Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 15:06   #201
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ni nakon buđenja nije normalan puls 80... Moj bi ti savjet bio da odeš na pregled, čisto radi sigurnosti.

Malo previsoki puls imaš...
Nije? Mislila sam da je jer po podacima s neta normalni puls je 60-100...
Pratit cu danas malo puls pa ako ce prelaziti 100 otici cu doktoru...razmisljala sam da je to moguce zbog mog nacina zivota...pusim a slabo se krecem, tj. vecinu vremena provodim na stolici uceci...
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 23:02   #202
Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Nije? Mislila sam da je jer po podacima s neta normalni puls je 60-100...
Pratit cu danas malo puls pa ako ce prelaziti 100 otici cu doktoru...razmisljala sam da je to moguce zbog mog nacina zivota...pusim a slabo se krecem, tj. vecinu vremena provodim na stolici uceci...
koliki ti je tlak?obično tei se niski tlak kompezira većim pulsom..na puls ti utječu i stimulansi poput cigareta,kave!! i stresa te anksioznosti..postoji opasnost da kad odeš kardiologu da te nažalost tako mladu isprate beta blokatorima tj.lijekovima bezveze
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 08:45   #203
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
koliki ti je tlak?obično tei se niski tlak kompezira većim pulsom..na puls ti utječu i stimulansi poput cigareta,kave!! i stresa te anksioznosti..postoji opasnost da kad odeš kardiologu da te nažalost tako mladu isprate beta blokatorima tj.lijekovima bezveze
istina, tlak mi cesto zna biti niski, pa ponekad i 90/50...ali vecinom je oko 100/70, nikada vise...ali cesto zna pasti...to sam bas i ja primjetila da kad imam nizi tlak da su mi otkucaji visoki...
kavu pijem samo ujutro, rijetko kad preko dana...ako i popim to je jedna kava...dakle, mislim da nije stvar u kavi..pusim, ali u zadnje vrijeme pokusavam manje tako da sad dnevno popusim 10-15 cigareta...
moguce da je stvar u meni, tj. u stalnom sjedenju pred knjigom i slabim kretanjem...evo npr. jucer sam isla lagano setati jer mi je puls bio 116 i odmah nakon setnje sam isla izmjeriti puls da vidim koliki je dok hodam i puls je bio 133...sad ne znam da li je to puno obzirom da sam hodala normalnim tempom...
znam da postoji mogucnost da zbog toga dobim neke lijekove pa nisam pametna da li da spomenem to svome doktoru...mozda je doista stvar u neurednom nacinu zivota i losoj kondicija a zavrsim na lijekovima...a opet ne bih se voljela kockati svojim zdravljem jer nije ugodno kad me pocne stezati oko srca
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:27   #204
Pozdrav.

Kako sam imala problema sa srcem (mislim na aritmije i podrhtavanja/treperenja srca) ,odlucila sam napraviti nesto po tom pitanju .Podrhtavanja i treperenja sam osjecala i prije 5-6 godina ,ali im nisam posvecivala toliku paznju ,jer sam bila u izvrsnoj formi i ni u snu nisam pomislila da sa mojim srcem nesto ne stima .Prije godinu i pol dana imala sam "napadaj " tahikardije i na hitnoj su mi napravili EKG i izmjerili tlak .Prije svega ,dali su mi injekciju normabela da mi smire otkucaje .Bili su 150/min .
Tlak je bio odlican ,120/80 ,iako sam bila maximalno uzbudjena .I to mu je uvijek gornja granica ,a zna mi nekad i pasti dosta ,osobito otkad sam odbacila kavu i otkad jedem puno cesnjaka .EKG je bio dobar ,rekli su mi da je sa srcem sve u redu .
Ali svejedno sam se brinula ,osobito kad sam par puta nakon tog dogadjaja dobila napadaje tahilkardije .Broj otkucaja bi mi naglo porastao i ja bhi morala popiti tabletu za smirenje .
Prije tog dogadjaja inikad nisam imala napadaje tahikardije ..Onda sam prije godinu dana pocela piti glogov caj i skontala da su mi se arimije i treperenja jako smanjila .
Sad pauziram pijenje caja vec 3 mjeseca ,jer na uputama pise da je pozeljno napraviti pauzu ,ali mislim ga uskoro opet poceti piti .
STRES je bio jak okidac za sve ,tog sam svjesna .Uzasno sam podlozna stresu ,ali to sam u zadnje vrijeme nekako usoila staviti pod kontroulu .
Ali da ne duljim ,moj se puls u stanju mirovanja krece u idealnim granicama: 57-65/min .

Zanima me je li EKG dovoljaN ili bi trebala jos napraviti neke pretrage ??
I jos nesto -postoji li neka tabela/ skala kojom se moze ustvrditi koliko je srce fit ,a koja se bazira na brzini kojom pada puls u odredjenom vremenu
nakon fizicke aktivnosti ?
Zelim si napraviti taj test .Naravno ,sta se broj otkucaja brze vraca u normalu i sta brze pada ,srce je u boljoj formi .Prosurfala sam ,ali nigdje nisam nasla tu skalu .
Mislim ,ti su me zdravstveni problemi stvarno bili bacili u bed i napunili me strahovima ,sta je jos gore ,jer srce ne voli napetost i negativnost .
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 02:23   #205
Question puls

imam par pitanja, ovako:

1. jel dobro to ak mi nekad puls dodje na 100 il preko 100 (max103) tokom mirovanja? (17god, pusac)

2.koliki mi je maximalni puls?

3. sta ako imam maximalni puls, sta mi moze biti?

4. pritisak mi bude nekad 112/67 a puls 80 jel to dobro?

5. jel smijem vjezbat ak mi puls nekad dodje na 100 tokom mirovanja?

o meni- pušim cigare (5-15 cigara na dan) visok 181cm a tezina 66kg, u zadnje vrjeme ne krecem bas puno ko prije sad inace prosetam 3-5km na dan poslije rucka i vecere.
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:21   #206
puls

Puls mi vec nekoliko danaubrza merio sam danas 75 je l' to normano za moje godine?(imam 15 god)
Sebastian11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:23   #207
Quote:
Chloe kaže: Pogledaj post
Misliš, bitno je da ga se NE osjeća periferno na rukama? Što to znači? Gdje na rukama? Ja znam osjećati u grudima kako mi jače kuca... Možda čak i na zapešću, nisam sigurna...

Ali, valjda je to normalno s obzirom na proživljeni stres...
Meni je puls vev nekoliko dana u nekim situacijama ubrzan merio sam danas 75 je...nikad mi se to ranine nije desavalo...ako neko zna mozda nek odv
Sebastian11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:48   #208
Puls srca-pomoć za seminarski rad u III. razredu gimnazije

Pozdrav!
Treći sam razred gimnazije i iz biologije smo dobili zadatak napisati seminar na temu puls srca. Moramo na nekoliko ljudi ispitati pravilnost kretanja srčanoga pulsa. Znaci uzeti nekoliko ludi i jednostavno prije i poslije neke fizičke aktivnosti izmjeriti puls. E sada mene zanima, kakvu vrstu vježbi bih ja mogao primijeniti da se uoči razlika u pulsu u različitim dobnim skupinama te u različitoj kondicijskoj spremi. Te kako da definiram ovisnost pulsa o tjelesnoj aktivnosti. Možda je zadatak jednostavan, ali ja bih ipak molio za pomoć, jer ne znam kako da iz dobivenih podataka napišem raspravu i zaključak. Hvala!
urban1798 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:16   #209
To su uglavnom aerobne vježbe, kao trčanje npr.
Pismonoša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 16:09   #210
Ako živiš u zgradi koja ima stepenice...

Treba dalje?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:08   #211
Puls

Znači nakon dva mjeseca bilo kakve fizičke aktivnosti, doslovno sjedenja za kompijuterom i tu i tamo do dućana, otišao sam igrati nogomet, doslovno sam se preforsirao i sad me sve živo boli.

Sinoć sam mjerio puls jer sam mislio da imam problema sa otkucajima, ali nekih 10 puta sam mjerio i variralo je od 68 - 72.

Sad evo nako skoro tri sata prestanka fizičkog napora, puls mi je od 92 do 98 i ne pada.

Šta da radim?



Evo ide lagano ispod 90. U pm strah me.
Iskupitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.