3x2,5 kvadrata spojena na osigurač od 16A. Daj malo vidi kako je kod tebe, jer sam mislio ugradit bojler od 3,5 kw ali me malo strah da ce bit pre slab. Inače za pranje suđa koristimo perilicu.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:33   #11
To je nova generacija bojlera i nisu više potrošači struje ko starinski. Nekada je trebala i do 6 kvadrata žice sada je dovoljno 3x2,5 i osigurač 16 (20) zavisi malo i o naponu elektre što i nema velikog utjecaja. 5 kw ne znači i stvarnu potrošnju, a priča o limitatoru ostavi za malu dijecu što navodi "plimpi".Temperatura vode i po zimi ne prelazi desetak stupnjeva iznad nule, jer ovi genijalci poma nemaju da se voda ledi na tem. O stupnja celzija. Uz korištenje perilice suđa tple vode stvarno dovoljno i iskorištenost bojlera odlično.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:21   #12
Quote:
Trapko kaže:
To je nova generacija bojlera i nisu više potrošači struje ko starinski. Nekada je trebala i do 6 kvadrata žice sada je dovoljno 3x2,5 i osigurač 16 (20) zavisi malo i o naponu elektre što i nema velikog utjecaja. 5 kw ne znači i stvarnu potrošnju, a priča o limitatoru ostavi za malu dijecu što navodi "plimpi".Temperatura vode i po zimi ne prelazi desetak stupnjeva iznad nule, jer ovi genijalci poma nemaju da se voda ledi na tem. O stupnja celzija. Uz korištenje perilice suđa tple vode stvarno dovoljno i iskorištenost bojlera odlično.
ha ha ha i što veliš kod nove generacije bojlera su primjenjene neke nove spozanje iz termodinamike Hebeš staru nauku o toploti sad je novo vrijeme pa tako i nova nauka( jest da za nju nije nitko čuo osim tebe ali neka to ostane tvoja mala tajna)

I ovo mi je zanimljivo da 5kw nije ustvari 5 nego mnogo mnogo manje,valjda

Temperatura vode preko zime nikada ne pada ispod "0" tu si u pravu no temperatura se kreće (u odnopsu na ljeto) u rasponu od +4 do + 25 . Razlika od 20 stupnjeva je OGROMNA, ali ti to još nisi spoznao
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 08:52   #13
Ovaj Trapko od kuda crpi "znanje"
U toj plastičnoj kocki nalazi se, u kanalima kojima teče voda, najobičnija GOLA cekas žica koja zagrijava vodu. Plastični keks se ne može otopiti jer temp. nikada ne pređe 50 C i NIKADA se ne uključuje ako nema protoka - protočna sklopka. Tako je građen (mislim da se zove) STIEBEN bojler.
ELTRON firma ima balreni rezervarčić od oko 0,8 l u koji su smještena tri grijača da skoro ne možeš ugurati čačkalicu.
TOBI ima bakrenu cijev 8 mm smotanu u krug na koju je cijelom dužinom zavaren grijač.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 08:21   #14
Quote:
Trapko kaže:
To je nova generacija bojlera i nisu više potrošači struje ko starinski. Nekada je trebala i do 6 kvadrata žice sada je dovoljno 3x2,5 i osigurač 16 (20) zavisi malo i o naponu elektre što i nema velikog utjecaja. 5 kw ne znači i stvarnu potrošnju, a priča o limitatoru ostavi za malu dijecu što navodi "plimpi".Temperatura vode i po zimi ne prelazi desetak stupnjeva iznad nule, jer ovi genijalci poma nemaju da se voda ledi na tem. O stupnja celzija. Uz korištenje perilice suđa tple vode stvarno dovoljno i iskorištenost bojlera odlično.
A što s limitatorima? zašto za malu djecu?
Jel ne vjeruješ da ćemo svi imat limitatore, ili jednostavno misliš da u ovom problemu bojlera od 5kW to nema veze?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 17:05   #15
Quote:
plimpi kaže:
A što s limitatorima? zašto za malu djecu?
Jel ne vjeruješ da ćemo svi imat limitatore, ili jednostavno misliš da u ovom problemu bojlera od 5kW to nema veze?
Za ugradnju limitatora na jednofazni prriključak treba ti snaga od približno 7 kw
i to nekakav minimum.Ako češ koristiti el energiju za kuhanje, pranje, pečenje, zagrijavanje vode morati če se dobro razmisliti priključnu snagu limitatora. Za sada nema naznaka za ugradnju od strane elektre, jedino na novo priključenim potrošačima.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:21   #16
Quote:
Trapko kaže:
Instalirao i za sada veoma zadovoljan.Tople vode ima i previše kod manjeg protoka.

A kad stignu pingvini i živa na -20???
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 08:11   #17
Bjež' te od toga!
Uskoro ćemo svi imat limitatore, a najjači mogući priključak za kućanstva će biti 7,7 kW. Pa sad zamislite kako će se bojler od 5kW uklopit u to...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 09:48   #18
Protočni bojler po fazi može imati 3,5 kW (to je oko 16 A). Za kuhinju je dovoljan. Jedino će u zimi (jer je zimi voda hladna) trebati smanjiti protok da bi se dobila dovoljna zagrijanost vode. 2,5 mm2 zadovoljava potrebu za 16 A.
Ja sam zadovoljan, imam TOBI 30-tak godina.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 19:26   #19
Sa drvodijelcima nema svrhe razgovarati o elektrici jer oni još uvijek gledaju TV sa lampama?????
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 19:38   #20
Quote:
Trapko kaže:
Sa drvodijelcima nema svrhe razgovarati o elektrici jer oni još uvijek gledaju TV sa lampama?????
Možeš li ti nama da objasniš u čemu je tajan ove nove generacije protočnih bojlera, pusti prepucavanj i uvrede. Evo svi smo naćulili uši da od jednog genija čujemo kako je končar ustvari izmislio perpetummobile
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.