Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2006., 01:05   #41
ako dreamy ne drami, i ako je situacija tako ozbiljna da je sama sebi prijetnja, tesko da bi joj nestko od nas mogao pomoci
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:06   #42
ne znam,meni svi ti problemi izgledaju kao granični poremećaj ličnosti. F60 ak se ne varam.
poznanica ima taj poremećaj i baš sve te stvari i nju muče.
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:07   #43
Quote:
Noemi kaže:
ako dreamy ne drami, i ako je situacija tako ozbiljna da je sama sebi prijetnja, tesko da bi joj nestko od nas mogao pomoci
a daj, pa koja cura nije prijetila da ce se ubiti ako ju decko ostavi, mislim u pubertetu...
a samoozljedjivanja, pa to je vec dio mladenacke supkulture....nije li i tetoviranje i piercing neka vrsta samoozljedjivanja? a opijanje?
sad se i meni povraca
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:10   #44
Quote:
Natch kaže:
sto se tice cure, ako ima poremecaj u prehrani i ne moze spavati, te je kaze, suicidalna i sklona samoozljedjivanju, pretpostavljam da se radi o ljubavnim problemima, osim naravno, kronicne nesigurnosti i niskog samopouzdanja?...
Ako ljubavni problemi mogu dovesti do ovih simptoma, rekao bih da je uzrok ipak dublji, a da je ta reakcija na ljubavne probleme više simptom nečeg ozbiljnijeg
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:10   #45
problem je sto ti mladi mrze sami sebe, i zato si to sve rade, opijaju se, drogiraju, zlostavljaju sebe i druge. a tu mrznju su pokupili doma, usisali od roditelja, nesposobnih za roditeljstvo.
pa danas je svako drugo dijete emotivno poremeceno.
ali i normalno je da je tako. svi smo mi samo ogledalo bolesnog drustva.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:12   #46
Quote:
andreina kaže:
ne znam,meni svi ti problemi izgledaju kao granični poremećaj ličnosti. F60 ak se ne varam.
poznanica ima taj poremećaj i baš sve te stvari i nju muče.
Malo "vuče" na borderline, no ja se ipak ne bih zaletio s dijagnozom ...
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:12   #47
imaš pravo natch.to isto može biti.ko zna,ona nam se ne javlja pa ne znamo o čemu je konkretno riječ.
ja odo spavat a možda se dreamy javi sutra pa ćemo vidjet.
bok svima
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:19   #48
Ako je suicidna,zaboravila to reći psihijatrici,hm ? Pa ne ide se specijalistici zbog povremenih nesanica,liječnik prim.zdr.zaštite prepiše i anksiolitike i hipnotike,koji se ne smiju niti u ludilu uzimati zajedno, tj. prije spavanja. Hipnotici su izraziti uspavljivači (Sanval,Cerson,najjači je Dormicum,ali to ionako možeš dobiti samo u stacionarnim ustanovama). Ipak do ponedjeljka samo Normabele,malo će ju umiriti,(2 mg je lagano). A za antidepresive tipa Zoloft mora proći malo više pregleda.To nijedan liječnik ne daje na riječ pacijenta.I u ponedjeljak na malo dulji razgovor kod te psihijatrice.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:26   #49
Quote:
Noemi kaže:
ne vjerujem ti jer se sanval mora uzeti u krevetu inace se ljudi lome u kupaoni kada zaspu na nogama.i poznajem preparat.


od koliko mg si ga uzimala?
Ja popijem sanval od 5mg i osjećam se opuštenije ali svejedno ne mogu zaspati, jednom sam sjedio za kompjuterom i popio sam 10mg sanvala i slova na monitoru su mi se zamutila i to je trajalo oko 5 minuta, kada sam legao u krevet opet nisam mogao zaspati.

Znači zaspim isto sa ili bez sanvala jedino se bolje osjećam kada se probudim ako sam popio sanval.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:32   #50
Sanval je hipnotik,stvarno se mora popiti u krevetu,a ne prohodati ili raditi nešto. Leći i doslovno zažmiriti. Ako prođe više od 1h,može jako rastrojiti čovjeka, i ništa od spavanja satima. A Drimi,nadam se spava, izgleda da ju je i mali Normabelić smotao.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:37   #51
Moj prijatelj je isprobao svakakve tablete za spavanje i ništa mu nije pomoglo dok nije dobio one dormicum, kaže da te ruše i volove
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:44   #52
Quote:
No123 kaže:
Moj prijatelj je isprobao svakakve tablete za spavanje i ništa mu nije pomoglo dok nije dobio one dormicum, kaže da te ruše i volove
Istina, poslije njih nikakva šetnja,jer ruše doslovno.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:10   #53
Quote:
dreamy3 kaže:
očekivala sam odgovor nekog psihologa, psihijatra... il barem nekog ko ima razumijevanja... krivi forum jelda?
Ako si suicidalna i to zna tvoj psihijatar, niti jedan ozbiljan doktor ti neće prepisati Normabel i k tomu još od 2 mg.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:10   #54
hvala svima koji su htjeli pomoć sutra ću počet pit ljekove...... btw nemem bulimiju, nije svaki poremećaj prehrane bulimija ili anorexija...

zaboravila sam psihijatrici reć da sam suicidalna jer jbg, nije to sam tak doć prvi put kod psihijatra i sve istrest.. malo si zbunjen... preplašen... pa odgovoriš samo na pitanja i zaboraviš neke bitne stvari napomenut, koje su meni samorazumljive...

uglavnom. da, sjebana sam i za to mogu "krivit" situaciju doma al od toga nema koristi. ja sam odgovorna za svoj život i sjebani otac mi neće biti izgovor da si upropastim život. zato i jesam krenula na psihoterapiju, da mi bude bolje jel.

i postavila sam ovo pitanje jer NEZNAM kako ljekovi djeluju i ako an uputama piše da normabel nebi trebali uzimati ljudi sa suicidalnim i samoozljđivačkim mislima..... htjela sam mišljenje pametnih ljudi eto.

ps da li netko zna kaj znači F 50, to mi je uputna dijagnoza...?
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:17   #55
Quote:
dreamy3 kaže:
hvala svima koji su htjeli pomoć sutra ću počet pit ljekove...... btw nemem bulimiju, nije svaki poremećaj prehrane bulimija ili anorexija...

zaboravila sam psihijatrici reć da sam suicidalna jer jbg, nije to sam tak doć prvi put kod psihijatra i sve istrest.. malo si zbunjen... preplašen... pa odgovoriš samo na pitanja i zaboraviš neke bitne stvari napomenut, koje su meni samorazumljive...

uglavnom. da, sjebana sam i za to mogu "krivit" situaciju doma al od toga nema koristi. ja sam odgovorna za svoj život i sjebani otac mi neće biti izgovor da si upropastim život. zato i jesam krenula na psihoterapiju, da mi bude bolje jel.

i postavila sam ovo pitanje jer NEZNAM kako ljekovi djeluju i ako an uputama piše da normabel nebi trebali uzimati ljudi sa suicidalnim i samoozljđivačkim mislima..... htjela sam mišljenje pametnih ljudi eto.

ps da li netko zna kaj znači F 50, to mi je uputna dijagnoza...?
Ako se ne varam, f50 je šifra osiguranika, uputna dijagnoza piše na latinskom, npr. psihoneurozis depresiva. A kako ti znaš da si suicidalna?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:38   #56
"ne znam,meni svi ti problemi izgledaju kao granični poremećaj ličnosti. F60 ak se ne varam.
poznanica ima taj poremećaj i baš sve te stvari i nju muče."

...pa sam mislila da je F 50 šifra za nešto drugo jel... i kak nebi znala da sam suicidalna lol, pa živim sa sobom!
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:40   #57
Quote:
dreamy3 kaže:
....

ps da li netko zna kaj znači F 50, to mi je uputna dijagnoza...?
Uputna dijagnoza i dijagnoza koja se utvrdi nakon specijalističkih pregleda ne moraju biti iste ... lječnici (osobito opće prakse, obično na temelju nekoliko karakterističnih simptoma napišu uputnu dijagnozu, a onda nek' specijalisti vide o čemu se zapravo radi ..
F50 je prema ICD-10 klasifikaciji bolesti, šifra za poremećaje hranjenja.
http://psyweb.com/ICD/ICD10/f50f59.jsp
No kao što rekoh, možda ispadne nešto drugo.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:59   #58
thnx
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 11:37   #59
Quote:
wheel kaže:
Ako si suicidalna i to zna tvoj psihijatar, niti jedan ozbiljan doktor ti neće prepisati Normabel i k tomu još od 2 mg.
Hoće, jer je to početna terapijska doza anksioliticima, kod osoba koje do tada nisu liječene psihofarmacima.

2 mg normabela je isto što i 0,25 xanaxa i ne predstavlja nikakvu opasnost za osobe sklone suicidu.
Pošto je @dreamy3 rekla da već ide na psihoterapiju, dobila je laganu terapiju benzodiazepinom, koji će je ugodno opustiti i dok terapija traje NAŠA će se nova kolegica na Forumu hr. bolje osjećati.


Samo naprijed @dreamy3 jer svi smo ti mi ovdje na forumu imali ili još imamo kojekakve psihičke probleme, nitko od nas nema lagodan i ugodan životni put posut samo ružama

Tko to prvi kaže , taj prvi laže

Zadnje uređivanje normall : 09.12.2006. at 14:08.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 13:01   #60
Quote:
annerri kaže:
Ako je suicidna,zaboravila to reći psihijatrici,hm ?

I u ponedjeljak na malo dulji razgovor kod te psihijatrice.
dreamy,moraš doktorici se lagano otvarati i sve joj ispričati jer ti u protivnome neće znati pomoći kak spada.
ja sam svome doktoru napisala u bilježnicu sve što me mučilo u slučaju ak što zaboravim dok ne dođem do njega,tak da sam ja sjedila u sobi a on je čitao
bolje tako nego da sma nešto izostavila,kaj ne

sljedeći put kad ideš kod nje,stisni zube i nemora ti biti bed,sve pričaj što ti je na duši.
samo tako će ti doktorica znati pomoći.što kroz razgovor što kroz eventualnu terapiju.
drži se
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.