Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 09:57   #2021
Nas par cura (ekipa još iz srednjoškolskih dana) cemo kupiti gajbu-dvi pive i peći ćemo pizze ispod peke kod mene doma. To će biti moja djevojačka koju ne volim tako zvati. Ja je zovem "druženje".
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:09   #2022
Quote:
natushka kaže: Pogledaj post
Pročitala sam zadnjih 60 stranica i vidim da se provlači nekoliko istih pitanja.
Najpopularnije je tko to treba platiti. Pa zar stvarno netko misli da bi djevojačku/momačku trebao platiti bilo tko osim samih mladenaca??? Pa i rođendansko slavlje si sam platiš! Vjenčanje si sam platiš, krstitke svog djeteta sam platiš, za diplomu/promociju sam častiš... Zašto bi te netko trebao častiti za djevojačku? U današnje vrijeme, gostima su te svadbe samo teret, trebaju se obući, kupiti ili dati neki poklon...
Ako nemaš za neke lude ideje, napravi ono što možeš u vlastitom aranžmanu.
Također, stalno se pita za neke LUUUDE otkačene ideje... Ili si otkačen pa to imaš u glavi i znaš što želiš, ali nema mi gorega nego kad nemaštoviti ljudi žele napraviti atrakciju o kojoj će svi pričati. Najčešće se to svede na to da na svakom koraku ističu svoju famoznost i originalnost, pozivnicama i "nikad viđenim efektima", a u biti uopće se ne mogu saživjeti s time i onda je to glumatanje nečega što nisi.
Ako ste cure od izlazaka, otiđite van, na omiljeno mjesto gdje vas svi znaju, zarundajte i bit će vam super.
Isto tako, ponavlja se pitanje koga zvati? To mi tek nije jasno, da netko ne zna koga će pozvati na djevojačku/momačku. To mi je ravno vrtićkim rođendanima gdje roditelji pozivaju goste.
Da li ima netko na ovom PDF-u starijeg od 21 godine tko zna tko su mu prijatelji, koga želi na djevojačkoj i kome je jasno da djevojačka/momačka nije spektakl na račun drugih
potpis do neba

evo recimo susjeda/frendica imala djevojacku prije par godina, bile smo u garazi kod nje ona nabavila cugu a mi joj nakupovale razne poklončiće (pi*darije, jel ) kasnije nam se islo van pa je svaka dala po 20-50 kn koliko je koja imala da imamo za bocu jer to nije bilo planirano a puklo nas da idemo van, ajd to još nekako ALI evo sad za mj dana ima dvije djevojačke od jedne i druge kume očekuju da mi to sve platimo pod geslom ''za naaasu najdražu xxyy cimi mici ipak je ona jedna jedina da joj to pripredimo bla bla bla''
Mislim volim ja njih i sve super al jbt znaci moram si kupit za obuc, moram dat dar i sad još plus 200-300 kn za djevojačku ma jel?
Evo ja da se udajem nebi uopće očekivala da mi to cure sve plate, ako mi kaj kupe iz zahebancije okej, al nebi tako nesto očekivala to sigurno
I da, najjače mi je to kao mladenka kaze ''ja nista ne znam o tome, to kuma organizira'' je vrajt kao nisu u dosluhu
Ovo sad malo zvuci zlocesto s moje strane al jbg kad je tak
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:35   #2023
Frendica će me ubiti kad ovo vidi, ali ionako već zna moje mišljenje o tome... Bila je kuma drugoj frendici i organizirala djevojačku. Natjerala je sve "gošće" da dođu bezvezno obučene "da se mlada ističe"
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:32   #2024
Meni moja kuma planira organizirati i platiti sve za djevojacku.
Mislim da joj necu dozvoliti da sama plati sve (planira iznajmiti neki manji prostor za nas 15-ak, organizirati hranu i pice), i jako sam joj zahvalna na svemu jer mi je najbolja prijateljica i jako je uzbudena oko svega, no ne zelim nikoga bacati u takav trosak.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 22:24   #2025
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Nas par cura (ekipa još iz srednjoškolskih dana) cemo kupiti gajbu-dvi pive i peći ćemo pizze ispod peke kod mene doma. To će biti moja djevojačka koju ne volim tako zvati. Ja je zovem "druženje".
Ovo mi je baš simpa!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 12:02   #2026
Striper

Bok! Molim vas broj od nekog stripera za djevojačku u Osijeku.
Miss Ivona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 01:35   #2027
Quote:
natushka kaže: Pogledaj post
Pročitala sam zadnjih 60 stranica i vidim da se provlači nekoliko istih pitanja.
Najpopularnije je tko to treba platiti. Pa zar stvarno netko misli da bi djevojačku/momačku trebao platiti bilo tko osim samih mladenaca??? Pa i rođendansko slavlje si sam platiš! Vjenčanje si sam platiš, krstitke svog djeteta sam platiš, za diplomu/promociju sam častiš... Zašto bi te netko trebao častiti za djevojačku? U današnje vrijeme, gostima su te svadbe samo teret, trebaju se obući, kupiti ili dati neki poklon...
Ako nemaš za neke lude ideje, napravi ono što možeš u vlastitom aranžmanu.
Također, stalno se pita za neke LUUUDE otkačene ideje... Ili si otkačen pa to imaš u glavi i znaš što želiš, ali nema mi gorega nego kad nemaštoviti ljudi žele napraviti atrakciju o kojoj će svi pričati. Najčešće se to svede na to da na svakom koraku ističu svoju famoznost i originalnost, pozivnicama i "nikad viđenim efektima", a u biti uopće se ne mogu saživjeti s time i onda je to glumatanje nečega što nisi.
Ako ste cure od izlazaka, otiđite van, na omiljeno mjesto gdje vas svi znaju, zarundajte i bit će vam super.
Isto tako, ponavlja se pitanje koga zvati? To mi tek nije jasno, da netko ne zna koga će pozvati na djevojačku/momačku. To mi je ravno vrtićkim rođendanima gdje roditelji pozivaju goste.
Da li ima netko na ovom PDF-u starijeg od 21 godine tko zna tko su mu prijatelji, koga želi na djevojačkoj i kome je jasno da djevojačka/momačka nije spektakl na račun drugih
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
potpis do neba

evo sad za mj dana ima dvije djevojačke od jedne i druge kume očekuju da mi to sve platimo pod geslom ''za naaasu najdražu xxyy cimi mici ipak je ona jedna jedina da joj to pripredimo bla bla bla''
Mislim volim ja njih i sve super al jbt znaci moram si kupit za obuc, moram dat dar i sad još plus 200-300 kn za djevojačku ma jel?
Evo ja da se udajem nebi uopće očekivala da mi to cure sve plate, ako mi kaj kupe iz zahebancije okej, al nebi tako nesto očekivala to sigurno
I da, najjače mi je to kao mladenka kaze ''ja nista ne znam o tome, to kuma organizira'' je vrajt kao nisu u dosluhu
Ovo sad malo zvuci zlocesto s moje strane al jbg kad je tak
Slažem se s citiranim.

Kod mene priča ide ovako: frendica će imati skroz malu svadbu, samo mladenci, kumovi, braća i sestre. Dakle, na svadbu NISAM pozvana, ali sam pozvana na djevojačku koju organizira zajedeno s kumom (išle bi na večeru u restoran i kasnije na piće). Radi se o osobi koja ima plaću 5000 kn, budući muž duplo, situirani su i ne mogu razumjeti da nije u stanju počastiti nas 7 cura tu večer. Naime, kuma je naglasila u poruci da mladenka i ona organiziraju djevojačku te je kuma rekla da bi bilo dobro da pomognemo sirotoj mladenki u realizaciji zabave tako da svaka da stotinjak kuna i počastimo je večerom te joj je to poklon od svih, a tko želi može kupiti još mali znak pažnje.

Nije problem u tih 100-200 kn, zaista nije. Ostala sam zapanjena koliko ljudi mogu biti škrti i tražiti od drugih da financiraju proslave.

Je li samo meni glupo ili? Zar nije red da kad već odlučiš profeštat neki događaj (u ovom slučaju udaju) da si ti taj koji nekoga časti pićem/večerom?! Pogotovo kad te "drage" prijatelje ne zoveš u svadbu. Ne mogu vjerovati da ljudi za svoj gušt ne mogu iskeširati 100 eura i otići na večeru o svom trošku, a ne žicati druge da im plate. Pa mislim, djevojačka ti je jednom u životu, kad si već odlučila proslaviti valjda možeš sa zadovoljstvom uzvanike i počastiti.

Dakle, idem na djevojačku, sama ću si platiti večeru na proslavi koju organizira mlada i još joj kupiti poklon.
Čudna neka vremena.

Zadnje uređivanje bubla4747 : 05.02.2015. at 02:11.
bubla4747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 02:52   #2028
Bubla ja ne bi išla. Jeblo ih plaćanje tuđih fešti. Ako nije pri parama mogla je kod kuće skuhati večeru.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 08:14   #2029
slazem se s Racine. ja nebi iz principa išla. kao za djevojačku si dobra da potrošiš novce za nešto što nije tvoja dužnost da platiš a za svadbu ko te j...
ako su pravi prijatelji/rodbina/susjedi onda ako ih zoveš na djevojaču/momačku onda ih zoveš i na svadbu.. to je barem moje mišljenje..
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 08:22   #2030
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
slazem se s Racine. ja nebi iz principa išla. kao za djevojačku si dobra da potrošiš novce za nešto što nije tvoja dužnost da platiš a za svadbu ko te j...
ako su pravi prijatelji/rodbina/susjedi onda ako ih zoveš na djevojaču/momačku onda ih zoveš i na svadbu.. to je barem moje mišljenje..
Pa rečeno je da je mala svadba, samo kumovi i braća/sestre...
No, slažem se to za financiranje, a ipak, ne znao kakva je stvarna financijska situacija mlade i kume :/
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 08:32   #2031
Quote:
bubla4747 kaže: Pogledaj post


Dakle, idem na djevojačku, sama ću si platiti večeru na proslavi koju organizira mlada i još joj kupiti poklon.
Čudna neka vremena.
iskreno, ja bi je poslala u 3 pm i ne bi joj išla na djevojačku. evo momentalno sam dobila živčani slom! pa jeb*o te ne slaviš nešto ako očekuješ da ti DRUGI plate! i još ću reći : DA je do tih 100-200 kuna, jer netko za njih treba izdvojiti, a pored poklona na svadbi, odjeće za svadbu, vožnje do svadbe/tijekom svadbe/poslije svadbe di moraš i gorivo platiti, pa ako si negdi di se reveri plaćaju to ti je isto 50-tak kn najmanje, pa cipele/odjeća/šminka, pa ako vas ide dvoje (par jelte) onda treba i više novaca dati, ako je stolica oko 40-50 eura znači to je minimalno duplo od toga iznosa da se mladenci jelte pokriju - pa to 2 miseca trebaš raditi da bi pohodio nečiju svadbu. ma mislim... stravično, normalno da mi se još ne daju novci i za djevojačku - na kojoj bi mladenka sama (ne kuma!) trebala proslaviti svoju(ne kuminu ili od uzvanica!) zadnju večer kao single lady. uopće sam pojam djevojačke je tako amerikaniziran da je to prestrašno - striperi, darovi... ma goni se, lipo se zahvališ i kažeš pa-pa. pa nikom ne padaju novci s neba, danas je stvarno jako teško skrpati kraj s krajem, ljudi štede na stvarima koje njima stvarno trebaju, zašto onda nekom drugome plaćati njihove objesne ideje. mrš.
uh baš sam po***dila.
anchimtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 08:34   #2032
Kod nas je neki običaj (nas kao mog društva, ne svih tu) da kuma organizira sa par frendica djevojačku i onda se skupi pare (to bude 50-100 kn, a ne 200 - 300 kak se tu spominjalo) i od toga se kupi alkohol i pripremi neka klopa (naresci, ništ spešal ako i to) i napravi neki party kod nekoga u viksi ili slično.

Prije koju godinu smo mi tako organizirali frendici i ispalo nas je 50 kn po osobi što stvarno nije puno i nitko nije gunđao.

Ja to gledam na način da su njih dvoje već morali iskeširat brdo para za tu svadbu i da im dobro dođe da ne moraju još iskeširat tih 600-700kn nego se to podjeli na sve nas i nitko ne mora platiti puno a svi se zabave i počaste svoju prijateljicu (koja će opet počastiti njih za svoju svadbu).

Naravno ako mladenka ima neke divlje ideje što želi na svojoj djevojačkoj sama bi trebala snositi troškove toga.

Ali ovo što je bubla4747 napisala mi je bezveze. Da nekog ne zoveš na svadbu nego samo na djevojačku i onda očekuješ od te osobe da će si to platit. I to još u nekom restoranu Pa to onda nije djevojačka nego svadba samo ju tako ne zoveš. I onda još kažu da ne očekuju neki poklon nego da "tko želi može kupiti još mali znak pažnje" a na kraju će se ziher uvrijediti na one koji ne daju taj "mali" znak pažnje.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:10   #2033
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ako nije pri parama mogla je kod kuće skuhati večeru.
Odlično rečeno. Uvijek postoji način da počastiš prijatelje, ako ih zaista želiš počastiti.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:38   #2034
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Pa rečeno je da je mala svadba, samo kumovi i braća/sestre...
No, slažem se to za financiranje, a ipak, ne znao kakva je stvarna financijska situacija mlade i kume :/
pa onda ja ni nebi radila djevojačku po tome jer meni je osobno glupo pozvat frendice na djevojacku a na svadbu ne- one su bar samnom bile kad sam bila tuzna/sretna itd i provele su samnom jedan dobar dio mog zivota i ako i krpam kraj s krajem svejedno bi ih pozvala jer želim da samnom budu taj dan jer su na kraju krajeva i zaslužile. ili nebi pozvala nikog na djevojacku ili ako vec bi bila djevojacka onda samo kuma i ja da odemo negdje ( ako vec bude mala svadba) kazes curama cujte nemam para za festu nemojte se ljutiti bit cemo samo kuma i ja i bok. ako kojoj smeta smeta ako ne- ne.
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:57   #2035
bubla4747, koliko si bliska s mladenkom?

Potpuno razumijem tvoj stav, meni kao mladenki nije palo na pamet reći bilo kome da plaća moju djevojačku (kasnije misu, prstenje, tortu, šminkanje i što se već sve ne traži od kume), ako nešto organiziraš onda valjda imaš novca za sve troškove. Ako nemaš, ne organiziraš.

Pokušavam ovo gledati s neke druge strane, možda je mladenka ili kuma zamislila to kao manji trošak vama, jer ako ne idete na vjenčanje, nema troška haljine, šminke, poklona, prijevoza itd. pa bi se za 100-200 kn proveselile i "bolje" prošle što se novca tiče. Ne znam... meni je normalno da ako ideš na djevojačku da je to tvoja bliska prijateljica ili da ste barem u nekom duljem životnom periodu bile bliske pa znaš što možeš očekivati i nema neugodnih iznenađenja.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:15   #2036
Ja sam planirala za svoju djevojačku uzet kume i otić nekam na wellness vikend da se opustimo malo. Ali sad moja teta moli i preklinje da imam pravu djevojačku, jer ona nikad nije stripera vidla. A meni se to uopće neda jer bi nas onda bilo oko 20, a financiranje svega toga bi me ispalo više nego vikend! Ludiiiim!
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:19   #2037
Teta?

Pa fino joj reci svoje planove, ne znam u čemu je problem
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:29   #2038
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Teta?

Pa fino joj reci svoje planove, ne znam u čemu je problem
Da teta svima je to smješno, al moja je teta od mene starija samo 15 godina. Ne moram reć da su se mama i sveki pozvale na stripera luda familija
Imam još vremena do tad pa ću već nekaj izmislit. A morala sam se izjadat jer je ovom mom to jako smiješno.
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:14   #2039
Quote:
palonkica6 kaže: Pogledaj post
Da teta svima je to smješno, al moja je teta od mene starija samo 15 godina. Ne moram reć da su se mama i sveki pozvale na stripera luda familija
Imam još vremena do tad pa ću već nekaj izmislit. A morala sam se izjadat jer je ovom mom to jako smiješno.
Ovo mi je sve skupa nekako poznato... Moja mama se isto pozvala na djevojačku (a uz put pozvala i curu od buraza), al moram reć da na istoj neće biti Teta mi je starija od mene 17 godina ali se ona nije pozvala, a niti očekuje da ću ju zvat, iako je dosta mladenačka i više bi se uklopila od stare svakako.
A ja sam sama sebi rekla da se oko djevojačke neću sekirat, dovoljno je brinut se oko svadbe. Zovem svoje prijateljice i stavljam zabranu članovima familije
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:20   #2040
Quote:
palonkica6 kaže: Pogledaj post
Da teta svima je to smješno, al moja je teta od mene starija samo 15 godina. Ne moram reć da su se mama i sveki pozvale na stripera luda familija
Imam još vremena do tad pa ću već nekaj izmislit. A morala sam se izjadat jer je ovom mom to jako smiješno.

ahahaha palonkica ajme presmješno )) nemoj se ljutiti ali fakat ahahaah )
iako ko se zadnji smije najslađe se smije- možda to i mene čeka jer ova moja buduća svekrva je luda užas i izlazi u ovim svojim kasnim penzićkim godinama luduje više nego ikad i nebi se čudila da se i ona sama pozove nadam se da neće da će biti toliko koliko pametna i skužit
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.