Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 03:13   #781
Evo da se i ja priključim... Pročitala sam temu od početka do kraja, toliko sam bila gladna iskustava s minivalom .
Daklem... u mene je kosa dosta gusta, duga do pola leđa, nije ni ravna ni kovrčava ali kad ju osušim s difuzorom i stavim pjene dobijem spiralne loknice razbacane po kosi, a ostatak blago valovit.
Stvarno bih htjela staviti minival, a i mislim da bi mi lijepo pristajao s obzirom na to da već godinama nosim takvu valovito/kovrčavu kosu. Ja bi nešto onako kao u Shakire, već je netko stavljao slike, nešto na taj fazon, neke lijepe spiralne kovrče .
Tako da sam odlučila da idući put kad odem kod frizerke, na skraćivanje vrhova, nosim joj par sličica i planiram je propitati sve, uzduž i poprijeko, dok ne budem sigurna da zna što želim. I onda se možda napokon odlučim na minival...
Btw. jedna frendica je nedavno radila minival, i ispale su joj totalno bapske kovrče, nisu bile sitne al su imale jako ružan oblik, uopće nisu bile spiralne, pa je išla na trajno ravnanje kose xD... Pa me malko strah da se i meni to ne dogodi xD
Vratolomna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:31   #782
Quote:
Vratolomna kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja priključim... Pročitala sam temu od početka do kraja, toliko sam bila gladna iskustava s minivalom .
Daklem... u mene je kosa dosta gusta, duga do pola leđa, nije ni ravna ni kovrčava ali kad ju osušim s difuzorom i stavim pjene dobijem spiralne loknice razbacane po kosi, a ostatak blago valovit.
Stvarno bih htjela staviti minival, a i mislim da bi mi lijepo pristajao s obzirom na to da već godinama nosim takvu valovito/kovrčavu kosu. Ja bi nešto onako kao u Shakire, već je netko stavljao slike, nešto na taj fazon, neke lijepe spiralne kovrče .
Tako da sam odlučila da idući put kad odem kod frizerke, na skraćivanje vrhova, nosim joj par sličica i planiram je propitati sve, uzduž i poprijeko, dok ne budem sigurna da zna što želim. I onda se možda napokon odlučim na minival...
Btw. jedna frendica je nedavno radila minival, i ispale su joj totalno bapske kovrče, nisu bile sitne al su imale jako ružan oblik, uopće nisu bile spiralne, pa je išla na trajno ravnanje kose xD... Pa me malko strah da se i meni to ne dogodi xD
S obzirom na dužinu kose neće ti se prejako uhvatiti nego ćeš dobiti nešto jače valove (govorim iz iskustva)... jedino ako ti malo postepeno ošiša dobit ćeš nešto izraženije kovrče.. I bolje će izgledat, jer će padat kao u slapovima.. (koje usporedbe )
Ako ideš kvalitetnoj frizerki ne bi ti se trebale dogoditi "bapske kovrče"
__________________
Put that cookie down!
SwayOdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:41   #783
evo cure moje iskustvo, stavila sam minival, kosa nije farbana, postepeno ošišina i par cm duža od ramena, gusta, minival mi je radila na maaalo veće viklere, nije dala jaku kemikaliju, oprala kosu, naviklara i zalila tekućinom, minival je super, čitala sam tu iskustva i jako se bojala da to nebu nikako ispalo jer iskustva su različita, meni je moj minival super, malo veći valovi... odlično... i kosa nije spaljena... lokne se minivalom nemogu dobiti i zato su cure jako razočarane nakon minivala, minivalom se dobivaju valovi... a lokne samo ako se navikla poslje pa će tako stajati a ne se odmah raspustiti ko u mom slučaju.
__________________
...živi svaki dan ko da ti je zadnji i jednom ćeš biti u pravu... ;)
_mayya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 00:33   #784
Quote:
_mayya_ kaže: Pogledaj post
evo cure moje iskustvo, stavila sam minival, kosa nije farbana, postepeno ošišina i par cm duža od ramena, gusta, minival mi je radila na maaalo veće viklere, nije dala jaku kemikaliju, oprala kosu, naviklara i zalila tekućinom, minival je super, čitala sam tu iskustva i jako se bojala da to nebu nikako ispalo jer iskustva su različita, meni je moj minival super, malo veći valovi... odlično... i kosa nije spaljena... lokne se minivalom nemogu dobiti i zato su cure jako razočarane nakon minivala, minivalom se dobivaju valovi... a lokne samo ako se navikla poslje pa će tako stajati a ne se odmah raspustiti ko u mom slučaju.
Ne znas kako si me usrecila s ovim postom . Bas ti hvala sto si podijelila svoje iskustvo, koliko vidim kosa nam je slicna, pa se nadam da ce i kod mene sve ispasti jednako pozitivno. Sad jedva cekam da odem kod frizerke! Hvala
Vratolomna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 00:36   #785
Quote:
SwayOdd kaže: Pogledaj post
S obzirom na dužinu kose neće ti se prejako uhvatiti nego ćeš dobiti nešto jače valove (govorim iz iskustva)... jedino ako ti malo postepeno ošiša dobit ćeš nešto izraženije kovrče.. I bolje će izgledat, jer će padat kao u slapovima.. (koje usporedbe )
Ako ideš kvalitetnoj frizerki ne bi ti se trebale dogoditi "bapske kovrče"
Hvala, utjesila si me
Vratolomna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 00:42   #786
jel moguće da mi minival nije uspio zato što sam odmah drugi dan ujutro oprala kosu? jel ima to uopće kakve veze?
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 15:15   #787
drage cure i žene koje imate iskustva!! vidim da ste mnogima pomogle pa molim vas i mene prosvijetlite, šta da radim sa svojom kosom... dužina je do ramena, dosta rijetka i jako jako tanka i sklona pucanju. kada operem kosu, 1.dan mi je super, lepršava, leti na vjetriću, 2.dan- ko govno...tako da se 2.dan snalazim s raznim pjenama koje mi samo sve uljepe... dosta dugo nosila sam bob do ispod brade,malo još i duži, ponekad je doticao ramena...i svi kažu da mi je to super, ali-ne znaju oni da sam namještala frizuru satima- stavljala pjenu, fenirala svaki put kad bi oprala kosu i onda još pri izlasku iz kuće popravljala fenom i četkom i još tapirala na tjemenu da mi se ne vidi razdjeljak do iza glave xD s tim da je 2.dan isto bila ko govno, i da su vrhovi redovito pobjegli prema van i nisu se više htjeli vratit čak ni feniranjem 40 minuta.. tako da sam praktički cijeli život osuđena prati kosu svaki drugi dan... tako da...mislim da sam idealni kandidat za minival... međutim...zazirem od pudl-looka, tako da bi htjela znat koji su nekakvi najveći vikleri koji bi mogli ići na moju kosu, da mi bude valovita, ili tek dobra podloga za viklere(i njih imam, sat-dva maximalno drže) i da jednom u životu izdržim 3 dana ne prat kosu!!! i pliz preporučite neki salon za koji znate da znaju s minivalom u zg... malo sam se raspitivala o nicole&nicole i čine se dobri, ali želim čuti vaše dojmove!
HVALA
anna bananna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:45   #788
hello:)

imam ja pitanje žene..
imam ravnu kosu do pol leda..
e sad..jel se moze minival napravit na krupne viklere, al samo na donji dio kose, onak da mi je donji dio kose uvijen..vrhovi jel..jer mi se ne da svakih dva dana frckat vrhiće?
teta M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:13   #789
Mislim da moja avantura s valovitom kosom završava,.
Neki pramenovi su mi skoro potpuno ravni,. dođe mi da plačem,.
tjedan dana je prošlo,. već nakon prvog pranja kose su kovrče bile nekako blaže,. još 2 pranja i sad se dosta toga već izravnalo,.
ženska mi je rekla da bi trebalo trajati 2 mjeseca ili više,.
šta sad,. da joj odem reklamirati frizuru?,. bačenih 230kn,. a da ne spominjem preparate koje sam kupila za kovrče,.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:28   #790
Quote:
Faint kaže: Pogledaj post
Mislim da moja avantura s valovitom kosom završava,.
Neki pramenovi su mi skoro potpuno ravni,. dođe mi da plačem,.
tjedan dana je prošlo,. već nakon prvog pranja kose su kovrče bile nekako blaže,. još 2 pranja i sad se dosta toga već izravnalo,.
ženska mi je rekla da bi trebalo trajati 2 mjeseca ili više,.
šta sad,. da joj odem reklamirati frizuru?,. bačenih 230kn,. a da ne spominjem preparate koje sam kupila za kovrče,.
Otiđi u salon i reklamiraj, jer ti ženska nije dobro napravila minival. Moj je trajao 6 mjeseci, a i kad se opustio, imala sam valovitu kosu, a ne ravnu.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 17:41   #791
Faint, definitivno idi reklamirat. Ima Dumber pravo, minival ti je morao trajati oko 5-6 mjeseci, čak i duže. Meni je isto kosa ostala valovita.. i to gotovo godinu dana nakon zadnjeg minivala

edit:makar mi kosa ni prirodno nije savršeno ravna. ali minival ju je ostavio "pravilno" valovitom. (Ne znam kako drukčije to opisat. možda je bolja riječ ujednačeno )
__________________
Put that cookie down!
SwayOdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 17:51   #792
Nije ovo onaj standardni minival,. nešto je malo drugačije,. cura mi je rekla da će mi se kovrče izravnati,. ali da će trajati minimalno 2 mjeseca,. ali da nekima traju i do 3, 4,.
ne znam što sad,. ne želim da mi ponovno stavlja te kemikalije po kosi jer mi je i ovak već lagano uništena,.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:40   #793
Kupi di VOSAK za kosu, od tafta, crvena kutijca. Onaj sto fino mirise Stavi si malo na ruku, spusti glavu, ono da ti kosa visi i guzvaj je rukama s tim voskom, cijelu kosu, i onda je zabaci natrag. Trebalo bi uspjeti, ja sam tako stvarala svoje kovrce. Btw gdje si ga radila?
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:50   #794
Pa napisala sam ti na privat još prije nego što sam išla raditi,. nisi dobila?,.
Studio M,. tamo prek puta Pointa,.
kupila sam si od Keune-a šampon za kovrčavu kosu, regenerator za suhu kosu i neki curl activator u spreju,. probat ću još s tim što si rekla,. ima ga u DM-u/Bipi?,.
ne bude kosa ulijepljena?,. prirodno izgleda?,
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:07   #795
Imas u dm-u, gdje god hoces, imas i u konzumu vidjela sam ga bas a moguce da sam dobila, al u to vrijeme sam kupovala nesto preko foruma i imala sam puno poruka, a inbox je bio pun pa sam vjerojatno izbrisala! sry :/

ne masti niti ne lijepi kosu, naravno ako pretjeras onda je uzas, ali lokne ti budu bas bas oblikovane i lijepo mirisu! da toga nije bilo nebi bilo niti moje kose! a imas sliku frizure/kose? ako imas posalji mi na privat bas me zanima kako ti izgleda! ja bih ti preporucila moju frizerku no ona se preselila u marof, pa sad tamo hodam njoj
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:18   #796
Imaš tu na temi sliku par postova višlje, ta je baš kad sam došla od frizerke
Kupit ću prvom prilikom taj taftov vosak, nadam se da će pomoći
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:26   #797
Joj pa nije ti lose, svidja mi se, samo sto je to blagi minival, ja sam bas imala onako afro, tj. slagala sam afro! Ovakav mi je bio zadnji minival:



Uploaded with ImageShack.us
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:44   #798
Je, pa to pričam cijelo vrijeme
Headlines se to zove,. više kao neki summer beach look,. XD
nego, daj mi reci,. ti si na foi-u?,.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:25   #799
Da, NAŽALOST Zasto, al me znas
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:38   #800
Hahah, da, iz viđenja,. kosa te odala,.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.