Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2011., 17:57   #1
Gledanje u oči

mozda ima negde tema ali ne nadjoh

jel gledate ljude u oci....nepoznate i poznate......?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:32   #2
Ne volim gledat ljude u oči, pa više-manje to izbjegavam.
__________________
"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."
Cup&Cake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:36   #3
Quote:
Cup&Cake kaže: Pogledaj post
Ne volim gledat ljude u oči, pa više-manje to izbjegavam.
jel to normalno?

mislim iz perspektive psihologije

ni ja bas ne volim
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:36   #4
Da, zašto ne ?

Kao dječak sam hodao pogledom uperenim u pločnik cijelo vrijeme ( više se niti ne sjećam zašto sam to radio ), kad sam se rješio te navike, bilo je osvježenje gledati u sva ta lica i oči na ulici

Ljudi koji te ne gledaju u oči su obično nesigurni, u mojem iskustvu.
nasumičnoIme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:41   #5
Ovisi. U oči gledam one s kojima se dobro slažem. I one kojima se želim svidjeti. A i one koji mi baš ništa ne znače u životu.
Jedino one od kojih se na neki način osjećam ugroženo, ne gledam u oči.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:52   #6
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
jel to normalno?

mislim iz perspektive psihologije

ni ja bas ne volim
Pa ne znam, nikad nisam razmisljala o tome.

No znam sada kad idem van ili nešto, slušalice u uši i pogled u pod. Drugacije ne ide.
A kad s nekim razgovaram stvarno pokušavam imat što manje kontakta s ocima.
__________________
"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."
Cup&Cake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:55   #7
Pa ono,ako je neka zenska mi dobra gledam ju u oci
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:36   #8
Quote:
nasumičnoIme kaže: Pogledaj post
Ljudi koji te ne gledaju u oči su obično nesigurni, u mojem iskustvu.
moze biti

ali ja nekad kontakt ocima s nepoznatima dozivljavam nekako previse intimno
ne mogu to da objasnim
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:52   #9
nikad ne gledam u oci.. osjecam se kao da ce ta osoba koju gledam, imati uvid u sve moje probleme i osjecam sram zato
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:55   #10
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
nikad ne gledam u oci.. osjecam se kao da ce ta osoba koju gledam, imati uvid u sve moje probleme i osjecam sram zato
Baš to. da ce osoba kroz moje oci vidjet sto se desava u glavi.
__________________
"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."
Cup&Cake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:33   #11
i vidis, zbog tog mog ne gledanja, x puta su mi prigovarali da sam nepristojna.
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:27   #12
uzasno mi idu na zivce odrasli ljudi koji kada s njima razgovaram ne gledaju me u oci nego okolo ili u pod ili vec gdje god. Smatram to znakom nepostivanja mene kao sugovornika i definitivno nepristojnoscu.
milvul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:50   #13
Quote:
milvul kaže: Pogledaj post
uzasno mi idu na zivce odrasli ljudi koji kada s njima razgovaram ne gledaju me u oci nego okolo ili u pod ili vec gdje god. Smatram to znakom nepostivanja mene kao sugovornika i definitivno nepristojnoscu.
ali eto sad valjda vidiš da to s boldanim najmanje ima veze.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:01   #14
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
Pa ono,ako je neka zenska mi dobra gledam ju u oci
ili 30ak cm niže????
__________________
Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas... Ako to ne možeš pojesti ili se s time poigrati, popišaj se na to i kreni dalje...
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:07   #15
Quote:
piva007 kaže: Pogledaj post
ili 30ak cm niže????
Ma to mi nije bitno kod zena
Rađe joj okice gledam
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:12   #16
[QUOTE=nasumičnoIme;33634800]Da, zašto ne ?

Kao dječak sam hodao pogledom uperenim u pločnik cijelo vrijeme ( više se niti ne sjećam zašto sam to radio ), kad sam se rješio te navike, bilo je osvježenje gledati u sva ta lica i oči na ulici

Ljudi koji te ne gledaju u oči su obično nesigurni, u mojem iskustvu.[/QUOTE]

Naravno.
Osnove pristojnosti je gledati sugovornika u oči, ne okolo šalabajzati. Prvo je neozbiljno, a drugo je nesigurnost.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:38   #17
ja imam dve frendice koje ne mogu zadržati pogled fokusiran na sugovornika u kontinuitetu. TO meni nije noromalno!! (A dugo se znamo), onnak ko fol me prate kad pričam i onda ono u nekom trenutku (potpuno neovisno o sadržaju, može bit dosadno, može bit zanimljivo), skrenu negdje pogled, ko da imaju neki unutarnji šlus
Generalno volim da me ljudi gledaju u oči i ja ljude gledam u oči, bilo da se radi o mojoj obitelji, prijateljima, teti u pekari, ili bakici u tramvaju kojoj prepustim mjesto. To je naprosto pristojno. Kao u rukovanje na mlohav način. Popizdim. To govori o karakteru.
Petra_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 23:28   #18
Već neko duže vrijeme se pokušavam poboljšati što se tiče gledanja u oči, jer gledam u oči samo ljude s kojima sam jako bliska.

Ne znam uopće kako se to radi, jer svaki put kada pokušavam sugovornika kontinuirano gledati u oči, osjetim se nelagodno i pogled pomaknem ulijevo ili udesno i gledam u daljinu (tek tako da su oči "blizu" sugovornika). Ponekad gledam u obrve ili kosu.

Da ne govorim o trenutcima kad razgovaram s osobom koja mi se sviđa, makar znam da je nepristojno gledati u pod i češkati se tu i tamo po vratu, ja to svejedno radim. I nakon što shvatim da je to bio okidač žalim za tim postupcima.

Slažem se da je razlog izbjegavanja kontakta s očima jedna nesigurnost i strah da sugovornik ne "vidi" nešto u mojim očima. Znam da je nepristojno izbjegavati gledanje u oči, no, unatoč tome, mene je zaista ponekad sram to i raditi. Nije da sam se pobunila ili utuvila si neki skroz drugačiji film u glavi dok sugovornik priča, već me jednostavno sram ponekad gledati ravno njemu u oči.

Ali, svejedno, u čemu je problem? Kako to riješiti?
Zar je potrebno mnogo vremena za promjenu?
__________________
We´ve all been traumatized, we were all a part of the revolution. We call the truth a lie...Too much got lost in translation.

Zadnje uređivanje Malva : 14.05.2011. at 23:33.
Malva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 00:24   #19
Ne razmišljam o tome, osim kad je riječ o nekom službenom ili ozbiljnom razgovoru, onda pazim da se fokusiram sto posto na reakcije sugovornika..

Al primjećujem da su ljudi različiti po tom pitanju, neki neprestano bleje u tebe, što je isto nepristojno, neki se uopće ne mogu skoncentrirati na tebe dok pričaš. Pa čak i u prolazu na cesti recimo, neki saginju glavu dok prolaze, neki se trude ne gledati, neki bleje, uglavnom svega ima..
zakajzakaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 00:45   #20
Quote:
Petra_27 kaže: Pogledaj post
Kao u rukovanje na mlohav način. Popizdim. To govori o karakteru.
Wtf, pa ja redovito samo dam ruku bez ikakvog stiskanja i to je to. Meni dižu tlak poznanici koji stisnu što jače mogu, kao da žele pokazivati koliko su "jaki", pa se onda začude kad ih idući put sretneš i uzvratiš istom jačinom.
nasumičnoIme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.