Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 12:11   #2441
Quote:
grac82 kaže: Pogledaj post
lizi ok, to će nam biti šifra za prepoznavanje , kada ja čujem da netko viče soba 328 znat ću da si ti , a ti kada čuješ epiduralnaaaaaaaaaa znaj tko je .

joj klara i JA BI TAKO.probat ću i ja tako unaprijed namoliti ako ću moći . idem na indukciju .
dobro ,sad ako baš prestane pred sam izgon ok , ali baš da padam u nesvijest zadnjih sati ne biihhhhhh .
znam da se brines i da se bojis, ali mozda ces imati tako brzi porod da ce ti trebati samo jedna doza ili mozda beba samo izleti pa nijedna
to ti govorim jer ako dodjes i kazes im da bi ti svakako 3 doze, oni ce ti najvjerojatnije odgovorit nesto tipa: "vidjet cemo, polako gospodjo.."
pa da se ne iznenadis.
kako bilo, drzim fige, ali pokusaj pozitivno, cisto zbog sebe
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 13:21   #2442
Quote:
Klara0908 kaže: Pogledaj post
Što se tiče epiduralne ja drugu dozu dobila kad sam bila 8 prstiju otvorena. Doktorica se nećkala, ali mi je ipak dala na kraju. I ta druga doza mi je djelovala do samoga kraja pa me stvarno ništa nije boljelo. U zadnjim minutama pred izgon osjetila sam samo jaki pritisak.
aj, sretniceeee....neznam zašto sam ja SVE osjetila, još su mi dve cure to potvrdile, da je i njima tako isto bilo...a jebi ga....nema ti pomoći ak ne djeluje..nema natrag
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:00   #2443
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
aj, sretniceeee....neznam zašto sam ja SVE osjetila, još su mi dve cure to potvrdile, da je i njima tako isto bilo...a jebi ga....nema ti pomoći ak ne djeluje..nema natrag
kakvi su boxovi tj.rađaone?
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:07   #2444
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
kakvi su boxovi tj.rađaone?
Super.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:14   #2445
što se epiduralne tiče meni ju je dala mlađa ženska,mogla je imati kojih 30 god (sa njom je bila starija plava doktorica) i baš mi ju je dobro spičila,sva sam se oduzela .pripremila mi je dvije doze i rekli su mi kad mi prva prestane djelovati da zovem da mi daju drugu...na kraju druge sam bila 10 prstiju otvorena ali tu počinje moje mučenje jer mi je mali zapeo u porođajnom kanalu
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 23:54   #2446
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
soba 328 :P Mislim da je to ginekologija tri. Negdje sam na forumu pročitala da postoji ta famozna soba i da je valjda jedina. U svim drugima je 4-5 žena...
ja sam bila u sobi s još 7 cura i to 11/2009...
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 10:25   #2447
Quote:
eladebela kaže: Pogledaj post
ja sam bila u sobi s još 7 cura i to 11/2009...
naslušala sam se horor priča iz tog perioda,ali na svu sreću i tome je došao kraj
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 15:44   #2448
i ja sam bila u sobi s 8 cura, a bilo je soba di je bilo još više žena. Pa i nije bio nikakav horror. Sve su curke bile drage, soba je dosta velika... Bilo je zabavno.
Je da je sve staro i u užasnom stanju, ali kad je sve ok, porod prođe i bebica je dobro - ma to ništa nije bilo važno. Ja sam se osjećala kao na nekom maturalcu. Super mi je bilo. Bila sam sva blažena. Kad nije bila beba sa mnom spavala sam, čitala novine, pričala s curama...
Ma nije to uopće bilo strašno kad je sve glavno u redu.
Ipak se veselim novim uvjetima :-)
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 18:55   #2449
grac82, kak god bilo.... nemoj se iznenaditi ako ti epiduralna ne uspije (znam da je rijetko, ali eto.... meni se dogodilo) i izdržala sam. lijepo sam pričala s dokicom dok mi je sat i pol pokušavala to prikopčat, pa sam manje osjećala bol od trudova, jer sam bila zaokupljena čavrljanjem o tome kak nosim curicu, kak se veselim, kak se bu zvala, kak smo joj sobu sredili (ajme meni, fakat sam lupetala).

svaka žena je "napravljena" tak da izdrži tu bol, kakva god bude. i budući da isto ideš na indukciju-zapamti jednu stvar- bolovi koje budeš osjećala na početku nisu razlog za paničarenje. dok dođe izgon, zaboraviš na bolove od trudova
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:37   #2450
od nas osam curka "našlo" se nas 5 i evo sada nakon više od godinu dana se čujemo i kada ulovimo vremena i nađemo... tako da mi je bilo onda super što nas je toliko!!! 5 dana su mi proletjela u smijehu i zezanciji... imale smo sreću da nam je s bebinama bilo sve ok, pa smo mogle stvarno uživati i dobro se nasmijati na vlastiti račun...
no sada me ponovo čeka porod (cca10-20dana) i molim se da sve bude ok s bebinom i samnom pa da mi ponovo dani provedeni na babinjačama ostanu u lijepom siječanju.
no nisam baš skužila, jel jesu ili još uvijek nisu renovirane sobe na 2 katu - babinjača. ja sam bila prije 2 soba od wc....
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:45   #2451
tiki hvala ti što si mi prenijela svoje iskustvo .
tako je , svaka žena je napravljena da to podnese ma kako bilo , pa ću i ja .
ja čekam dečkića i to mi je prva beba i jedva ga čekam, jedva .
strah je veliki , nikada nisam imala zdravstvenih problema tako da mi je ovo i prvi bliži susret sa bolnicom uopće .
strah od boli , strah od nepoznatog , svega , ali kada se sjetim za što ću se mučiti , nema veze , nekako ću izgurati .
mislim da bi oko srijede trebala završiti u bolnici , vau to je tako blizu .
grac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:52   #2452
Quote:
eladebela kaže: Pogledaj post
od nas osam curka "našlo" se nas 5 i evo sada nakon više od godinu dana se čujemo i kada ulovimo vremena i nađemo... tako da mi je bilo onda super što nas je toliko!!! 5 dana su mi proletjela u smijehu i zezanciji... imale smo sreću da nam je s bebinama bilo sve ok, pa smo mogle stvarno uživati i dobro se nasmijati na vlastiti račun...
no sada me ponovo čeka porod (cca10-20dana) i molim se da sve bude ok s bebinom i samnom pa da mi ponovo dani provedeni na babinjačama ostanu u lijepom siječanju.
no nisam baš skužila, jel jesu ili još uvijek nisu renovirane sobe na 2 katu - babinjača. ja sam bila prije 2 soba od wc....
nisu,priča se oko Uskrsa-ali i sad ti je sasvim solidan smještaj,4 ili 5 cura u sobi (ovisi o gužvi),svaka soba ima svoj wc i tuš...

krivo sam se izrazila kad sam rekla da je bio horor-mislila sam na 2 wc-a na toliko žena a ne na broj žena u sobi
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:07   #2453
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
nisu,priča se oko Uskrsa-ali i sad ti je sasvim solidan smještaj,4 ili 5 cura u sobi (ovisi o gužvi),svaka soba ima svoj wc i tuš...

krivo sam se izrazila kad sam rekla da je bio horor-mislila sam na 2 wc-a na toliko žena a ne na broj žena u sobi

definitino najgore scene horor filma se mogu inspirirati tim bolničkim wc-ima!!! a, kada sam ih pokušala dočarati mm, samo se nasmijao i reko... ma nisi ti bila u vojsci.... nisam, ali niti je on bio na babinjačama ali ok... što se tiče kupaone, to sam imala tehnikau kupanja u 5h ujutro, kada je sve čisto i nema žive duše... izgleda da ću kad tad morat ići na treću bebinu, jer me živo zanima kako će izgledati kada se sve preuredi
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:12   #2454
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
nisu,priča se oko Uskrsa-ali i sad ti je sasvim solidan smještaj,4 ili 5 cura u sobi (ovisi o gužvi),svaka soba ima svoj wc i tuš...

krivo sam se izrazila kad sam rekla da je bio horor-mislila sam na 2 wc-a na toliko žena a ne na broj žena u sobi
ma sada sam malo bolje pročitala tvoj post...znači da su ipak mijenjali nešto kada svaka soba ima svoju kupaonu? ako je tako - to je: l u k s u z ! ! !
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:38   #2455
Quote:
eladebela kaže: Pogledaj post
ma sada sam malo bolje pročitala tvoj post...znači da su ipak mijenjali nešto kada svaka soba ima svoju kupaonu? ako je tako - to je: l u k s u z ! ! !
budući da se babinjače preuređuju razmjestili su ih po drugim odjelima-2. kat ginekologija za bebe teže od 3200 i prizemlje humana reprodukcija za bebe manje od 3200...evo uspjela sam naći post gdje je moja draga traburatorica postala slike sobe,wc-a i tuša na 2. katu-potpuno iste sobe su i u prizemlju gdje sam ja bila (i tuš kada mi nije bila tak grozna ).
slikice su tu:https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1806
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:53   #2456
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
...evo uspjela sam naći post gdje je moja draga traburatorica postala slike sobe,wc-a i tuša na 2. katu-potpuno iste sobe su i u prizemlju gdje sam ja bila (i tuš kada mi nije bila tak grozna ).
slikice su tu:https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1806
Ja sad prvi put vidim ove slikice i mogu reći da je ovo pravi luksuz s obzirom na izgled starih babinjača, ovo je super, da sam bar ja imala takav smještaj. Ali dobro uvijek sam govorila nije toliko ni do smještaja već do odnosa doktora i med.sestara prema tebi i bebi.
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:02   #2457
Quote:
mila26 kaže: Pogledaj post
Ja sad prvi put vidim ove slikice i mogu reći da je ovo pravi luksuz s obzirom na izgled starih babinjača, ovo je super, da sam bar ja imala takav smještaj. Ali dobro uvijek sam govorila nije toliko ni do smještaja već do odnosa doktora i med.sestara prema tebi i bebi.
istina...ja sam na svu sreću bila zadovoljna sa svima-jedna doktorica u rađaoni je bila katastrofa (koja je na sreću radila noćnu tak da mi nije preko dana bauljala tamo) i jedna sestra za bebe,ostali su bili skroz korektni
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:55   #2458
Znači nas koje bi trebale roditi ovo ljeto bi trebale dočekati novouređene sobe na odjelu babinjača. Zapravo najviše se veselim novim kupaonama odnosno što će svaka soba imati svoju kupaonu. Meni osobno nije smetao broj žena u sobi i bilo nam je baš zabavno, ali odlazak na wc i tuširanje me ubijao.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 16:09   #2459
ja sam danas prvi put bila u Petrovoj i bio je dr.Zlopaša - on mi je baš ok..

ona sestra na šalteru što prima uputnice me najprije pitala zašto sam tako kasno došla-halo došla sam odmah čim sam dobila uputnicu, i zato što je hitno jer dolazi vikend,,,aaaaaaahhh odma mi digla tlak,a zbog tlaka sam i došla!

kontrola za tjedan dana, hoće mi onda opet bit Zlopaša ili se mijenjaju?
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:11   #2460
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
ja sam danas prvi put bila u Petrovoj i bio je dr.Zlopaša - on mi je baš ok..

ona sestra na šalteru što prima uputnice me najprije pitala zašto sam tako kasno došla-halo došla sam odmah čim sam dobila uputnicu, i zato što je hitno jer dolazi vikend,,,aaaaaaahhh odma mi digla tlak,a zbog tlaka sam i došla!

kontrola za tjedan dana, hoće mi onda opet bit Zlopaša ili se mijenjaju?
je,petak je njegov dan
inače nisam išla kod njega u trudničku ali mi je bio u rađaoni i moram reći da je jedna jako ugodna i profesionalna osoba
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.