Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2011., 11:50   #1
Lov na bicikliste

Već neko vrijeme lokalne vlasti diljem zemlje sudjeluju u lovu na bicikliste i biciklistice. Nerazumno i striktno se provode loši zakoni i novčano se kažnjavaju biciklisti/ice.

Primjeri:
Država u lovu na bicikliste

Karlovčani ogorčeni! Policija sve češće "vreba" i globi bicikliste

Valpovčani miču bicikle iz pješačke zone

I biser na kraju:
"Može li se na Silbi voziti biciklom?
Iako se mogu vidjeti na Silbi, bicikli nisu dozvoljeni. A kako su i mjesto i otok mali, nisu ni potrebni.
" ( link )


Umjesto da nam se omogući sigurno, legalno i efikasno prometovanje i na taj način se popularizira bicikl kao prijevozno sredstvo i kvalitetna alternativa automobilima i jadnom javnom prijevozu radi se upravo suprotno.


Zašto se ne bi zauzeli za sljedeće:
- funkcionalnije biciklističke staze (bez prepreka, napravljene da vode i preko raskršća, prometni znakovi koji upozoravaju vozače koji ih sijeku na križanjima)
- dozvoljeno kretanje biciklom po pješačkoj zoni i nogostupu, ALI malom brzinom.
- unošenje bicikle u sredstva javnog prijevoza a posebno pojednostaviti prijevoz bicikle vlakom
- biciklističke trake uz manje prometne ulice ili tamo gdje nije moguće napraviti bic stazu.
__________________
biciklistzg.blog.hr
biciklistzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 12:18   #2
ne podržavam tvoj stav
nisam iz zagreba , ali donekle poznajem biciklističke staze u tom gradu
to nisu staze , to je farsa , politički poeni koji su potrošeni
ne može biciklistička staza biti napravljena na način da se pješacima oduzme dio njihove i tako već sužene staze
i tu nastaje nered , djeca , žene s djecom , žene s kolicima , babe ,. starci , ljudi sa psima i još štošta se kreće tom nazovi pješačko biciklističkom stazom i još i biciklisti , kojih ruku na srce ima svakojakvik , naravno kao i pješaka ili pak vozača , uglavnom , primitivna ljudska populacija
logika biciklista je vrlo jednostavna '' bolje da se vozim po kakvoj takvoj biciklističkoj i pješačkoj stazi ,da se bunim na nekulturu pješaka i negoduhejm , nego da vozim po cesti gdje će me dovatiti šleper''
logika pješaka ''što nam se tu guraju oko naše djece i divljaju , nek idu na cestu , kamo i spadaju''
logika vozača'' baš si mi se ti s biciklom sad tu na cesti morao namjestiti , a žurim ''itd..
da je pješački nogostup dovoljno širok i da se može podijeliti i fizički odvojiti od biciklističke staze , onda u redu , ali onako uzak nije ni za pješake a kamo li za oboje , a oboje još i nekulturni
istina jeste , kada biciklist sastavi babu na stazi , ozljede su male i psovke valike , ali kada šleper pokupi biciklistu , ozljede su velike , a psovke nema
o tome smo već pričali , treba uvesti već u osnovnoj školi predmet , ponašanje u prometu , i za pješake i za bicikliste i sve druge sudionike i dosljedno provoditi zakon za sve
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 14:39   #3
mazgov: Mislim da nisi biciklistzg samo svatio, za to jer meni dode da vam je idea koncepta voznje bicikla gradom slicna.
Magmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 14:58   #4
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...Varazdina.html
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:41   #5

Potpuno bez pameti, tko je bio, mogao se a i tko želi pa će se moći - prije par godina posjetila sam Bern na jedan dan.
Sam uži dio grada je kao svaki drugi srednjovjekovni gradić, ali hotel me je uredno opskrbio sa biciklom.
Tog dana i izleta se sjećam među dražima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:45   #6
Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
Zašto se ne bi zauzeli za sljedeće:
- funkcionalnije biciklističke staze (bez prepreka, napravljene da vode i preko raskršća, prometni znakovi koji upozoravaju vozače koji ih sijeku na križanjima)
- dozvoljeno kretanje biciklom po pješačkoj zoni i nogostupu, ALI malom brzinom.
- unošenje bicikle u sredstva javnog prijevoza a posebno pojednostaviti prijevoz bicikle vlakom
- biciklističke trake uz manje prometne ulice ili tamo gdje nije moguće napraviti bic stazu.


Sve što navodiš su zapravo - politički ciljevi.

A dok nisi pobjegao od užasa ili okrenuo očima - politički ciljevi nužno ne znače nešto loše i to je vani najnormalnija praksa dijaloga među pojedinim sudionicima, a ne masovna makljaža kako to obično biva na brdovitom Balkanu ili je lokalnom hadžiji dopupteno ono što ni Bogu nije u stilu one prastare rimske: što je dopušteno Jupiteru, nije i volu. (na latinskom se ovo rimuje pa je pogodnije za zapamtiti).

Svi ovi gradovi imaju mogućnosti donositi ovakve odluke - sve što je donešeno administrativnim putem i movjereno voljom građana tj. putem gradskeskupštine ili općinskog vijeća: odluke i pravilnici su legitimni.

Ono što je daleko bitnije od ovoga svega - da formirano kritičko mišljenje stvori dovoljno bitnu bazu da uvjeri donositelje ovakbih pravilnika da im to zapravo: šteti.
To je prava politička i borba sa argumentima tzv. retoričko mačevanje.

Ovo je sve super, ispuštanje ventila na forumima, međutim bez izražavanja političke volje i stvaranja platforme: nema od svega ovoga vajde.

Kadgod razuman čovjek ustukne u maniri razumijevanja, nerazumnik uleti i prohuji sa plijenom. Tako je to ovdje. I zato bon-tonu
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 22:07   #7
Danas u Osijeku velika akcija MUP-a usmjerena protiv prekršitelja na biciklima. Mene zaustavio policajac u prigradskom naselju, u kojem nema biciklističke staze, jer sam se vozio po pješačkoj stazi. Kaže policajac da smijem voziti isključivo biciklističkom stazom ili po kolniku, bliže desnom rubu kolnika. Ulica u kojoj se to desilo cijeli dan je puna automobila, kamiona, autobusa koji jure do 70 km/h, dok se na pješakoj stazi nađe gdje god koji pješak. I sada se ja pitam, tko je tu lud. Zar je zakonodavac stvarno zamislio da se i djeca do 16 godina (pa i ona najmanja), koja moraju imati kacigu, isto moraju voziti po kolniku? Ja sam svojem djetetu zabranio vožnju po cesti, bolje da platim 300 kn kazne nego da ga netko udari na cesti.
kenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 20:29   #8
Jel kažnjava policija ako se vozim po cesti umjesto po biciklističkoj stazi/traci? Pješake naravno boli uvo za žutu crtu pa mi se ne da gurat s njima.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:40   #9
ma treba starogradsku jezgru zatvoriti za aute, a prilaz centru otežati, čime će profitirati i pješaci i biciklisti...
ako je itko ikada bio u skandinavskim zemljama, vidio je da uz auto traku ide još jedna takva (malo povišena kako se auti nebi vozili po njoj) iste površine za bicikle... kad bi se recimo po zelenom valu, di su 3 trake za aute u centru grada, 1 odvojila za bicikliste, em bi pješaci i biciklisti bili sretniji, a oni koji je voze u autima i koji bi se sve više gužvali, bili bi prisiljeni koristiti javni prijevoz...
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:53   #10
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
ma treba starogradsku jezgru zatvoriti za aute, a prilaz centru otežati, čime će profitirati i pješaci i biciklisti...
ako je itko ikada bio u skandinavskim zemljama, vidio je da uz auto traku ide još jedna takva (malo povišena kako se auti nebi vozili po njoj) iste površine za bicikle... kad bi se recimo po zelenom valu, di su 3 trake za aute u centru grada, 1 odvojila za bicikliste, em bi pješaci i biciklisti bili sretniji, a oni koji je voze u autima i koji bi se sve više gužvali, bili bi prisiljeni koristiti javni prijevoz...
ja se u potpunosti slazem s tobom i zagovaratelj sam ideje da se vozace stimulira da parkiraju na crnomercu, u dubravi i sl. pa onda hop na tramvaj, al kaj kad je u zg javi prijevoz koma. doduse, auto u centar je isto koma i ja bi uvjek radije parkiro auto negdje na rubu sireg centra pa se guzvo u tramvaju nego da se kuham u autu i zivciram se i gledam lijevo-desno-naprijed-nazad. ovak udjem u tramvaj i mozak na pasu.
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 13:38   #11
Quote:
perogabud kaže: Pogledaj post
ja se u potpunosti slazem s tobom i zagovaratelj sam ideje da se vozace stimulira da parkiraju na crnomercu, u dubravi i sl. pa onda hop na tramvaj, al kaj kad je u zg javi prijevoz koma. doduse, auto u centar je isto koma i ja bi uvjek radije parkiro auto negdje na rubu sireg centra pa se guzvo u tramvaju nego da se kuham u autu i zivciram se i gledam lijevo-desno-naprijed-nazad. ovak udjem u tramvaj i mozak na pasu.
Slažem se, i besplatan tramvaj u središtu grada je bilo korak ka tome. Moglo se auto parkirati na rubnim dijelovima, eventualno stanica-dvije pješke, pa na besplatan tramvaj. Uopće niti jednom nisam autom išla u grad. Međutim to se fino ukinulo, i ja prva od tada, kad trebam u centar, sjednem u auto, odem u podzemnu, platim 7 kn i obavim šta trebam. Ne pada mi na pamet lihvarima davati 2x10 kn (ili 8 kn ako je s kioska). A bicikl ne ostavljem ni sekunde . Zato ozbiljno razmišljam o kupnji pony-a za cca 200 kn za te svrhe.
tenazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 22:59   #12
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
ma treba starogradsku jezgru zatvoriti za aute, a prilaz centru otežati, čime će profitirati i pješaci i biciklisti...
ako je itko ikada bio u skandinavskim zemljama, vidio je da uz auto traku ide još jedna takva (malo povišena kako se auti nebi vozili po njoj) iste površine za bicikle... kad bi se recimo po zelenom valu, di su 3 trake za aute u centru grada, 1 odvojila za bicikliste, em bi pješaci i biciklisti bili sretniji, a oni koji je voze u autima i koji bi se sve više gužvali, bili bi prisiljeni koristiti javni prijevoz...
Ma ne će biciklisti uopće profitirati. Od Gundulićeve do Palmotićeve ne smiješ se voziti na biciklu uopće. Kakva je korist od toga? Ne smije se preko zebere, ne smije se u pješačku zonu, ne smije se nikuda. Od bicikla u Zagrebu (ako se poštuju propisi) nema baš prevelike koristi (ako se ne guraš sa autima).
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 01:19   #13
hasn, pa kad bi se strogi centar zatvorio za aute, oda bi profitirali jer bi cesta bila za bicikle
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 13:09   #14
Policija u Koprivnici se modernizirala

http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n1

(uopce se ne bi bunija da mi daju jedan takav )
__________________
.
NooKie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:37   #15
Quote:
NooKie kaže: Pogledaj post
Policija u Koprivnici se modernizirala

http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n1

(uopce se ne bi bunija da mi daju jedan takav )
bome fino... jedino me bas zanima odakle njima 18k cijena. I da su placeni 6 000 kn mi je tesko povjerovat

http://www.bicikli-tessari.hr/view.asp?ID=658
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:32   #16
ah pa opet neko sebi u džep stavil
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 11:27   #17
Ja sam iz sela i vozim se po tim našim cestama pa me zanima jer me policija može kazniti zbog toga što ne nosim kacigu?
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 11:39   #18
Quote:
xxx96 kaže: Pogledaj post
Ja sam iz sela i vozim se po tim našim cestama pa me zanima jer me policija može kazniti zbog toga što ne nosim kacigu?
kaciga je obavezna za bicikliste ispod 16 godina

http://www.glasistre.hr/istra/vijest/341117
GULIVER72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:34   #19
Quote:
xxx96 kaže: Pogledaj post
Ja sam iz sela i vozim se po tim našim cestama pa me zanima jer me policija može kazniti zbog toga što ne nosim kacigu?
kaciga se ne nosi zbog policije , nego zbog svoje lude glave
na zadnjem maratinu član kluba je pao , slomiop ključnu kost , nalupao se i pukao kacigu , da nije bilo kacige , fraktura lubanje garant
znaš što je rekao'' nosim kacigu uvijek , ali od sad ću je nosit i kad na wc idem''
s toga moja bi ti preporuka bila , nosi kacigu radi sebe samog , pusti policiju , oni nisu u ovoj priči bitni , kupi barem onu iz robnog centra za 80-ak kuna , nije nešto , ali bolje nego ništa
s vremenom ćeš se na kacigu naviknuti i postat će dio opreme , jednostavno bez nje će ti biti nelagodno , a kad tad ti neće biti žao što je imaš na glavi
kad tad ćeš pasti , svi padnu pa ćeš i ti , s toga pamet u glavu
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 14:18   #20
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
kaciga se ne nosi zbog policije , nego zbog svoje lude glave
na zadnjem maratinu član kluba je pao , slomiop ključnu kost , nalupao se i pukao kacigu , da nije bilo kacige , fraktura lubanje garant
znaš što je rekao'' nosim kacigu uvijek , ali od sad ću je nosit i kad na wc idem''
s toga moja bi ti preporuka bila , nosi kacigu radi sebe samog , pusti policiju , oni nisu u ovoj priči bitni , kupi barem onu iz robnog centra za 80-ak kuna , nije nešto , ali bolje nego ništa
s vremenom ćeš se na kacigu naviknuti i postat će dio opreme , jednostavno bez nje će ti biti nelagodno , a kad tad ti neće biti žao što je imaš na glavi
kad tad ćeš pasti , svi padnu pa ćeš i ti , s toga pamet u glavu
GULIVER72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.