Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 17:16   #8741
Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
to u Zg ili ?
Banja Luka. Vjerujem da su cijene u Hr blago vece.
Brkchey is offline  
Old 25.08.2014., 17:34   #8742
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Banja Luka. Vjerujem da su cijene u Hr blago vece.
..rodno mjesto Banja Luka, jedem čevap s mnogo luka ..
da veće su za 400 € po čeljusti, bar u mom slučaju
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 25.08.2014., 18:43   #8743
Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
..rodno mjesto Banja Luka, jedem čevap s mnogo luka ..


Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
da veće su za 400 € po čeljusti, bar u mom slučaju
:O

Pretpostavljam da imas Damon ili nesto slicno?
Brkchey is offline  
Old 25.08.2014., 19:57   #8744
Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
..nadam se da će sve proći u redu, razgovaraj malo s ortodontom/icom, reci čega se plašiš, a vjerojatno će ti reći da se nepotrebno brineš, mene isto čeka skidanje za 1-2 mjeseca, i jedva čekam da mi skine aparatić, bravica sam potrgao jedno 10 komada, i svaki put onako neugodno pukne, osjećaj je kao da je pukao zub, ali niš se ne dogodi zubu, tak da nije ništa strašno ..
Ja nisam nijednu i živa ih je muka skinut čak i kliještima, kamoli hranom
Lua is offline  
Old 25.08.2014., 23:44   #8745
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post




Pretpostavljam da imas Damon ili nesto slicno?
da, Damon metalni, i vjerojatno će me još oderat za retencije 100 € / kom .. :/
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 26.08.2014., 11:13   #8746
Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
koliko dugo nosiš dole ?.. jer na početku se i meni stalno odlijepljivalo, a sad pod kraj ništa
misec i po
Melis is offline  
Old 26.08.2014., 12:32   #8747
Quote:
Melis kaže: Pogledaj post
misec i po
da, tak je i meni bilo prva 2-3 mjeseca, redovito sam dolazio na kontrolu s popucanim bravicama, ali kad se jednom situacija posložila, došla na red deblja žica i onda apsolutno nijedna bravica nije pukla.. tak da je to normalno u početku, jer kad se stavi deblja (čelična) žica, ona ravnomjerno raspoređuje sile kod žvakanja na bravice, dok je kod tanke žice situacija obrnuta, i zato su bravice podložne pucanju...
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 27.08.2014., 10:55   #8748
Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
da, tak je i meni bilo prva 2-3 mjeseca, redovito sam dolazio na kontrolu s popucanim bravicama, ali kad se jednom situacija posložila, došla na red deblja žica i onda apsolutno nijedna bravica nije pukla.. tak da je to normalno u početku, jer kad se stavi deblja (čelična) žica, ona ravnomjerno raspoređuje sile kod žvakanja na bravice, dok je kod tanke žice situacija obrnuta, i zato su bravice podložne pucanju...
aha super, tnx odma mi je lakše, jer kontam ako se ovako i dalje nastavi morat ću žvakat minimalno.
Melis is offline  
Old 28.08.2014., 12:23   #8749
Ima li ko da prokomentarise? Jujigatame? Jel on ono bijase ortodont? (:

Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post


Ako ima ortodonata na ovom topiku, molim vas da mi date misljenje:
Donja celjust -
na slici lijevo nema sestice koja je davno izvadjena, mnogo prije nicanja umnjaka.
Na slici desno nema cetvrtice koja je izvadjena nedavno da bi se napravilo mjesta za vracanje prednjih zuba nazad.

Nisam obracao pozornost u pocetku, a vec nosim aparat 9 mjeseci - ortodont mi je izvadio cetvrticu, a gledajuci sad iz ove perspektive, zar nije bilo logicno da se izvadi sestica, da bi se dobila simetrija na obje strane?
Sad je na jednoj strani kutnjak vise. Da li je to jer sam stavio aparat prekasno, u 28. godini? Da li kutnjaci vise nisu sposobni da se pomjeraju kao u ranoj mladosti?
Brkchey is offline  
Old 28.08.2014., 12:58   #8750
Danas je točno godina dana prošla od postavljanja mojeg aparatića, e pa sretan ti 1. rođendan, a naravno i zadnji pošto se rastajemo za koji mjesec.. hahah
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 28.08.2014., 14:21   #8751
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Ima li ko da prokomentarise? Jujigatame? Jel on ono bijase ortodont? (:
četvorke se i inače vade za aparatiće
šestice su puno veći, čvršći i bitniji zubi za stabilnost čitave čeljusti i nitko ti ih neće vaditi ako su zdrave
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 28.08.2014., 14:32   #8752
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
četvorke se i inače vade za aparatiće
šestice su puno veći, čvršći i bitniji zubi za stabilnost čitave čeljusti i nitko ti ih neće vaditi ako su zdrave
da, ali vidiš, njegov je problem što mu na jednoj strani fali 6-ica, a na drugoj četvorka, i sad je to nesimetrično..
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 29.08.2014., 11:42   #8753
Quote:
deda23 kaže: Pogledaj post
da, ali vidiš, njegov je problem što mu na jednoj strani fali 6-ica, a na drugoj četvorka, i sad je to nesimetrično..
da, ne kužim zašto su mu vadili na istoj čeljusti još jedan zub, to mi stvarno nema nikakvog smisla
meni dole isto fali jedna šestica još od kad sam bila klinka i stvarno su mi donji zubi ko po ravnalu poredani, uopće nije bilo priče da bi se dolje još jedan zub vadio
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 29.08.2014., 18:32   #8754
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
da, ne kužim zašto su mu vadili na istoj čeljusti još jedan zub, to mi stvarno nema nikakvog smisla
meni dole isto fali jedna šestica još od kad sam bila klinka i stvarno su mi donji zubi ko po ravnalu poredani, uopće nije bilo priče da bi se dolje još jedan zub vadio
Na gornjoj slici se ne vidi, tek kad zatvorim celjust - nemam preklopa gornje celjusti preko donje, nego ona strana gdje ima vise zuba na donjoj celjusti blago strci naprijed i udara u gornje jedinice.
Znaci imam blago vecu donju vilicu od gornje i jos jedan zub se morao izvaditi, ali bilo mi je logicnije da se izvadi ta druga sestica, jer bila bi bolja simetrija a i jer je ta sestica vec bila popravljana a cetvorka je bila zdrava ko dren. Zato mi je bilo zao izvaditi je.
Brkchey is offline  
Old 29.08.2014., 21:25   #8755
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
da, ne kužim zašto su mu vadili na istoj čeljusti još jedan zub, to mi stvarno nema nikakvog smisla
meni dole isto fali jedna šestica još od kad sam bila klinka i stvarno su mi donji zubi ko po ravnalu poredani, uopće nije bilo priče da bi se dolje još jedan zub vadio
kako ti nema smisla? pa ocito je ortodont procjenio da nema dovoljno mjesta.
ako su tebi bili poredani ko po ravnalu ocito ti nije trebalo vaditi

@Brkchey
meni je isto dole vadjena sestica i cetvorka. sad mi je na toj strani di je vadjena sestica izbila osmica jer se stvorilo mjesta. isto mi je sve jos asimetricno i trenutno mi se "diraju" samo sestice na drugoj strani, al ne brinem se jer mislim da ce se sve poklopit na kraju. oprosti ako nisam primjetila ali koliko vec dugo nosis i koliko jos dugo budes morao?
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 29.08.2014., 23:27   #8756
@farmaceutova_kceri, nosim vec 10 mjeseci, a nije mi rekao koliko cu jos dugo, ja mislim bar jos godinu dana, jer se jako sporo pomjera i stanje je sad gore nego na pocetku, tj. donji zubi su jos vise otisli naprijed a gornji su se povukli nazat tako da sad izgleda ocajno. Pored toga, veliki mi je pritisak na prednje zube jer nema preklopa.

A vec me nervira i stalno zapinjem usnama za bravice i za zice kad god se usta osuse pa mi smeta i u govoru. Vjeruj mi jedva cekam da skinem aparat.
Brkchey is offline  
Old 30.08.2014., 15:49   #8757
nosis zbog krivog zagriza? jel nosis gumice vec?
ugl naoruzaj se strpljenjem jer iako ti se trenutno cini da je gore to je samo drukcije stanje nego na ono koje si navikao bio si navikao na odredjeni raspored zuba i normalno da je sad tesko privikavat se na novi, a bit ce ih jos. evo meni uskoro bude 2 godine i jos brdo tog me ceka, znaci sad mi se diraju samo lijeve sestice, cijela donja celjust mi nekako ide u stranu, totalno cudan filing al nisam ni blizu kraja terapije tako da ne panicarim jer znam da bude jos 100 promjena u ustima.


uzmi vosak u ljekarni pa si stavis na bravice i zicu, mene je to jako spasavalo, trenutno ga samo nosim dole na jedinicama jer me jako grebu bravice cim sam bez, odmah mi se ranica stvori.

i jos nesto, sve kaj ti nije jasno vezano za terapiju pitaj ortodonta kad si kod njega, on valjda najbolje zna kak ti rijesava situaciju i kako je to zamislio da ide, drzim ti fige da izdrzis
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 31.08.2014., 11:35   #8758
Hvala ti na podrsci
Zbog krivog zagriza, nisam jos dobio gumice, nista mi nije rekao.

Ma ja malo previse kukam jer sam razmazen a ustvari nije tako strasno
Kad vidim kakvo je kod tebe bilo stanje, mogu misliti koliko je strpljenja trebalo.
Imas bas lijepe zube, ali kod tebe ima jos puno vise posla da se odradi nego kod mene.
Sve najbolje !
Brkchey is offline  
Old 31.08.2014., 15:23   #8759
hihi hvala ti
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 01.09.2014., 20:23   #8760
Ej! Vjerojatno ste već pisali o tome ali bi vas opet zamolio da mi velite kako se kreću cijene aparatića i da li se može platiti na rate. I zanima me da li je možda netko od vas išao kod dr.Profete u Krapinu, i ako je, kako je kod njega, cijene i cjelokupan dojam? Hvala.
Broly21 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.