Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 14:47   #41
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Da dajem 1/3 place to bi bilo uredu, ipak zivim pod njihovim krovom i ipak to dajem za svoju obitelj. Uloga majke u tom svemu je nikakva, ona uvjek stane na stranu oca sto god on rekao.
Evo bas maloprije stari i brat (od 2 godine) igrali neke igrice na kompu i mater je donjela hrenovke i casu vode, brat je poceo plakati jer nije htjeo to jesti stari je to sve gledao s strane i sutao, na kraju se razbjesnio i bacio hrenovke po podu a brata je polio vodom i onda se poceo derati na sve nas da vise nikad necemo jesti za kompom i poceo je vikati na mater da ga je ona to naucila a ja to sve moram trpiti s strane.
Naravno da je u pravu, za staru. I da je mnogo ovoga što morate prema sebi trpiti izazvano nezadovoljstvom prema ženi. I naravno da to tako ne smije bit, ovo polijevanje vodom, ali tu se njega ništ ne može naučiti, stari pas novi trikovi - nejde.

Tvoja prekretnica bi trebala bit da shvatiš da ako daješ 1/3 para u kuću, da bi trebao donositi 1/3 odluka. Ali to nije matematički problem, nego psihološki. Preuzmi pare sebi, da ćeš ih imaš na svoje ime ali da ćeš svejedno pridonosit samo preko svog imena. Da ćeš plaćat račune naprimjer, struju, vodu, telefon, sam na svoje ime, sa svog računa.

Ovako kada ti daš sve pare njemu i zaboraviš na to nisi svjestan ni svojih odgovornosti ni svojih zasluga.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:49   #42
Quote:
vat_d_fak kaže: Pogledaj post
znam lika koji ima svoj stalni posao kao i njegova supruga. obje kartice su kod supruge i ako mu treba npr. 20kn za kavu i novine on mora pitati nju da mu da novaca (podsjeca na djeparac, a?).
i nije mu otela karticu... jednostavno je to tako jer ona zna bolje s novcima (u nekom njihovom cudnom razmisljanju o zivotu )
ok, ali ne kužim kako je to sad povezano s ovom situacijom? koliko se meni čini, VelikoOko ne želi da otac ima karticu
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:57   #43
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ok, ali ne kužim kako je to sad povezano s ovom situacijom? koliko se meni čini, VelikoOko ne želi da otac ima karticu
kako ne kuzis? pitala si jel mu stari oteo karticu.

ja sam ti opisao slicnu situaciju kao primjer da kartica nije oteta nego jedna osoba drugoj na "lijepi nacin" zna objasniti kako je bolje da upravo on/ona cuva njegovu karticu, a ovaj nema velikog izbora pa preda karticu u ruke i nikad je vise ne vidi, a nema hrabrosti suprostaviti se i traziti je nazad.

ne želi ni ovaj lik da mu žena kontrolira finacije, al jebiga, nema izbora kao ni dečko iz ovog posta
vat_d_fak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:59   #44
Quote:
vat_d_fak kaže: Pogledaj post
kako ne kuzis? pitala si jel mu stari oteo karticu.

ja sam ti opisao slicnu situaciju kao primjer da kartica nije oteta nego jedna osoba drugoj na "lijepi nacin" zna objasniti kako je bolje da upravo on/ona cuva njegovu karticu, a ovaj nema velikog izbora pa preda karticu u ruke i nikad je vise ne vidi, a nema hrabrosti suprostaviti se i traziti je nazad.

ne želi ni ovaj lik da mu žena kontrolira finacije, al jebiga, nema izbora kao ni dečko iz ovog posta
misliš da ga je otac izmanipulirao, obmanuo? da ga nije direktno prisilio ili ucijenio?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:17   #45
Pa kao kod njega je sigurnija jer je on glava kuce:

Ja imam u planu da se odselim u hotel, 800kn mjesecno + jos neki obroci. Sobe nisu velike, ali su mi taman...jedini problem je kako naci posao... ja sam zavrsio za konobara, ali nigdje se ne mogu zaposliti u struci.
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:52   #46
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Pa kao kod njega je sigurnija jer je on glava kuce:

Ja imam u planu da se odselim u hotel, 800kn mjesecno + jos neki obroci. Sobe nisu velike, ali su mi taman...jedini problem je kako naci posao... ja sam zavrsio za konobara, ali nigdje se ne mogu zaposliti u struci.
da, hotel je izvanredan izbor i pravi pokaz zrelosti...u hotelu se možaš osamostaliti, osnovati obitelj i odgajati djecu...dapače, većina mojih prijatelja živi 8 hotelima (paris hilton, jay z i još njih par)....
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:02   #47
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
da, hotel je izvanredan izbor i pravi pokaz zrelosti...u hotelu se možaš osamostaliti, osnovati obitelj i odgajati djecu...dapače, većina mojih prijatelja živi 8 hotelima (paris hilton, jay z i još njih par)....
Pa za pocetak je odlicno, jer stanovi su jako skupi a i tesko ih je pronaci jer zivim u vrlo malom gradu.
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:15   #48
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ovak, da- nije tajna ...
Jebote Head, pa ti i ja smo previše slični, ima vec nekih 5 slicnih stvari kaj smo u isto vrijeme u zivotu napravili.
Samo kod mene je BJJ u pitanju.
A reci ti meni jesi na kraju dobio priliku za fajt? Ja jesam i bilo je jebeno dobro, da znas.

Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Stari ako igra na emocije onda je đubre i manipulator, znam nekoliko takvih, inače su strah i trepet, a kad se okrenu protiv njih onda izigrava žrtvu i pacijenta, bolesnika...
Takodjer
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:31   #49
velikooko jako ti je zajebana situacija ali može se rješit, samo ne smiješ imat straha.

ko prvo očito je da je tvoj stari izrodio puno djece kako bi ga ta djeca hranila što je bilo uobičajeno prije sto godina ali sad je stvarno

drugo, ovih dana lijepo zatvori račun i otvori novi na koji će ti stizat lova. kad u ožujku lova sjedne stari će je pokušat dignut ali neće moć jer će u to vrijeme bit na drugom tekućem kojem pristup imaš samo ti. dok on to ubere ti ćeš već bit negdje drugdje.

za početak ti ne treba cijeli stan već samo soba. otvori novine, potraži cimera ili cimericu. za tih 800 kuna koje bi dao možeš nać solidnu sobu s normalnim uvjetima. kad zaradiš više uzmi si stan u najam, zašto ne ali zasad ne možeš.

dakle dok tvoj stari krene početkom sljedećg mjeseca dizat lovu ti ćeš već bit u plaćenoj sobi i sa svojom lovom na svom, posebnom i odvojenom računu.

jedino nemaš baš previše vremena, trebo bi odmah krenut s tim... sretno i izbori se za sebe!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:50   #50
zasto bi zatvorio racun? ako je racun na njegovo ime moze doci sa osobnom u banku i raditi sa svojim novcima kako hoce, kartica mu ne treba. ja tako cesto radim jer kartice koje manje koristim drzim doma da mi ne smetaju u novcaniku
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:52   #51
Quote:
collegiumjugend kaže: Pogledaj post
VelikoOko91, ovo 91 je godište valjda , znači imaš 20-21g, pazi stari našao si se u teškoj situaciji gdje bi mogao krivim potezom napraviti neku glupost, naravno da nije u redu da se tvoja teško zaradjena lova troši na puške,cigaretem,mobitele itd. sve je to luksuz, potpuno druga priča bi bila kad bi ti svu lovu davao za hranu i osnovne životne potrebe, onda bi ispao heroj jer hraniš svoju 6ero članu familiju.
Ali tebe tvoj otac izgleda izrabljuje, pošto sam ja odselio od doma čim sam napunio 18 otišao od doma, ili precizirano izbačen sam, živim i radim sam već 4 godine , a kad oca sretnem ulicom glavu okrenem od njega, ne pričamo od tad, vjeruj mi teška je situacija kad si toliko ljut i posvađan s roditeljem, zato ti i pišem da prvo probaš na normalni način sjest cijelu obitelj za stol i lijepo im svima objasniš da si ti već dečko od dvaest i kusur godina i da i ti imaš svoje životne planove tipa vozačka, auto,djevojke, islaske itd. i da ćeš početi skupljati neku lovu da bi uložio u sebe i svoje potrebe ali da si ipak svijestan teže situacije u obitelji i da znaš da oni od tebe očekuju pomoć i da ćeš im ti i pomoći ali npr. s 1/3 plaće. Vidi kako razgovor bude tekao i to sve, ali ako otac bude inzistirao na ''cijeloj'' plaći onda to nije normalno ni korektno, i tad u tom slučaju reci mu da ćeš se probati osamostaliti i bog, al eto volio bih da ne dođe do svađe i nekih većih problema, ali što se mora mora se!! Sretno!!
Slažem se s tobom.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:59   #52
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
Tvoja prekretnica bi trebala bit da shvatiš da ako daješ 1/3 para u kuću, da bi trebao donositi 1/3 odluka. Ali to nije matematički problem, nego psihološki. Preuzmi pare sebi, da ćeš ih imaš na svoje ime ali da ćeš svejedno pridonosit samo preko svog imena. Da ćeš plaćat račune naprimjer, struju, vodu, telefon, sam na svoje ime, sa svog računa.

Ovako kada ti daš sve pare njemu i zaboraviš na to nisi svjestan ni svojih odgovornosti ni svojih zasluga.
Točno to
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:00   #53
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
da, hotel je izvanredan izbor i pravi pokaz zrelosti...u hotelu se možaš osamostaliti, osnovati obitelj i odgajati djecu...dapače, većina mojih prijatelja živi 8 hotelima (paris hilton, jay z i još njih par)....
E- ak nemaš kaj pametno za napisati nego samo podjebavat sa strane, nemoj ništa radije
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:01   #54
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
zasto bi zatvorio racun? ako je racun na njegovo ime moze doci sa osobnom u banku i raditi sa svojim novcima kako hoce, kartica mu ne treba. ja tako cesto radim jer kartice koje manje koristim drzim doma da mi ne smetaju u novcaniku
ma čisto radi dodatne sigurnosti.

znam o čemu pričam jer sam već pomogla nekome oko iste stvari... najbolje je nestat na neko vrijeme dok se ne snađe a onda se samo javit da si živ i zdrav i to je to... jer kad ljudima njihova kasica prasica pobjegne pretvore se u zvjeri pa da su im djeca hiljadu puta
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:03   #55
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
zasto bi zatvorio racun? ako je racun na njegovo ime moze doci sa osobnom u banku i raditi sa svojim novcima kako hoce, kartica mu ne treba. ja tako cesto radim jer kartice koje manje koristim drzim doma da mi ne smetaju u novcaniku
Kako mu ne treba kartica? Treba mu kao dokaz da je vlasnik tog tekućeg računa i broj računa. Plus osobna iskaznica.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:17   #56
Posto ce sestra uskoro na fax stari zeli da joj ja platim cijeli fax u ZGu i sve ostalo sta ide uz to, to sam prihvatio jer mi je ona ipak sestra i stalo mi je do nje.

No u medjuvremenu prijatelji su mi otvorili oci, ukazali su mi na to da me moj stari samo iskoristava kao roba te sam jos i saznao da moj stari svoj novac trosi na prijatelje lovce i na puske koje kostaju 1000€ a u kuci govori kako nam je svaka kuna potrebna i kako trebamo stediti i kako si trebamo medjusobno pomagati.

Ja ne znam sta da radim... koji mi je izlaz iz ove situacije[/QUOTE]



Sestra će ti završiti fax a ti ćeš biti nitko i ništa.Ostat ćeš bez života ako dozvoliš da te iskorištavaju.Tvoj stari te smatra nesposobnim i glupim čim ti tako uzima lovu i laž ti u oči.Možeš napraviti dvije stvari,prestani davati sav novac ali to povlači posljedice.Vršit će se na tebe užasan pritisak i moguće svađe ili ako tako ne uspiješ ništa da se odseliš od njih.Bolje ti je dok si mlad da se pokreneš nego da se opametiš kad je kasno.
Canesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:53   #57
Quote:
Futhark kaže: Pogledaj post
Jebote Head, pa ti i ja smo previše slični, ima vec nekih 5 slicnih stvari kaj smo u isto vrijeme u zivotu napravili.
Samo kod mene je BJJ u pitanju.
A reci ti meni jesi na kraju dobio priliku za fajt? Ja jesam i bilo je jebeno dobro, da znas.


Iskreno, dobio sam preko nekoliko šansi, prva je bila malo prije nego šta sam se zauvijek iselio- isprovocirao me i napao jer si je bio jako hrabar, a na kraju je kulminiralo s time da sam ga skoro izgurao s balkona stana na 9-om katu gdje smo živjeli. Fala bogu nekaj me prosvijetlilo u glavi i nisam napravio pizdariju koja bi mi sjebača cijeli život. Maknuo sam se.

Imao svoje poslove, biznise i sve i svašta godinama. Uspone i padove, bio sam pun ko brod i skoro pa kruha gladan kroz sve te godine, a on nije ni pitao vlastitu braću kako sam a znao je da se redovito viđamo.

Onda ga je (taman kako sam završio vojsku) kresnuo infarkt i radili su mu 4 bypassa. Ja taman imao u najmu jedan noćni klub (nije išlo kak sam si zacrtao ali sam se pokrivao nekako). Naravno onako slab je igrao na moje emocije i praktički me emotivno ucijenio da odem kod njega u firmu raditi. Ja sam popustio misleći da mu se razbistrilo nakon infarkta i da se promijenio.

Naravno nije.

Trebam li navesti da sam jedini u firmi bio IKAD koji je radio na crno, i to godinu dana- za 2500 kn- komercijalne poslove. U toj prvoj godini, u skroz novom poslu kojeg prije nisam nikad radio sam uspio napraviti oko 385 000 kn prometa.
Kroz godine me muljao i farbao sa spikom, to je naša firma sine, jednog dana će to ostati tebi i slične prosere kad mu je odgovaralo, a ja sam ta govna gutao. Naravno, bilo je tu svađa i okršaja nebrojeno mnogo jer kad se oporavio nakon operacije, počeo je vozit po starom. Poniženja, uvrede i slično- a kad bi mi prekipilo, znali su i stolci letit po firmi. Sad je već zdresiran, zna kad je dosta pa zbriše van iz firme na kavu kad vidi da me je previše razjebal i da mi munje iz očiju počnu sijevat.
Trebam naglasit da mi je opis posla terenska komercijala, obilazak i pronalazak novih partnera i kupaca po cijeloj HR i dijelu ex-yu, suradnja s arhitektima itd. Prvih nekoliko godina sam vozio vlastiti auto (onaj famozni Camaro o kojem se svojedobno tu dosta pisalo) i od vlastite plaće plaćao i gorivo, servise, cestarine itd. ZA POSLOVNE SVRHE- jebga mlad i zelen i nisam znao da bi to firma kojoj radiš promete trebala plaćati ili po kilometru. A stari je to dobro koristio.

Kad mi se auto zaklao od prekomjernog korištenja (jebat ga sad je oldtimer a onda je bio star), a prošlo je par godina- već mi se prosvijetlilo i ja sam se pravio mutav, morao je popustit i uzet PRVI službeni auto i dat ga meni na korištenje. Tu sam već jedno 3 godine radio u firmi i prosjek prometa mi je bio oko 800 tkn a plaća oko 4 000 kn. Dok je kolega u firmi sa istim prometima imao 6.

Trebam li napomenut da svaka povišica (makar i za 500 kn) je bila rezultat svađe i mojih usmenih prijetnji i pismenih zahtjeva da ću dat otkaz? A s obzirom da mi je otac gramzivo đubre a radio sam dobre promete, morao je popustit.

Trebam li također napomenut da se od starta na novom službenom vozilu što se održavanja tiče radilo samo nužno, što je nakon 6 godina rezultiralo vozilom od skoro 300 tisuća km koje mi je na jednom blagom zavoju po kiši otkazalo poslušnost na 60 km/h i završio sam u betonskom zidu i betonskom mostu? Fala bogu bez ogrebotine (neko me gore jako voli). I to je bio jedini način da dođem do novog vozila. U tom periodu sam radio minimalno milijun kn prometa i imao plaću od oko 5 tisuća. Od toga (i dan danas) 3300 preko računa, tak da sam kreditno skoro pa nesposoban.

Mnogi su me pitali zakaj sam tak dugo ostao u firmi. Nekoliko je razloga, jedan je već prije spomenute priče da je to sve naše i da će jednog dana to sve ostati meni. Drugo, imao sam određenih dugova koje sam otplaćivao (ne volim nikome ostati dužan niti lipe- moj integritet mi je najvažniji) a lova je bila taman toliko dobra da ne odem. I tako su ošle godine.

Danas sam nakon nebrojeno mnogo svađa i manjih ili večih (doslovce) tučnjava uspio izboriti si sam dosta veću plaću, 1500 kn goriva mjesečno i službeni mobitel te drugo (novo) službeno vozilo. I iako mi nabija na nos da mi je to on DAO, ja se ne zavaravam s tim pričama nimalo- jer moji prometi pune njegove džepove djelomično, tako da ja to sve dobro odradim.

Trebam li napomenuti da po ugovoru bi trebao imati na plaću još i dodatnih 5% provizije na ostvareni promet, da sam odrađivao neke od svima poznatih kapitalnih projekata u HR tipa Muzej suvremene umjetnosti u ZG, rekonstrukcija PIK Vrbovca itd. i dosta toga još, i NIKAD nisam dobio niti lipe na ime te provizije? Pardon, za PIK Vrbovec je cijeli posao bio oko pola milje kn i 5% bi bilo oko 25 soma, našto mi je jedan jedini put "velikodušno" dao 10 soma.

Trebam li reći da sve moje poslovne ideje posere a onda se nakon 2 mjeseca "čarobno" sjeti te iste ideje? I naravno, većina upali.

Vjerujem da ste povezali da radim u građevinskom sektoru i da firma okreće solidan promet, a znate li da živim ko podstanar- iz dva razloga- jer premalo primam preko računa da bi mi itijedna banka dala solidan kredit, a mogao solidan stan ili kuću otplatiti ali eto papirološki nisam kreditno sposoban.I drugi razlog je taj što stari jednostavno NE ŽELI pomoći na bilo koji način.

Živim sad već preko 4 godine sa zaručnicom (bila mi je djevojka kad smo se uselili), zna to jako dobro- i nije mu palo na pamet makar reći- ajde, vi dignite krede koliko možete, ja ću malo nadoštukat, iskompenzirat ćemo s partnerima neke stvari da si dignete dom.Ustvari ne da mu nije palo na pamet, nego ne želi. Tražio sam ga da mi digne kompletnu plaću preko računa nekoliko mjeseci, samo da steknem kreditni rejting- odbio je.
Njeni nam nažalost realno nisu u stanju pomoći financijski.

E sad, prošle su godine, ustvari točno njih 12 otkako radim za njega, i eto- počelo ga ja zdravlje pomalo napuštati i reko- možda je fakat čas da uvidi da se treba povući i polako kompletan posao prepuštati meni. Svih ovih godina mi je tinjala nada i odzvanjalo u ušima ono što je govorio- da je to naša firma koju će jednog dana ostaviti meni.

U nekoliko navrata sam probao onak okolo s njim razgovarati u tom pravcu, odgovor je naravno bio da je to on stvorio i da nitko neće njega s njegovog otjerati.

Kap koja mi je prelila čašu i jednostavno me učvrstila u nakani da odem iz firme i ili započnem nekaj svoje ili odem skupa s mojim kupcima kod konkurencije je bila nedavno, kad je iz firme ispumpao skoro 2 milje kn, je platio porez i sve ali jebote, izvadio je hrpu love, i ja reko ok- valjda se planira povuć i kaj preostane ostavit meni pa nek se dalje sam borim i stvaram. Valja znati da ima zamrznutu mirovinu od skoro 8 tisuća kn, jer je svojedobno morao pokrenut zahtjev za mirovinom da bi mu bila tolika i zamrznut je ako je htio dalje raditi.

Neki dan sam s njim razgovarao, i doslovce mi je dao do znanja da će radije prodat ili zatvorit firmu nego ostaviti meni. Ne jebe ga živa sila, niti ga je briga kaj mu je sin sve ove godine podstanar, kaj bi možda familiju stvarao itd. ali su mu novci koje sam donosio jako pasali.

Tak da sam puko, i sad radim tu dok se nekaj ne ukaže, prva solidna prilika i brišem, nema više sentimentalnosti niti žrtvovanja za firmu, prekovremenih- da prekovremenih, moj mobitel se NIKAD ne gasi i uvijek sam dostupan-bilo ljudima u firmi, bilo poslovnim partnerima. Ako mi npr. dolazi kamion iz DU nakon oficijelnog radnog vremena, ne zovem skladištara koji živi 3 km dalje, nego sjedam u auto i iz KŽ odlazim u ZG u skladište napravit istovar/utovar.

Da ne ulazim u daljnje detaljne opise, mislim da je slika jasna.

Ali, ipak mu mogu zahvaliti na nekoliko stvari- naučio me radit komercijalne poslove kak se spada, kroz sva ta poniženja i slično, udario je dobar poslovni temelj. Naučio me kako da se NE odnosim prema vlastitom djetetu kad ću ga imati jednog dana i da poštujem one koje volim.

Jesam li spomenuo da je zlostavljao moju pokojnu majku? Strpao je na hitnu- šivanje glave? To je i dan danas tema koju se ne usudi samnom načeti jer mi klikne nekaj u glavi i u tom trenutku sam ga u stanju rastaviti na sastavne dijelove i to jako dobro zna. A ne može me uvjeriti da se te neke stvari nisu desile jer sam bio prisutan kad se to dešavalo, klinac ali ipak se dobro sjećam. A da može, najradije bi me uvjerio da se te neke stvari nisu desile.

Uglavnom, kroz sve to sam izašao jači, nekad privremeno slomljen, ali JAČI- i nedam se NIKOME ZAJEBAVAT.

I postavljaču teme predlažem da proba na mom primjeru neke stvari primijeniti na sebi.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:29   #58
To si mi pricao za taj klub A., pa da si radio u V. ko i ja. Ja sam evo uspio odjebat sve i nisam u kontaktu s njima vec 3 mj. uopce, samostalan vec 1 g.

Takodjer sam bio dovoljno pametan da ne poberem kakvu tuzbu, što je česta pojava u mojoj široj familiji.

Uz to imam jeben faks kojeg tjeram kako znam, radi se kad drugi spavaju, nesto sa strane jebiga jer nisam glup za nista, a imam radnog iskustva u financijama, ugostiteljstvu i komercijali vec podosta, tako da kad je faks bio u pauzi, nije bilo problema sto se tice posla.

Za ovo mi je zao sto ti se dogadja, kod takvih stvari treba bit hrabar za dalje.
Evo kod mene kad probas nesta rijesit 10 godina i nema promjene, vrijeme je za prihvatit poraz i otic od kuce, ispricat pokoju pricu tko zeli slusat i nadje se i dobrih ljudi. Vole me jer sam dobar radnik a eto nikad u svo to vrijeme mi nije palo na pamet da se nesta zalim. I sreca je da netko to prepozna a da ne iskoristava. Evo ovo pisem na poslu

I ovo sto kazes, evo ja ne znam za jaču osobu od sebe, što se toga tiče.

Jel ti stari imao lose starce kao mali u nekom pogledu?
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:51   #59
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
E- ak nemaš kaj pametno za napisati nego samo podjebavat sa strane, nemoj ništa radije
Naprotiv, mislim da mu ovo moje podjebavanje moze itekako pomoci da mu plan nije podrobno razradjen i da mu treba bolji
Mislim da svaka medalja ima 2 strane i da si ti vodjen svojim zivotnim putem, za koji zasluzujes respect btw, u startu naklonjen jednoj strani
Na kraju krajeva to nije no sporno...moguce da zbog mog super odnosa sa svojim roditeljima ( koji me finansijski nisi pomogli, ali su mi omogucili sto su mogli i bili fer kad su trebali) ja imam drugaciji pogled na to. Cini mi se da autor nije spreman na samostalnost (krivica roditelja sto ga nisu pripemili) i da je zbog toga ljepse upozoriti ga "podjebavanjem" nego da se ukopa jos dublje. Potreban mu je naime malo bolji plan, malo vece ambicije i malo bolke razlucivanje! Sta ce naime biti ako ptac nakon preseljenja u dati hotel ponpvo iz bijesa povuce svoje veze te ovaj ostane bez posla u motelu sam, bez icije podrske? Sto ga forsirate da u 1 mj rijesiti prob koji mu se stvorio za 20 godina?
Zar ne bi bilo pametnije da jos 8 puta razmisli, poprica i poslozi situaciju? Nela se iseli ali ne sa jednom mjesecn placom i ne u hotel! Neka trazi bolji posao na drugom mjestu i neka se ne zadovoljava sa privremenim rijesenjima... Eto toliko podjebavanja mog...
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:56   #60
Eh, zaboravio sam dodat jos da kod mojih pare nisu nikad bile problem, vec su u pitanju druge stvari radi kojih bih radije bio sasvim samostalan nego ista vise pokusavao rijesit. Jebes ti to sve kad nemas onaj mir i zadovoljstvo. Fuj to sve, stoga savjetujem decku da se osamostali, stedi za karte za bus i trazi posao po oglasima, jebiga, onda tek trazi recimo neku sobu s cimerima sa 5 soma kn u dzepu.
Sakrij namjere i jedong dana puf, bye bye, tako sam i ja.
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger