Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 02:39   #1
Cista/ciste na jajnicima

Jel postoji neki čaj za cistu na jajniku,meni svakih 2 do 3 mjeseca cista pukne pa dobijem mengu koja mi zbog toga dosta kasni,pa mi se opet pojavi nova cista i nemam mengu 1, mj.nekad 2 mj.a ponekad i 3. onda kad ta pukne opet dobijem i tako u krug.Bila sam kod gin.ali ona kaže da je to normalno.

Zadnje uređivanje miaa02 : 12.12.2010. at 02:46.
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 10:32   #2
Odgovorila sam ti na temi o čajevima na pdf žensko zdravlje
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:05   #3
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Odgovorila sam ti na temi o čajevima na pdf žensko zdravlje
Hvala
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:31   #4
U rješavanju cisti treba piti antioksidanse i koristiti pčelinje proizvode (matričnu mliječ). Ova terapija se u praksi dokazala uspješnom.

Za više informacija na PM.
sandra-dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:35   #5
Quote:
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Odgovorila sam ti na temi o čajevima na pdf žensko zdravlje
Molim te, možeš ponovno ovdje napisati jer nisam uspjela naći na "ženskom zdravlju"
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:44   #6
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Molim te, možeš ponovno ovdje napisati jer nisam uspjela naći na "ženskom zdravlju"
evo posta jedne forumašice sa ženskog zdravlja:

Quote:
putnica kroz vrijeme kaže:
Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj.
Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje .
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 14:11   #7
Hvaaala.
Još samo da nađem nekog dobrog travara preko neta, koji šalje čajeve poštom.
Mi u gradu nemamo više biljnu apoteku, recesija ju je pokopala.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:48   #8
Question ciste

Quote:
sandra-dada kaže: Pogledaj post
U rješavanju cisti treba piti antioksidanse i koristiti pčelinje proizvode (matričnu mliječ). Ova terapija se u praksi dokazala uspješnom.
Problem s cistama može riješiti i terapija bioenergijom.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 12:47   #9
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvaaala.
Još samo da nađem nekog dobrog travara preko neta, koji šalje čajeve poštom.
Mi u gradu nemamo više biljnu apoteku, recesija ju je pokopala.
Ja sam primjetila dosta velik izbor biljnih pripravaka u Kauflandu, od istih proizvođača kao i u biljnoj ljekarni (suban etc).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 11:24   #10
Hvala ti.
Našla sam u običnoj apoteci.

Naišla sam na podatak da za polic. jajnike treba svaki dan pojesti jedan list biljke ČUVARKUĆE.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 20:10   #11
I 400 u vitamina E dnevno
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 20:56   #12
Vitamin E za žene je itekako koristan, i bez problem s reproduktivnim organima
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:01   #13
čaj protiv cista

Kantarion 50gr
List breze 50gr
Poljska preslica 50gr

Na jedan litar vode jedna supena kasika caja. Piti litar caja dnevno u toku 15 dana.

I ovaj:
Kunica 200gr
Zovin cvijet 60gr
Maslinov list 30gr
Kantarion muški 30gr
Nana(menta) 30gr
Lazarkinja 20gr
Majčina dušica 20gr.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:22   #14
Ciste može da topi i sok od žita.Vidio sam mnogo prirodnih lijekova za topljenje cisti,a evo jedan za koji sam nedavno saznao.Radi se o sok od listova žitarica.Uzeti mladih zelenih listova žita ,samljeti i iscijediti sok.Sok stavljati u kocke za led i zamrznuti.Potrebno je da imate 72 kocke,koje biste potrošili svaki dan po jednu.Ujutro jednu kocku staviti u čašu s vodom,kada se istopi popiti.U žitu ima mnogo vitamina , aminokiselina,minerala...Ovako se tope ciste na jajnicima i bubrezima.A sok je dobar i za druge organe.Ako nije sezona žita,možete u gajbi ,u kući na sunčanoj strani,posijati žito i čekati da poraste otprilike visine do 15 cm.

Šta mislite o ovome?


SLABI ŽIVCI
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:56   #15
Jesi li mršava? Ako jesi, dobij koju kilicu. Kilaža tu isto može imati svoje prste.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 09:09   #16
Da. ali suprotna kilaža... u godinu dana sam digla 10 kg (opet nisam debela)
Nešto su se hormoni posvađali i bacili me u neravnotežu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:01   #17
Ne valja naglo ići u ekstreme. Dodji na normalnu težinu, malo po malo, i onda ju održavaj. I bavi se nekim sportom, to nebi bilo loše.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 18:11   #18
Evo jednog narodnog sredstva: usitniti pregrade između jezgra oraha - 4 jušme žlice, zaliti prokljucalom vodom (3 čaše) i kuhati 15-20 minuta. Ostaviti na pola sata, onda procijediti kroz gazu ili sitno sito.
Uzimati po pola čaše 3 puta dnevno.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 11:26   #19
Pitanje za Begemonticu vezano uz:


Quote:
putnica kroz vrijeme kaže:
Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj.
Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje .


Mojaa mama je imala ciste na jajnicima koje su joj zbog toga laparaskopski uklonili, ali ima ih i na bubrezima, štitnjači i dojkaama gdje se najbrže stvaraju novee (trenutno ih ima preko 5 samo na prsima).
Da li ovaj recept vrijedi za sve ciste neovisno gdje se nalaze?
Da li također treba trošiti vitamin E?
Hvala unaprijed
Ivana_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 11:50   #20
Quote:
Ivana_7 kaže: Pogledaj post
Pitanje za Begemonticu vezano uz:
Mojaa mama je imala ciste na jajnicima koje su joj zbog toga laparaskopski uklonili, ali ima ih i na bubrezima, štitnjači i dojkaama gdje se najbrže stvaraju novee (trenutno ih ima preko 5 samo na prsima).
Da li ovaj recept vrijedi za sve ciste neovisno gdje se nalaze?
Da li također treba trošiti vitamin E?
Hvala unaprijed
To se odnosi samo na ciste na jajnicima, koji su izazvane hormonskom neravnotežom. Ne znam da li će djelovati na druge ciste.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.