Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 19:34   #61
[QUOTE=sleepwalker74;33079458]idemo ponovno, vozilo smije biti u Hrvatskoj 183 dana, ti možeš više puta vozilom napuštati zemlju ali kada zbrojimo sve dane u periodu od 365 dana smije biti 183 dana, ne gleda se kalendarska godina.

drugo, onaj tren kad si napustio zemlju trebalo je i vozilo napustiti zemlju/QUOTE]

Ok, samo mi molim te odgovori na ovo pitanje sada i moj problem je rijesen.
Po zakonu, koliko taj auto MORA biti van Hrvatske da bih opet imao pravo na boravak u Hrvatskoj na 183 dana?

I jos jedno pitanje, sta po zakonu potvrduje da je to auto izaslo iz Hrvatske i sta potvrduje kad je uslo u Hrvatsku?

Ako mi das odgovore na ova pitanja kako ide po zakonu, moj problem je rijesen.

Hvala
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:13   #62
Pise ti, u roku od 365 dana u HR smije biti max 183 dana.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 02:43   #63
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pise ti, u roku od 365 dana u HR smije biti max 183 dana.
Hvala, moj propust.

Ali cime se POTVRDUJE da je auto uslo ili izaslo iz Hrvatske? Zar ne vidite u cemu je stvar?
Ne postoji niti jedna stvar cime se moze dokazati da je auto preslo granicu i ostalo van drzave 183 dana!!!!!
Sta je Sleepwalker rekao u prijasnjim postovima, ako ja putujem, putujem i ja, ja putujem avionom svaki put ako putujem, i sta sad? Auto ide samnom na avion? hahaha
Mozda je to samo Hrvatska administracija i Hrvatski pametni zakoni?? Ili sam ja puka skroz??
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 06:16   #64
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Hvala, moj propust.

Ali cime se POTVRDUJE da je auto uslo ili izaslo iz Hrvatske? Zar ne vidite u cemu je stvar?
Ne postoji niti jedna stvar cime se moze dokazati da je auto preslo granicu i ostalo van drzave 183 dana!!!!!
Sta je Sleepwalker rekao u prijasnjim postovima, ako ja putujem, putujem i ja, ja putujem avionom svaki put ako putujem, i sta sad? Auto ide samnom na avion? hahaha
Mozda je to samo Hrvatska administracija i Hrvatski pametni zakoni?? Ili sam ja puka skroz??
dok letiš avionom, da li ti policajac udara pečat u putovnicu, dokazati da li si otputova nije nikakav problem, dovoljno je da mi daš da pogledam u novčanik kreditne kartice, računi kreditnih kartica...
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 07:32   #65
Jedna od najboljih tema
Veoma dobra za prosuditi/citati i pratiti pojedince
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:04   #66
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
dok letiš avionom, da li ti policajac udara pečat u putovnicu, dokazati da li si otputova nije nikakav problem, dovoljno je da mi daš da pogledam u novčanik kreditne kartice, računi kreditnih kartica...
I ponovo cu ja ponoviti moje pitanje. A za auto je potvrda, sta?
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:19   #67
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
I ponovo cu ja ponoviti moje pitanje. A za auto je potvrda, sta?
Možda nešto na osnovu čega si ga ukrcao na brod
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:26   #68
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Možda nešto na osnovu čega si ga ukrcao na brod
pa kojim ja jezikom pricam? sta ti nije jasno pitanje?
koja potvrda se izdaje za AUTO kad prelazi drzavnu granicu? cime mogu dokazati da je auto izaslo iz hrvatske ili da se vratilo u hrvatsku? takav papir ne postoji u hrvatskoj! sta onda mogu koristit kao dokaz da je auto bilo izvan granica hrvatske?

sad malo jednostavnije?
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:28   #69
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Jedna od najboljih tema
Veoma dobra za prosuditi/citati i pratiti pojedince
evo jos jedan razlog da me se banira s foruma.

a i ti si jebi svoju mater, stoko glupa, komunisticki abortusu
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.04.2011., 16:39   #70
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
može, ne znam kak je sa novim, za rabljeni sam siguran da može, budem ti do ponedeljka javio, jbg. nisam ni ja sveznalica
Pozdrav sleepwalker, dali bih te mogao zamoliti ako ovih dana stigneš pogledati za ovo (povratnički uvoz auta koji nije registriran u zemlji iz koje se vraća, ima se samo kupoprodajni ugovor)?

Konkretno: živim u Austriji, 6 mj prije povratka bih kupio rabljeni auto u Njemačkoj (jeftiniji), i ne bih ga registrirao u A, nego nakon 6 mj uvezao kao povratnik u Hr.
Hvala unaprijed
TransAm.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:41   #71
stvarno ne znam kako da ti objasnim, kada te ulovi carina ili policija, ti si taj koji mora dokazati da si napuštanjem zemlje (npr. vidljivo po pečatima u putovnici) vozilo također izvezao, meni nije teško dobaviti papire koji dokazuju da je vozilo ušlo u kontenjeru u RH, a ti meni moraš nečim dokazati da si ga i izvezao, a kako češ to učiniti nije moja stvar

kažem ti da za ljude koji žive preko bare to nije problem, teže je dokazati za one koji su u Europi, al to je onda moj problem
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:57   #72
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
stvarno ne znam kako da ti objasnim, kada te ulovi carina ili policija, ti si taj koji mora dokazati da si napuštanjem zemlje (npr. vidljivo po pečatima u putovnici) vozilo također izvezao, meni nije teško dobaviti papire koji dokazuju da je vozilo ušlo u kontenjeru u RH, a ti meni moraš nečim dokazati da si ga i izvezao, a kako češ to učiniti nije moja stvar

kažem ti da za ljude koji žive preko bare to nije problem, teže je dokazati za one koji su u Europi, al to je onda moj problem
Hvala ti Sleepwalker.
Nadam se da razumijes gdje je moja cijela konfjuzija. Razumijem sve ali znam isto tako da u carinskom zakonu ne postoji nikakvo obrazlozenje kako bih ja mogao dokazati nesto sta bi trebalo biti jako jednostavno za dokazati.
E to mene smeta u Hrvatskim zakonima, imas, a u isto vrijeme i nemas objasnjenje i to za jednostavne probleme, a da ne pricamo o nekim vecim stvarima.

Puno ti hvala sta si se potrudio sve ovo vrijeme da mio pojasnis neke stvari. Naravno i ostalima koji su ucestvovali.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:41   #73
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Možda nešto na osnovu čega si ga ukrcao na brod
A zasto bi ga morao ukrcati na brod??

Zar ga ne bi mogao odvesti cestom u recimo BiH i tamo ga ostaviti za to vrijeme dok nije u HR??

Ako prijedje granicu samo sa osobnom nigdje se ne vidi da je prelazio granicu i koliko puta.

Ja sam prelazio granicu sa autom stranih tablica i normalno isao sa osobnom, nitko me nije trazio putovnicu, kad sam isao u BiH.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:01   #74
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
A zasto bi ga morao ukrcati na brod??

Zar ga ne bi mogao odvesti cestom u recimo BiH i tamo ga ostaviti za to vrijeme dok nije u HR??

Ako prijedje granicu samo sa osobnom nigdje se ne vidi da je prelazio granicu i koliko puta.

Ja sam prelazio granicu sa autom stranih tablica i normalno isao sa osobnom, nitko me nije trazio putovnicu, kad sam isao u BiH.
Ma znam da neće brodom u Bosnu.

Pitao je za dokaz kako će se znati da je auto ušao u Hrvatsku, a s time sam smatrala da je prvobitno iz Kanade stigao brodom u kontejneru i da mu treba taj dokaz, odnosno to bi bio dokaz da je napustio Kanadu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 19.04.2011. at 22:09.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:28   #75
Ja se ispricavam sto dizem staru temu, ali trenutno mi je ova jedina tema u kojoj mi se cini da bi mi se moglo pomoc.
Idemo od pocetka.
Posjedujem dvojno drzavljanstvo, SAD i hrvatsko. Prebivaliste mi je u Hrvatskoj, ali imam takodjer imam boravise u SAD, te placam njihov porez i sve.
Planiram po 7. put ovo ljeto ici u SAD, i ostati otprilike 12 do 18 mjeseci, fala Bogu imam kod koga biti i sto za raditi. Konkretno prodavac rabljenih automobila.
E sad. Htio bi si dofurati auto, konkretno Mercedes SL (R129) da je godina proizvodnje 1997 do 2001. Gledajuci na HAK-ovim stranicama, taj auto ne zadovoljava uvjete za homologaciju. Medjutim...
Pitanja:
Dali taj auto smijem voziti u Hrvatskoj na SAD tablicama, uzevsi u obzir da imam North Carolina vozacku?
Ako gore navedeno nesmijem, dali taj auto smijem uvest na povlasticu i legalno registrirat u Rep. Hrvatskoj?
Ako je odgovor DA, dali trebam proc proces homologacije, ili jok?
Placam samo trosarine, jelda? Tko odredjuje trosarine? Jer ako sam ja platio auto $10000-$15000, ja sam spreman platiti trosarine na TAJ iznos, a ne na iznos kakav je netko ovdje izmislio.
Dalje... Kad cu biti u prilici, kupio bi si auto (citaj kad budem imao para). Sad, za uvoz na povlasticu potrebno je da auto bude u mom vlasnistu 6 mjeseci. Kakav je dokument potreban da bi se to dokazalo? Title, proof of purchase ili?

Iz iskustva znam da ce me carina probat oderat gdje kod mogu (iskustvo sa kupovinom auta na diplomatskim tablica u Hrvatskoj, trazili su da i carinu platim na auto proizveden u Njemackoj 2007. g) te onda ja gledam da prodjem sto jefinije i -iskreno- da trazim rupe koje bi mi isto omogucavale.

Ali, jedno veliko ALI... Ne mislim krsiti zakon. To mi nikako nije u interesu.

Hvala
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:39   #76
Smijes ga voziti na usa tablicama ali max 6 mjeseci i auto onda mora van iz Hrvatske na 6 mjeseci.

Uvoz uz povlasticu mogu napraviti samo oni koji se VRACAJU u HR a ti to neces pa niti ne mozes ostvariti pravo na povlasticu.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:13   #77
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Smijes ga voziti na usa tablicama ali max 6 mjeseci i auto onda mora van iz Hrvatske na 6 mjeseci.

Uvoz uz povlasticu mogu napraviti samo oni koji se VRACAJU u HR a ti to neces pa niti ne mozes ostvariti pravo na povlasticu.
Htio bi malo konkretnije pojasnjenje prvog.
Bit cu 18 mjeseci u SAD-u, i onda se vratiti tu. Znam ljude koji su po nekoliko puta koristili to pravo. Ili postoji nekakav minimalni limit? (koliko sam ja upoznat, minimum je godina dana.) (A da je i tri, ipak sam dovoljno star za nakupiti 3 godine u SAD-u.)
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:36   #78
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Htio bi malo konkretnije pojasnjenje prvog.
Bit cu 18 mjeseci u SAD-u, i onda se vratiti tu. Znam ljude koji su po nekoliko puta koristili to pravo. Ili postoji nekakav minimalni limit? (koliko sam ja upoznat, minimum je godina dana.) (A da je i tri, ipak sam dovoljno star za nakupiti 3 godine u SAD-u.)
Možeš ga uvesti kao povratnik ako ti je auto u vlasništvu najmanje 6 mjeseci (to ćeš dokazati sa prometnom dozvolom), a ti boraviš tamo najmanje godinu dana i uvezeš auto u roku godine dana od povratka. U tom slučaju nema homologacije. Trošarinu plaćaš po vrijednosti, PDV ne.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:57   #79
Hvala Alkemicharka.
Jos jedno pitanje.
Kupim auto tri mjeseca prije nego sto se vracam u Hrvatsku. Dofuram auto tu na SAD plocicama. Kako moram biti vlasnik najmanje 6 mjeseci, dali ostatak vremena do ispunjenja tog roka mogu voziti na SAD tablicama, pa do trenutka kad ga mogu uvest jednostavno to napravim?
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 22:26   #80
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Hvala Alkemicharka.
Jos jedno pitanje.
Kupim auto tri mjeseca prije nego sto se vracam u Hrvatsku. Dofuram auto tu na SAD plocicama. Kako moram biti vlasnik najmanje 6 mjeseci, dali ostatak vremena do ispunjenja tog roka mogu voziti na SAD tablicama, pa do trenutka kad ga mogu uvest jednostavno to napravim?
To stvarno ne znam. Ako se javi sleepwalker74, bude ti on odgovorio
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.