Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2010., 11:30   #1
Potreba za toksikolozima

Pozdrav svima.

Zanim me da li ima među vama forumašima netko tko pohađa poslijediplomski specijalistički studij toksikologije na FBF-u? Naime, upisala bih ga jer mi zvuči zanimljivo, ali opet ne znam koliko bi bilo isplativo?? Mislim koliko zaista postoji potreba za toksikolozima? Gdje sve mogu radit? Ako netko zna išta o tome ili barem ima neke pretpostavke o temi, komentari su dobrodošli.

Hvala
higgs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 17:25   #2
Jedna moja poznanica je završila taj PDS. Radi u Uredu Predsjednika kao "kušač". Znam da je jako zadovoljna s poslom i plaćom.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 08:52   #3
Mislim da je to zanimanje budučnosti. Industrija,vojska,ekologija,državne službe(inspekcija)....
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 10:25   #4
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Jedna moja poznanica je završila taj PDS. Radi u Uredu Predsjednika kao "kušač". Znam da je jako zadovoljna s poslom i plaćom.
Teško da je završila jerbo je tek sad krenuo ako se ne varam.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 17:34   #5
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Teško da je završila jerbo je tek sad krenuo ako se ne varam.
Nemam pojma kad je PDS krenuo, ona je rekla da ga je završila i da radi to što sam rekla.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 17:59   #6
Ništa te ne košta da to završiš i malo podebljaš kvalifikacije, pogotovo ako te zanima.
Međutim, hoće li ti to donijeti bolju plaću - sumnjam. Kao farmaceut bi mogla zarađivati više, toksikolozi nemaju visoke plaće.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 19:21   #7
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kad je PDS krenuo, ona je rekla da ga je završila i da radi to što sam rekla.
Laže seko, krenuo je tek ove godine....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 15:33   #8
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Laže seko, krenuo je tek ove godine....
E hebaj ga onda... patologije ima očito svugdje...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 00:29   #9
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
E hebaj ga onda... patologije ima očito svugdje...
Vjerojatno ne laze, nego je mozda jos prije zavrsila postdiplomski znanstveni studij iz polja biologije, smjer toksikologija.

http://www.biol.pmf.hr/~postdip/plan.../plantoks.html

Ovo je, cini mi se, plan studija iz 2000-i-neke, ili tako nesto, svakako prije bolonjske reforme. Nisam biolog, slucajno znam za ovo jer imam prijateljicu koja je to magistrirala. Dakle, ne specijalisticki nego znanstveni postdiplomski, prema predbolonjskom sistemu.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 09:33   #10
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ne laze, nego je mozda jos prije zavrsila postdiplomski znanstveni studij iz polja biologije, smjer toksikologija.

http://www.biol.pmf.hr/~postdip/plan.../plantoks.html

Ovo je, cini mi se, plan studija iz 2000-i-neke, ili tako nesto, svakako prije bolonjske reforme. Nisam biolog, slucajno znam za ovo jer imam prijateljicu koja je to magistrirala. Dakle, ne specijalisticki nego znanstveni postdiplomski, prema predbolonjskom sistemu.
to je postdiplomski koji dolazi iza diplome (znači 4 godine po bivšem studiju) i na kraju dobijaš magisterij...to i ono kaj autorica teme pita su nebo i zemlja...ovo po čemu ti govoriš je znastveni poslijediplomski studij(maguistarski po onome sustavu) koji ljudi upisuju u svrhu rada u znanosti...a ona pita za "komercijalni" studij koji je PBF uveo ove godine zbog sve veće potražnje za toksikolozima zbog stupanja REACHa na snagu u EU i kod nas (implementiran u naše zakonodavstvo) te zbog sve većih kontrola papira od strane sanitarne inspekcije...


Quote:
higgs kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zanim me da li ima među vama forumašima netko tko pohađa poslijediplomski specijalistički studij toksikologije na FBF-u? Naime, upisala bih ga jer mi zvuči zanimljivo, ali opet ne znam koliko bi bilo isplativo?? Mislim koliko zaista postoji potreba za toksikolozima? Gdje sve mogu radit? Ako netko zna išta o tome ili barem ima neke pretpostavke o temi, komentari su dobrodošli.

Hvala
PDS je tek krenuo ove godine...takod a ga nitko nije mogao završiti...tako da se ne zna još je li čemu taj studij s obzirom da je tek krenuo...znati će se kada krenu predavanja i kada se vidi kako su oni to zamislili....gledala sam popis kolegija i čini se ok...sve ovisi što je u nastavnom planu svakog kolegija...tako da ćemo morati wait and see...poznavajući prof. Plavšića (znamd a je onr adio nakonceptu) mogao bi biti dobar jer on točno zna što traži od ljudi jer je HZT na kraju lanca tj prima dokumentaciju od proizvoda i kemikalija od tvrtki na potvrdu pa zna što traže...to je ovako na prvu ali stvarno treba pričekati da to krene...

s obzirom na REACH i totalnu ludnicu koju on stvara u EU i kod nas trebalo bi biti posla.....u državnim zavodima plaća nije neka ali po privatnim firmama može biti dobra naravno ovisi o veličini fimre..u principu veće firme koje imaju hrpu takvih razno raznih proizvodića na kraju zaključuju da im je jeftinije imati svog takvog čovjeka nego outsourcat jer je autsourcing na tom području skup ( i s pravom)...tako da raste potražnja za njima....uvijek se može zarađivati i lova sa strane za usluge ali naravno samo ako si dobar i možeš stajati iza svog rada (pravno si odgovoran za sve jer se moraš potpisivati kao osoba koja je izradila dokumentaciju tra la la la la la)
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 09:55   #11
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
to je postdiplomski koji dolazi iza diplome (znači 4 godine po bivšem studiju) i na kraju dobijaš magisterij...to i ono kaj autorica teme pita su nebo i zemlja...ovo po čemu ti govoriš je znastveni poslijediplomski studij(maguistarski po onome sustavu) koji ljudi upisuju u svrhu rada u znanosti...a ona pita za "komercijalni" studij koji je PBF uveo ove godine zbog sve veće potražnje za toksikolozima zbog stupanja REACHa na snagu u EU i kod nas (implementiran u naše zakonodavstvo) te zbog sve većih kontrola papira od strane sanitarne inspekcije...
Znam ja sve to (kako sam i napisala naglasavajuci razliku izmedju predbolonje i znanstvenog PDS-a, i bolonjskog sustava i specijalistickog PDS-a).

Ja nisam odgovarala na pitanje u uvodnom postu, o specijalistickom poslijediplomskom na farmaciji, nego sam reagirala na tvrdnju da je cura koja kaze da je toksikolog navodno lazljivica.

Radi se vjerojatno o nesporazumu. Scarlet je napisala da je njena prijateljica zavrsila taj PDS, sto naravno ne moze biti istina (buduci da je taj smjer na studiju tek zapoceo s radom). Prijateljica od Scarlet je mozda zavrsila ovaj znanstveni PDS na Bioloskom odjelu PMF-a koji sam ja linkala (sto znaci da jest toksikolog), a Scarlet je pogresno zakljucila da se radi o ovome specijalistickom na Farmaciji pa je to tako napisala.

Ako ta frendica tvrdi da je zavrsila specijalisticki na Farmi, onda laze.

Ako frendica tvrdi da je toksikolog jer je zavrsila PDS za to, onda vjerojatno ne laze, iako je ocito da nije studirala specijalisticki PDS na FBF-u.

Edit: znanstveni poslijediplomski studij u svrhu stjecanja magisterija znanosti vise ne postoji, konkretno na PMF-u su se svi morali obraniti zakljucno do 30.9. ove godine. Ipak, nekad prije bolonje znanstvene magisterije nisu upisivali iskljucivo ljudi koji rade u sustavu znanosti i zele se baviti znanoscu. Upisivali su se iz vrlo raznolikih razloga Konkretno, cura koju sam ja spomenula bavi se forenzikom (policija), i o toksikologiji nije dovoljno slusala tijekom svog cetverogodisnjeg studija na PMF-u. Zato je upisala znanstveni PDS, da stekne dodatna znanja iz toksikologije, te da ih primijeni u struci.

Zadnje uređivanje cd8 : 06.10.2010. at 10:09.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:01   #12
Ok, sad sam shvatila da je studij novi. Zanima me jedna druga stvar. ako je netko išao na spd studij na farmaciji, kako je organizirana nastava? da li je preko tjedna ili vikendom?
higgs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:39   #13
Tu ima nesto:
http://www.pharma.hr/Studij.aspx?mhID=2&mvID=229

Tocnije tu:
http://www.pharma.hr/Studij.aspx?mhID=2&mvID=232
Imas linkove na pdf s opcim informacijama o studiju, te popisom kolegija.

Voditelj studija je prof. Franjo Plavsic, inace ravnatelj Hrvatskog zavoda za toksikologiju, mozda mu mozes poslati e-mail s pitanjima koja te muce.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:41   #14
Quote:
Radi se vjerojatno o nesporazumu. Scarlet je napisala da je njena prijateljica zavrsila taj PDS, sto naravno ne moze biti istina (buduci da je taj smjer na studiju tek zapoceo s radom). Prijateljica od Scarlet je mozda zavrsila ovaj znanstveni PDS na Bioloskom odjelu PMF-a koji sam ja linkala (sto znaci da jest toksikolog), a Scarlet je pogresno zakljucila da se radi o ovome specijalistickom na Farmaciji pa je to tako napisala.
Da pitala sam ju i to je završila. Zaista radi kao toksikolog i prezadovoljna je i poslom i plaćom.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 08:16   #15
Pozdrav svima!
Prije svega isprike na podizanju stare teme.
Jos prije par godina vidjela sam da postoji specijalisticki studij (analiticke) toksikologije na FBF-u. No tada sam bila valjda prva, druga godina faksa i sada kada sam apsolvent (biomedicinsko podrucje) trazim vec mjesecima gdje je moguce upisati spec.studij toksikologije i ne nalazim na nista osim zastarjelih i nevazecih stranica i linkova.
Zna li netko jel jos uvijek moguce upisati taj studij, gdje, kako, kome se obratiti, gdje se prijaviti...?
Hvala unaprijed!
evica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:25   #16
Quote:
evica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Prije svega isprike na podizanju stare teme.
Jos prije par godina vidjela sam da postoji specijalisticki studij (analiticke) toksikologije na FBF-u. No tada sam bila valjda prva, druga godina faksa i sada kada sam apsolvent (biomedicinsko podrucje) trazim vec mjesecima gdje je moguce upisati spec.studij toksikologije i ne nalazim na nista osim zastarjelih i nevazecih stranica i linkova.
Zna li netko jel jos uvijek moguce upisati taj studij, gdje, kako, kome se obratiti, gdje se prijaviti...?
Hvala unaprijed!
pitati ovdje https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=278

i nazvati fakultet
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.