Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 08:27   #3121
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
permetal, ono za čišćenje pećnice. ja sam s time čistila rešetku roštilja na kojoj je zagorjelo svašta, našpricaj i ostavi 15-ak minuta, uzmi četkicu i istrljaj i trebalo bi ići dolje
probala ovako jučer ali nejde minimalno sam skinula, ovaj tvrdi zapečeni sloj bi možda trebala nekako mehanički skinuti jel to smijem sastrugati s nečim
__________________
T i F
mali_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 15:21   #3122
kako skinuti crnu farbu sa kosu sa bijelog lakiranog radnog stola?

nije puno, radi se samo o 2-3 tockice, al bode me u oci
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:40   #3123
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
pokušala sam staru mrlju od crnog vina oprati sa svim iz dm-a što ste nabrojale, ali neda se
a majica mi je bas draga
da li si probala natrljati flek solju i ostaviti neko vrijeme, nemaš što izgubiti majicu si ionako upropastila pa probaj sa solju. Ili naši, ukoliko je to moguće i mjesto je tako, zakrpe ili saši nekoliko ukrasnih gumbiča da tvore cvijet ili nešto, napravi od tekstila nešto, kao one Ljupke Gojić lutke ili slično. Prošle godine sam imala problem sa suknjom koju volim, lagana za more, uspijela sam je zamastiti i kada sam je stavila namakati u vodu i deterđent, izgrizlo je boju, pa sam na kraju uzela špricu, skinula sam sa sredstva za čiščenje prozora, i pošpricala suknju na nekoliko mjesta, flek se više nije vidio a suknja je postala zanimljiva kao da je takva oduvijek bila.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:43   #3124
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
koliko lako solna kiselina spricne na vas?

trebala bih rijesiti kamenac u podnom sifonu u kupaonici. zapravo, nije klasicni kamenac, vec mi se nahvatalo na dnu sljunka i zapeklo se pa izgleda kao komadic plocnika. inace svako malo ulijem domestosa ili octa u taj sifon, nije on prljav, ali kamenac s tim obicnim sredstvima ne ide. a strah me te solne, uopce ne znam kako ulijevati. imam neotvorenu solnu valjda vec pet godina, nisam se jos usudila koristiti je.
Vidjela sam da one žene iz odreda za čistoću za takve stvari koriste coca-colu, probaj da izbjegneš s. kiselinu
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:46   #3125
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Gdje perete deke? Okej, okej, znam, kemijska čistionica, ali rado bih da mi ih netko baš opere i osuši, a ne usuđujem ih se staviti u svoju veš mašinu. Ima li itko kakvu ideju?
Ove obične deke koje nisu 100% vuna perem u vešmašini. Ona velika deka, ambasador stane bez problema u vešmašinu od 6 kg, stavim na program za vunu i dva puta isperem. Uvijek pazim da je dan suh i vjetrovit da se brzo osuše. Super se ispere. Inače kad smo bili klinci, mama je znala napuniti kadu vode staviti deku i posipati je deterđentom pa smo brat i ja gacali po deki, kad smo se dobro ishodali nekoliko puta je isprala deku i stavila je preko ruba kade da se ocijedi. Vunene deke šalji u kemijsku.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 09:35   #3126
Molim pomoć, imala sam flekove na omiljenim svijetlim trapericama na koje se sam stavila Ariel izbjeljivač i naravno sad su mi na tim mjestima ostali dvije nijanse svijetliji krugovi. Da li postoji način da ti krugovi nestanu ili ne?
štrudlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:46   #3127
evo nekoliko savjeta na ovoj stranici http://korisno.net/super-trikovi-za-...djece-i-obuce/ Zanimljivo flekovi od crvenog vina uklanjaju se bijelim vinom.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:48   #3128
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
evo nekoliko savjeta na ovoj stranici http://korisno.net/super-trikovi-za-...djece-i-obuce/ Zanimljivo flekovi od crvenog vina uklanjaju se bijelim vinom.

Crveno vino ide dole i sa mineralan vodom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Akvarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 13:01   #3129
Cure help!
Prala sam odjecu na 60 i ubacila traperice na kojima je ostao smedi kozni remen.
Nakon pranja ne vidim nikakve bas velike promjene na njemu osim sto je trenutno mokar i taman. Da ga stavim susiti normalno s trapericama? Mislite da ce biti jos upotrebljiv?
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 13:18   #3130
Ma oće, remen je to.

Ako je prošao sve ove recesije i stezanja....
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 20:12   #3131
s cime da skinem fleke sa crvene haljine?

mislim da su od crvenog vina, ali nisam sigurna.. proslu novu godinu sam je imala obuceno i sjela sam na nesto, tako da su po cijeloj guzi fleke.. prala sam je vec 10puta, ali nista ne pomaze..

sad bih je htjela imati na jednu svadbu sto idem, al nemam pojma kako da skinem fleke
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 01:54   #3132
Materijal? Ako nije išlo od bijelog vina ni od sapuna za mrlje, mislim da nema nade.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:37   #3133
Ne znam da li je već bilo na ovih 100 i kusur stranica, a nisam pri volji i vremenu sad tražiti....

Oprala sam traperice i neke trenirke i na ovom usranom vremenu se nisu supjele osušit na zraku, al su se uspjele usmrdit i to tako da ni nakon par ponovnih pranja smrad ne odlazi.

Ima li pomoći?
Hvala
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:09   #3134
Bok, molim pomoc
Znaci, imam torbu od tvrdog platna s koznim ruckama, i to se opralo u ves masini jednom i koza je pustila boju,( bež ) na tu torbu svijetlu.
Da li se te mrlje ikako mogu maknuti?
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 03:08   #3135
Quote:
manc kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je već bilo na ovih 100 i kusur stranica, a nisam pri volji i vremenu sad tražiti....

Oprala sam traperice i neke trenirke i na ovom usranom vremenu se nisu supjele osušit na zraku, al su se uspjele usmrdit i to tako da ni nakon par ponovnih pranja smrad ne odlazi.

Ima li pomoći?
Hvala
I meni se desilo isto prije desetak dana, oprala sam na 90 i sve stavila na prozor da se suši. I namakanje u vodi s varikinom pomogne ali naravno samo za bijele stvari i pizdarije za koje ti nije šteta ako izblijede. Zadnji put sam tako piđamu narančastu, boja se nije promijenila, ali ne bi riskirala na nečem što mi je bitno dok ne isprobam sve ostalo.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:25   #3136
Pitanjce za vas iskusne koke... Smijem li oprati tenisice u vešmašini? Nisu platnene, nego nekakva guma koja glumi kožu (unatoč tome jako su kvalitetne jer ni nakon tri godine gotovo neprestanog nošenja se ne vidi da su stare)...

Nije stvar u tome da su prljave, već smrde po ustajaloj vodi (duga priča)...
Ak ih stavim na 30, hoće li im se što dogoditi? Ili ako to nije pametno, da ih stavim samo u mašinu na ispiranje i centrifugu? Hoće li ih to uništiti? Znam da je pametno staviti ih u staru jastučnicu da ne lupaju po mašini...

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:41   #3137
Fleke odlaze s dr beckmannom. Kupite par različitih i s par različitih navala na fleku. Meni nikad ne skida odgovarajuća vrsta određeni flek, nego neke stihijske kombinacije.

Boju koja je 'procurila' mi sredi pranje tekućim arielom.

Oprani remen namaži kremom.

Tenisice prem u mašini, ne samo kratke ili sportske programe, nego znam obaviti konkretno pranje. S omekšivačem .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 00:17   #3138
Quote:
manc kaže: Pogledaj post

Ima li pomoći?
Operi ih ponovo, ali u pregradu za omekšivač stavi ocat i osuši na zraku.
__________________
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Bios is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:21   #3139
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Pitanjce za vas iskusne koke... Smijem li oprati tenisice u vešmašini? Nisu platnene, nego nekakva guma koja glumi kožu (unatoč tome jako su kvalitetne jer ni nakon tri godine gotovo neprestanog nošenja se ne vidi da su stare)...

Nije stvar u tome da su prljave, već smrde po ustajaloj vodi (duga priča)...
Ak ih stavim na 30, hoće li im se što dogoditi? Ili ako to nije pametno, da ih stavim samo u mašinu na ispiranje i centrifugu? Hoće li ih to uništiti? Znam da je pametno staviti ih u staru jastučnicu da ne lupaju po mašini...

~tlapatok™
Ja sam kožne prala na normalnom programu, bile su u takvom stanju da ili ću ih oprati ili ću ih baciti pa nije bilo rizika. Žive su




Kako osusiti tenisice prije nego se usmrde od vlage, još nemam grijanje u stanu
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:35   #3140
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Kako osusiti tenisice prije nego se usmrde od vlage, još nemam grijanje u stanu
Fenom.

Dijelim tvoju muku, želim oprati jastuke, ali uz ovu vlagu, neće se osušiti ni do Božića.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.