Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2016., 22:56   #1
Taština

Jako sam tašta. Bitno mi je što svi misle o meni, što ne znači da se libim izraziti svoja razmišljanja ili se posvađati s nekim, dapače, prilično sam asertivna u tom smislu, ali, problem mi je izraziti svoje emocije. Jako sam emotivna iako vjerujem da većini djelujem kao hladna osoba, dosta me ljudi optužilo da gradim zid oko sebe. Za to krivim taštinu. Smatram da je razlog to što se bojim ispasti slaba. Zanima me je li itko imao slične probleme i je li ih i kako uspio riješiti. Zbog ovoga imam probleme u ljubavnom životu jer ne mogu očekivati od muškaraca da se bave razbijanjem mojih zidova i da se nose sa ledenom kraljicom. Hvala unaprijed.
pašta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 07:22   #2
Posloži prioritete na bolje načine, a i nekad je bolja samoća nego veza koja je previše jednosmjerna.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 10:12   #3
Quote:
pašta kaže: Pogledaj post
Jako sam tašta. Bitno mi je što svi misle o meni, što ne znači da se libim izraziti svoja razmišljanja ili se posvađati s nekim, dapače, prilično sam asertivna u tom smislu, ali, problem mi je izraziti svoje emocije. Jako sam emotivna iako vjerujem da većini djelujem kao hladna osoba, dosta me ljudi optužilo da gradim zid oko sebe. Za to krivim taštinu. Smatram da je razlog to što se bojim ispasti slaba. Zanima me je li itko imao slične probleme i je li ih i kako uspio riješiti. Zbog ovoga imam probleme u ljubavnom životu jer ne mogu očekivati od muškaraca da se bave razbijanjem mojih zidova i da se nose sa ledenom kraljicom. Hvala unaprijed.
Itekako da ima tastih ili osjetljivih ljudi, samo sta vecina to prikriva u sebi.
Treba raditi na sebi i pokusati sam sebi dati doznanja da si dovoljno dobar, a ne kako te drugi gledaju, i onda se stvara opterecenje da nisi dovoljno dobar, gledas da moras sve savrseno napraviti i izgledati prelijepo da bi covjek sam sa sobom bio zadovoljan, tu se narusava i samopouzdanje i problem postaje samo veci sa vremenom jer se nakuplja gnjev i nervoza, ocekuje se da ce nas drugi stalno hvaliti i govoriti kako smo dobri al toga nema ili ima premalo da bi nas zadovoljilo i tad se u nama gomilaju ti osjecaji nezadovoljstva samim sobom jer mi sami sebi dajemo doznanja da nismo dovoljno dobri za druge.

Ako nista drugo treba otici na psihoterapiju i porazgovarat o tome i nekome se povjeriti u potpunosti da se to izbaci iz nas i da se dobi savjet na koji nacin se dalje trebamo samoizgradjivati a da se ne povrijedjivamo, jer ako sami sebe unistavamo kako tek necemo druge.

Ima mnogo literature i na internetu o tome i treba citati i pokusavati rjesiti to cak bez pomoci psihologa ako situacija nije vec krajnje ozbiljna i otisla do tih granica da se stvara nervoza i opterecenje i oko nekih nebitnih i manje vaznih stvari.

Treba biti sam svoj a ne gledati druge i to pokusati kopirati jer to je nemoguce, znaci samoizgradjivanje i zadovoljstvo samim sobom je najbitnije, pronaci svoju srecu i svoja zadovoljstva i ne se osvrtati sta ce drugi misliti, jer se time opterecujemo, znaci imamo osjecaj manje vrijednosti i to onda covjeka kopka i izjeda iznutra.

Imam dojam Pasta da je to problem kod tebe, znaci trebas poraditi na tome svemu i izgraditi samopouzdanje
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.