Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 11:15   #101
Da li je netko probao Skin Care čaj? Ima u Kući zelenog čaja. Sastojci: grahova kora, maćuhica, cvjetovi kamilice, listovi koprive, orahovo lišće, cvjetovi tratinčiće, cvjetovi nevena.
damyanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:27   #102
ja ga imam, ali ga ne pijem redovito. :S
Goth Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:09   #103
Možeš malo opširnije, molim te? Kakav mu je okus? Jesi primjetila kakve promijene (dobre ili loše)? Hvala

Nije mi jasna ta grahova kora u sastavu, za što je to, ako netko zna?
damyanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:45   #104
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
, u čičku se u usporedbi sa maćuhicom, može uživati . Ukoliko ne možeš piti čaj postoji i pitkija zamjena a to je SIPF korijena čička (koji se između ostalog može nabaviti i ovdje ). Potrebne su ti 3 boce od 100 ml za kuru od 3 tjedna. Pije se pola sata prije jela i ima prilično blag i neutralan okus.
Pogledat ću ovo svakako, a sto posto si kupujem maćuhicu onda. Valjda nije lošija od tog razvikanog SMRDLJIVOG čička

Quote:
pic kaže: Pogledaj post
da, macuhica ti je fina, imam iskustva s oboje
Dobrih iskustava? Podijeli, molim lijepo


Quote:
anell kaže: Pogledaj post
meni je isto maćuhica bila skroz ok što se okusa tiče... ali nisam bila zadovoljna rezultatom, dapače.. ali ne želim nikog obeshrabriti, jer nismo svi isti. a možda nije bilo od nje, možda mi mješavina nije odgovarala.
Nekome zna tako biti, čula sam. Ali možda ti nisi baš problem pa nisi ni mogla vidjeti promjene, ja mislim da ću ja vidjeti, nadam se. Probat ću pa javim sve. Ti imaš jako problematično lice ili ne?
Ja prvenstveno pijem zbog lica, i tu očekujem promjene valjda će se pokrenuti..

Hvala cure!

Zadnje uređivanje phyto : 13.03.2009. at 13:23. Reason: link
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:27   #105
Pa dokle će ovo ovako?
I više nego dovoljno je napisano o čičku i maćuhici na temi-problematična koža, uvod u prirodnu kozmetiku, normalna/mješovita i osjetljiva koža pa i na ovoj temi!
Hoće ijedna tema biti pošteđena rasprave kakvog je okusa, koliko dugo se kuha, kako se uzima, kako tko reagira...?A sve je već sto puta rečeno.
Zbilja je nekorektno da se teme ovako začetavaju.
Funkcija tražilice funkcionira sasvim dobro, a zbilja nije problem pročitati par stranica ove teme i "problematične kože" pa onda upitati ako što ostane nejasno.



P.S. LadyMA nije ovo ništa osobno-odnosi se na sve forumaše.

Zadnje uređivanje phyto : 11.03.2009. at 00:12. Reason: dodatak
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:17   #106
Pardon. Snaći ću se sama. Također ništa osobno. Pozdrav!
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:41   #107
Quote:
damyanti kaže: Pogledaj post
Da li je netko probao Skin Care čaj? Ima u Kući zelenog čaja. Sastojci: grahova kora, maćuhica, cvjetovi kamilice, listovi koprive, orahovo lišće, cvjetovi tratinčiće, cvjetovi nevena.
Da, ja sam ga probala ali sam odustala od dugotrajnog korištenja zbog probavnih tegoba koje mi je uzrokovao. Bacila sam ga u smeće nedavno skoro punog jer mu je istekao rok a ja ga nisam koristila.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:03   #108
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
Dobrih iskustava? Podijeli, molim lijepo
ahem, ne. katastrofalnih
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 12:54   #109
ja sam se odlučila za čaj od koprive i čestoslavice, jako je ugodnog okusa i u drugom tjednu je došlo do pogoršanja par dana al sam izdržala, ostao mi je još jedan tjedan pa vam javim rezultate
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:22   #110
kako se točno priprema čaj od biljke vidac za piti, a kako za obloge za oči i da li držati jedan oblog ili ih treba mijenjati (prema nekim linkovima se prokuhava, a prema drugima samo odstoji) također me zanima zašto je zabranjen za trudnice i postoje li ograničenja što se tiče pijenja...hvala!
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 20:25   #111
čaj od pasiflore

Pozdrav!

Gdje u ZG mogu kupiti čaj od pasiflore?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 20:56   #112
Quote:
larlar kaže: Pogledaj post
kako se točno priprema čaj od biljke vidac za piti, a kako za obloge za oči i da li držati jedan oblog ili ih treba mijenjati (prema nekim linkovima se prokuhava, a prema drugima samo odstoji) također me zanima zašto je zabranjen za trudnice i postoje li ograničenja što se tiče pijenja...hvala!
Oralna upotreba (infekcije dišnih puteva):
2 čajne žličice preliti s 250ml vruće vode i pustiti da odstoji 15 min
Pije se triput dnevno.
Za trudnice i dojilje je zabranjen jer ne postoji dovoljno informacija o sigurnosti ove biljke.

Obolozi za oči:
1 čajna žličica se stavi u vruću vodu i prokuha minutu-dvije, pusti da odstoji desetak minuta, procijedi se kroz filter papir za kavu te se uvijek svježepripremljen čaj koristi kao oblog na zatvorene oči.
Koristiti sterilne gaze-svaki put novu upotrijebiti.
Sve ove mjere predostrožnosti su tu da se smanji doticaj očiju s bakterijama.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 20:57   #113
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Gdje u ZG mogu kupiti čaj od pasiflore?
Čaj nigdje.
Mogu se naći standardizirani ekstrakti i SIPF.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 19:44   #114
Bok strucnjaci za caj, imam tri pitanja:
1. koristim caj susenog bilja za koji u uputi pise kako treba stajati 30 min i onda ga procijedit...ja cesto zaboravim, pa on zna stajat po sat-dva, i tek ga nakon tog procjedim...jel onda on i dalje tako koristan i sluzi svrsi ili nesto gubi na svom ucinku?
2. zasto se cajevi od susenih biljaka ne smiju sladiti? Cak niti mlaki, s medom? Zasto=
3.sto je ljekovitije kog caja od koprive - list ili korijen?
UNAPRIJED HVALA na vasim odgovorima
Mamkanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 10:32   #115
Čitala sam da je čaj od listova maline dobro piti u trudnoći...kao priprema maternicu za porod...može se piti od samog početka i nije štetan. Isto tako i čaj od listova kupine?
Htjela bih samo to provjeriti jer sam tek na početku trudnoće (najosjetljivijem), zna li netko nešto o tome?
Isto tako zanima me koje bih čajeve trebala izbjegavati, a koji su mi korisni?
Unaprijed hvala
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:22   #116
samo malo podižem temu...
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:50   #117
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Čitala sam da je čaj od listova maline dobro piti u trudnoći...kao priprema maternicu za porod...može se piti od samog početka i nije štetan. Isto tako i čaj od listova kupine?
Htjela bih samo to provjeriti jer sam tek na početku trudnoće (najosjetljivijem), zna li netko nešto o tome?
Isto tako zanima me koje bih čajeve trebala izbjegavati, a koji su mi korisni?
Unaprijed hvala
znam da treba izbjegavati metvicu i kadulju....
drugo ne znam...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 09:47   #118
samo da javim rezultat koji je izvan svih očekivanja, čaj sam pila zbog dermatitisam i stvarno se sve povuklo, samo ni ova druga tura nije prošla bez pogoršanja ali važno je da mi je koža sad ko nova i naravno uz prirodnu njegu!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 11:59   #119
koji čaj?!
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:12   #120
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
koji čaj?!
Mislim da je riječ o čaju od koprive i čestoslavice.

Ja sam također odlučila pokušati sa nekim čajem, jer mi više nema smisla kupovati kreme kako bi se rješila prištića, a najviše me muče crvene fleke koje ostaju nakon njih i nikako da prođu...

Koji bi čaj za to bio najučinkovitiji? Pretpostavljam čaj od čička ??
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.