Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2004., 14:22   #1
Bluetooth telefon kao daljinski?

gledam na netu i vidim samo vijesti.. zna možda netko dal se može bluetooth telefon koristiti kao daljinski upravljač s PC-jem recimo da reguliraš ton, biraš pjesme u winampu i slično?
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 15:27   #2
Re: bluetooth telefon kao daljinski?

Quote:
burnomo kaže:
gledam na netu i vidim samo vijesti.. zna možda netko dal se može bluetooth telefon koristiti kao daljinski upravljač s PC-jem recimo da reguliraš ton, biraš pjesme u winampu i slično?
Koja bi to bila fora?

Nije baš neka...

Ali možeš recimo s mobom koji ima symbian i irDu koristit kao daljinac za neke vrste hifi aređaja
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 01:02   #3
Mozes. Kontroliras WinAmp na PC-ju, etc... Aplikacija "Bemused" je razvijena pod "open source" licencom, originalno za Nokia Series 60 telefone, no portana je i na UIQ (SonyEricsson P800/P900) (primjer porta je na Symbian developer's networku, kao primjerak jedne od aplikacija: http://www.symbian.com/developer/tec...s/bemused.html).
Quote:
Bemused is a system which allows you to control your music collection from your phone, using Bluetooth. It requires a Series 60 or UIQ phone (e.g. Nokia 7650/3650, or Sony Ericsson P800), and a PC with a Bluetooth adapter.
Link za download i dokumentaciju: http://bemused.sourceforge.net/
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 13:28   #4
Quote:
piper kaže:
Mozes. Kontroliras WinAmp na PC-ju, etc... Aplikacija "Bemused" je razvijena pod "open source" licencom, originalno za Nokia Series 60 telefone, no portana je i na UIQ (SonyEricsson P800/P900) (primjer porta je na Symbian developer's networku, kao primjerak jedne od aplikacija: http://www.symbian.com/developer/tec...s/bemused.html). Link za download i dokumentaciju: http://bemused.sourceforge.net/
idem probat dali radi, no neznam, dok ja uzmen nokiju, uđem u program i neš kliknem, prije to napravim drito na kompiću?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 06:53   #5
Quote:
dok ja uzmen nokiju, uđem u program i neš kliknem, prije to napravim drito na kompiću
Hja, i to je istina, u pravu si
To je vjerojatno za klinca kad dovede neku macku doma, da je impresionira
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 13:53   #6
Ovako to radi:



Može se otvoriti fajl po fajl ili plejlista, regulira se zvuk i pjesme napred nazad, a na trećoj slici je cijela plejlista
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 09:06   #7
bluetooth

Dečkovi, gdje nabaviti bluetooth za comp i po kojoj cijeni???
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 10:39   #8
isto tako imas jedan program koji se zova Floats Mobile Agent

to je puno napredniji program i ima puuuno vise opcija od ovog prije spomenutog. moze bit daljinac za winamp, BSplayer, DVD player.. uglavnom za sve playere na kompu

a i jos vise toga...
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 11:15   #9
Quote:
bowets kaže:
isto tako imas jedan program koji se zova Floats Mobile Agent

to je puno napredniji program i ima puuuno vise opcija od ovog prije spomenutog. moze bit daljinac za winamp, BSplayer, DVD player.. uglavnom za sve playere na kompu

a i jos vise toga...
znaš možda gdje se može skinut?
dino-Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 14:42   #10
Lightbulb fma (float's mobile agent)

Možeš ga skinut na

http://fma.sourceforge.net/

A na istom mjestu možeš naći i pun k.... i 800 skripti. Od toga da koristis mobitelovu kamericu kao webcam, do "daljinskog" za PowerDVD, WinAMP, Microsoft Media Player, gašenje kompjutera...

Same skripte su pisane u VBS (visual basic script), i nije ih baš teško modificirat da rade kaj god ti padne na pamet.

Jedini je problem to što je FMA, bar ja tako mislim, predviđen samo za SE mobitele.

E, da, što se pak bluetooth adaptera za komp tiče, mislim da ih je bilo u Chipoteci po nekih 180 - 200 Kn.
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 12:37   #11
Re: bluetooth

Quote:
rovad kaže:
Dečkovi, gdje nabaviti bluetooth za comp i po kojoj cijeni???
pa imas u ducanima koji su ti sa komp opremom... ovisi koji oces kupiti.... imas sa velikom brzinom i sa udaljenošću s koje se moze detektirati (100m, 2m i jos neke, nisam za sve siguran....) pogledaj malo po netu.... odi na hgspotov sajt i tamo pogledaj...

btw, ja svoj SonyEricsson k700i mogu koristiti kao daljinski preko blututa...
bhewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 12:26   #12
jedan od najboljih za s60 symbian je ControlFreak

http://mtvoid.com/
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 20:22   #13
da,da ali to je za mobitele koji imaju symbian ili slično a što je sa onima koji nemaju???
u2boy4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 21:13   #14
pa kupis onaj koji nije za syimbian... pitas tamo u ducanu gdje kupujes...
bhewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 21:22   #15
mislio sam na to da ste objasnili kako upravljat mobitelom koji ima symbian računalom ali kako upravljat mobitelom koji nema symbian a ima bluetoth računalom
u2boy4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 07:45   #16
tak da nađeš program za dotični. ima ih koji su napravljeni u Javi i rade valjda na svakom mobu koji ima javu i BT

a za koji model se ti interesiraš? guglaj, nađi, imaš raznoraznih GSM foruma ko u priči
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 22:23   #17
Jeyo

Postoji i programček po imenu Jeyo Remote Control, preporučam jer se sve konfigurabilno, a serial se lako nadje...

A kod kupnje bluetooth-a za komp pazi da ne uzmeš jednosmjerni (ovi od 100m su uglavnom jednosmjerni)!
][ead][unter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 07:40   #18
moj Gigabyte je sa dometom 100 m i radi normalno
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 09:44   #19
Uglavnom

Quote:
Thurgood kaže:
moj Gigabyte je sa dometom 100 m i radi normalno
Ključna riječ u drugom dijelu mog posta je <>
Nekoliko sam ih vidio, i svi bjaše jednosmjerni...ali sam čuo da postoje i dvosmjerni...osobno ih nisam vidio...
][ead][unter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 09:47   #20
dok ja uopće nisam čuo za jednosmjerne

bilo kako bilo, ako će se dongle koristiti SAMO za mobitel ovaj od 100 m ionako nema smisla, kad mob ima domet od jedva 10 m
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.